Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   106 / 127
(#) Mate78 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Igen, pontosan olyanra gondoltam amit Naptukor feltett.A buszlezáró ellenállást kapcsold "Off" állásba, és az MPI címek beállításánál természetesen ügyelj, hogy más-más címen legyen a PLC,HMI,és a PG vagy amin programozol.
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Ha az MPI buszon csak a HMI és a PLC van (leszámítva a PC-t amit néha rádugsz) akkor a lezáró ellenállást a kábel mindkét végén ON állásba kapcsold!
Figyelj arra hogy a két bekötési lehetőség közül melyikbe kötöd be a kábelt. Abba kösd be amelyiket a lezáró ellenállás nem választja le.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Igen, csak a PLC és a HMI van. Kész Profibus kábel is jó nem, akkor nem kell kötögetnem?
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 6, 2018 / 1
 
Profibuszhoz ugyanolyan kábel kell mint az MPI buszhoz (ugyanazt a half duplex RS485 fizikai kapcsolatot használja, csak a protokoll és a sebesség más).
(#) Thomas10100 hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Meg tudom valahogyan azt csinálni, hogy egy STEP7 V5.6ban készült projectet átmigrálok TIA portal V15be?
Azt írja a hardware konfig-nél hogy nem kompatibilisek (ki és bemeneti kártya, RS485 kártya, analóg kártya).
Hardver konfig nélkül ezek a hibák jönnek:

The project to be migrated is not consistent. "DB2" needs to be recompiled.
The project to be migrated is not consistent. "DB3" needs to be recompiled.
FC10: The interface of DB100 is out of date.
FC30: The interface of DB81, DB82, DB83 is out of date.
FC34: The interface of DB100 is out of date.
FC200: The interface of DB200 is out of date.
FC201: The interface of DB200 is out of date.
OB100: The interface of DB81, DB82, DB83 is out of date.
The project to be migrated is not consistent. "S7 Program(2)" needs to be recompiled.
FB2: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
FB3: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
DB2: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
DB3: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
DB81: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
DB82: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
DB83: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
DB103: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
FC5: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
FC6: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
OB32: The block was created with "Load from device" or with STEP 7 V5.0 SP2 or earlier. This can result in unpredictable behavior.
One or more new PLC tags were created. Please check the PLC tag table after the migration.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Csináld amit ír (needs to be recompiled)

A HW configgal meg lehet az van, hogy régi S7 hardverekkel a TIA egyáltalán nem foglalkozik.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Tehát nem lehet berakni a régebbi hardvereket a TIA portalba?

Mert elég sok minden más.

Ha csak a HMI programját csinálom a TIA portalban akkor hogy tudom leszimulálni a step7 v5.6 plcvel?
(#) bundibacsi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Meg csinálod TIA-ban a HMI-t,beállítod a kapcsolatot és a PLCSIM-es szimulációval működni fog.
Gépgyártóknál is előfordul,hogy a HMI TIA-ban készül a PLC program pedig Step7 5.x-el.
(#) Thomas10100 válasza bundibacsi hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
TIA-ban a Start simulation kell csak, a többi meg Step7 v5.6ban?
(#) bundibacsi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Igen,ahogy mondod.(A migrálásnál valószínű az okozza a problémát,hogy a hardware katalógusban nem szerepel az adott eszköz,az újabb eszközökhöz létezik frissítés visszafelé már nem hiszem,hogy van.)
(#) Thomas10100 válasza bundibacsi hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Igen, az volt a hardver migrálásnál a gond, hogy régiek az eszközök.

Megy a szimuláció, de valahogy nem az igazi. Van amit nagyon gyorsan frissít, van amit lassan.
pl van egy kijelzett érték és azt ha VAT táblában átírom, akkor kb fél perc mire megjelenik, másik érték viszont egyből. ugyanúgy 100ms van állítva a TAG.
(#) Thomas10100 hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Sziasztok!

2 kis TIA portal V15kérdésem lenne.
KTP900 Basic HMI az eszköz amire a projektet írom.
- A PLC-nek kellene egy bit, ami akkor 1 ha a HMI betöltött
- Hogy tudom jelezni, hogy a kapcsolat felépült a HMI és PLC között? Nálunk a gépeken, villogó szív jelzi ha megvan a PLC-HMI kapcsolat

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Megvan a Life bit, ez megfelel
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 16, 2018 / 1
 
Szia!

Rakj egy coordination areapointert.
Ez egy word. A második bitje a life bit, amit a HMI másodpercenként invertál. PLC-ben teszel rá egy él figyelést és egy TON timert 2s késleltetéssel. Ha timer letelik (TRUE) akkor nincs kommunikáció a HMI-vel.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Igen, közben megtaláltam.
Ezt a leírást, hogy melyik area pointer címen mi van ez hol található meg?

Köszi!
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
A jobb oldali kép a help-ből van.
Elég szűkszavú. Részletesebb leírás után (PDF-ben) a Siemens oldalán érdemes kutakodni.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Receptnél van az hogy a használt Tag ha string akkor a kiválasztott neve kerül be a Tagbe, ha integer akkor a sorszáma. A data recordnál a recept tulajdonságainál.
A neve megvan, meg lehet oldani hogy a sorszáma is meglegyen egy másik Tagben?

Köszi mindent!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2018
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
A válaszom a HMI-PLC kapcsolatra vonatkozott.
Semmi köze a recept kezeléshez.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Igen, tudom. Megköszöntem a végén mindent.
Egy másik kérdés volt.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Hello

Receptnél meg lehet oldani hogy egy TAG a datarecord számát egy másik TAG pedig a nevét tartalmazza egyidejűleg?

Külön megvan ha string akkor a neve, ha Int akkor a száma.

Köszi
(#) Bagodi hozzászólása Nov 29, 2018 /
 
Milyen PC gépigény szükséges Siemens Tia portal használatához?
Válaszodat köszönöm!
(#) mazso1988 válasza Bagodi hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Szia.
Eléggé komoly gépigénye van már.
Bővebben: Link
(#) Thomas10100 válasza Bagodi hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Én Dell laptopot használok i5 -6200 procival, 4Gb helyett mostmár 8Gb-al, így már használható.
Ha teheted akkor sok memória legyen.
(#) naptukor válasza Bagodi hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Szia!

Melyikhez?
Én használtam TIA 11-et XP alatt Intel Atom N455 1.66GHz 2GB RAM gépen.
Nem volt épp rakéta, de használhatatlan se.

A most aktuális verzióhoz én is I5-öt javaslok és sok memóriát (8GB-al elvan).
(#) Thomas10100 hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy fűtő gepben van Hmi, Siemens s7-314 amin van több hőfokszabályozó omron SSR fűtésvezérlővel.
Arra gondoltam, hogy van tartalék AI kártyám (amire tudok PT100 hőmérőt kötni), ezen kívül elvileg minden rendelkezésemre állna hogy a hőfokszabályozást a HMI segítségével a Plc végezze.
Lenne pár kérdésem:
- Fb41 blokkal csinálnám a PID szabályozást, erre közvetlen menne a PT100 analóg bemenet.
- Fb43 blokkal pedig az impulzus generálás, 1-1 digitális kimenettel. Az SSR relé dc12-24v-os tehát elvileg összehozható?
Ezeket össze is hoztam egy próba programban, de kellene segítség a paraméterezésben, mert szerintem nem úgy működik ahogy kellene, szimulációban.
Kommentezett minta program is jól jönne.

Köszönöm!
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Vagy ahogy nézem az Fb58 mindent tartalmaz
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Igen.
Az FB58 hívást cyclic interrupt OB-ba raktad és a blokk cycle paraméterének megadtad a blokk hívási idejét?

Lásd "másik" fórum! (crrosspost rulz)
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Igen, ezek így vannak. OB35-be raktam, cycle T#100MS. A többi paramétert a DB paraméterezésében adom meg.

Van a youtube-on egy videó fennt ahol csinál egy visszacsatolást, hogy a szimuláció jól működjön.
Ha az SP értékét beállítom 80-ra mondjuk, akkor az LMN szépen felmegy 80-ra, ha a bemenő érték is eléri a 80-at akkor LMN visszaáll 0-ra.

Nálam szimulációban ez nem működik. (Bár azok a blokkok nincsenek meg az én STEP 7-ben amikkel a visszacsatolás történik. FB4 DEAD_T MODCONT és FB9 LAG1ST MODCONT blokkokat használ, majd egy R osztást, így oldja meg a visszacsatolást.)
7:40-nél látható
(#) kcsilla hozzászólása Dec 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Tanácsot segítséget szeretnék kérni, körfűrész döntésére emelésére 2db. nema 23 léptetőmotor használnék, hogy tudnám kivitelezni hogy az emelés süllyesztés gombbal történjen, 1mm ként, a döntés 1° és ez egy led kijelzőn látható legyen?
Egy ilyen kit-el kivitelezhető ?
https://www.ebay.com/itm/ZYLtech-Arduino-CNC-Kit-w-UNO-Shield-Nema-...1:pf:0
(#) torkolypalinka válasza kcsilla hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Szia!

Én itt néznék kürül:
https://webaruhaz.klavio.hu/?id=85b75cfc564c4822863dbd4884138991&am...ooldal
vagy
https://www.powerbelt.hu/lepteto-motoros-hajtasok-c2574
vagy
http://www.cncdrive.hu/shop/

ezek ugye impulzus sorozatot kérnek, de valamelyik ilyen hobbi cnc oldalon láttam átalakítót, ami potiból és irányból megcsinálja. De nem tudom melyiken
Jaaa led kijelző is kell? akkor nehezebb.
ja meg az ára...

Vagy ha már PLC oldalon vagyunk, a Beckhoffnak van közvetlen léptetőmotormeghajtó kártyája...

üdv
J
Következő: »»   106 / 127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem