Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   74 / 125
(#) Gafly válasza MaPaCaL hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Ha már típus és adatlap link nincsen, akkor legalább azt mérd meg, hogy az új termosztátnál az 1-2-3-4 pontok bármelyike között van-e fix rövidzár. Gondolom nincsen (ha relé van benne), meg ha wifis és hálózatról táplálkozik és nem pedig ceruzaelemekről...
(#) VIM válasza MaPaCaL hozzászólására (») Okt 27, 2018 / 1
 
Szia! Amit szeretnél bekötni termosztátot (wifiset) azt csak úgy tudod használni a régi helyén ha egy 230V-os relét táplálsz meg vele és annak egy záró érintkezőjét használod fel a kapcsolni kívánt készülékhez. Az N1 és L1 kimenetek ugyanis a kapcsolt szálak az N és L szálakról, tehát terhelést (load) kellene oda kötni, például fűtőszálat, villanykályhát stb. .
(#) MaPaCaL válasza Gafly hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Elnezest, rövidzar nincs, a tipust csak most talaltam meg, ez egy annyira kinai gagyi, hogy jelöletlen dobozban egycetlis leirassal erkezett, es az amazonon is tipusmegjelöles nelkül aruljak...
Miutan kibogarasztam, hogy egy HYSEN HY03WW-2 röl van szo, talatam egy adatlapot, ahol egyebfajta bekötesek is lathatok...: (inkabb feltöltöm hatha kell meg valakinek) Kettö vezetekkel biztosan nem müködik, kell neki a tap...
Hogy harommal fog-e azt majd hysen ha latom (na jo tudom ez is olyan olcso volt mint az uj termosztatom )
(#) MaPaCaL válasza VIM hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Köszönöm, logikusan hangzik, de biztos, hogy igy van?
Es ha mar igy van akkor nyugodtan rakhatom a relet a Kazanoldalra is (a falban nincs hely)...
Egyebkent sem ertem miert jön a junkers zwn 18-6 tol egy feher egy lila es 1 fekete is (a falbol kilog meg egy földelöszal es egy kek is, de a kek es fekete közt csak 52 V-ot merek...?) lesz mit kibogarasznom holnap.

hy3w.GIF
    
(#) MaPaCaL válasza VIM hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Atgondoltam es utanaolvastam: teljesen igazad van.
(Majd eldöntöm, hogy uj termosztatot vagy csak inkabb egy relet veszek )

Köszönöm, es
szep estet
(#) VIM válasza MaPaCaL hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Azt még tudnod kell, hogy most éppen azon gondolkodsz, hogy áttérjél a két pont vezérlésre a folyamatos szabályzásról, mert a TR .... termosztátok azok a 24V-os részbe vannak csatlakoztatva és folyamatos lángmodulációt tudnak az 1-2-4 ponton. A 8-9 pontokra lehet majd bekötni a ki-be kapcsolós termosztátot ha gondolod, akkor majd onnan el kell távolítani az átkötést, rövidzárat.
(#) MaPaCaL válasza VIM hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Ezt nem teljesen ertem... az eredeti termosztat 2 szalon müködik, vagy zar, vagy nyit.
(A többi jelenlevö vezetek nincs bekötve.) Alkalomadtan lefenykepezem a kazan beköteset, hogy megtudjam minek az a sok drot.. Milyenek azok a TR .. termosztatok?
(#) VIM válasza MaPaCaL hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
A Junkers kazánok többsége a TR 100 és a hozzá hasonló termosztátokkal működik megfelelően. Azt elnéztem, hogy a most meglévő termosztátod az nem TR hanem TA jelzésű és hogy nincs is bekötve mind a három szál vezeték. Ettől eltekintve a wifis termosztátot csak úgy tudod majd használni ahogy elmondtam. Ha nincs a TA termosztát kötésdobozának kapcsolata más világítási kötés dobozzal, akkor azt kell megnézni, hogy plusz egy szál (negyedik) behúzható e még oda. Így a kazán táprészéről lehetne odavinni a 230V-t amit a másik kettő szálon vissza lehet adni a kazánhoz elhelyezett relének, aminek egy záró kontaktusát fel lehet majd használni annak indítására. Már csak a bekötésről készült képek hiányoznak a kazánnál.
(#) Gafly válasza VIM hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Eddig nem tudtuk, hogy Junkers kazán van. Alaposan visszaolvastam, de szerintem erről eddig egy szó nem esett...
Ami persze egyáltalán nem zárja ki hogy igazad van
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) MaPaCaL válasza Gafly hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
De tudtuk. 5. hozzászólás a tiédtől számítva visszafelé.
De igazából nagy jelentősége nincs, projekt jegelve.
(3,5 fokkal mutatott többet a készülék a valós hőmérsékletnél, és amikor a szervíz menüben kalibrálni akartam, kiderült, hogy van az 5 is, tehát visszaküldtem...)
Köszönöm az íránymutatást és segítséget
(#) Gafly válasza MaPaCaL hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Igazad van, ebből tudnom kellett volna:
Idézet:
„Egyebkent sem ertem miert jön a junkers zwn 18-6 tol egy feher egy lila es 1 fekete is”

Szerencsére nem értek hozzá
(#) botykay hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Tisztelt Mindenki!

Egy Ariston kondenzációs gázkazánom van egy Siemens RAA21 termosztáttal. A termosztátot szeretném lecserélni egy Computherm Q7RF típusra. Odaig eljutottam, hogy a Q7 külön árammal működik. A kazánból kijön egy vezeték, ami rá van kötve a Siemensre, ez is feszültség alatt van. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mit kell kötnöm a Q7 1-es és 2-es részére. Előre is köszönöm.
(#) moele válasza botykay hozzászólására (») Okt 30, 2018 / 1
 
Szép estét !
Siemens RAA21 termosztátba a kép szerint két vezeték van bekötve .
A Computherm Q7RF 1-2 ponjára kell bekötni, a két vezetéket,
mindegy , hogy melyik színt melyik számhoz (1-2)
A 230 V~ feszültséget is, és a kazánhoz menőt is, a rajz alapján.

download.jpg
    
(#) botykay válasza moele hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Nagyon köszönöm! Annyi kérdésem még lenne, hogy a két vezeték, ami a Siemensben van - ami a kazánból jön - feszültség alatt van, gondolom alacsonyabb feszültség alatt, mint 230. A Siemensben nincs elem, tehát a kazánról kapja. Ez nem jelent gondot, ha rákötöm a Q7RF-re?
(#) moele válasza botykay hozzászólására (») Okt 30, 2018 / 1
 
Az a feszültség a kazán vezérlésétől jön vissza a termosztáthoz. Bekötés előtt feszültségmentesíteni kell a kazánt ! A Q7RF (1-2 ) re rá kell kötni ezt a két szálat és akkor a benne levő relé vezérli gond nélkül. A 230 V~ bekötésénél ügyelni kell arra, hogy a fázis
az "L " pólusra legyen kötve, ahogy a rajz szerint is van !
(#) botykay válasza moele hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Igen, 230-at már bekötöttem a Q7RF vevőjébe, az a 33-as kép, az elvileg rendben van.
Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Szép estét kívánok!
(#) spgabor hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Nem teljesen a témába vág, de remélem még belefér. Jelenlegi sima analóg tekerős termosztátunk van, ami elkezdte az utóbbi napokban azt csinálni, hogy nem kapcsolja be a kazánt, csak ha feltekerem nagyon. Majd vissza le 22 fokra, akkor megy normálisan és 22 fokon ki is kapcsolja a kazánt.
Ezért elkezdtek piszkálni otthon, hogy le kellene cserélni a termosztátot.
A jelenlegi termosztátunk mivel sima tekerős, valószínűleg csak két vezetékes. De szeretnék helyette egy olyan, alap termosztátot, ami már digitális kijelzőn írja a szoba és a beállított hőmérsékletet is, viszont programozhatóság és egyéb funkciók jelenleg nem feltétlenül kellenek. Maximum ha minimális az árkülömbség. A sok típus közül nem tudom, hogy melyiket érdemes beszereznem. Tudnátok ebben segíteni?
Illetve az a kérdésem, hogy a kazán egy Fég C-24H típusú, amin a 230V-ot kapcsolja a termosztát. Ha kell neki 0 is, akkor a kazánleírás szerint azt a kazán megelelő lábáról kell kivezetnem. A digitális termosztátokra a 230V köthető, vagy kisebb feszültségűek?
Bár az lenne a legjobb, ha a plusz szálat nem kellene kihúzni, mert csak falon kívül tudnám. Így pl egy elemes termosztát is jó lenne, de nem tudom, hogy ez mennyire tartós, ha van egyáltalán ilyen a piacon.

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv.
spgabor
(#) moele válasza spgabor hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 1
 
Szia !
A Computherm Q3 digitális szobatermosztát megfelelő lenne.

Kapcsolható áramerősség 8 A
Bruttó súly 0,1 kg
Szélesség 110 mm
Magasság 80 mm
Mélység 22 mm
Mérési pontosság 0,5 °C
Fűtési hőmérséklet beállítási tartomány 5 - 35 °C
Kapcsolható feszültség 24V-220V AC
Telepfeszültség 2x1,5V
(#) spgabor válasza moele hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsot. Ez az elemes megoldás amúgy mennyire bevált? Meddig bírja benne egy normális márkájú tartós elem? Mennyire megbízható?
Megnézem közben a bekötését.
(#) moele válasza spgabor hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Ez bevált megoldás. A tartós elemek 1-évig is, de kijelzi, ha merülőben van.
(#) spgabor válasza moele hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Köszönöm, akkor szerintem ilyet fogok venni. Vagy veszek akkut és minden ősszel feltöltöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
(#) moele válasza spgabor hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Az elemek helyett tehetsz akkut, de szerintem felesleges.
Esetleg, ha programozhatóra gondolsz akkor ennek van egy másik változata.
Computherm Q7 digitális programozható szobatermosztát.
Van még egy típus a Rádiófrekvenciás Vezeték nélküli kivitel.
Computherm Q7RF digitális programozható szobatermosztát.
(#) Inhouse válasza spgabor hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Az akkuk önkisülése és a kis fogyasztás miatt nem biztos, hogy jobban jársz, ráadásul az akkuk feszültsége alapból kisebb, mint az elemeké.
(#) spgabor válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Sziasztok!

Köszi a tippeket. Néztem a programozhatót is, nekem az is szimpatikus.
Megbeszélem itthon, hogy a többiek melyiket tudják használni gond nélkül aztán délután nézek valamilyet.

Üdv:
spgabor
(#) Inhouse válasza spgabor hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
A programozhatóak felülete igen pilótavizsgás szokott lenni, leírás nélkül évek múlva sem fog menni. Szerintem túl van bonyolítva, nem kell. Most javítottam egy Würth-öset (ha jól emlékszem, állítólag újonnan 100eFt), na az aztán...huhh.
(#) vision61 válasza spgabor hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Szia!
Amint azt Inhouse is írta, nem érdemes akkut használni. A termosztát áramfelvétele 0,02-0,08 mA. Amikor éppen kapcsolja a bistabil relét, egy picivel magasabb, de átkapcsolás után a relének már nincs "fogyasztása". Jó minőségű elemmel 1-2 évet kibír.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
(#) spgabor válasza vision61 hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Sziasztok!

Megvettem a Computherm Q3 szobatermosztátot (elemmel üzemeltetve). Fel is lett szerelve, de most a kazán furcsán viselkedik. Eddig úgy működött, hogy amikro elindult, kiírta, hogy 67P (beállított vízhőfok), majd egy perc szivattyúzás után átváltott az aktuális vízhőfokra és begyulladt. Most azt csinálja, hogy ugyan így elindul, de folyamatosan csak a 67P-t írja ki és csak pár percenként pár másodperc erejéig írja az aktuális vízhőfokot.
Lehet, hogy a termosztát csere okozta ezt a furcsaságot? Egyáltalán mitől lehet ez?
A kazán egy Fég C-24H típusú készülék.

Üdv:
spgabor
(#) zoszka válasza spgabor hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Ez a jelenség akkor van, ha kontakthibás az alsó hőfokszabályzó poti. Tekerd meg oda-vissza párszor.
(#) spgabor válasza zoszka hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Igen, átnéztem a használati utasítását és az alapján én is poti problémára jutottam. Köszönöm a tippet.

Visszatérve a termosztátra. Lehet kalibrálni valhogy a szoba hömérséklet érzékelőjét? Lehet tévedek, de kb 0,8-1 fokkal többet mér. Legalábbis az otthon lévő többi hőmérővel összehasonlítva.

Üdv:
spgabor
(#) moele válasza spgabor hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Lehet kalibrálni. (gyárilag be van állítva, sőt a potméter le van lakkal rögzítve)
Van benne egy trimmer potméter és azzal lehet beállítani.Óvatosan kell tekerni.
Közvetlen közelébe egy pontos hőmérőt kell tenni, hogy figyelni lehessen a változást.
Következő: »»   74 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem