Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szárítógép problémák
 
Témaindító: csatalo, idő: Máj 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 22
(#) podpupi válasza podpupi hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Na kicseréltük a hibás alkatrészeket.De most arámot kap a panelon relék kattognak mást nem csinál.Mi szállhatott el rajta még?
(#) koevizoltan válasza koevizoltan hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Lebontottam a másik oldalát, kitakaritotzam a vizgyujtot, az uszo kapcsoloja mukodik, direktbe bekotve a fűtőszál fűt. Lehet elektronika?
(#) koevizoltan válasza koevizoltan hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
A csatlakozasokat megneztem, WD40nel kezeltem. Ujra eljutotzam arra a pontra, hogy kicsit felfut kb 35°C-ig, d3 tovabb nem. Most mar visszaesett a homerseklet 26ra, es nem fut ujra...
Tanacstalan vagyok...
Honnan tudnék szerezni hozza service manualt?

Van 3 érzékelő, melyiknek mi a szerepe?
A gep elejeben 8s van egy olyan, mint ami alul van, csak arra plusz 1 vezetek is megy a masik oldalara.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2018
(#) koevizoltan válasza koevizoltan hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Ma tettem egy szárítás próbát.
Azt tapasztaltam, hogy kb 70°C volt benne, (aminek örültem is), de kinyitottam az ajtót, és utána már nem fűtött, szépen visszahűlt...
Holnap is kipróbálom.

Ha bárkinek lenne bármi tippe, szívesen fogadom!
(#) botesz válasza koevizoltan hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Klixon vagy relé hiba! Vidd szerelőhöz.
(#) banya012 hozzászólása Nov 17, 2018 / 1
 
Sziasztok.
Tobb izben hallottam mar..
Gorenje szaritogep.
Minden led csak villog, de nem csinal semmit.
Mi lehet a baj?
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Ha a táp jó akkor elfelejtette a programot.
(#) Mosomasa01 válasza banya012 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Esetleg gyerekzár?? A táp jó lehet mivel a ledek kapnak 5V-ot!
(#) koevizoltan válasza botesz hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Nyílván azért írok ide, mert nem szerelőhöz szeretném vinni.

A klixonokrol tettem fel kepet. Azok a mereseim szerint jók. Probaltam direktben futeni vele azokon a kapcsolokon keresztul, es ugy is mukodnek.

Ha lefotozom az elektronikát, az alapjan meg tudod mutatni, hogy melyik a relé? Gyanitom, hogy az a 3 szogletes es barna lesz... Kepet csak holnap tudok feltolteni.

Köszi, Zoli
(#) Mosomasa01 válasza podpupi hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Szia! Ha az inverteren kicserled az smd ellenállást mai 100Ohm-os és az lnk-t akkor működni fog!! Sok sikert!
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Akkor mi? Mert ott írja ki az E68-t.
Tesztben hiba nélkül minden lemegy, 65°-ig felfűt.
Viszont mint írtam, amikor megállogat, akkor általában nem szárít rendesen. De nem ír akkor semmilyen hibakódot.
Megállogatásnál néha várni, kell, mert nem érzi az érintést.
Aeg-nél a 6x-os hibakódcsoport a fűtéssel kapcsolatos. E68 tk földelési hiba a fűtésnél. Hőszipkásban.
Örömmel venném, ha tudnál segíteni.
(#) Mosomasa01 válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Szia! A problémád a nedvesség érzékelő körben keresendő!! Az hogy néha megszárít és néha random megáll az valami kontakthibát sejtet. A földelés kör pedig azért fontos, mert azon keresztül mér! Elég egy laza kötés és ezt csinálja! Sok sikert!
(#) podpupi válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Köszönöm ezt megcsináltuk de csak kattognak a relék. Igy elvittem egy szervizbe ahol megcsinálták. Utólag azt láttam bizony lábakat újra forrasztattak. Kontak hiba (pffff)
(#) Speciel hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Sziasztok! Segítséget kérnék mert elakadtam.
Beko DC 7130 kondenzációs szárítógép, egyik nap egy kis pukkanás és leállt a gép.
Panellra rámértem rámegy a fesz de nem kapcsol be egy led se világít (próbáltam javitani kondikat cserélni, relét cserélni, de nem lett jó) kuka, vettem új panellt.
Most már bekapcsola a gép el is indulnak a programok forog a dob, de nem fűt.
Hátulját lekaptam, fűtőelem méréseim alapján rendben van, rámegy 240V fixen. A fűtőelemen van egy klixon aminek van ellenállása és melegítés hatására csökken majd mikor hűlik nő az ellenállása, illetve van mellette egy 180C fokos biztosíték amiben mértem szakadást, nem szakad. Próbáltam hogy lehúzom a kábelt a klixonról, és azt is próbáltam hogy direktbe egy kábellel összekötöm a két végét, mind a két módon elindul a gép csak nem fűt.
Van még egy NTC az ajtó alatt, annak is szépen csökken az ellenállása melegítés hatására.
Összecsipogtattam minden érzékelőt a panellel, minden rámegy szépen.
A fűtőelemre 3 kábel megy rá fekete piros fehér. a fekete-piros között 37ohm a fekete-fehér között 54 Ohm ellenállás van. (ezekből ugy gondolom hogy a fűtőelem jó)
Mi lehet a gond mit ellenőrizzek még?
új panellt tettem bele azt kell valahogy resetelni, vagy feltanítani?
Ha a fűtőelemre rámegy a 240v de mégsem fűt az miért van?
Laikus vagyok csak nagyon érdekel a dolog szeretném megjavítani, úgy gondolom már teljesen körbejártam mindent.
Köszönöm ha segítetek.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2018
(#) koevizoltan válasza Speciel hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Szia!
Én ilyenkor direktbe rákötök a "fűtőelemre". Ha fűt, akkor az jó, ha nem, akkor cserélem.

Üdv, Zoli (egy másik laikus)
(#) Fkb hozzászólása Dec 10, 2018 /
 
Sziasztok!
A fent említett szárítógép f05-ös hibát jelez, világít a szösz- és kondenzvízgyüjtő és a hőcserélő ledje. Mi lehet a hiba?
(#) Fkb válasza Fkb hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Privileg Pwc1716 szárítógépről van szó.
(#) autoitalia hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
Üdv Fórumtársak!
Van nekünk egy Elektra Bregenz légkivezetéses szárítógépünk, és egy olyan probléma állt elő, hogy néha, nem mindig, de az automata programokon nem szárít rendesen. Egyrészt gyorsabban le is fut a program, másrészt a végén nem sípol, hanem csak egyszerűen megáll. Persze olyankor a ruhák sem szárazak. Hozza is mellé a szűrőtisztítás hibát, világít a led. Az sima időzítős programok lefutnak rendesen. Fűtés megy, kivezető csövet tudom infrás távhőmérővel mérni, simán elmegy 50 fokig, vagy afölé is. Szétszedtem, kipucoltam mindent. Úgy tűnt megjavult, de aztán tegnap este megint elkezdte. Olvasgattam sok mindent, és egy valami van amire gondolok, méghozzá, hogy szűk a kivezető keresztmetszet. Mert a szögletes kivezetőcsőből csináltam egy átalakítást, és 63-as PVC csővel vittem ki a falon. Kellhet neki a 100-as átmérő? Okozhat ez ilyen hibát? Nem mindig csinálja, ezért gyanús, hogy esetleg a külső légnyomástól, légmozgástól függhet, hogy nem tudja rendesen kifújni a levegőt.
Jó lenne ha valaki megerősítene ebben, mert feleslegesen nem vésem át újra a falat.
(#) autoitalia hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Közben még annyi infó, hogy teljesen szétszedtem, mindenhol kitisztítottam, utána próba, hiba ugyan úgy fennáll. Olyan mintha nem érzékelné a nedvességet.
A dobban lévő két "törőlemez" vagy nemtudom minek nevezze, kiálló akármi elméletileg el van szigetelve a dob többi részétől, és egy fém szalaghoz csatlakozik a dob külsején, amin van egy csúszó érintkező, gondolom a dob és ez között mért ellenállásból tudja megmondani hogy száraz-e a ruha. Elkezdtem méregetni, ha üres a dob, 20MOhm méréstartománynál 0,04 körüli értéket mérek, ha dobok bele nedves ruhát, 2000MOmnál is végtelen az ellenállás. Az a gyanúm, hogy ez így nincs rendben, alaphelyzetben 0-nak kellene lennie gondolom, ruhával meg valami mérhető értéknek.
(#) Josi777 válasza autoitalia hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
A kívül lévő csúszógyűrű és a belül lévő ruhavető borda fém része között mért ellenállást. Elvileg nulla körüli értéknek kell lennie, ha szakadást mérsz vagy nagyon nagy értéket akkor elszigetelődött a borda. Ez pl. nylon anyag magas hőfokon való szárításától lehet, amikor is egy nagyon vékony szigetelő réteg rakódik le a fém részekre. Ezt tudod ellenőrizni, ha a mérőtüskét erősen hozzányomod és/vagy megkarcolod a fém részt és akkor már tudsz mérni kis értékű ellenállást.
(#) Ruszika hozzászólása Dec 22, 2018 /
 
Üdv mindenkinek
Aeg Lavatherm 5684EXL szárítógép nem ad semmi élletjelet. Van valakinek valami tippje hogy mi történhetett? Délelőtt még működött tökéletesen . Miután végzett egy programmal le lett kapcsolva, és utána már nem kapcsolt be. semmi visszajelző nem világít rajta.
Várok inden információt.
Ruszika
(#) Kommandó hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék: siemens E4410 szárítógép nem szárít ,most kaptam nincs hozzá semmi leírás ,csak német programot találtam semmi magyar nincs a neten. Előre is köszönöm ha valaki tud valami ötletet .KÖSZÖNÖM
(#) Ambavir válasza Ruszika hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Lnk csere
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Szép estét!
Közelg az agybaj.
Még mindig az AEG Protex Sensy Dry nevű tavalyi történet.
Van tartalék gépem, így csak most került ismét terítékre.
Kérnék valakit, aki igazán ért hozzá, hogy jelentkezzen, had vegyem fel vele a kapcsolatot. Párom már minden lehetőt átnézett, megnézett, megmért és eltűnt, majd újra előjött az E68, E32 és a random újraindulás.
Ez a panel a hibák 90%-ra resettel reagál. Ezért az újraindulás. Valószínű.
Miután esetleg megoldottuk, szépen leírok ide mindent, ígérem.
De én már így fejből nem tudok mindent, amit a panelon mért, javított. Ő még igen.
Meg már követni sem tudom...
Lesifotók.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Elsőkörben kéne egy PNC aztán meglátom mit tehetek.
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Tessék.
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Köszi!Mint írtam az E32 nem hiba a 68 pedig motorhiba. Vedd ki a motor nézd meg nincsenek e meglazulva a forgórészen a mágnesek.Erről le szokott potyogni.Egyébként a 68 motorköri túláram.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Köszönjük szépen. Kérlek nézz rá holnap is a fórumra, hátha lesz még kérdésem.
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Holnap dolgozok de talán este...
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Bocs most lapozom a hibakódokat.....nézd meg milyen kompresszor van benne.Mert ez motorhiba kompresszorra vonatkozik.
Következő: »»   7 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem