Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Altium Designer
 
Témaindító: Pavel, idő: Feb 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 47
(#) Tasznka válasza cimopata hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Ez talán segít .
Elvileg a 0,6mm távolság az jó,de átüthet,ha párás,nedves helyen volt,van.Jah és a 0,6mm az lábtáv,vagy forszem-szél táv,mert ahogy írod hogy láb,akkor kevés.
(#) cimopata válasza Tasznka hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Pl ha a forrszemen kiáll a kondenzátor hegyes lába az mennyit ronthat a átütési távolságon?
(#) Tasznka válasza cimopata hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Az nem sokat(max ha nagy a levegő ionizációja,bár lehet,hogy a levegő átütési szilárdságát is figyelembe kellene venni.).De a szigetelési távolságot forrszemek között úgy kell nézni,mintha bevonat nélkül lenne,és oda kell méretezni.A távolságot a vezetősávok távolságához kell mérni,pl. 2 forrszem ami 1mm-es,és 0,6mm a szigetelési táv,akkor a lábtávolság 1,6mm(ha középen van kifúrva a pad ) kellene lennie.
Ilyen helyzetekben azért nagyobb távolságot terveznék a helyedben(ahol forrasztás van),ahol védve van,ott nem kell,mert a por,pára nem nagyon befolyásolja.
(#) ativagyok hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy adott GND vezetősávot külön szeretnék elvezetni a teliföldes GND polygon-ján belül. Hogyan tudom elérni, hogy ne olvadjon bele a polygonba? Duplaklikkel a vezetősávra kattintva van egy olyan lehetőség, hogy keep-out, ez volt az első gondolatom, de sajnos nem hozta a várt eredményt.
(#) lóri válasza ativagyok hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Szia!
Nem tudom, de én elnevezném azt a vezetőt, mondjuk GND2-nek, akkor kihagyja. De HTeurep biztos tudja a hivatalos megoldást is.
(#) cross51 válasza ativagyok hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
polygon jobb klikk->net options alatt vagy
Don't Pour over same net objects vagy
Pour over same net polygons only
(Tanács a remove dead copper-t pipáld be)
(#) cimopata hozzászólása Szept 13, 2018 /
 
Üdv.

Gyakran előfordul hogy semanticban összeállított rajzon a PCB szerkesztőben egyszerűen nem huzaloz össze az alkatrészeket a program ott állnak üresen és árván? Akár hányszor update-elem a semanticanál a változásokat akkor azokat az alkatrészeket amit nem hajlandó bekötözni folyamatosan visszapakolja a PCB nézetben a kezdőpontra.
Mit kellene csináljak?
Teljesen kiakaszt.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2018

hiba.jpg
    
(#) bbatka válasza cimopata hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Szerintem már a sémában sincs összekötve rendesen.
Miután meggyőződtél róla hogy a sémában össze van kötve az alkatrész. A következő lépések:
Design/Netlist for project/Protel 2
Design/Netlist for Document/Protel 2
File/Save

Utána a PCB szerkesztőben:
Import changes for PCB project
(#) lóri válasza cimopata hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Ez így elég csúnyácska. Miért van áthúzva a vezeték a K38-on 40-en. Lehet, hogy ott nincs is valós kötés.
(#) Tasznka válasza cimopata hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Szia!
Nézd meg,hogy nem -e fordítva tetted le a lábakat,mert csak 1 ponton fogja kötésként érzékelni,vagy a rajzod nincs jól összehozva a pcb alkatrésszel,más a számozás,stb.
(#) lóri válasza cimopata hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Mivel egyik lábat sem kötötte be, arra gondolnék, hogy a k38-40 csatlakozót te csináltad, de a fekete lábak fordítva vannak. Ezért a fekete láb és a sárga téglalap találkozásánál van a vége a lábnak, ahová köthetnél. Nem biztos, hogy ez van, de ez ugrott be. Egyébként schematic, akárhányszor.
(#) cimopata válasza lóri hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Ugyan ez az ellenállás ismétlődik a rajzon 40x. 40-ből 6db nál nem kötötte össze az alkatrészeket.

Biztosan van valami hibája programnak mert olyat is csinált hogy pl az R111 ellenállást bekötötte egy teljesen más designator jelölésű csatlakozóhoz amihez egyébként semmi köze nem volt.

Előzménye az volt a dolognak hogy ezt a 4db csatlakozó ellenállás dióda párost copy-paste módon szedtem át egy másik rajzról. Valami emiatt zavarhatott be. Végül úgy oldottam meg hogy töröltem az egészet és alkatrészlistából nulláról megrajzoltam az egészet.
(#) lóri válasza cimopata hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Elküldhetnéd a kapcsolási rajzot, megnézném.
(#) Lucifer hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Üdv mindenki,

Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogyan lehetne ALtiumból Gencad-et exportálni?

Köszi előre is!
(#) cimopata hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Sziasztok.

Lassan megőrülök.
Hogyan lehet eltüntetni a következő üzenetet?

Legtöbbször régi tervekből építek újakat copy paste megoldással és amikor mozgatni akarok több mindent pl alkatrészeket együtt akkor mindig felteszi ezt a kérdést és állandóan Yes-t kell nyomjak hogy menjen.

Mit kell csinálni a komplett tervvel hogy ne írja ezt ki?
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018

altium.png
    
(#) lóri válasza cimopata hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Nem tudom, nekem úgy tűnik, hogy a másolandónál be volt kapcsolva a primitive locked. Másoláskor oldd fel a lezárást.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Megnéztem, nekem nem lehet lock-olni az alkatrészeket sch-ban, csak a string-eket. Én símán tudom másolni gond nélkül, igaz én még dxp-t használok.
(#) Tasznka válasza cimopata hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Vagy az alkatrészek,vagy a tápok,vagy a vezetékezés van locked-elve,bármit lehet .
(#) cimopata válasza Tasznka hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Hogyan tudom feloldani?
(#) Tasznka válasza cimopata hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Ctrl+a ,ha kiválasztotta az összeset,akkor valamelyiken jobb click-->find similar objects. A selected-et tedd át same-re. Ha jól csináltad,akkor a kövi ablakban keresd meg a lockedet,azt pipa be,utána ki,így ki fogja szedni azt,amelyik lockolva van .
(#) cimopata válasza Tasznka hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
Köszi. Működött, bár annyit kellett még változtassak hogy az object kind nál a PART volt "same" beállítással. Azt kiszedtem "any"-re hogy a vonalakat is belevegye. A vonalakkal volt a gond ezek szerint mert csak az alkatrészekkel nem működött.
(#) ativagyok hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Melyik Rule-ban lehet beállítani a NYÁK és egy utólag berakott 3D STEP közötti clearance-et?
(#) jano36 hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
A korábbiakban a pcb felületen bármely alkatrész lábra kattintva megjelölte az vele összeköttendő lábakat. Ez a lehetőségem sajnos megszünt. Tudja e valaki, hól lehet ezt a lehetőséget visszaállítani?
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2019
(#) sysy válasza jano36 hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
CTRL + bal egérgomb.
(#) cross51 válasza sysy hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Vagy használhatod a TAB-ot is (/ a kettőt együtt).
CTRL+Click-el csak DIM-el, TAB-al meg csak kijelölgeti a (ha van) meglévő vezetékeket és pad/via-kat.
(#) jano36 válasza cross51 hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
Helló sysy, cross51 köszönöm a segítséget ezeket a módszereket nem ismertem.Viszont, amit kérdeztem, ha a lábra kattintottam, akkor huzalozás nélkül csak az érintett lábakat világosította ki.

Más, a mellékelt ábrán a bekötetlen lábakat bejelöli, de mit jelent a jobboldali kondenzátor jel?

Mégegyszer köszönöm a hasznos válaszokat.
(#) cross51 válasza jano36 hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
Mivel ez egy elég közeli kép és nulla netlabelt látok arra enged következtetni, hogy line-al routeoltál nem wire-el ez hiba. Ezt kézileg tudod javítani, a vezeték tulajdonságainál végig kell menned és belőnöd a megfelelő net nevet.

Az nem egy kondi amit látsz hanem szakadást jelöl, ha a vezetéket rá húzod a polygonra és nincs beállítva az hogy pour over same net vagy all same net objects akkor nem fogja összekötni a vezetéket és a polgyont.

A DRC sír a viák miatt is azt is át kell állítani.
És szerintem a tokon belüli pad to pad clearance-ért is sír a clearance roule-ban pipáld be az ignore pad to pad clearance within footprint-et.
A polygon-od ki megy a panel széléig így nem olyan szép (szerintem) adj hozzá egy board outline clearance rule-t és repoure-olj.
(#) jano36 válasza cross51 hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
Szia cross51
Mindenekelőtt köszönöm a gyors és alapos válaszodat.
Régebben az Orcad-ot és a PCad-et használtam bonyolultabb áramkörökhöz.
Ez nagyon rég volt.
Most úgy döntöttem, hogy noha korábban már használtam, mélyebben megismerkedem az Altiummal.
Csináltam már vele sok áramkört, de most egy igen kemény feladatot tűztem ki célul.
A kitűzött feladat egy gyári nyák kopírozása. Kezdődőt a körvonal bevitele. Megszenvedtem vele, de megoldottam.
Már fennvannak az alkatrészek s rutolgatom. Eddig csak az alapbeállítást használtam. Most kell a szabályok módosításával, amint írtad finomítgatni.
Korom miatt már nehezebben jegyzem meg a dolgokat, de gyakorolnom kell.
A nyákon mintegy 30db 0.6x0.3-as via lesz, s mindezt házilag akarom megcsinálni. Ugyan nincs rá szükségem, de újgyakorlatnak megfelel.
A problémás huzalozás GND. S csak autorouter.
Még egyszer köszönöm a gyors főleg hozzáértő segítségedet.
(#) cross51 válasza jano36 hozzászólására (») Júl 6, 2019 /
 
Board shape-et 2 féle módon tudsz átlépsz board design mode-ba (*pcbdoc-on nyoms egy 1-est)
de ezt nem nagyon használja senki.

Amit inkább használnak, csinálsz egy mecha réteget (Outline/Board Outline hasonló néven) és rajzolsz egy formát majd egyik mecha line-ra kattintasz 2 db tab ki jelöli az egészet majd
Design->Board Shape->Define ed Objects.

Nagyon komplex board shape-et ne Altium-ban rajzolj "nem arra" van.
Autocad-ban sokkal könnyeben tudsz komplex formákat csinálni és ezt lehet board shape-ként használni.
Erre pontosan nem emlékszem már, de ha érdekel itt találasz részletes leírást.

Egyébként, ha önfejlesztően akarsz tanulni akkor érdemes altium duku oldalát bújni (régen techdocs-nak hívták) kb mindent megtalálsz az alap projekttől a high speed-ig (emlékeim szerint van egy pár dolog ami nincs még az újabb altiumokra dokumentálva akkor érdemes ránézni a régebbi verziós doksikra, nekem az is szokott segíteni).

autoruter szót láttam a hozzászólásodban, felejtsd el sz... nekem egyszer volt hasznos nyáktervező versenyen arra jó
De ha még is vonzódsz az autoroute felé érdemes az ActiveRoute-ot használni
(#) jano36 hozzászólása Júl 7, 2019 /
 
Szia
Ismételten csak köszönetemet tudom kifejezni segítő készségedért.
Ami a körvonalat illeti, mint korábban említettem már megoldottam.
Ime:

Próbálkoztam AutoCad-el, bonyolult.
Maradok a CorelDraw-nál.
A fentit megrajzoltam DXF, DWG export Altium import. Nem volt egyszerű, de megoldottam.
Egyébként is az Altiumból exportálom a Gerbereket s Plot fájlként importálom a CorelDaw-ba.
Onnan aztán köszönet a kinai technikának Kék fólia, Sárga fólia, Lötstop fólia, 0.1 mm-es fúró
máris készülhet a házigyártású ál lyukgalvános nyák.
Részemről a fotólakkozást részesítem előnyben.
Mellékelek egy lyukgalvános fotót.
Ami a dokumentációt illeti letöltöttem egy kismilliót, de azt fel is kell dolgozni.
Abból nehezen lehet kiolvasni például azt a kondenzátor jelölést.
Apropopo jól kinagyítva két apró pontot köt öszze. A léjereket kikapcsolva mindig ottmarad és nem lehet letörölni.
Windows10 alatt az Altium 19.1.3-mal próbálkozom és annak a kezelőfelülete lényegesen bonyolultabb a korábbiaknál, külön meg kell tanulni.
Tegnapi naphoz képest ott tartok, hogy autorouter kilométerekre kilép a rajzterületről.
A history-ból vissza kell mennem a kezdetekhez.
Bocsi a fecsegésemhez, de már ilyen egy vén ember.
A születési dátumomat magában hordozza a névjegyem.
Üdv.

NYÁK.jpg
    
Következő: »»   44 / 47
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem