Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   519 / 562
(#) nagyfero 27 válasza erbe hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Jó,de ki csinálná ezt meg a közelben?(Kecskemét)
(#) erbe válasza nagyfero 27 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Ne tőlem kérdezd! Az adatlapomon rajta van, hol lakok.
Amit előbb írtam tanácsot, aszerint csak egy potméteren kell csavarintani. Valahol kinn az előlapon. Többet tudnánk, ha pontos típust írnál, esetleg néhány fotóval.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) nagyfero 27 válasza erbe hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Tirisztoros hegesztő egyenirányító,TRAKIS gyártmány,400 Amper.

187.JPG
    
(#) erbe válasza nagyfero 27 hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Elnézést kérek, eltájolódtam. Tirisztoros inverteresre gondoltam. De erre is akad szakértő.
Nem csoda, hiszen az "Inverteres hegesztőtrafó"-hoz tetted be a kérdést.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2018
(#) boap válasza boap hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Sikerült beszereznem egy analóg 100Mhz-es tárolós szkópot,
Ezzel is megnéztem gate jelemet, és a felfutás 1us-t vett igénybe.
Gyorsan tekertem ideiglenesen ujabb gatetrafókat.
A képeken a bemenet az primer oldalt jelenti a gatetrafón, a gate a szekunder oldalt.
számoltam egy kis zöld toroidra 17/21 menetszámokat ez a sima 2-es
csökkentettem 12/15-re ez a 2_2 jelzésü.
A kérdés melyik lesz jó gatetarfó. Az 1-est a következő hozzászólásban mutatom be
(#) boap válasza boap hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Az 1-es következik :
Ez egy 1900nH AL értékű toroid 1cm2 keresztmetszettel(kimeneti fojtó volt egy kis inverteres hegesztőben)
Erre is számoltam 6/7 menetet ez az sima 1-es jelű képek.
6/8-as menetek az 1_2 jelű képeken
5/7-es menetekkel 1_3 képeken.
A kérdés továbbra is melyik a jó gatetafó illetve melyik a jó menetszám
A szkóp 5V/div, 1us/div beállításon van.
(#) msteve hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Tudna valaki segiteni hogyan kellene átalakitani az UKT táp rajzát hogy egész hidas legyen,és a kimeneti feszültség a jelenlegi tizszerese,tehát 3-54 helyett 30-540V legyen?
Nem vagyok nagy spiller az elektronikában ha tervezni kell,viszont nagy szükségem lenne egy ilyen...potosabban két ilyen tápra,hogy elegendő feszültségem,és áramom legyen a kerámiamembrános hangszórók készitéséhez...
(#) Ge Lee válasza msteve hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Szerintem beszéltem már róla régebben privátban. Az UKT-ból nem lesz híd, mert az még csak nem is félhíd, hanem 2T forward, szóval sehogy. Hidat kell építeni, annak a rajzát is megtalálod itt a topikban. A két IC (UC vs UCC) nem csak az ütemek számában különbözik, de a feszültség és áram szabályozásának tekintetében kb. kompatibilisek, tehát megrajzolod a hidat az 5 tekercses trafóval, csinálsz az UCC-nek egy referencia feszt egy stabkockával amihez szabályoz, az árammódú szabályozás meg ugyanaz. Nekem most se időm se kedvem nincs megrajzolni, de ha készítesz egy rajzot a leírtaknak megfelelően akkor elmondom hogy mi jó vagy nem jó rajta, min kell még változtatni. Esetleg ha van 8-as tinád akkor felteszed a munkafájlt és bele tudok javítani.
De ha nem kell túl nagy teljesítmény (elég mondjuk 500V-on 2-3A) akkor az UKT is elég, más trafóáttétel kell, nagyobb feszültségű szekunder diódák meg arányos visszacsatoló tag.
(#) frob hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Sziasztok, keresgélek kotorászok, de a csoda kis kínai hegedálókban is fellelhető toroid magra nem bukkantam még jó áron, esetlegesen valaki tud beszerzési forrást? Szeretném olyanból elkészíteni a masinát, de eddig csak nagyon drágán találtam 60-80mm átmérőjű magokat...
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) granpa válasza frob hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Csináld régi TV vasakból (U57, vagy az újabbak is jók), olcsóbb is, könnyebben tekercselhető.
(#) Ge Lee válasza frob hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Nem nagyon láttam a kínai masinákban olyat, azokba inkább E55 van. Gyűrűt sajnos nem nagyon tartanak sehol, ahol van ott meg horror áron. A Taliéknál szoktam venni, hogy van-e még és mennyiért azt nem tudom, de kiollóztam két régebbi számlából a 60x30x20-as gyűrű nettó árát, látszik hogy mennyit emelkedett. Az első számla 2009-es a másik 2011-es.
Kizárólag telefonon érhetők el ha még egyáltalán léteznek, és ez az M2TNC már egy régi Hagy gyártású anyag, szóval csak 200kHz-ig használható, ilyen extrém 400kHz meg 1MHz-es dolgokba felejtős.
(#) GPeti1977 válasza frob hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Ez nem drága Toroid ferrit
(#) frob hozzászólása Nov 16, 2018 /
 
Köszönöm!
1-2e nem drága, legalább is még belefér a játékba
Viszont ezt a frekvencia menetes tabellát hiányolom , alig van eladó akinél kint lenne...
(#) frob válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Esetleg azon a számlán tali telszáma rajta van e?
Nem értem miért nem csinálnak egy nyavajás honlapot maguknak...
Ha tudod a telszámukat légyszives írd meg, köszönöm!
(#) Ge Lee válasza frob hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Nincs, de a telefonomban ugyanez a szám van. A cégfürkész megtalálja, oldaluk is volt de nem működik, ami meg igen az kidob olyan hibával hogy az ön kapcsolata nem privát.
Nem belőlünk élnek, szóval az nekik nem üzlet ha mi veszünk tőlük néhány ferritmagot, ezért nem is nagyon foglalkoznak vele, de engem eddig mindig kiszolgáltak. Telefonon elmondod mit szeretnél, ők elmondják hogy az van-e, ha nincs milyen van helyette, és elküldik postán utánvétes csomagban. Ott úgy érdemes vásárolni hogy évekre, tehát összeírod egy fecnire hogy mire lehet szükséged mondjuk úgy 5 éven belül és megveszed. Kárba nem vész, mert később bármikor el tudod adni ha nincs rá szükséged. Már csak azért is, mert ha jól tudom már gyártással nem is foglalkoznak, csak a raktárkészleten lévő dolgokból építenek, de ez nem biztos.
(#) boap válasza frob hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Szia!

Nemrég voltam náluk harmadszorra. Telefon és email kellett, mert nem ér rá mindig az vezetőjük (Litavecz Zoltán) . Régen volt honlapjuk de csak informális(szakmai) árak nélkül. Sok pdf-et onnan sikerült letölteni annak idején.
Trafókat gyártanak, van régebbi készletük is, valamint nekem szereztek be "későbbre" toroidot.
Egyszer már megadtam a telefonszámukat és a az email címüket(2016 okt. 14.)
Akkoriban is kerested, hogy élő cég-e.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2018
(#) Ge Lee válasza frob hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Esetleg van UR47 a TME-nél, de azt még össze kell ragasztani, meg szigetelőréteggel be kell vonni vagy mártani.
(#) granpa válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Valamint minimum 4 db. kell, s máris ~2800 Ft-nál tart.
(#) frob hozzászólása Nov 16, 2018 /
 
Köszönöm nektek!
Végül mivel nem sikerült őket felhívni, pedig nem 1x próbáltam, maradtam ali féle megoldásnál.
Találtam is valamit, most várom hogy megjöjjön és kiderüljön mit kaptam a pénzért...
(#) fastaction válasza frob hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Szia ! Én munkanapon délelőtt elmentem hozzájuk és megvettem , ami kellet . Telefon , email , posta ,már régebben sem működött .
(#) boap válasza fastaction hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Szia !

Én is elmentem hozzájuk, nemrég a nyár végén, ráadásul vonattal.
Napokkal elötte telefonon(30 9212706) beszéltem velük, mondta irjak email (tali@vnet.hu) a kért tipusról, ment a levél.
1-2 munkanap után ujra telefon és megbeszéltem vele egy időpontot amikor el tudok menni.
Lehet nekem azért sikerült mert már többször is igy vettem fel velük a kapcsolatot.
A korábbi alkalmakkor monták a posta lehetőséget.
Mivel azért nem minden alkalommal szerettem volna elmenni hozzájuk igyekeztem 1-nél többet venni l toroidokból.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2018
(#) boap válasza boap hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Ezeket kerestem és vettem:

1460 26/14.5 x 10 M6 , ár: 244,- Ft / db + Áfa
1340 32/15 x 13 M6 , ár: 326,- Ft / db + Áfa
1730 32/15 x 15 nem elérhető
lenne 3F3 -teljesítmény anyag , bevonatos, 611,- Ft / db + Áfa
1270 45/22 x 10 M6 , ár: 651,- Ft / db + Áfa
1470 56/32 x 10 M6 , ár: 733,- Ft / db + Áfa
1490 60/30 x 20 M2TNC , ár: 1.384,- Ft / db + Áfa
2070 63/38 x 25 M6 , ár: 1.661,- Ft / db + Áfa
(#) boap válasza boap hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Megnéztem a levelezést: nem is nyár végén voltam ott, hanem október közepén, épp egy hónapja.
Akkor ez a friss ár: 60/30x25 M2TNC 1384+Áfa
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) frob válasza boap hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Nagyon köszönöm a listát is főleg hogy árakat is írtál!

Hétvégén megyek pestország akkor beugrom hozzájuk is!
(#) fastaction válasza boap hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 2
 
Szia . Nekem könnyebb , mert Budapestről mentem Vácra , ráadásul motorral . Kicsit lutri volt , de egy üzem , vagy nagykereskedés nyitva van hétköznap délelőtt . Én is jól bevásároltam ferritekből .
(#) Led73 hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Sziasztok! Kicsi segítség kellene. Inverteres hegesztőben helitrimmerek szerepe? A gép egy stromo sw250
(#) frob hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Sziasztok
Valaki volt olyan elvetemült hogy 3 fázisra csináljon inverterest? Ha igen érdekelne hogy oldotta meg a vezérlés tápellátását, egy sima 2 fázisról üzemelő trafócskával, vagy lehet kapni olyan táp ic-t ami bírja a 400VAC -t is, hasonlóra gondolok mint pl a top245.
Eddig még nem segített a barátom( google) pedig kérdezgetem bőszen

Előre is köszi!

R.
(#) mpisti válasza frob hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
A 3 fázisú gépeket nem barkácsolásra gyártják, és -amelyekkel nekem dolgom volt- mindegyikben ott volt a 400V/xV-os segédfeszültség trafó. Mint ahogy a korábban gyártott 1 fázisú gépekben is.
(#) frob válasza mpisti hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Igen, nekem is megfordult a fejemben, mert ha csinálok egy 400/230trafót, és kap mögé egy top245 ös tápot, akkor az üzemelni fog 230 ról is és 115 ről is.., már a szekunder feszt nézve ha 400 helyett 230-at kap a trafó...
Azért köszi, legalább megerősíted hogy lehet ez az út a járhatóbb...
(#) boap válasza frob hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Szia !

A tápot nem működtethetnéd 0-fázisról 220-ról ? A 0-t beleviheted és csak erre használhatod.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2018
Következő: »»   519 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem