Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 66
(#) Moderátor hozzászólása djcaveman hozzászólására (») Okt 29, 2018
 
Ennek az Apróhirdetési részben lett volna a helye! Kérjük a jövőben erre nagyobb figyelmet fordítani!
(#) djcaveman hozzászólása Okt 29, 2018 /
 
Sziasztok.
Valaki tudna ebből a .lay6 ból más számára értelmezhető graber filet alkotni? Bármit is csinálok, nem jó.. Lehet, sőt biztosan én csinálok valamit rosszul. Előre is köszönöm.
(#) Frankye válasza djcaveman hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Mármint gerber-fájlt, ugye?
(#) Alkotó válasza djcaveman hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
A DRC több mint 1000 hibát lát benne. Legalább nagyjából rendbe kellene tenni, mielőtt bármit is generálsz belőle.
Már ott szétesik a kép, hogy melyik a felső és melyik az alsó oldal. A feliratok tükrözöttsége is megmagyarázhatatlan. A forr pontok helyén 3 különböző pont van egymás tetején, amiknek még a furatmérete sem azonos.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
(#) niedziela válasza djcaveman hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Ebből legfeljebb te tudsz készíteni bármit is, mert rossz rétegrendben terveztél.

Képen a rétegrend
C1 = cooper 1 > Top side / felső oldali réz
C2 = cooper 2 > Bottom side / alsó oldal réz
S1 = silk 1 > Felirat fent
S2 = silk 2 > Felirat lent

Panelt mindig fentről nézve, top felől tervezünk.
(#) scooby_ válasza niedziela hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
O pedig az Outline. Ezek a panelen kivágások, kimarások. Ezekkel csinált átkötéseket.
(#) niedziela hozzászólása Nov 2, 2018 /
 
Aki nem látott még hasonlót, és csak a képzeletében él a technológia.
PCBWay gyártás bemutató
(#) jdani hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Üdv. Ismerek oldalakat ahol gyártanak nyákokat, de minimum 5 darabot kell venni.
Tudja valaki hol lehet rendelni már 1 darabtól?
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Mindenhol lehet, csak az 1db ugyanannyiba fog kerülni, mint az 5db. Ennek az az oka, hogy 1db-hoz is le kell gyártani a filmeket, és ugyanannyi ideig tart 1db, mint 5.
(#) mohinger válasza jdani hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Mikropan KFT Békéscsaba. Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza mohinger hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Itt lehet venni 1db 10x10cm-es furatfémes nyákot 1850Ft-ért, de a minimális megrendelés összege 2800Ft, ehhez hozzá jön még a postaköltség. Ugyanott vagyunk.
(#) Elektro.on válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Én is most néztem néhány itthoni gyártót.
Arra jutottam, hogy még mindig olcsóbb Kínából rendelni.
5 db 100*100 mm furatfémes forrasztás gátlóval pozíció nyomattal és 3-5 nap DHL szállítással 25$.

A Mikropannál 1db 10000Ft felett van szállítás nélkül.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) Kovidivi válasza Elektro.on hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
A kalkulátor jobban kiszámolja mint én. Én csomó pluszköltséggel nem is számoltam... Kínában nagyüzem van, alacsony árakkal. Ezzel versenyezni nem egyszerű.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) Elektro.on válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Ez kétségtelen. De azért azt nem értettem soha ha rendelek valami apróságot, (történetesen legutóbb egy OTG adaptert 240 Ft -ért) Hogyan tudják postán küldeni a világ másik feléből szinte anyag ár alatt.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) pont válasza Elektro.on hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Kína kommunista ország a posta gyakorlatilag ingyen dolgozik, és egy nemzetközi egyezmény értelmében a többi ország postája szintén ingyen kézbesíti a külföldi küldeményeket, mert elvileg arra a feladó országban megfizették a díjat, gondolhatod mennyire népszerű a postások körében a kínai küldemény...
(#) gerry hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Az első önálló rendelésem JLCPCB-tő. Nov. 9-én adtam le a rendelést és ma hozta a postás. 20db. nyáklap mindennel együtt 4666Ft. volt. Profi munka!
(#) Kovidivi hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
Hello.
A JLCPCB most már úgy küldi a csomagot, hogy be kell érte a postára mennem, személyivel. Adnak a biztonságra, ahogy látom!
A mostani rendelésembe szerettem volna v-cut-ot kérni, sajnos nem jött össze, így raktam a vágás mentén lyukakat, 0.2-0.3mm átmérővel, szépen egymás mellé. 10db 10cmx10cm-es nyáknál ez 1m összes hosszúság lett volna. Valahogy mégis megoldották, hogy v-cut-tal be lett vágva minden nyák. Elégedett vagyok, nagyon jól dolgoznak.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2018
(#) atiotezer hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Sziasztok.

Nem tudja valaki, jogy mekkora a legkisebb szöveg amit még rátudnak nyomtatni a nyákra?
PCBway-nél fog készülni.

0.4064 mérető lenne a legkisebb szöveg.

Előre is köszönöm.
(#) Alkotó válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Nem a szöveg méretét, hanem a vonalainak a vastagságát szokták korlátozni. Mellékeltem egy általuk készült panelt, amin a kért feliratok közé a saját azonosítójukat is odateszik, aminek a mérete olvashatatlanul kicsi. De ekkorát még biztosan tudnak a panelre írni. A vonalzót is mellé fotóztam, így a méretét meg lehet saccolni.
Nagyon fontos körülménynek érzem a szöveg funkcióját. A képen látott szöveg nagyítás nélkül már garantáltan olvashatatlan, szabad szemmel nézve szinte csak egy vonalnak látszik. Kb. 1 mm alá semmiképpen nem mennék felirat méretben, mert ha nem olvasható, akkor értelmetlenné válik.
(#) atiotezer válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Pont ekkora feliratra van szükségem, köszönöm.
(#) pipi válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Hali!
Ez mm, inch, mil, vagy m?
Ha miliméter ez hogy kivánod elolvasni ez egy ceruzavonal vastagsága felesleges ráírni.
Szerintem abból indulhatsz, milyen vonalvastagságú gyártást választasz
pl 6/6mil az 0,16mm pl egy E betű legrosszabb esetben 5 sorból áll az 0,8mm, de ebbe a betűk többsége nemigazán fér bele. Más gyártónál már használtam 40mil-es szöveget, az mág olvasható volt
(#) Alkotó válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Ez 0,6 mm magas, ha rámérsz a képre. Tehát 50 %-al nagyobb mint amit te akarsz, és még mindig olvashatatlan.
Ismétlem magam, 1 mm alá ne menj, mert elveszíti a szöveg az olvashatóságát. Ha nem fér el, akkor növeld a panel méretét, helyet teremtve ezzel a feliratoknak.
Fontos! A szöveget állítsd át VEKTOR-ra, mert egyébként a leképezésben lehetnek szélességi és elcsúszási hibák.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
(#) toto válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Idézet:
„A JLCPCB most már úgy küldi a csomagot, hogy be kell érte a postára mennem, személyivel. Adnak a biztonságra, úgy látom.”

Ez most vicc volt, ugye? A Magyar Posta már hónapok óta nem kézbesíti a nyomkövetős csomagokat mifelénk (a PCB gyártók nekem mindig is nyomkövetéssel adták fel a cuccot). Hiába vagyok otthon, a postás csak értesítőt dob be, mehetek érte a postára. Állítólag túlterheltek, és nincs ember. Persze a csökkentett szolgáltatásukért nem csökkentették a díjat.
(#) Kovidivi válasza toto hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Osztrák címre eddig mindig sima csomagként jöttek a nyákok, de legutóbb már csak fényképes igazolvánnyal kaphattam meg, személyesen a postán. Az infó független a magyar posta leterheltségétől. Változott a csomag feladásának a módja. Vagyis legalább ennél a csomagnál.
A nyomkövetésnek semmi köze nincs ahhoz, hogy csak a címzett veheti át, magát igazolva. Két különböző dolog.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2018
(#) toto válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Lehet, hogy igazad van abban, hogy a nyomkövetésnek nincs köze az igazolványos átvételhez, de egyszer, mikor megkérdeztem a magyar postán, hogy mégis mitől függ, hogy kell-e igazolvány vagy sem az átvételhez, az ügyintéző azt mondta, hogy az értesítőn szerepel-e a csomag azonosító.
Azt is megfigyeltem, hogy ha az aliexpress-en rendelve nem kérek nyomkövetést, akkor általában igazolvány nélkül átvehetem a postán. Tehát a nyomkövetés olyan "ajánlott küldemény" kategória lehet, és az ajánlott küldeményt alá kell írni. Ilyenkor az átvevő személyét is ellenőrzik az igazolvánnyal. Bár, mint tudjuk Isten és a Magyar Posta útjai kifürkészhetetlenek.
(#) gerry hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Érdeklődöm, hogy valaki tudja, hogy a JLCPCB-nél automatikusan körbevágják a kicsi nyákokat, ha a 10*10-es panel méretre teszem fel? Ha nem, kell jeleznem külön, hogy vágják körbe? Ha automatikusan körbevágják, akkor mekkora távolságra kell elhelyezni a nyákokat egymástól? A nyák formája téglalap. Köszönöm!
(#) bbb válasza gerry hozzászólására (») Jan 11, 2019 / 1
 
Szerintem te a panelizálásra gondolsz. Nézd meg a leírásaikat, nagyon hasznosak és nagyrészt egyértelműek!
(#) Tasznka válasza gerry hozzászólására (») Jan 11, 2019 / 1
 
A JL-nél nem tudom,de a Seed-nél,de szerintem az "összes" gyártónál ugyan az a megoldás. Válassz 1 réteget,pl:mecha1,azzal rajzold körbe az egészet,és ugyanazzal a réteggel hosszába -és keresztbe.Csak általában az a lényeg,hogy ne szakadjon meg.Ritzelésnél a panelek közötti távolság kb.0,4mm.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) Alkotó válasza gerry hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
A panelizálás az általam próbált helyek egyikénél sem fér bele a kedvező alapárba. Bárhol megcsinálják, de többe kerül, mintha külön-külön megrendelnéd a kis panelokat, vagy ha nem is többe, de közel ugyanannyiba.
A10x10 cm nem azt jelenti, hogy ezt úgy töltöd meg ahogyan akarod, hanem maximum ekkora lehet egyetlen panel. Még ha szervesen egybe tartozó panelokról is van szó -ahol a kettő együtt ad egy egységet- sem oldható meg a kedvező árért.
(#) Tasznka válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Nekem 5$-ért csinálták meg az egészet,amit mellékeltem,így 100db jött ki belőle.Rendeltem már vagy 20-25 féle panelt,5-6 volt panelizálva,egyikért sem kellett felárat fizetnem.Akkor kezdenek elszállni az árakkal,amikor több rétegre,vagy 10*10cm-panel főlé megy az ember .
Következő: »»   11 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem