Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   242 / 254
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 16, 2018 / 1
 
Az új kvarcal tökéletes a pontosság!!
(#) yodee válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Teszi a dolgát persze. Az IV6 VFD óra is jár nálam évek óta, de nem pontos. Minimálisan de elmászik ha nincs rajta antenna. Már van saját kapcsolásom szóval azokat használom.
(#) Unfi válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 16, 2018 / 1
 
Erről beszéltem, hogy kvarc függő. Örülök, hogy megoldódott!
(#) lajos1969 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
(#) jointsilver36 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Sziasztok! ezt:https://youtu.be/WM_MeWHoI-c szeretném megépíteni.Van valakinek ötlete,hogy milyen áramkör lenne jó?
(#) Hp41C válasza jointsilver36 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Gooogle keresés: "1 digit nixie clock"
(#) jointsilver36 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Meghajtó áramkör is jó lenne ami egy 15 ös rézcsőbe belefér.
(#) sanya95 hozzászólása Aug 26, 2018 /
 
Sziasztok!

Én is haladgatok végre a Mule 2 cikkes verziójának IN-12 csöves megépítésével.
Ez az első komolyabb projektem, lehet kicsit nagy falat volt elsőre.
Mellékelek képet az első indításról, azóta azért történt változás (pl csipogó ügyben).

Lassan elkészülök vele, de van 2 probléma, amire nem birok rájönni:
-Néha élesztés után a jobb szélső számot (másodperc egyes) halványan áthúzza 3 csövön keresztül (másodperc tizes és a perc egyesbe is). Ilyenkor egy idő után le is áll a kijelzés, kialszik az összes cső. De csak néha csinálja ezt, nem minden alkalommal. Üzem alatt nem jön elő, ha nem így indul. Már próbáltam többféle orosz K155ID1, illetve eredeti TI 74141 IC-t is, ugyanaz az eredmény. Lecseréltem a 74141 IC adapterét is. PIC-et is próbáltam, amiken különböző program verzió volt.
Legutóbb amikor megcsinálta, kikapcsoltam a nyomógombbal a kijelzést, majd vissza, és a hiba megszűnt.
A nyákot már 4x mostam át alkohollal, de nincs változás. Egyszerűen ötletem sincs már. Bárkinek van esetleg valami segítsége, tippje?

- INS-1 nixie lámpa villogtatás. A topikban korábban tárgyaltak alapján az Overkill óra idevágó részét applikáltam volna az órán, az RTC int lábával szeretném villogtatni, az óraprogram 2.57-es.
A gond az, épphogy csak egy pillanatra vibrál egyet másodpercenként, egyébként folyamatosan világít a lámpa. Mellékelem az ábrát, hogy eddig hol áll a dolog.

Mindent összevetve nagyon örülök neki, hogy belefogtam, sokat sikerült eddig tanulni a projekt alatt. A másodikat órához már sok részben másképp fogok nekiállni, mint most (pl a frissített nyákterv alapján dolgozni). No és persze már egy jó ideje szerettem volna nixie órát.
(#) Hp41C válasza sanya95 hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
A CD4028 egyik lába (talán a D bemenet - 11. láb ) és a föld közötti vezeték hiányzott az egyik panelverziónál.
(#) sanya95 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Köszönöm az információt! Megnéztem a CD4028 lábát, ott van az átkötés a D bemeneten. Azért biztos ami biztos rálesek az IC tok forrasztására.
Az újabb panelterven mondjuk látok ráadásként a CD4028 alatt hosszában egy átkötést a föld és a 7805 stab IC GND lába között, ami ezen hiányzik.
(#) Unfi válasza sanya95 hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
A lámpa villogtatást az RTC 7-es láb, egy LED-en keresztül optó csatolót vezérel, az a legbiztosabb megoldás a leválasztás miatt is, és még látod is a működést. A 2.57-es verzió már tökéletes, így a hibát inkább a tranzisztoros meghajtónál keresd, vagy tényleg a CD4028 nem kap GND-t. A nyák publikus? Honnan lehet letölteni? Nagyon tetszik!
(#) sanya95 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Az optocsatolós lámpa villogtatást mindenképp ki fogom próbálni, csak kicsit piszkál, hogy a netes keresések során ezt a MPSA42-est hozza ki elsőnek glimm/neon-ra és még nem akar menni.
A CD4028 GND-s lábait még egyszer megforrasztottam, és megkapta az új paneles átkötést is, biztos ami biztos. Amikor most kipróbáltam, nem jött elő a hiba, remélem így is marad.
A nyák egy SprintLayout-os ismerkedés során készült próbának. Egy az egyben a cikkben lévő Mule layoutja és kijelzője, kiegészítve +2 hellyel a csöveknek (egy későbbi projektnek). Csak nincs kettévágva a nyák. A gerber fájlok még megvannak, ami alapján legyártották, de sajnos a forrást sikerült felülírni.
(#) Unfi válasza sanya95 hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
A jobb oldali utolsó szám anód, és a dp össze van kötve a nyákon. Tervezési hiba!
(#) jointsilver36 hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Sziasztok! Építenék egy steampunk usb pendrivot IN-16 nixie- vel. A stepup 170 voltos konvertert már megrendeltem.A lényeg az lenne ,hogy a nixie számokat léptesse másoláskor ,íráskor.A pendrive ledjét,,figyelve''.Ajánlottak optocsatolós megoldást vezérlő icvel,csak sajnos nem találtam ilyen kapcsolást.Optocsatolóm van pc tápból bontott 817B tiusu.
Köszönöm az ötleteket.
(#) jointsilver36 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
(#) sooty válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Szia, optocsatolóból 10 db kellene akár úgy használod, hogy a nixie katódját megemeled 35-70v-al akár nagyfeszültségű optoval csinálod ( tpl627-4 ill. - 2, ez 3 ic minimum). Én maradnék a 74141 nixie meghajtónál és összekötném egy bcd számláló icvel 4510. Vagy ha valami effektet is szeretnél, akkor egy 8 lábú pic-kel. (1 bemenet, 4 kimenet bcd-ben)
(#) jointsilver36 válasza sooty hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Szia ! Köszönöm a válaszod.Akkor csak a 74141 és a4510 kell bele?
(#) jointsilver36 válasza sooty hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Ebben a témában nem vol jártas,tudnál áramkört ajánlani hozzá?
(#) sooty válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Szóval, kell a tápegység, kell a pendrive, kell a 74141, és a számláló. Le lehet választani a pendrive-tól a nixis részt optocsatolóval (pendrive ledje helyett az opto adó ledje lesz) , de mivel a tápot ugyis az usb-ről kapja így felesleges. Ha a nagyfesz részt teljesen le akarnád választani akkor lehetne a 10 db opto a katódokhoz. Viszont ha a hely szűkös, akkor lehetne egy pic aminek a 10 kimenetén egy-egy mpsa 42 tranyó kapcsolja a nixie katódjait. Nem tudom az előbbi hozászólásban hova akartál opto-t tenni. Galvanikus leválasztás illene, hogy a 170v ne jusson a számítógépbe vissza. A linkelt videón viszont biztos nincs ilyen leválasztás, túl kicsi a hely szerintem. (itt az opto-ra gondolok)
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) sooty válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Keresgéltem kész kapcsolásokat, de nem találtam. Valamelyik megoldást össze kell rakni próbaképpen.
(#) jointsilver36 válasza sooty hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Opto - t a led helyére tettem volna.
(#) jointsilver36 válasza sooty hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Ha jol értelmezem akkor egy tranyo is elég meg a két ic plussz a pic.
(#) sooty válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Opto a led helyére. 1. Változat pic vagy avr+tranyó (10 db +ellenállások) 2. Változat niximeghajtó+bcd számláló és persze lehet vegyesen is . Ez a hely függvénye. Az usb felé jó lenne egy soros dióda és egy zéner, ami a túlfesztől védhet. Mivel ez levesz az 5 v-ból így meg kellene nézni mennek-e az ic-k a kisebb feszültségről.
(#) sooty válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Az sn74141 minimális feszültsége az adatlap szerint 4.75 v úgyhogy inkább a pic + tranyó változat a nyerő.
(#) jointsilver36 válasza sooty hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
A második változat jobban bejön ,a hely szűke miatt.Nixi meghajtó+ bcd.
(#) jointsilver36 válasza sooty hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Pic, és odais kell a tíz tranyó?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) sooty válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
A nixinek 1 anódja (a rács) és 10 katódja (a számok) van. Ugyhogy kell valami, aminek van 10 kapcsolható kimenete amivel a gnd re kötöd a katódokat, ami kapcsol lehet 10 tranyó, niximeghajtó ic 10 kimenettel, vfd meghajtó ic 10 kimenettel, optocsatoló 10 db. stb. Egy normál tranyó kb. 5 mm széles ha 10-et körberaksz az még csak 15-20 mm átmérőjű kör. Ahogy nézem a videón is van valami karima ott a cső alatt. Ha smd tranyó akkor még kisebb. Az ic-ket a másik esetben nyilván hosszában kellene elhelyezni egy csőben. Ha lesz táp, az lesz a legnagyobb alkatrész (a pendrive-on kívül), ahhoz mérten kell majd elhelyezni a többit.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) jointsilver36 válasza sooty hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Akkor ha jol értelmezem.Az usb felöl indulva irom a sorrendet.A nixi tápját nem írom mert az ok.A led anód ,katód megy a pic gondolom jelbemenetére ,a pic kimenő jele niximeghajtó icébe.A nixi cső katódjai az ic tíz kimenetére.
(#) madzagos válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
A picbe pedig programot kell írni.
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Igen, ha pic lesz, akkor programot is kell irni, azzal az elrendezéssel elég lehet egy 8 lábú pic.
Következő: »»   242 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem