Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   84 / 94
(#) Aladdin25 hozzászólása Szept 29, 2018 /
 
Sziasztok új vagyok nagyon itt és a témában is, hifi erősítot szeretnék összehozni a tápon amit mellékeltem(wijdeven te330) nyugodtan kössem össze a nullát és utána használhatom kettős tápként? Segítséget előre is köszönöm nem tálaltam túl sokat róla a neten.
(#) RoliNyh válasza Aladdin25 hozzászólására (») Szept 29, 2018 / 1
 
Ha nincs össze kötve alapból, akkor kösd össze, és kell rá egy egyenirányító híd, meg puffer kondi amennyi befér...
(#) Aladdin25 válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Köszönöm szépen a segítségét nem voltam teljesen biztos benne, hogy ráköthetem graetz hidra és a puffer kondikra. 4x10000uf majd meglátjuk elég vagy sem.
(#) RoliNyh válasza Aladdin25 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
A szekunder oldalon a "BA" szín a nulla, ebből nem egy van amúgy?
Össze ne keverd a primer oldali "BA" vezetékekkel, mert a cetli szerint (szerencsétlen módon)
egyforma színű a három vezeték, a két primer fázis (L) és nulla (N) és a szekunder nulla...
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) Aladdin25 válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Nem volt egyértelmű szamomra sem egy régi hozzászóló írása alapján néztem újra mik jönnek ki belőle primer oké, secunder ba fekete, ye sárga a nulla. A kettő között is mertem feszültséget azt nem értettem de lehet nem gond ha masik oldal valamelyik kimenetével mérek feszt tok más érték jön ki de ez gondolom normális ha a saját oldal nullával akkkor ok 1voltal jön ki több de nincs rajta semmi ami terhelje.
(#) spgabor hozzászólása Okt 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Bocs, ha hülyeséget kérdezek.
Van egy toroid trafóm, nem nagy 12v/120W-os secunder oldali teljesítménnyel. Egy sima TDA végfokot hajtanék vele úgy, hogy a secundert dióda híddal egyenirányítom, teszek egy puffer kondit elé és utána mehet is a betápra.
A kérdésem az lenne, hogy a 220V és a toroid közé ajánlott tenni zavarszűrőt? Ha igen, akkor egy egyszerű kapcsolást tudtok ajánlani? Láttam bolti zavarszűrőket is, de 2-3 ezer forintot nem akarok adni érte, mert az egész nem sokkal többe volt.

Köszi!
spgabor
(#) reloop válasza spgabor hozzászólására (») Okt 9, 2018 / 1
 
Szia! Felesleges zavarszűrőt használnod. Biztosítékról ne feledkezz meg, mert az hasznos.
(#) spgabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Köszi az infórmációt. Biztosítékot csak írni felejtettem el. De erről jut eszembe, biztosítékot mekkorát érdemes beletenni? pl ha 4A a csúcs áramfelvétel, akkor a dupláját?
(#) reloop válasza spgabor hozzászólására (») Okt 9, 2018 / 1
 
A primer oldali lehetne 1 A, a 10 A-rel terhelhető szekunder ágban pedig egy 8 A-es biztosíték maximális védelmet biztosít a transzformátornak.
(#) spgabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Köszönöm!
Ezt amúgy hogy szokták számolni, hogy mekkorát érdemes?
(#) reloop válasza spgabor hozzászólására (») Okt 9, 2018 / 2
 
A biztosítékot a terhelés legnagyobb effektív árama fölé méretezzük, a soron következő szabványos értéket választva.
(#) Jonas hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Autó akkumlátorról akarok 50Hz 230V (hálózati szabványt) csinálni, ehhez egy ilyen Toroid transzformátor -t akarok használni, ami így jelen állapotában 300W-ot tud névlegesen átvinni. Ha újra tekercselném- tegyük fel hogy van nekem erre alkalmas rézvezetékem- ki lehetne-e hozni belőle 600, esetleg 1000W-os teljesítményt? A vasmag kereszmetszet: 5,8*2,65=15,37cm2 alkalmas lenne egyáltalán erre?
(#) RoliNyh válasza Jonas hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
A ráírt teljesítmény nem csak a tekercsekre vonatkozik, hanem a vasmagra is.
Ha 300W van megadva, abból soha nem lesz 600W -os mag.
Vegyél egy 600-1000W -os trafót, az majd átviszi a szükséges teljesítményt.

Azt már csak mellékesen kérdezném meg, ha 12V ból akarsz 230V -ot előállítani, és 600W -ra van szükséged akkor ugye azt is tudod, hogy kb 50A -t kell betáplálni a 12V -os oldalon?
És akkor még a veszteségeket nem is említettem...
(#) ferci válasza Jonas hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
A másik pedig az, hogy azzal a vassal hogyan szeretnél te 50 Hz 230 V hálózati szabványt csinálni?
Oda nem akármi elektronika kell ám, hogy valamennyire színusz is legyen.
(#) spgabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Még egy kérdés eszembe jutott. Az egész egy régi fém dobozos beltéribe lesz beépítve. Kell földelnem a dobot fém részét? Mert akkor földelt tápcsatlakozót tennék rá, ha ajánlott.
(#) Bakman válasza spgabor hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Ez nem ajánlás kérdése. Ha kettős szigetelésű az eszköz akkor tilos földelni, egyébként kötelező.
(#) reloop válasza spgabor hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Ha vagy olyan jártas, hogy a kettős-szigetelés előírásait be tudod tartani, akkor hagyd el az érintésvédelmi föld bekötését. Ennek az a haszna, hogy a későbbiekben nem lesz gondod a földhurokkal.
(#) zotya1983 válasza ferci hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
És akkor a keresztmetszetekről, meg az áramokról nem is beszéltünk primer oldalon.. Lehetetlen!
(#) vision61 válasza Jonas hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Idézet:
„Autó akkumlátorról akarok 50Hz 230V (hálózati szabványt) csinálni,”

Szerintem egyszerűbb, ha veszel egy használt szinuszos kimenetű UPS-t. Itt is szokott lenni a hirdetésekben.
(#) tothbela válasza vision61 hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Az is csak percekre jó, és nem csak az akku kapacitás miatt.
(#) pinyó39 válasza Jonas hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Mit szeretnél üzemeltetni ha nem titok?
(#) Jonas hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Oké, akkor egy kicsit vissza veszek az igényekből. Maradjunk akkor a 300W-nál.
Konkrét célom üzemeltetésre nincs, egy általános konnektor aljzatot akarok készíteni, itt a lényeg abban van, hogy saját készítésű legyen, ugyanis ezzel (is) szeretnék tanulni. Tudom, tudom. nem a 230-al és a 300W-al kéne kísérletezgetni, hanem kicsi áramokkal, de azon már valamennyire túl vagyok, kicsit emelni akarom a dolgokat...
Van 2db 100-100W-os napelemem amik szépen töltik az akkumlátort, túltöltésvédelemmel ellátva.. ezzel nincs gond! Ezt az energiát akarom átalakítani általánosan használhatóvá.. eleinte például csak egy egyszerű villanykörtét, ventillátort stb. (ezek ugye pár 10W-ok)
Jelenlegi problémem pedig a transzformátor. Mindenképp toroidot gondoltam, mert ennek van a legjobb hatásfoka, de próbálkoztam EI vasmaggal is. Azért gondoltam hogy ez a kersztmetszet elég lehet, mert már olvastam, hogy valaki 20cm2 hozott ki 1kW-ot, de nekem is esélytelennek tűnt.
És hangsúlyozom mégegyszer, hogy a saját készítésű a lényeg!
(#) reloop válasza Jonas hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Az inverteres témát ajánlom.
(#) vision61 válasza tothbela hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Ez így ebben a formában nem igaz.
Ha nem a beépíthető 1-2 db 7-7,2 Ah-ás akkut használja (és itt erről van szó), illetve, mivel építeni szeretne, az eredeti passzív hűtést megerősíti, pl. ventilátorral, akkor egy APC Smart UPS 600 akár több óráig is működik. Ez gyakorlati tapasztalat.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
(#) tothbela válasza vision61 hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Úgy igen. Főleg hogy olvasom, hogy vissza is vett az igényből.
(#) szsrobert válasza Jonas hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Idozito, ne555, fet, trafo, izzolampa mint fogyaszto.
(#) spgabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Inkább építeném kettős szigetelésűre. Neten valahol fellelhetőek az előírásai, hogy biztos jól csináljam? Illetve szeretném tudni, hogy a korábban általam leírt áramkörben mire kell figyelni. Eddig rendes leírást nem találtam róla.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
(#) reloop válasza spgabor hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Ez egy toroidos téma. Mivel emlékezetem szerint erősítőt építesz. menjünk át az Erősítő mindig-be és ott mutasd be milyen TDA-s kapcsolással, hány ohm-os hangsugárzókat szerelnél hajtani.
(#) spgabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Ok, akkor oda írok.
(#) toma3757 hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Vettem két toroid transzformátort, mindkettővel kapcsolatban lenne kérdésem.
Az első az igazából a képen látható feliratozás lenne, jól értelmezem, hogy a szekunder tekercs feszültsége terheletlenül 32V, terhelten pedig 25V és erre van méretezve a teljesítmény adat? A mellette lévő AB 2min/18min érdekelne leginkább hogy az mit jelent?

A másik trafó 630VA teljesítményű, elé raktam egy lágyindítót és még így is sok esetben lecsapja a kismegszakítót(10A-es).
Erre az megoldás lehet, hogy növelem a kondit a lágyindítóban? Így talán kisebb lesz az áramugrás ha jól értelmezem a dolgot.
A válaszokat előre is köszönöm!
Következő: »»   84 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem