Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   37 / 50
(#) Lamprologus válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Amióta kész billentyűzetet is kapunk, azóta az adatbevitel is egy álom!
Mondjuk, ha a tört számokat is ismerné ... az már hab lenne a tortán!
(#) D Wye válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
A kész billentyűzet akkora *** hogy kénytelen voltam sajátot írni. Annyi felesleg van benne, hogy az szörnyű.
Azonban egy kérdés;
Sleep=0 paranccsal altattam a HMI-t. Fut egy óra a háttérben, ha elér egy időt, fel kellene keltenie. A program jó, mert bármit kérhetek tőle időre, tehát ez a rész működik, de sleep=0 paranccsal nem kel fel. És nem is csinál mást, ha alszik.
Hogy lehetne felkelteni és fut egyáltalán valami alvó módban a háttérben? Emulator szerint igen, de nem úgy látom HMI-n...
3,4" enhanced
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
A fényerő nullára vétele nem lenne jó? Ilyenkor ugyan nem alszik a kijelző de lényegesen kevesebbet fogyaszt, mint teljes fényerő mellett.

dim=0
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Hát nem éppen. Ez egy olyan rendszer, ahol napi 24 órában megy a cucc, soha nincs kikapcsolva. Napi x alkalommal kell végeznie egy jel-kiadás műveletet, automatikusan, meghatározott időközönként. Ha csak a képernyő kapcsol le (amúgy jelenleg ezt csinálja), marad energiafogyasztónak a digitizer, Ami mellesleg teljesen felesleges a beállítások után. De a leginkább a készüléket szeretném kímélni.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Mármint a kijelzőt szeretnéd kímélni?
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Hát igazából az egész cuccot. Ne menjen feleslegesen aminek nem kell. Vagy szerinted nem érdekli, hogy non-stop megy csak a levilágítás nem?
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
A kijelző feltűnően jól bírja a kiképzést: Bővebben: Link. Most is az autóban van.
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Akkor emiatt nem aggódom. Viszont akkor is érdekel az alvás/ébredés dolog.
(#) D Wye hozzászólása Okt 25, 2018 /
 
Sziasztok!
Megírtam az első cikkemet, a főoldalon található, Nextion témakörben.
Mivel ez az első ilyen cikkem, szeretném a segítségeteket kérni, mi az, amit nem jól írtam, mit kellene a jövőben módosítanom, hogy megfelelő színvonalú legyen.
(#) feco93 hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni hogy hogyan tudok három stabil állapotú gombot létrehozni. (Pl lámpa kapcsoló aminek van egy félfény üzemmódja is.[kikapcsolt, félfény, teljes fény])
Valahogy megoldható?
Én arra gondoltam hogy le raknák 3db két állapotú gombot. S ezeket kellene a nextionon belül programozni, nem tudom hogy lehetséges-e? Valakinek valami jó ötlete?
(#) Bakman válasza feco93 hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Én hasonlót készítenék, lásd melléklet. Lehet függőleges elrendezés is. Egy pozícióból is megoldható de akkor sorban kell lépkedni az üzemmódok között, nem lehet tetszőleges állapotból tetszőleges állapotba ugrani.
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Nem igazán értem, miért lenne ez így. A kérdésre igazából az egyetlen helyes válasz az, hogy igen, meg lehet. Ráadásul úgy lehet megcsinálni, ahogyan feco93 leírta.
Bármilyen elrendezés lehetséges, csak arra kell ügyelni, hogy minden gomb programja tartalmazza, hogy kapcsolja ki a többit (persze csak amik hozzá tartoznak).
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Egy gomb, aminek három stabil állapota van. A kérdés első fele így is értelmezhető, lévén nincs benne semmilyen központozás (hiányzik a pontos, egyértelmű megfogalmazás). Ezután jön elő a három gomb, két-két stabil állapottal, erre megoldás az is, amit mutattam.

Igaz, én nem vesződnék gombokkal, egyszerűen három képet raknék egymás mellé/alá.

Sőt, a Radio button elvileg éppen erre való, egyszerre csak az egyik lehet aktív (egy csoporton belül). Ez utóbbi mindegy, nem működik automatikusan...
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Idézet:
„Sőt, a Radio button elvileg éppen erre való”

Na ezzel még nem találkoztam, de meg fogom nézni.

Idézet:
„Egy gomb, aminek három stabil állapota van. A kérdés első fele így is értelmezhető, lévén nincs benne semmilyen központozás (hiányzik a pontos, egyértelmű megfogalmazás)”

A három stabil állapot és a stabil három állapot szerintem nem ugyan az.

Minden esetre kár ezen veszekedni. Lényeg, hogy van egy pár mód arra, hogy meg lehessen csinálni.
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Eredeti:
Idézet:
„hogyan tudok három stabil állapotú gombot létrehozni”
Így lenne helyes:
Idézet:
„hogyan tudok három, stabil állapotú gombot létrehozni”
három stabil állapot = stabil három állapot (ON - OFF - ON kapcsolók, mindhárom állapot stabil)
(#) Lamprologus válasza feco93 hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Egy nyomógomb és egy változó ami tárolja a három állapotot ...
Minden gombnyomás növeli a változó értékét, harmadik nyomás nullázza.
Változó értékétől függően változhat a gombfelirat is.
Változó értéke meg tárolja az aktuális állapotot.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Most már csak azt kell eldönteni, hogy feco93 mire is gondolt valójában.
(#) Lamprologus válasza Bakman hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Aki kitalálta ihat egy sört!
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Én előre ittam a gombok bőrére.
(#) feco93 hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Hát köszönöm az ötleteket és a tanácsokat!

Az elképzelés az lett volna hogy van egy [on off on] kapcsolóm amit off állapotból bármelyik on állapotban tudok kapcsolni. Bakman megoldás tetszik viszont jó lenne ha már kijelző van megoldani azt hogy tetszőleges állapotból tetszőlegesbe lehessen kapcsolni.
Viszont tetszik ezt a rádió gombos megoldás de én nem tudok képet beállítani hozzá, vagy csak béna vagyok.
Legközelebb igyekszem pontosan megfogalmazni bocsi!
(#) feco93 hozzászólása Okt 31, 2018 /
 
Sziasztok!

Sikerült megoldani a problémát. Viszont most egy másik problémába ütköztem, hogy csináltam egy második lapot. Ahol egyéb adatok jelennek meg viszont szeretném hogy amikor vissza megyek az 1 lapra nem az alapértelmet értékek jelenjenek meg hanem az ott előzőleg beállított értékek. Ezt valahogy meg lehet oldani? Mert próbálkoztam változóval de nem tudok két oldal közé olyan változót létre hozni hogy azt mindkét oldal lássa. Vagy ezt hogyan lehet szépen megoldani?
Természetesen amikor indul a 0-ról akkor mindig az alapértelmezett jelenjen meg. Remélem ez egyértelmű megfogalmazás lett
(#) D Wye válasza feco93 hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Mindazon változót, melyet meg szeretnél tartani a beállított értékre, állítsd át Global-ra.
(#) feco93 válasza D Wye hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Igen.
Köszönöm. Ezt megcsináltam én is viszont nem vitte át és úgy kellet meghivatkozni hogy: page0.va0.val=1 S így már működik.
(#) D Wye válasza feco93 hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Azt nem mondtad, hogy másik oldalról akarnád átírni.
Ha mindkét oldalon ugyan azt a változott akarod látni, akkor mindkét oldalon létre kell hozni és ahogy írtad, úgy hivatkozni rá; n0.val=page0.n0.val, vagy éppen fordítva
(#) atus1981 hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kezdő kérdésem: Soremelést hogyan lehet csinálni?
Arduinoval ugye a println, de nextion editorban?
Köszi
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 7, 2018 / 1
 
Nem tudom kipróbálni, csak egy ötlet: A tördelt szöveget elkészíted valamilyen szövegszerkesztőben (pl. Jegyzettömb) majd onnan másolod a Nextion szerkesztőbe. Már ha jól értem a kérdést.

Ha ilyet akarsz küldeni UART-on keresztül, akkor a 10 és 13-as karaktereket kell elküldened. ASCII kódtábla, CR és LF karakterek.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Error: :print "M190 S60( Double click to jump to code)
Error: :"( Double click to jump to code)
Error: Compile failed! 2 Errors, 0 Warnings,
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Kezdjük ott, hogy írdd le pontosan, hol és mi célból akarsz soremelést.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
3D nyomtató. Rajta a marlin vezérlő szoftver, amit lehet soros kommunikációval is kezelni. ESP3D hiba nélkül teszi a dolgát, viszont lecserélném a grafikus kijelzőt egy HMI-re. De hiába kötöm össze helyesen, állítom be ugyanazt a baud-ot, nem éri a nyomtató a hmi által küldött parancsot.
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Hogyan néz ki pontosan az a parancs, amit kifogásol a szerkeztő?
  1. print "M190 S60
Következő: »»   37 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem