Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   113 / 195
(#) nagym6 válasza vision61 hozzászólására (») Szept 10, 2018 / 1
 
Pontosan az a feladata, rajz szerint kell használni.

rádiusz.jpg
    
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 10, 2018 1 /
 
Köszi szépen! Nem marad rejtély felderítetlenül!
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Ha a luk túl nagy átmérőjű, a tolómérő talpa csak egyik oldalán tud feltámaszkodni, akkor célszerű a mélységmérőt a luk oldalához illeszteni, hogy ne ferdén álljon. Ekkor van útban a rádiusz.
(#) Frankye válasza gumibaba hozzászólására (») Szept 12, 2018 / 1
 
Akkor most FIGYELMESEN olvasd el ezt:
GY.I.K, és Használati feltételek
Azután pedig tartsd is be az ott leírtakat! Különös tekintettel ezekre a pontokra:
Idézet:
„•X. Mint minden új helyen ahova kerülünk, a Hobbielektronika.hu-n is kötelező megismerni a helyi szokásokat. Olvasd el a használati útmutatót, a szabályzatokat és ismerd meg a közösség saját szokásait mielőtt megnyilvánulsz.”

Idézet:
„Minden felhasználónkat arra kérünk fogadja el, hogy a Hobbielektronika.hu fórumán - más fórum oldalaktól eltérő módon - a magyar nyelvünkkel szembeni tisztelet jegyében magyarul, helyes mondatokkal és az interneten terjedő "MSN és facebook szleng" nélkül kommunikálunk, és ezt minden esetben elvárjuk és megköveteljük.”

Idézet:
„•II. Gondolatainkat szedjük össze és egy jól megfogalmazott és nyelvtanilag is helyes hozzászólásban írjuk meg azokat.”

Idézet:
„•XVIII. Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.”
(#) kowi hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Sziasztok. Tudom többen foglalkoztok fával... Új családtaggal bővíteném műhelyemet METABO KGS 254 M És a BOSCH GCM 800 SJ közt nem bírok dönteni. Melyik lenne jó választás?
(#) latyakosa válasza kowi hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Metabo-t választottam a gyakoribb penge átmérő miatt. Nagy különbségek feltételezem nincsenek, a Bosch-t nem ismerem.
(#) ftirius hozzászólása Szept 18, 2018 /
 
Bővebben: Link
Sziasztok!
Kaptam egy hírdetést, nyilván az eredeti ár az kamu, de ennyiért "megéri" -é?
Eddig még csak időnként merült föl bennem a hegesztés szükségessége, de ha lenne hardver akkor lehet, hogy ez változna
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
(#) Bakman válasza ftirius hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
Az egész oldal bűzlik úgy ahogy van. Ez csak valamilyen közvetítő, kb. nulla felelősségvállalással.
(#) Basszuskulcs válasza ftirius hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
Felűről a harmadikat.... Nincs elérhetősége, nem tudni címet, garancia esetén hová fordulj, Nincsenek rendes adatok. Nekik legalább van szervizük elérhetőségük.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
(#) ftirius válasza Basszuskulcs hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Igen, a kikiáltási ár az irreális volt. Ettől a cégtől nemigazán érdemes akkor vásárolni.
Viszont, ha már: egy ilyen géptől mit lehet várni, jó-e a tapasztalat vele?
(Persze tudom, ki kell próbálni, kinek-mire kell, ... stb.)
(#) mex válasza ftirius hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
A 896.hsz-ben leírtam a véleményem az ilyen noname gépekről...
A leendő gazdájának pontosan a mobilitás, és aggregátról történő üzemelés lett volna a kívánatos.
(#) ftirius válasza mex hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Értem. Nem kizárt, hogy kipróbálom.
(#) ftirius válasza mex hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Még egy kérdésem lenne: Milyen elektródát és pajzsot (és egyéb kiegészítőt) ajánlanál/nátok abszolút kezdőnek.
(Remélem nem off!)
(#) Frankye válasza ftirius hozzászólására (») Szept 19, 2018 / 2
 
A pajzsból - ha megengedheted Magadnak - javaslom az automatát. Amíg nem próbáltam, nem is gondoltam, mennyivel könnyebb benne dolgozni. (Sajnos a pajzzsal én még a legvilágosabb tükörrel se láttam semmit, a szemüveg pedig - főleg ha sokat dolgozol benne - nem védi az arcot. Az én orrom/arcom is többször leégett, mintha sokáig napoztam volna, pedig egyáltalán nem világos a bőröm, és nem is érzékeny...)
(#) Szárnyas válasza Frankye hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Megkérdezhetném, hogy milyen típusú pajzsot használsz? Mert én is gondolkoztam már automata fejpajzs vásárlásán, de a neten olvasgatva arra jutottam, illetve azt javasolják, hogy nagyjából 100e Ft árkategória alatti pajzsot nem érdemes venni, ha látásunk épségét is meg szeretnénk őrizni.
(#) elektroncso válasza ftirius hozzászólására (») Szept 19, 2018 / 1
 
Én rutilén elektródával dolgozom, nagyon szépen és könnyen lehet vele hegeszteni átlagos szerkezeti acélokat. Pajzsnak egy hagyományos, nálam legalább 30 évvel idősebb hagyományos típust használok (nagyapai örökség).
Amit mindenképp ajánlok az a tűzálló hegesztőkesztyű, olyan ruha ami nem tartalmaz műanyagot (pl. tiszta len munkaruha vagy hasonló) és mindenképp zárt munkaruha és bakancs. Semmiképp ne hegessz úgy, hogy a testedet éri az erős ívfény, mert nagyon durva eredménye lehet (nemcsak leégés, de később bőrrák is). Akármilyen kényelmetlen is melegben zárt ruhában de mindenképp így kell eljárni. Az ívet pedig semmiképp ne nézd szabad szemmel, mert éjszakára olyan lesz mintha homokkal lenne tele.
Ami hasznos kiegészítő az a salakleverő kalapács, nekem házi gyártású van.

Amit Frankey említ szemüveg azt semmiképp ne használd, nem csak az őáltala írt probléma miatt, de azt lánghegesztőhöz tervezték és sokkal világosabb üveg van benne, mint az ívhegesztőkhöz valóban (a lánghegesztőnek sokkal gyengébb a fénye). Ráadásul az inverteres (egyenáramú) hegesztőnek a trafóhoz (váltóáramú) képest is erősebb fénye van. Mindenképp a lehető legsötétebb üveget használd, mert hiába látsz jól egy világos üveggel, rövid időn belül megromlik a látásod. És semmiképp ne használj akármilyen olcsó üveget, mert hiába sötétít a látható spektrumban ha az UV tartományt átengedi, mert akkor még durvább szemsérülést szenvedhetsz (a látható tartományú sötét miatt a pupillád kitágul és még több UV-t enged be mint általában).
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) ftirius válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Értem, nemvagyok papucs-rövidnadrág tipus
Milyen vastagságú legyen a pálca?
(#) elektroncso válasza ftirius hozzászólására (») Szept 19, 2018 / 1
 
Én 2mm, 2,5mm, 3,25mm-est használok, hogy melyiket használom az attól függ mi a munka, milyen vastag anyagot kell hegeszteni stb. Sok tényező befolyásolja. Átlagos munkákra a 2,5mm-es a jó, azzal 80-100A körül lehet dolgozni, ez még a kis hegesztőt sem erőlteti meg. De ha vékony lemezeket is szeretnél hegeszteni akkor még akár 1,5mm-est is vehetsz (nekem van itthon, tévedésből vettem, de néha jól jött, hogy volt itthon).
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) Frankye válasza Szárnyas hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
A típusát illetően fogalmam sincs, milyen. Egy biztos: nekem bevált. Igaz, erősen hobbi hegesztő vagyok, egy évben talán 5 alkalommal veszem elő, akkor sem órákra. (Az idei nyár volt a kivétel, mert a szomszédommal közösen kerítést építettünk, és ott kellett hegeszteni bőven. De mondom: ez volt a szabályerősítő kivétel.)
(#) kzozo hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Sziasztok. Multiméter vásárlás előtt állok. Semmi különös kritérium nincsen. A következő típusokat néztem ki:
Maxwell MX-25306
Maxwell MX-25109
Maxwell MX-25304

Ha valaki használja ezeket, megírná hogy mik a tapasztalatai?, vagy van más ajánlás?
Illetve egy fontos dolog felmerült: szakadásvizsgálatnál a hangjelzés azonnal megszólal -e, vagy csak kb 0,3s-0,5s múlva?

Előre is köszönöm.
(#) rolie válasza kzozo hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Szia!
25304-esem van, elégedett vagyok vele. Azonnal sípol szakadásvizsgálónál. 2-3 évente szét kell szedni és megpucolni a forgótárcsa alatt, mert valami trutyi kiválik a lakkból (vagy valahonnan) és kontakthibás lesz. Van rajta gumi ütésálló tok, ez pár leesés következményeitől megvédte a készüléket. Automata kikapcsolós, de van rajta külön ON-OFF gomb, így nem kell körbetekergetni a tárcsát.
(#) kzozo válasza rolie hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Köszi, ez meggyőző.
(#) velegiistvan hozzászólása Szept 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy régi Bosch gws 9-125c flexem. Nincsh ozzá védőburkolat. Hol tudnék beszerezni még hozzá? Sem ebay-n, sem google-ben nem találtam, csak az újabb 125s-hez.

Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2018
(#) Rolie11 válasza velegiistvan hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Keresd ki az alkatrész cikk számát itt:
http://www.powertools-aftersalesservice.com/public/bosch-pt

Aztán felveszed a kapcsolatot egy Bosch kereskedővel (nem akarok semelyiknek reklámot csinálni), megrendeled tőle!
(#) fastaction válasza velegiistvan hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Szia ! Előtte nézd meg , hogy a felfogató csavarok helye fém , vagy esetleg műanyag . Nekem ezen oknál fogva nincsen rajta , mert a műanyag menet roncsolódott és a ház az 8.000.- lenne .
(#) Szárnyas válasza Frankye hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Köszönöm! Amiatt kérdeztem a típusát, mert kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy az olcsóbb kategóriás automata pajzsoknál a túl hosszú reakcióidő miatt az ívfogásnál bevillanhat az ívfény. Bevásárlóközpontokban találkoztam már 7-8000 Ft-os példányokkal, de nem nagyon bízok ezekben. De majd keresgélek még, hátha megtalálom a számomra megfelelőt. Aztán az is lehet, hogy veszek egy normál, bólintós fejpajzsot.
(#) elektroncso válasza Szárnyas hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Valós a kétséged, bár amikkel eddig találkoztam típusok azokon mindegyiken lehetett állítani a reakcióidőt, de volt amin a leggyorsabb is túl lassú volt. Ráadásul ahogy merül az elem (vagy akku*) úgy lassul és úgy válik egyre átlátszóbbá az "üveg".
* Vannak típusok amikben beépített akkumulátorok vannak (cserélhetetlenül beforrasztva az összeragasztott dobozba) és egy kis napelem tölti őket hegesztés közben. Ha ritkán van használva tanácsos napos helyen tárolni, mert lemerül és nem fog működni amikor kéne.
Én nem szeretem az elektronikus pajzsokat, 5 éve hegesztek hobbi szinten, már akkor is megtalálom a hegesztési helyet ha semmit nem látok a hagyományos pajzsban. Ha az ív begyúlt akkor úgyis jól látsz mindent. Az jobban zavar, hogy nemrég váltottam inverteres hegesztőre (eddig trafóval dolgoztam, azzal is tanultam meg hegeszteni) és ennek sokkal erősebb a fénye, a fekete üvegen keresztül is zavarja a szemem. Sötétebb üveget kell keresnem bele (szerencsére van itthon hegesztőpajzs üvegen több darab is így akár két gyengébbet is beletehetek egymás után.
Ha hagyományosat választasz akkor tegyél a fekete üveg elé kívülről egy plusz hagyományos üveglapot, egyrészt akkor azt köpi tele a fröcskölés és nem a drága fekete üveget, másrészt a hagyományos ablaküveg is szűr valamennyit az UV fényből.
Szokás kérdése, hogy ki mit szeret, kinek mi vált be.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2018
(#) SALáta válasza Szárnyas hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Én blm et vettem. Hegesztőt is. Eddig jó. Pálcából a feladathoz illőt választok. Ha konyhai gép akkor saválló (drága , csak szálra) kis árammal. Ha normál szerkezeti acél és főleg kinti munka akkor ok s pálca, ha pedig valami spéci és kis cucc akkor a böhler jön elő. Nem a leolvadás a lényeg hanem az anyaggal eggyéválás. Pl eszterga kést volt kolléga C45 be (keményfém szárat-törött keményfém maró) csak savállóval ültetett be. Hihetetlen felületet csinált vele...
(#) Ge Lee válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Ahogy öregszel ez majd éppen ellenkezőleg lesz, nekem már a legvilágosabb üveg is túl sötét, alig látok vele valamit. Én is gondolkodom már egy ideje az automata pajzson, mert én Co-val pl. csak két kézzel tudok szépen pontosan varratot húzni, főleg olyan helyen ahol szűken kell, pl. résben, vagy apró dolgok esetén, mert csak akkor nem mozog a vége ha a másik kezem ujjával meg tudom támasztani a gázterelőnél. Ugyanez a bajom az elektródával is, onnantól szeretem csak amikor már 15 centire elfogyott. Szóval nálam ez a bal kézzel emelgetem magam elé a pajzsot dolog, meg a bólogatós hogy mire lebólintok már 2-3 mm-rel arrébb van a vége mint szeretném egy agyrém.
Egyszer kipróbáltam egy ismerősnél és egy álom volt, milliméterre oda tudtam tenni akár egy apró pöttyöt is ahova szerettem volna.

Más. Kereste valaki nemrég a "tökéletes" blankolót, itt van a videón, 6:48 -nál kezdődik.
(#) bbalazs_ válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Én az elektródát ceruzaként fogom, amíg hosszú (vastag védőkesztyűben), alkarra fektetett befogóval. A sima pajzs nekem jobban bejön. De a finom dolgokhoz tényleg jobb az automatán elsötétedő.
Következő: »»   113 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem