Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   71 / 104
(#) jameswagner válasza mhatalyak hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ezt örömmel hallom! Ma megkérdeztem egy klímaszerelő ismerősömet, ő például azt mondta, hogy nem fog menni (beszélt nyomásokról, stb). De laikusan án is azt gondolom, hogy mivel a beltéri csak egy hőcserélő, ott már nem történik (elvileg) semmi adagolás stb, így igazából mennie kellene. Esetleg a beltériben lehet valami, ami a nyomást figyeli? Mert azon még megbukhatna a dolog, ugye?
(#) tibibalogh520 válasza mhatalyak hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Szia!
Na azért, ha megnézzük az R22/R407C, vagy a 410A nyomás viszonyait, akkor azért akad különbség! Még meg jókora!
Persze én is azt mondom, hogy annak az elpárnak illene kibírnia, az R410A nyomását is.
Legalább is, hűtő üzemben...
Ha fűtésre is alkalmas, akkor már kezd kicsit neccessé válni a dolog.
(#) jameswagner válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Igen, alkalmas fűtésre is. Na erre kiváncsi leszek, mire juttok ezzel a kérdéssel. Addig nem akarom lecserélni, míg biztosra nem jutunk, menni fog-e
(#) tibibalogh520 válasza jameswagner hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Tuti menni fog!
De nincs kizárva, hogy elpukkan a beltériben lévő csőkígyó! Főleg fűtés üzemben.
Olyan vékony falú csövekkel gyártják ezeket, mint az alufólia. Éppen, hogy ki bírják azt, amire gyártva vannak... Megy ám az anyag takarékosság...
(#) jameswagner válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Meglesem, hogy a beltérire, illetve a kültérire mekkora btu van írva. Ha a beltérin nagyobb a szám, akkor csak kéne bírnia, nemde?
(#) tibibalogh520 válasza jameswagner hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
"Nemde"! A BTU, a teljesítmény mérőszáma. Nem függ össze vele, hogy mely rendszer milyen nyomásviszonyokon dolgozik!
De mivel látom, hogy önjelölt klíma szerelő vagy, ezért az tudom javasolni, hogy próbáld ki, aztán vagy bírja, vagy nem . (hosszú távon...)
(#) jameswagner válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Nem vagyok önjelölt klímaszerelő Azért kérdezem, hogy felmerjem-e tetetni, vagy sem. A jelenlegi beltéri sajnos esik szét, törik a műanyag... Egyébként használaton kívüli, de szeretném megmenteni. És ma jutottam hozzá ehhez a beltérihez, és nagyon örülnék, ha valaki esetleg megnyugtatna, hogy nem lesz gond, vagy ellenezné, mert akkor fel sem tetetem. Ezért fordultam hozzátok, és nagyon örülök, hogy foglalkoztok ezzel a kérdéssel. Villanyszerelőként én max elektromosan szoktam bekötni, a többi a szaki dolga
(#) tibibalogh520 válasza jameswagner hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Rendben.
Akkor túl is beszéltük a dolgot!
A döntés a Te kezedben van.
Ha saját cuccomról lenne szó, én felraknám.
Csak vázolni próbáltam az eshetőségeket.
(#) jameswagner válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Na, ez már bíztató, ha te feltennéd Annyira nem sajnálom, mert vagy azért megy majd tönkre, mert szétporlad a jelenlegi beltéri, vagy azért mert elpukkan az új. Max a környezetszennyezés aggaszt ha elmegy a gáz...
(#) pako hozzászólása Aug 20, 2018 /
 
Sziasztok!

És fordítva mi a helyzet? Ha R407C hűtőközeg van a kültéri és beltériben is, amihez szeretnék feltenni egy második beltérit, ami R410A-ra lett készítve? Mindegyik hűt és fűt.

Másik:
A kültériről 16mm/10mm csövek jönnek ki, a beltéribe 12mm/8mm csövek mennek; gondolom ha T idommal elágaztatom a vastag kültéri csövet, az jó lehet igaz? (Remélem igen, már megrendeltem 15m oda-vissza csövet + az idomokat, de ezt a topicot csak most találtam meg... )
(#) Macsek71 hozzászólása Aug 20, 2018 /
 
Mesterek !

Jól gondolom, hogy egy pár éves alig használt split-klíma áthelyeztetése kb. annyiba fog kerülni, mint egy új felszerelése ?

A nem használt hálószobából kellene kihozni a nappaliba ...
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Igen ,jól gondolod.
(#) luluzulu hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a kit-ről? Kegyetlenül olcsó...Bővebben: Link
(#) Travolta válasza luluzulu hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Nézd meg az eladási rátáját. Az meg kegyetlenül alacsony. Bár egy próbát megérhet, de szerintem csak idő pazarlás. Ismerős labortáppal próbálkozott, szintén fillérekéer árulták. Abból se lett semmi. A pénzt persze vissza kapta.
(#) rolie válasza luluzulu hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
A motor pedig 110V/60Hz, nem túl nyerő...
(#) erbe válasza Travolta hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Az elosztóblokk a műszerekkel, a csatlakozókábelek, egyéb apróságok már megérik azt az árat. Azt a pici motort meg el lehet hajtani egy trafóról is.
Ráadásul egyenesen Kínából jön ingyen szállítással, tehát nem lehet hamisítvány.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2018
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Például itt van ugyanaz (hasonló) kicsit más áron:
1/4 HP vákuum szivattyú
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2018
(#) Joe_001 válasza luluzulu hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Üdv!
Egylépcsős, 110Vos. Ezért olcsó.
(#) Joe_001 válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Üdv!
Vagy több. Bontani is kell...
(#) Mate78 hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Sziasztok,

úgy tudom, de javítsatok ki,ha tévedek,hogy autó klímáját célszerű időközönként akkor is működtetni, amikor nem indokolt, pl. télen, hogy a rendszer kenése biztosítva legyen.Igaz ez a lakásban felszerelt klímákra is?Gondolom igen, de azért megkérdem.Amúgy egy LG S12EQ klímáról van szó, és R32 gáz van benne.

köszönöm.
(#) kaqkk válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
A slit klímák hermetikusan zárt rendszert alkotnak ezért ha nem kell használni akkor nem is célszerű.
(#) habazutty válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Szia!

Nem kell időként elindítani. Viszont érdemes áramtalanítani, ha nincs használva hosszabb ideig, mert télen, ha fűtés üzemben volt kikapcsolva, akkor készenléti állapotban is melegítheti a kompresszort (a kompresszor tekercseinek áram alá helyezésével), így fölöslegesen fogyasztja az áramot, pláne, ha van benne tálcafűtés és csak a hőmérsékletet figyeli...
(#) cimopata hozzászólása Feb 16, 2019 /
 
Kíváncsiságképpen felötlött bennem, hogy mi történne ha 1 kültérire pl 5kW rá lenne kötve párhuzamban 2db 2,5kw beltéri? Tudom vannak multisplit klímák de az árazásukat elnézve olcsóbban jövök ki 2db külön kültérivel.
(#) kaqkk válasza cimopata hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Az új inverteres gépeknél már nem igazán lehet játszogatni , egy külön osztó elektronika kell a beltérik és kültéri közé ami drágább mint egy beltéri így már nem igazán éri meg . Vegyél két monosplit gépet és szereld fel , még mindig olcsóbb mint a dual split .
(#) teglascs hozzászólása Feb 26, 2019 /
 
Sziasztok,
ezt a gépet most tervezem telepíttetni. Beszéltem egy klímással (ismerős ismerőse), aki nagyon készségesen tájékoztatott, hogy ha a klímában hiánytalanul benne van az R22, az akkor oké, de ha egy kevéske is hiányzik, akkor elég nagy probléma van, mert hogy ezt a gázt tilos már használni, nem kapható, neki nincs is.
A baj az, hogy ez a hűtőközeg hiány csak akkor derül ki, ha a klíma már fel van telepítve.
Inkább felejtsem el ezt a klímát? Ingyen kaptam, és nem saját használatra lenne felszerelve...
(#) habazutty válasza teglascs hozzászólására (») Feb 26, 2019 / 1
 
Szia!
Ez egy jó kis Fujitsu.
Nyugodtan felrakhatjátok, bár már azzal is tilosban járatok, hogy benne van a hűtőközeg, mert már meg kellett volna semmisíteni...
Ha nem lesz elég a töltet, akkor lefejt és egy az egyben csere r422d-re.
Ezeknek a rendszereknek a kiváltására szánták, olajcsere nèlkül.
(#) teglascs válasza habazutty hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Hú, ez jó hír, ezt nem is mondta a klímás, köszi szépen!
(#) luluzulu hozzászólása Feb 28, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy olyan projektba szeretnék belefogni hogy 3 darab split klimát átalakítva készítenék egy levegő-víz hőszivattyús rendszert padlófűtéshez.
A tervem az hogy a beltéri a hőcserélőjét egy víz tartályba szerelném, a kültérit pedig egy nem túl komplikált elektronikával vezérelném.
Működő képes-e ,esetleg próbálkozott-e valaki hasonló dologgal?
(#) Kovidivi válasza luluzulu hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Tehát a 3db klíma úgymond egymás után lenne? Ha igen, akkor a hatásfokod nagyon le fog romlani. Minden egyes átalakításnál energiát kell befektetned, tehát ezt már el is veszted...
(#) luluzulu válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Nem, egy tartályban a három hőcserélő. "Párhuzamosan". Relatív nagy víz áramlási sebességgel.
Következő: »»   71 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem