Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   69 / 99
(#) elektroncso válasza pipi hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Nem tudom milyen gépről van szó, bár az OMRON frekvenciaváltóból kiindulva vagy Schneider vagy EATON vészleállító lehet benne, mindkettőre több érintkező is felszerelhető (a Schneiderre gyári ajánlás alapján max. 9 darab).
Vészleállítónak bontó érintkező kell. Én egyszerűen a vészleállító NC érintkezőjén keresztül üzemi állapotban behúzva tartanék egy relét, ha benyomják a vészleállítót akkor a relé elejt aminek egy NC kontakja adhassa a STOP jelet a frekvenciaváltóak. Így ha valami miatt a relé tápfeszültsége megszűnik a frekvenciaváltó STOP parancsot kap. A relé tápfeszültségét a gép vezérlőrendszerének tápfeszültségéből nyerném, így ha valamiért a vezérlének nincs tápja akkor is STOP parancs érkezik a frekvenciaváltóra.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
(#) pipi válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Na de minek a relé? A vészleállító NC-jéből relével csinálsz egy másik NC-t, vagyis ha egyszerűsítjuk az egyenlet jobb és bal oldalát akkor a relé kiesik
(#) elektroncso válasza pipi hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Azért mert a nyomógomb NC érintkezője nyomásra bont, a relé NC érintkezője meg amikor elejt a relé akkor zár. Nem ismerem a konkrét frekvenciaváltót, de az eddigi hozzászólásokból nekem az jött le, hogy a frekvenciaváltónak a STOP jelet azzal adjuk ki, hogy két meghatározott pontot összekötünk.
(#) pipi válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Ok, bocs elnéztem hogy "alaphelyzetben" a relé be van húzva.
Nekem olyan vészkapcsolóm van amiben van nyomásra záró érintkezó is, ha ilyen akkor elhagyható a relé...
(#) elektroncso válasza pipi hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Bele lehet építeni NO érintkezőt, de vészleállítónál nem tanácsos mert nem biztos, hogy a vészleállító megnyomásakor az áramkör záródik. Szennyeződés kerülhet az érintkezők közé, vibráció miatt kitekeredik a csavar, vagy valamiért megtörik, megszakad a vezeték máris működésképtelen a vészleállító. Ezért vannak a biztonsági funkciót betöltő áramkörök úgy kialakítva, hogy az áramkör meghibásodása (szakadás, tápkimaradás stb.) a gép leállását váltsa ki.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2018
(#) c27 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Nem kötözködésképpen, de ha az alap NC érintkezőt használja a mágneskapcsolóhoz, ami a betápot bontja és a segédérintkezős NO-t a stop funkcióhoz, akkor legrosszabb esetben is stop kiadása nélkül szűnik meg a betáp, pont ahogy most is.
Egyébként ennél a J1000 ha jól néztem amikor a kapcsoló be van kapcsolva akkor van runba ha ki akkor stopba.
Legegyszerűbben fel kéne tenni egy olyan vészkapcsolót, amin van pluszba egy NC segédérintkező is és azon keresztül működtetni a run kapcsolót, vészstopnál pedig egyből stopba kerülne + a betáp is lekapcsolna.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2018
(#) Thomas10100 válasza c27 hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Van STOP, START és VÉSZ-STOP gombom egy felületen, a frekvenciaváltó pedig kb 3méter vezetéknyire van a gomboktól.
A STOP gomb PLCbe megy és nem egyszerre állít le. Így is működne?
(#) c27 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
A Start gomb nem a PLC-be megy?
Azért lehet jó lenne kinyomozni a kapcsolást és készíteni egy kapcsolási rajzot vagy ha van elővenni, mert könnyebb lenne átlátni.
A STOP ÉS START gomb ezek szerint sima nyomógomb?
(#) Thomas10100 válasza c27 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Kedden tudom megmutatni a kapcsolást.
Start és stop is a plcbe megy, a plc meg gyártóspecifikus, egy címkézőről va szó.
(#) naptukor válasza c27 hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Idézet:
„Legegyszerűbben fel kéne tenni egy olyan vészkapcsolót, amin van pluszba egy NC segédérintkező is és azon keresztül működtetni a run kapcsolót”


Nem biztos hogy jó lesz ha a motor rámpával áll le! A frekiváltó stop parancsra nem áll meg azonnal, hanem elkezdi végrehajtani a lefutó rámpát ami több másodperc is lehet!
Akkor sem jó ha DC fékezés van beállítva stop funkcióra (akár lefutó rámpa nélkül).
De ha szabad kifutással áll le a motor (nincs rámpa) akkor jó lehet.
(#) bandika válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Van a J1000-nek fast-stop fukciója külön bemenethez rendelhető, és NO vagy NC is lehet természetesen paraméterezhető rámpa is tartozik hozzá. Ha az a feladat hogy vész esetén gyorsan álljon meg, akkor a betápját nem szabad elvenni.
(#) naptukor válasza bandika hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Nem az a cél, hanem az hogy feszültség kimaradás utáni indításkor ne jelezzen hibát.
(#) bandika válasza naptukor hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Mind 1 hosszú. Akkor állítsa a az L2-01-t 2 -re. Ebben az esetben a villany maradékával életben tartja a CPU-t és nem ad Uv hibajelzést.
(#) naptukor válasza bandika hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Szerintem azzal sem lesz ez jó, mert L2-01 a pillanatnyi kimaradásra vonatkozik.
(#) bandika válasza naptukor hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Próbáld ki...olvasd el a megjegyzést is és utána okoskodj.
(#) naptukor válasza bandika hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
csi..csi...csi..csi..csi!
Nem kell egyből harapni! Beszélgetünk!
(#) omeli hozzászólása Szept 5, 2018 /
 
Sziasztok,csőszivattyú fordulatszámát szeretném csökkenteni,kinéztem egy frekvenciaváltót 1 fázisú bemenettel és 3 fásisú kimenettel,egy rajzot találtam és az egyfázisú motort a 3 kimeneti fázisra kötik rá a testet a 3.-ra müködhet ez igy?A szivattyu 1100Wattos.
Erről lenne szó:
https://www.aliexpress.com/item/2-2KW-220V-VFD-Inverter-Frequency-C...fyAB=0
Vagy mit javasolnátok?előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018

01.jpg
    
(#) pipi válasza omeli hozzászólására (») Szept 5, 2018 1 /
 
A leírásod negyedik pontja, 1,2,3 alpontja.
Ha működne a leírásod szerint akkor nem gyártanának 3 félét... Szerintem.
Van, szerintem hasonló, ill. ugyanilyen dokus 1f-3f frekiváltóm, de én nem merném kipróbálni.
Gyanús hogy az elektronika asszimetrikus terhelés miatt letilthat.
A frekiváltó kimenete nem galvanikusan leválasztott a hálózatról, szóval a testre inkább ne köss semmit a bejövő védőföldön kívül.
Ez a doksi szerintem nem a linkeden lévő doksija
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2018
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Most esik le mire gondolsz...
Amit említettem 3 pontot az három különböző tipusú frekiváltó bekötése... AT1, AT2, AT3
Nem pedig az AT1 1f-3f frekiváltó bekötése különböző motorokhoz...
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2018
(#) omeli válasza pipi hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Akkor ez felejtős ?Mit javasolsz én nem nagyon értek hozzá?
(#) pipi válasza omeli hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
1f-1f frekiváltóval talán működhet. Kondis a motorod, vagy szénkefés?
A kondisok szerintem nem nagyon tolerálják a kis frekiket, a kondi az 50Hz-re van méretezve...
Ha szénkefés akkor valami mezei triakos - megfelelő teljesítményű - szabályzó is jó lehet (mint a porszívóban).
(#) omeli válasza pipi hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Ez egy mágnes forgórésszel rendelkező motor olyasmi mint a keringtetőszivattyúk,ehez akkor a feszültségszabályzás is jó lenne?
(#) bandika válasza omeli hozzászólására (») Szept 6, 2018 1 /
 
Csak a saját szabályzójával javaslom, ha valóban mágneses a forgója, bizonyára van hozzá. Egyébkén nagy valószínűséggel kijön a füst vagy a szivattyúból vagy a frekiváltóból.
(#) omeli válasza bandika hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
nincs neki ezért szeretném ha lenne
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
Sziasztok!

Motoron lévő keverő eléggé folyós anyagot kevertet, 1400-as fordulatú a motor 50Hz-en, az kérik hogy gyorsabb legyen a keverés. Mennyi a biztonságos maximum fordulat? 2kw-os motorról van szó.
Gondolom a 85Hz-et még elbírja megfelelő üzembiztonsággal.
Jól gondolom?
(#) Peter65 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Szia!
Érdemes több tényezőre bontani a változásokat:
A fordulatszám emelkedés a csapágyakat, a gépészetet is jobban igénybe veszi, de valószínűleg a kb. 2500-as fordulat nem okoz problémát. Ha esetleg a gépészetnek van mechanikai rezonancia pontja a választott frekvencián, akkor mindenképpen alá vagy fölé kellene menni.
Ha névleges frekvencia fölé mész, akkor úgynevezett mezőgyengítéses tartományban leszel, azaz a motor teljesítménye nem fog nőni a fordulatszám emelésével. Ez azt jelenti, hogy ahogy emelkedik a fordulatszám, úgy csökken a nyomaték. A kevergetésnél meg gondolom ahogy emeled a fordulatot, emelkedik a szükséges forgató nyomaték. Azaz oda kell figyelni, elegendő-e a 2kW, nehogy túlterheld a motort. Mondjuk ha jól van beállítva, a frekvenciaváltónak meg kellene védeni a motort, hogy ne égjen le.
(#) Peter65 válasza omeli hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Szia!
A mágneses forgórészű motor elvileg szinkron motor lenne. A szervó hajtások ilyen motorokhoz vannak kitalálva, de egy akármilyen szervóhajtás egy akármilyen motorral általában nem hozható össze. Azaz részleteiben utána kell járni a dolognak. Csak egy problémára utalnék; a szervóhajtások zöme igényli a forgórész pozícióját érzékelő szenzort (szelszin, inkrementális vagy abszolút enkóder stb.), ami valószínűleg nincs beépítve a szivattyúdba.
(#) Thomas10100 válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Köszönöm!
Igen egy bizonyos fordulat felett berezonál a keverő szár( nem teljesen egyenes gondolom).
Ezt megnézem majd hol van.
(#) omeli válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
szia.
ezek szerint nincs megodás nem tudom szabályozni semmivel a fordulatszámot sajnos
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Mivel ebbe a topikba írtad, gondolom frekvenciaváltós hajtásról van szó.

50Hz-nél nagyobb fordulat esetén a következő problémákkal lehet számolni:
Nagyobb fordulat nagyobb teljesítmény igénnyel járhat. Szerintem ez keverőnél is így van, bár a keverők fordulat-nyomaték karakterisztikája nehezen meghatározható mert szerintem nagyban függ a kevert folyadék viszkozitásától, mennyiségétől, a tartály és a keverő lapát geometriájától, stb.

Egy 400V-os betáplálású frekiváltóval hajtott 400V-os motor a 50Hz-en adja le a névleges (maximális) teljesítményét. Mivel a frekiváltó nem tud a motornak ennél nagyobb feszt adni, de magasabb frekvencián kellene, így túlhajtva a teljesítménye nem fog nőni, inkább csökkenni fog. Megfelelő teljesítmény tartalék megléte esetén (megfelelő túlméretezéssel) ez nem gond.
Ki kell próbálni.
Következő: »»   69 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem