Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zanussi FLS 823 C mosógép
 
Témaindító: zoly15, idő: Júl 8, 2007
Lapozás: OK   3 / 3
(#) zoly15 válasza Pogpetike hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
ilyen probláma nekünk is felmerült mikor feszt adzunk volna a motornek és valahogyx visszaáramot kapott >> kiégett 1 ellenállás szentem te is nézd meg a programkapcsoló körül nem e látsz fekete ellnállást
(#) VicKing válasza erobi82 hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Helló!
Ha nem titok, hol vettél szivattyút hozzá ennyiért?
Köszi! Viktor
(#) ferstl hozzászólása Feb 9, 2008 /
 
sziasztok!
csapágyat szerettem volna cserélni egy FLS823 c mosógépen, de nem tudom kivenni a dobot.Egy másik típusú zanussi gépen ha levettem a szíjtárcsát, akkor a dob előre kinyomható volt a csapágyakból.
Ennél viszont megakad, mintha zéger vagy hasonló lenne a tengelyen.
Ha tudtok segíteni, megköszönöm.
Üdv: Ferstl
(#) zoz11 válasza ferstl hozzászólására (») Feb 9, 2008 /
 
Éppen ma csapágyaztam egy ilyen gépet, nincs ott semmi féle zeger gyürű, csak jobban meg kell biztatni(tengely közepébe csavar és nagy kalapács) azért akad el egy ponton mert egy idő után elkezd rozsdásodni a tengelye a két csapágy között, vagy a csapágy eszi szét a tengelyt
(#) kaqkk válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Próbáltad kipucolni a szűröjét?
(#) ferstl válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Köszönöm a hozzászólásod.
Akkor kicsit bátrabb leszek,de szerintem az már nem fog használni.
A tengely közepére a 8-as csavart betettem+kontra anya,nagykalapács.Egy cm után úgy rúg vissza,mint ha fémnek ütközne.Szóval nem szorul meg.
De legalább tudom,hogy nincs elötte semmi.
Üdv:Ferstl
(#) Jonah hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
Sziasztok

Egy kicsi problémával küzdök. FLS 401 C típ. mosógép nem forgat mosás közben, illetve csak "hintáztatja" a ruhát (egy pillanatra megindul, aztán meg is áll és ez a gravitációval együtt hintáztatásnak tűnik). a centrifuga megy, igaz vizesen jön ki a ruha belőle, de forgat.

Kérdés, mi lehet a gond ? kondi/programtárcsa/vízszintérzékelő ???

üdv.
(#) zoz11 válasza Jonah hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Ha aszinkron motor van benne akkor kondi
(#) MotoHacker hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Sziasztok!!

Adott egy whirlpool fl244-es mosógép. Már égre földre vizsgáltam, és nem tudom megérteni hogyan működne.
Ott kezdődik,hogy 2 szintű mosást ismer,van víztakarékos módja.A szintkapcsoló csak egyszintű benne
Folytatódik ott,hogy néha egyszerűen megáll,holott a szinkronmotor a programkapcsolón jó,mert egyébként hibátlanul megy akármikor.
A programkapcsoló tárcsarésze eszeveszett elbonyolítottnak tűnik,15 tárcsa van egymáson kb 200 érintkezővel..?!!!
Ha szétszedem a szegecselését,vajon látni fogom hol a "kontakthiba"? (ha egyáltalán ez az,de mi más lehetne?)
(#) MotoHacker válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Köszi a biztatást de attól tartok,esetleg összerakni sem tudom,vagy roszabb lesz mint volt...
Egy kapcsolási rajz mindenesetre nem ártana róla,avval talán már nem tünne ennyire borzalmasnak.
:worship:
(#) Tomee hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Van pár bontott alkatrészem Zanussi FLS 823c mosógéphez. Ha kell valakinek, akkor szóljon és megbeszéljük a dolgokat. Szeretnék az egésztől egyben megválni.
Motor, programkapcsoló, szivattyú, lapos szíj, meg egy két dolog.
További jó bütykölést mindenkinek…
(#) duplawinyo hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
helosztok tudna nekem valaki segiteni van 1 zanussi FLS 522c tipusu mosogép és a program kapcsolo bekötési rajza kelene nagyon meg köszöném irtora fontos lenne elöre is köszi
(#) dash9 hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Sziasztok! Bocsi, hogy ide írok de ez az egyetlen topik ami hasonlít az én kérdésemre. ZANUSSI tl 883 cv Autómata mosógépben sehol nem találom a fűtőszálat. Egy hő érzékelőt találtam de a cekász nincs meg. Tudom, ha ki venném a dobot akkor meg lenne de annyira nem akarnám bontani. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hol keressem? Végig néztem a dobot de sehol nem láttam olyan részt ahova 2 vezeték menne. Előre is köszi!
(#) hegizoli hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Sziasztok !

Egy Zanussi FLS 823 c mosógéppel volna egy kis probi.Egyik mosásról a másikra nem megy a centrifuga.Kimos, a szivattyú megy de a centri nem indul csak a sziv.megy végig.Kivettünk a ruhákból akkor még ment is,de nagyon szikrázott a kommutátor résznél.Lehet megint a szénkefe? egyszer már csináltam,mert oylyan volt mintha nem nyomta volna utána a rugó.Akkor is nagyon szikrázott forgás közben.Akkor kipucoltam a kommu részt.
Tudnátok milyen méretű a szénkefe benne? Megkoszönném.
(#) pityke1961 hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Szervusztok !

Megtudná mondani valaki milyen méretű szénkefe jár a Sole 20584.056 tipusú motorba?
Bár gugli a barátom, értélkéhető infót nem találtam róla a mosógép amiben leledzik a motor:
Zanussi FLS 823C.

Előre is köszönöm a segítségeteket, és ezúton is boldog új esztendőt kívánok minden fórumozónak !!
(#) moderboy hozzászólása Okt 28, 2015 /
 
A fent említett típusú mosógépünk a napokban elkezdte azt csinálni, hogy a program indításakor elkezdi engedni a vizet és ennyi. Nem zárja el, csak folyik folyamatosan kifele a lefolyóba, a mosási ciklus nem indul el.
Centrifuga program tökéletesen működik, én a vízszint érzékelőre tippelnék, az okozhat ilyen hibát?
(#) tibec válasza dash9 hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Elöltöltős gép? Vedd le az egész első lemezt, az üstszáj alatt van alul, elöl.
(#) tibec válasza moderboy hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
A szintszabályzót ellenőrizd, ha belefújsz, kattannia kell. Ezen felül műszerrel nézd meg, hogy az érintkezők zárnak-e? A szivattyú elindul? Amikor a víz túlmegy a megengedett szinten, a szivattyú bekapcsol? Esetleg a panelon is lehet a beeresztő szelep triakjával gond.
(#) Szilvi1 hozzászólása Jún 25, 2017 /
 
Zanussi mosógép mikor a vízet nyomja ki, olyasmi erősebb hangot ad mint egy hegesztőtrafó mikor éppen hegesztünk vele. Persze azért kicsit visszafogottabban, de mindenképpen természet ellenes mert ami mosógépünk volt a 2000-es évek elején az ehhez képest hangtalan volt szinte. Ha esetleg valaki nem tudja elképzelni miről beszélek akkor felveszem és feltöltöm a hangját. Vajon milyen hibára utal ez a hang? Vagy természetes is lehet a mai egyre romló világban ahol minden többszörösébe kerül mint rég és sokszor rosszabb is? a típusa: Zanussi zwf 1000m
(#) kaqkk válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Valószínűleg valami belekerült a szivattyúba , vedd ki a szűrőt és nézz bele a szivattyúba .
Ha nincs benne semmi akkor valószínűleg csapágyas a szivattyú cserélni kell .
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
(#) Szilvi1 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Megköszönném ha elmondanád pontosan mit kéne tennem. Az alján ami van szürő abba kellene dróttal belepiszkálni vagy?
(#) Szilvi1 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Leszedtem az alján ami van csavarható dugót kis viz folyt le, de ebben belül egy propeller van, nem tudom a szívattyúhoz hol kéne hozzáférni.
(#) kaqkk válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
A propeller maga a szivattyú.
(#) EscTomy hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Zanussi FLS 873 C mosógép aminek a következő a gondja/baja: A dob felpörög és leáll.. Ezt ismételgeti öblítéskor, és centrifugálás helyett is. Valaki megtudná mondani, hogy mi lehet a baja?

Köszönöm a választ előre is!
(#) ftirius hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
Sziasztok!
Zanussi ZWQ35104 mosógéphez keresnék csapágyakat mert a szervíz 40+munkadíjat ajánlott, és azt sokallom.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
(#) zolika60 válasza ftirius hozzászólására (») Szept 9, 2018 / 1
 
(#) ftirius válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Köszönöm! ( Igazad van)
(#) ftirius válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Sikerült lecserélni a csapágyakat. Van speciális szerszám erre a tipusú berohadt csapágyra? Mert végül leflexeltem.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 15, 2020
 
---- keresek ...

Apróhirdetésben tedd!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem