Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   135 / 208
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Bekapcsolt állapotban hozzáférsz ehhez a laphoz? Úgy értem, a csatlakozóját meg tudod óvatosan mozgatni? Közben figyeld, változik-e valamit a kép a kijelzőn. De tényleg óvatosan mozgasd, arra vannak a kijelző fóliái ragasztva, azokat nem lehet javítani.
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Ugy van ahogy irtad a kijelző hátuljára van épitve a tcon ott van az ic is. De ujboli szétszedésre meglett a hiba egyuttal, alaplap kijelző ősszekötőkábel kontakhiba volt . Ma délután lesz időm tesztelni mer anno alaphibája 30 perc után jött elő , vagy is lefagyott képe szétfolyt lefelé .
Egy tanács azért kellene még mivel emlitetétek a hűtőborda eltávolitását. Ezen alapba nem volt a proci inditás után felmelegedik üzemire , nem kellene rá teni hűtőbordát ? Es hogyan lehet nincs lefogatás?
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Szept 13, 2018 / 1
 
Akkor jó fele haladunk.
Ha gyárilag nem volt rajta, akkor a tervezők úgy gondolták, nem kell. Ettől függetlenül te tehetsz rá, a legegyszerűbb megoldás kétoldali hővezető ragasztóval, ha van ilyened. Olyan, mint amivel a ramsüniket is rögzítik.
(#) zoli0078 hozzászólása Szept 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy kis LG LCD TV-vel akadt gondom (LG20LS5R). Első körben semmire sem volt hajlandó még a SB led sem világított. Szétszedtem és minden tápfesz megfelelőnek mérhető. Kis idő után áram alatt a SB led elkezdett villogni zölden és ha elég türelmes vagyok akkor kis idő után bekapcsolt. Volt olyan eset ezt követően amikor megint semmi. Biztonság kedvéért kicserélésre került az össze elkó a tápban (amúgy is ráfért) de ez nem oldott meg semmit. Próbáltam az Eepromot (24C64AN) rezetelni ekkor a SB led zölden és sárgán felváltva villogott és beállt narancsra ezt követően lehetett ki be kapcsolni működött minden. Áramtalanítás után minden kezdődött előröl vagyis pár perc után bekapcsolt, Ismételet Eeprom reset után a helyzet úgy változik, hogy a led átvált kis villogás után narancsa ekkor ki be kapcsolható működik minden de ha 2-3 percig SB-ba hagyom akkor megint kell neki ~3 perc mire elindul.
Egy apróságra még figyelmes lettem a tanyáról leszedett kapcsolás alapján az IC103-es feszültségdetektor kimenete minden esetben 0 még akkor is ha működik a készülék (adatlap alapján ennek az IC-nek a VCC-t kellene kiadnia ha minden oké).
Vagy esetleg eeprom lehet a ludas?

Segítségeteket előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2018
(#) yohnsee válasza zoli0078 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Szia!
A hiba jellegéből adódóan 2 dolog lehet a ludas: program, amire te is gondoltál, vagy valamelyik alkatrész melegedése. Én is inkább hajlok a program fele, de azért célszerű kizárni a másikat is.
Próbáld meg kihúzni az áramból a készüléket, felmelegíteni (pl. hajszárítóval végigmelegíteni)
és ezután bedugni a hálózatba. Ha így egyből indítható, akkor valamelyik alkatrész (feltehetően a standby körben) hidegen nem akar működni. Ha a tünet ugyanaz, akkor program. Ekkor szerezni kellene egy új üres chipet, egy programozót és egy tuti jó firmware-t a netről.
(#) Vadász Csaba hozzászólása Szept 14, 2018 /
 
Szia!
A segédtápokat előállító stabilizátor melletti kondikat ellenőrizd.
Valamelyik kiszáradt és annak kell idő,hogy feltöltődjön.
Program hibánál be se kapcsolható vagy ha be is kapcsolható a készülék semmit nem működik.
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Bocs a kései válaszért. Sajnos egyenlőre nem tudom lefotózni, nem nálam van, használják. A fotón sem biztos, hogy látszana. Kissé olyan maszatos a kép, de nem mindenütt és nem mindig. Ha arra megyek megpróbálom lefotózni a hibát.
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Biztos, hogy nem a műsorforrás alacsony minőségű? Pl. laptopot rákötve HDMI kábellel, fullhd adást adva neki is csinálja?
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Gondoltam rá én is, de pc - t rákötve és több HDMI eszközzel is csinálta! Persze nem biztos, hogy full volt!
(#) soos csaba hozzászólása Szept 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy SAMSUNG UE50EH5300-as típusú LCD tévé nálam aminek a képernyőjén a kép duplázódik.
Először azt gondoltam hogy a valamelyik fólia a képernyő alján el vált (COF), de nem az, mert nyomogatásra nem változik a kép semmit, és nincsen egyik sem fel válva.
A T-con modul két kivezetését is meg vizsgáltam ami le megyen a képernyő hosszúkás paneljához, de nem láttam fel vált lábat a csatlakozónál.
A t-con modulon mértem feszültségeket, és ahol kell ott meg is vannak a feszültségek.
Attól félek hogy nehogy a fólián lévő chip legyen a ludas.ITT van is egy manus aki épp ezeket a fóliákat cseréli le.

Szerintetek hol lehet a probléma?.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Valakinek valami ötlete hogy hol lehet a probléma?
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Kedves Csaba!
Nem szokott ennyire pörögni ez a fórum, gondolom, ha valaki erre jár és van ötlete, biztos megírja.
Az enyém ez lenne: kapcsold ki a tv-t és húzd ki az egyik szalagkábelt, ami a T-contól a buffer laphoz megy (hosszúkás panel a kijelző tetején vagy alján végig). Indítsd el a TV-t. Csinálj egy fotót, az egyik oldala fog menni a kijelzőnek. Most ismételd meg a másik kábellel. Utána csatold be a képeket.
Üdv: János
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Szia!
Mondjuk ezt még nem próbáltam ki, de valami nem stimmel, mert ha az egyik kábelt ki húzom a T-contól, akkor a kép fele fehér marad (Bal oldal), a másik fele meg teljesen sötét, ha meg a másik oldalt húzom ki a kábelt, akkor meg a bal oldal fele csak fehér marad, aminek szerintem, el kellene sötétedjen, a jobb oldalt meg látszik a kép vibrálva.
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Általában mindent elkövetek én is, mielőtt azt mondom, hogy panelhiba. De most tanácstalan vagyok, illetve nem nagyon tudok másra gondolni. Tudnál egy képet feltenni azért a T-Con-ról?
A két szalagkábel, ami kimegy belőle, egyforma széles/lábszámú?
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Igen a két szalagkábel egyforma szélességűek, és lábszámúak.
Gondolod hogy a T-con volna a hibás?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018

T-con.jpg
    
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Nem, én attól félek, hogy az LCD panel ment tönkre. De ne szaladjunk ennyire előre.
Hozzá férsz a buffer laphoz? Mennyire szedted szét a kijelzőt? Hagyd bedugva csak azt a szalagkábelt, amelyik a legrosszabb képet mutatta. Most tapogasd végig a buffer lap azon oldalát, hátha valami feltűnően melegszik. Ha nem, akkor multival mérj mindent végig, zárlatot keresve. Nincs olyan sok alkatrész rajta. Koncentrálj az smd kondikra, szokásuk zárlatba átmenni.
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Ez volt a második dolog amit meg tettem a tévével, végig mértem a buffer lapon lévő összes alkatrészt, köztük a kondenzátorokat is hogy nem e zárlatosak úgy ahogy mondod, és nem melegszik rajta semmi.
A buffer lapok, mert hogy külön állóak egymástól, de tök egyformák, ( az egyik tükörképe a másiknak) nem tartalmaznak sok alkatrészt, jó pár kondenzátor, ellenállás, és mind a kettőn van 2 darab tranzisztor, amit ki mértem és jók.
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Sajnos ezen a ponton csere T-con/alaplap nélkül nincs több ötletem, hogyan szűrhetnénk ki 100%-ra a hibát. Hátha jön valaki még erre egy ötlettel, amire nem gondoltunk.
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Hát hátha, ha mondjuk T-con probléma volna, az még nem volna gond, azt elméletileg lehet rendelni, de ha a képernyővel van a gond, akkor viszont problémás lesz a dolog, mert azt nem tudok már rendelni, és ha lenne is képernyő, szerintem jó drága lehet, de én még nem láttam amúgy egy üzletet sem ahol árulnak külön képernyőket CLD tévékhez.
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Igen, T-cont és alaplapot lehet rendelni, sőt javítani, de LCD-t nem.
Még valami eszembe jutott: ha rákötsz valamilyen műsorforrást, a kép nem lassú/mosódott? Csak a szellemkép a hiba? Egy videót vagy képet tehetnél fel arról is, hátha.
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Ha rákotok egy DVD lejátszót, akkor a felső része vibrál a képnek, a közepén meg van egy csík vagy mi.
Tettem fel egy videót is ITT
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Ha jól látom, a felső néhány centin jó a kép.
A hiba vízszintes, ilyen T-con nem csinál. Sajnos ez panel hiba lesz.
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Akkor azt mondod a main board-al lenne a gond, és már eleve a T-con a jelet onnan rosszul kapná?
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Nem, ismét félreértjük egymást. Vagy én fogalmazok félreérthetően. Panel hiba=LCD panel kuka.
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Na most akkor a buffer panelre érted közvetlen a képernyő után, vagy a képernyőre érted?.
Bocs de nehéz a felfogásom kicsit.
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
Este van, már mindketten fáradtak vagyunk. Maga a kijelző panel, amin a kép megjelenik, az a hibás. Újat venni vagy bontott működőt, kb. annyiba kerülne mint egy új TV-t. Viszont hogy leellenőrizzem magam, és biztos legyek abban amit mondtam, engedelmeddel feltenném a képeidet és a videódat egy külföldi fórumra, ott nálam okosabbak vannak, biztosabban rámutatnak a hibára.
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Oké, tedd fel nyugodtan, ahogy gondolod.
Tehát akkor LCD képernyő nagy valószínűséggel el halt, na ez van, akkor kuka.
Na de azért meg lássuk mit mondanak a külföldiek is.
Köszönöm a segítséged!
(#) zsa válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Sziasztok nem vagyok szaki , én a hibás oldalon a (szallagkábet) lehuznám és szigetelném a kábelen az érinkezőket a tv káva felöl kezve kb 1cm-nyit. Ha nem javul nem szünik a remegés akkor bentébb zárnám ki. Ha megszünik a remegés szükiteni kell kizárást csak a hibás körre.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Szia! Nálam okosabb is azt mondja, hogy Lcd panel hiba.
Ha szeretsz kísérletezni, és magadnak javítanád a tv-t, akkor még van egy dolog, amit kipróbálhatsz. De ez lehet, hogy semmit nem fog eredményezni, viszont utolsó szalmaszálnak jó. Ha érdekel, leírom a menetét.
(#) Hellboy911 hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy adott egy 94cm képátlós samsung lcd tv. Át lehet e bele tenni a 80cm-es samsung belsőségeit vagy a 104-cm-esét. Tehát hogy kisebbét át lehet e nagyobba tenni vagy nagyobból kisebbe? Vagy nem nem lehet variálni vele. Üdv:Márk
Következő: »»   135 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem