Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop tápegység
 
Témaindító: Dzót, idő: Feb 10, 2006
Lapozás: OK   11 / 14
(#) zolika60 válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Gondolom a töltőben lehet hiba, azt kéne javítani.
(#) Directors hozzászólása Szept 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy laptop aminek 19V 3,9A táp kellene. Lenne egy tápom ami 20V és 6A-es. Ezt a tápot használhatom szerintetek hozzá ? Vagy nagy ez az 1V eltérés ?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Szerintem nyugodtan. Az az egy volt feszültség különbség nem fog gondot okozni.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
(#) kopalko hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,- tök hülye vagyok elektronikából- hogy a a HP laptop akkuja tönkre ment, lehetne-e valahogy egy fabrikálni mondjuk AA méretű NI-Mh akkukból valahogy egy pót akkumulátort összerakni és csatlakoztatni? Azért gondoltam erre, mert ilyen 2000 -es aksiból össze lehetne tenni kb 14 V-ot,
(#) lelkes amatőr válasza kopalko hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Nem feltétlen jó ötlet, az akkupakkban lithium akksik vannak meg elektronika. Az meg nem lesz jó a NI-MH akkuhoz.
(#) kopalko hozzászólása Szept 30, 2016 /
 
És elektronika nélkül nem megy? ill ha a táp csatlakozóra tennék azt hiszem 18 v-ot?
(#) zolika60 válasza kopalko hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Elektronika nélkül nem megy! Sőt a legtöbb laposon még akkor sem, ha a rossz akkupakkban kicseréled a cellákat. A tápcsatlakozóra kötve jó lehet (az sem minden gépen), de akkor a gép nem tölti.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2016
(#) kopalko hozzászólása Szept 30, 2016 /
 
Az nem baj hogy nem tölti, csak menjen kb 10 percet, akkor lehet hogy megpróbálnám a táp csatinál!
(#) Ge Lee válasza kopalko hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Először is azt kell eldönteni hogy akarsz-e majd valaha is új akkut venni hozzá, illetve szándékozol-e később eladni a gépet. Mert ha igen, akkor nyilván nem lehet szétkókányolni az akkucsatlakozót, marad az a verzió hogy összerakod az akkupakkot, rádugod a tápcsatlakozóra, aztán amikor lemerült akkor lehúzod és egy külső töltővel feltöltöd.
Ha viszont nem, akkor játszhat az a verzió is hogy valahol a neten megkeresed a gép akkucsatlakozójának bekötését, és oda ráforrasztasz 2 kábelt, amire ráteszed az akkut. A gép tölteni nem fogja, tehát ha lemerült ugyanúgy egy külső töltővel kell majd feltölteni.
A hiányzó akku elektronika miatt előfordulhat olyan is, hogy be kell csapni a gépet, ez a legtöbb esetben az akkucsatlakozó két másik lába közé kötött ellenállással megoldható ha jól emlékszem. Hasonló cipőben járok mert nekem is van egy jó kis gépem akku nélkül, ahol szintén az utóbbi verzió lesz alkalmazva, azaz forrasztok egy csatlakozót az akkucsatlakozóra, és külső akkuval fogom használni hogy mobil is legyen ha éppen szükség van rá.
(#) kopalko válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 1, 2016 /
 
Igen a második lehetőségre gondoltam, nem akarom eladni, mert most egy rokonom adta ezt a gépet szinte ingyen és nem akarok rákölteni, de AA akuim meg vannak és nem kell hogy hosszú ideig menjen a gép, már csak azt kéne megtalálni, hogy a bekötési csatik hogy vannak, köszi ha tudom megpróbálom, meg hát milyen ellenállás kéne.
(#) Szabi1 hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Sziasztok! Olyan problémám van, hogyha a laptophoz csatlakoztatom a töltőm, akkor a hangkártyájóból csúnya zajok jönnek ki. Mit lehetne tenni? A laptop típusa: ASUS R510D. A töltő 19V 4,74A 90W
(#) pyroxhu hozzászólása Márc 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy HP DV7 laptopom amit valahogy életre kéne leheljek töltő & működő akkumulátor nélkül. Nézegettem az aljzatot, de nem egy egyszerű DC aljzat. Min keresztül tudnék neki megfelelő ellátást adni? A megfelelő volt & amper egy másik töltőből rendelkezésemre áll.

A válaszokat előre is köszönöm.

VII. Nézzünk szét. Mielőtt kérdést teszünk fel a fórumban, használjuk annak keresőjét.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2017
(#) zolika60 válasza pyroxhu hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Kicsivel előbb volt szó róla.
(#) uniman válasza pyroxhu hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Idézet:
„"töltő & működő akkumulátor nélkül"”
...napelemmel!?
...mert ugyebár a "második töltő" is töltő !
De megpróbálhatod akár egy "tápegységgel" is, amit az akku helyére megfelelően csatlakoztatsz, de nem biztos, hogy sikerül működésre bírni.
(#) nagypa hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Asus eee PC 4G-hez keresek tápegységet (nincs). Rákerestem, melyik lenne jó hozzá.
A www.notebook-alkatresz.hu webáruházban kétféle utángyártottat is találtam:
9,5V 2,351A 20W, illetve 12V 3A 36W adatokkal.
Mindkettőnél az szerepel, hogy kompatibilis a géppel. Dilemmázom.
Létezik az, hogy mindkettő megfelel a gépemhez, és hogy a gép 9,5V / 12V-tal, illetve 2,3A / 3A-rel is működik? Hogyan?
(Az aksija +7,4V 4400mAh-s.)
(#) nagypa hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Az előzőhöz kapcsolódóan: van egy Roland tápom, 9V 2A-es, de fordított polaritással.
Ha átfordítom a polaritását, működhet a fentiek helyett, vagy kevés lesz a teljesítménye?
Esetleg sikerül a tápot tönkrevágnom?
(#) nagypa hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
Még mindig az előzőekhez: van egy paramétereiben jó, de AC tápegységem is.
Lehet abból a szükségesnek megfelelő, a netbooknak megfelelő tápot csinálni?
Vagy kevés lesz neki? Vagy az említett Li-ion akkumulátornak nem lesz megfelelő?
(#) Gafly válasza nagypa hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Én nem a tápot félteném, hanem a gépet.
Ugyanakkor ha a polaritás jó, akkor nagyon nagy kárt szerintem nem tudsz csinálni a kisebb feszültséggel.
Közben rákukkantottam a neten, szerintem polaritás fordítással jó lehet (de nem értek hozzá ).
(#) whalaky hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Nem tudja vallaki hogy a samsung tőltő center pinjére mit kell kőtni?
A töltö él de valahol vezeték szakadt (vezeték és dugó csere), "univerzális" tóltóvel ugyan megy, de tölteni nem tölt. Tönkretenni meg nem akarom.
Említik itt a center pin és a + összekötését egy ellenálláson de mekkorán???
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2018
(#) urke1111 hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni. A minap kíváncsiságból rámértem a gyári Dell töltőmre, és azt tapasztaltam, hogy a névleges 19.5V helyett a feszültség 19.5 és kb. 16.5V között ingadozik. Nem szabálytalanul ugrál, hanem 19.5V-ról másodpercenként kb. 0.2V-tal csökken egészen 16.5-ig, ahol megint felugrik 19.5-re, és így tovább.

Használhatom továbbra is vele a laptopot, vagy komolyabb hibát okozhat a töltő?

Nagyon köszi előre is a választ!
(#) bbalazs_ válasza urke1111 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Nagy valószínűséggel az a gond, hogy terheletlenül méred.
Próbálj meg egy 12V-os trafót mérni terheletlenül, ott is jócskán meglepődnél meddig megy fel.
(#) Ge Lee válasza urke1111 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Szabályozott feszültség nem ingadozhat, előfordulhat hogy a műszered reagál érzékenyen a zavaraira. Ha van analóg műszered akkor mérd meg azzal is, de igazából úgy lenne értelme mérni amikor a laptopra van dugva. Ha mégis ingadozna akkor javítani kell, elkók szoktak kiszáradni benne.
(#) Szabi1 válasza whalaky hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Szia! Kép/ modellszám a töltőről?
(#) elactrofan hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
helló
Laptophoz készült tápgység kimeneti feszültségét minimálisan max 1-2 volttal meglehet emelni?
(#) elactrofan válasza whalaky hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Samsung center pin-jén a pozitív van. ha megkapja a 19V tölteni kell nincs visszajelzése 2 (HP-dell illetve Lenovo egyes típusainál van visszajelzés 3pines töltő)pines a töltő.
(#) vision61 válasza elactrofan hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Szia!
Elvileg a kimeneti feszültség osztó ellenállásokkal tudod változtatni, ami a TL431, vagy egyéb referencia áramkörhöz kapcsolódik.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2019
(#) elactrofan hozzászólása Ápr 8, 2019 /
 
Sziasztok
laptop táp terhelésre nem adja le a feszültséget. 19V 9.5A.
Kimeneti elkókat lecseréltem semmit változás nem történt
Lehet ezzel valamit kezdeni? lehet javítani?
(#) vanekg hozzászólása Jan 13, 2020 /
 
laptop tápegységet 19 votrol átalakítása 14.5 voltra
(#) elactrofan válasza vanekg hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
kicsit bővebben...
(#) suszitibi hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok
A laptop akkukat kitárgyaltuk abban a fórumban.
Most a tápegységgel akadt gondom. Erre szeretnék valami megoldást, segítséget.
Lenovo B51-80 és a hozzá való töltő/tápegység, ami 20 V/2,25 A. A gyári táppal megy is rendesen, én viszont szeretnék egy mobil, akkus tápot hozzá. A probléma az, hogy csak a gyárival hajlandó működni. Levágtam a gyári csatlakozót, 20cm kábellel. Egy DC csatlakozó párossal hoztam össze. Így tudom, tudnám táplálni más tápegységről. Sajnos, a 20 V/6 A univerzális tápról sem és az asztali stabil tápról sem hajlandó bekapcsolni. Ennek mi lehet az oka?
5S 2P (18,5-21 V) akkupakkról szeretném használni.
Következő: »»   11 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem