Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   84 / 113
(#) VIM válasza blasz hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Szia! Akkor is kitérnek a műszerek ha nincs a kimenetre csatlakoztatva semmi és a monitor gomb és a többi alaphelyzetben van? Talán még a bemeneti szint szabályzót is vedd minimumra.
(#) veroka válasza blasz hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ezt csak most olvasom. Bekapcsolás után "spontán" kitérő műszerek..
Hogyan térnek ki? Kilengenek egy kicsit, aztán visszamennek nullára? Vagy kitérnek végállásba, aztán ott is maradnak? Ez utóbbi gerjedésre utal. Ezt sok minden előidézheti, az is ha rossz kábelt dugsz mondjuk a bemenetre (árnyékolás hiánya, vagy túl hosszú párhuzamos szálak) - ez csak akkor jelentkezik, ha felvételre kapcsolod a gépet. Ha lejátszás állásban is kitérnek a műszerek, akkor kapcsold be az erősítődet is, hallgasd meg, van e hallható hangja a magnónak. Ha mély, búgó hangja van, akkor a hálózati 50Hz hallatszik be, és a tápszűrő kondik cserések, illetve ellenőrizd, hogy a fej árnyékolása megvan-e (valószínűleg megvan, amennyire emlékszem, az egész mechanika testre van kötve). Ha nincs hangja, de a műszerek kitérnek, akkor nagyfrekis gerjedésed van, és ahhoz bizony műszerek kellenek, hogy kimérd, melyik tranzisztor után keletkezik.
Ha csak kilengenek kicsit, de aztán visszamennek nullába, akkor inkább lesz kondi hiba.
Sokat nem vesztesz a kondicserével.
(#) blasz válasza veroka hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Szia a müszerek csak kilengenek bekapcsoláskor, kb 2 másodperc után,utána visszaáll alaphelyzetbe.Nem gerjed,nem sipol.A fejek a sajátjai amivel legyártották,én látható kopást nem láttam rajta.
(#) Massawa válasza blasz hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ahogy irtam ez teljesen normális jelenség. A müszer kijelzi a kondik feltöltését - ez egy átmeneti állapot szinte mindenhol elöfordul, még a csucstermékekben is. Ez hasonlit a koppanáshoz az erösitök kimenetén. (Ott sokszor koppanásgátloval védekeznek). A müszereknél erre semmi szükség nincs, ez a kilengés a müszererösitöben is keletkezhet, de a mért áramkörben is.
(#) nagyzsak hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Ezt nem hiszem el! Nyáron még jó volt használtuk de most szakadt a fej .
Uher royal delux lejátszófej negyedsávos Meghalta magát. Egyik oldal megszűnt létezni.
Ha valakinek van esetleg . Nagyon kellene mert amíg nincs fej nincs értelme folytatnom a felújítást.
Asszem német bergen fej van benne
(#) nagyzsak hozzászólása Márc 21, 2018 /
 
Ja Bogen marka van benne
(#) doktor válasza nagyzsak hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Indexen kérdezd meg, valamint a Hi-Fi piacon szalagot árusító főrumtárstól, de lehet egy hibás donor géppel jobban jársz.
(#) Dakota69 hozzászólása Szept 2, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!

Van egy Revox A77-esem és elkezdett sietni a lejàtszàsnàl... Van valakinek ötlete miért lehet ez?
(#) elektrorudi válasza Dakota69 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Tényleg csak ötlet: a felcsévélő orsó túl erősen húzza a szalagot, és a szalagtovábbító görgő nem tudja visszafogni. Vagy a görgő keményedett fel, vagy a kuplung lett túl erős.
(#) pjg válasza Dakota69 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Érzi, hogy közeleg a vég és még minél többet akar lejátszani. (Kapu zárási pánik)
(#) CHZ válasza Dakota69 hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Szia!
Ha csak gyorsabb, nem nyávog, akkor elektromos hibára tippelnék, motorvezérlő áramkörére.
(#) Dakota69 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Ez lenne az?
(#) CHZ válasza Dakota69 hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Rajzát kéne megnézni. Relék motorokat kapcsolgathatják, de fordulatszabályozást nem végeznek..
(#) Dakota69 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Nem nagyon van rajzom hozzá...
(#) CHZ válasza Dakota69 hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Kerestem rajzot, nincs fordulat szabályozása, akkor mégis mechanikus hiba lehet.
Nem válaszoltál, hogy gyorsabb fordulat ellenére stabil, nem ingadozik?
(#) Dakota69 hozzászólása Szept 3, 2018 /
 
Egyre gyorsabb...
(#) Dakota69 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Egyre gyorsabb...
(#) CHZ válasza Dakota69 hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Ellenőrizd a mechanikát, elektrorudi javaslata alapján.
(#) Dakota69 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Keresgéltem fórumokban és valaki azt írta ugyan erre a problémára hogy a q209-es alkatrész cseréje megoldotta problémát az pedig a nagy tranzisztor a közepén...
(#) CHZ válasza Dakota69 hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Q209 tranzisztort nem találtam, át kéne nézni a kapcsolást.
(#) Dakota69 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Ami a hűtőbordán van... elképzelhető hogy aza probléma?

IMG_0055.JPG
    
(#) CHZ válasza Dakota69 hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Ha könnyen hozzáférsz, mérd ki.
(#) pana40 hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, van egy Technics RS1700-m.
Elkezdett nyávogni! Azt már kiderítettem,hogy miért. A képen be is jelöltem a bűnöst. Lehet javítani vagy csere. Egyáltalán hogyan hívják ezt az alkatrészt és lehet ilyet kapni valahol?
A válaszokat előre is köszönöm!

Technics.jpg
    
(#) Totottkaposzta24 válasza pana40 hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
És ez mi akar lenni? Úgy talán tudnék segíteni
(#) elektrorudi válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Nem lehet, hgy ez a szalagtovábbító görgő?
(#) veroka válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Nem hiszem, hogy az öntvény ház belsejében lenne a szalagtovábbító görgő. Sejtelmem sincs mi lehet, és ebből a képből még csak tippelni sem tudok, még azt sem látom, hogy vajon a két szalagorsó között van, vagy az egyik mellett...
(#) sulaco hozzászólása Okt 3, 2018 /
 
Üdv Urak! Akai GX 4000-es magnómon csak az egyik csatorna szól. Hol keressem a hibát? Nem vagyok szakember. Köszönöm!
(#) mohinger válasza sulaco hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Lejátszó erősítőben a 2SC458LG tranyók szoktak tönkremenni. Nem egyszerű a cseréjük, nagyon nehezen hozzáférhető helyen van a legelső. Kell hozzá némi gyakorlat.
Viszont ilyenkor illik az összeset cserélni, ha már az egyik tönkrement. Pótolható BC549C tranyóval, csak a lábkiosztása más.
(#) OFK válasza sulaco hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Engem tréfált már meg a Selector gomb is...
(#) blasz válasza OFK hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Bizony,ha nem megfelelő kapcsoló van használva akkor csak az egyik oldal szól.
Következő: »»   84 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem