Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   270 / 342
(#) erbe válasza wargapityu hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Ha 32 A-re bővítesz, igazán tehetnél hozzá még egy fázist 16 A-rel. Még a 3*16 A is szűken elég az elindításához, mert nem 660/400 V-os a motor, így csak csillagban üzemi feszültségen tudod indítani.
(#) wargapityu hozzászólása Nov 12, 2018 /
 
Értem, köszi akkor egyelőre jegelem a témát, mert esélytelen addig.
(#) wargapityu válasza erbe hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Üdv! Jelentem 130µF üzemi kondival csillagban sikerült elindítani a 4.45kw motort, igaz nem minden állásban tud felpörögni a motor, (ez a kondi is kevés neki gondolom). Kérdésem ha már felpörgött akkor már terhelhető is, vagy ha nem elegendő a kondenzátor kapacitása ez okozhat problémát? (a motoron egy szivattyú van, jelenleg terheletlenül sikerült elindítanom víz nélkül egy pár másodpercig, létezik hogy felpörgést követően is gyengébb lehet? (Egyébként a motor alapból is csillagba volt kötve csak ugye nem 1 fázisról ment)
(#) erbe válasza wargapityu hozzászólására (») Nov 17, 2018 / 1
 
Ha már felpörgött, nem feltétlenül kell rá kondenzátor. Terhelhető is. Csillagba kötve az eredeti teljesítmény töredékével. ~P/(1,73*3).
(#) wargapityu válasza erbe hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Köszi a választ! Valahol olvastam, hogy 1 fázisról segédkondival kinyerhető kb 2/3ad teljesítménye a motornak, de ezt nehezen akarom elhinni, legalábbis az indítónyomaték az biztos hogy sehol sincs ahhoz. Vagy az deltára vonatkozna?!
(#) proli007 válasza wargapityu hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 1
 
Hello! Deltára vonatkozna, és az indító nyomaték, legfeljebb 25%-a az eredetinek.
(#) Zsolteey válasza proli007 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Csak szeretném mégegyszer megköszönni a segítséget. Hétvégén megcsináltam a bekötést és működik tökéletesen
(#) kivancsi4 válasza wargapityu hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 1
 
A csatolt képet nézd!
(#) wargapityu válasza kivancsi4 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Ezt az ú.n. megbontott csillag kapcsolást gond nélkül lehet használni 230/400V os motoron? Én csak a másik kettőt ismertem idáig. (mondjuk ez lehet inkább az én tudatlanságomat igazolja) de nem nagyon találkoztam vele élesben.
(#) erbe válasza wargapityu hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 1
 
Nem csodálom, hogy nem ismered. Ezt a bontott csillag kapcsolást ~40 éve a Rádiótechnika szaklap is ismertette. Talán a csatolt kép is abból van. A pontos dátumra már én sem emlékszem, mert az a nyavalyás német doki (Dr. Altzheimer) eldugdossa a holmijaimat.
Persze ők is szedték valahonnan.
Látom, az Elektron hobby is 73-ban közölte.
Egy trükk, amivel a teljesítményt növelheted, de az indító nyomaték kissé csökken. :
Két fázistekercset párhuzamosan kötsz, a harmadikat a bontott kapcsolás szerint kötsz be kondival.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2018
(#) Petya8 hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Üdv
Kis segítség kéne, azeretnék forgásirányt változtatni, sikerült is félig, de lassú a motor és rángat.
3 fázisról van 1 fázisra kötve. Az az elektromágneses kütyü mi lehet? Kell bele 220 hoz?
(#) kadarist válasza Petya8 hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Szia!
Kell bele, mert az az indítórelé, ez kapcsolja az indítókondenzátort az egyik tekercsre akkor, amikor indulásnál nagy áramot vesz fel. Ez egy egyfázisú kapocsléc, biztosan háromfázisú volt a motor?
(#) Petya8 hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Köszönöm.
Jajj a belsejében volt a kötési rajz és nem vettem észre
(#) Petya8 hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Erre rátettem egy fázishasításos feszültségszabályzót, amit azonnal kinyírt.
(#) kadarist válasza Petya8 hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Indukciós (aszinkron) motorokat egyébként sem érdemes fázishasítással szabályozni. Erre a célra a frekvenciaváltó való.
(#) szitko hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Sziasztok.

Csillagból átkötöttem deltába a képen látható villanymotort. Az üzemi kondi értékét, hogy kell meghatározni?
(#) Marko Ramiusz válasza szitko hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Ember, maga mit csinált?
(#) szitko válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Feltettem egy kérdést. Nem kellett volna?
(#) erbe válasza szitko hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Ott jártam. Grünhain.
Ne aggódjál, jól kötötted be. A kondi azon a kék-fekete vezetékpáron van, ahol a jelölése is? 16 µF legalább kell neki. Kissé nehezen indultak ezek a Textima motorok.
(#) szitko válasza erbe hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Nem aggódok.
Igen ott van a kondi. Most egy 25 µF kondi van rajta és elég lassan pörög föl. ezért gondoltam, hogy a kondi értéke nem jó.
1963-as a motor és 1965-ös a tisztázó gép. mind a kettő tökéletesen működik.
(#) erbe válasza szitko hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
25 µF-ot 400 W-os motorra szoktunk tenni. Egyszerűen nem szeretik az egy fázist.
(#) szitko válasza erbe hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Köszi.
Akkor keresek 16 µF körüli kondit. Sajnos nálam csak egy fázis van.
(#) laacika hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Sziasztok.
Segitséget kérnék,igy került hozzám egy 550w-os Siemens 1~villanymotor.
4 szál vezeték van.Piros/narancssárga/kék/fekete,hogy tudom bekötni?
Gondolom ellenállást kellene mérnem de tovább nem tudom.
Melyikre a nulla,melyikre a fázis és melyikre az üzemi kondi.
Köszönöm a segitséget!!
(#) erbe válasza laacika hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Bármelyik kettőt összekötöd a különálló tekercsek végei közül. A közös a Nulla. Ettől a ponttól mérve a kisebbik ellenállású a fázis, onnan kondenzátor a másik szabad végre. Ha nem jó a forgásirány, bármelyik tekercs végeit megcseréled.
Csak tudnám, miért nem tetszik a helyesírásellenőrzőnek a "végei" ragozott alak?
(#) maszek0005 válasza laacika hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Laacika! Ebbe a topikba már annyit írtál. A két kivezetés közötti nagyobb ellenállat a segédfázis kondi.... a másik két kivezetés ami kisebb ellenállat, akkor mi lehet?????
(#) maszek0005 válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Bocsi de elszakadt a cérna!
(#) granpa válasza erbe hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Az sem tökéletes.
(#) Petya8 hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Ezek a frekvenciaváltók nem valami olcsók. És van 1000 féle.
Kár pedig kis esztergára mosógépmotort szerettem volna, de ha 30e egy ilyen szabályzó akkor inkább forgatom fúrógéppel, arra meg rápakolom a másfél dolláros fázishasításos szabályzót
(#) erbe válasza Petya8 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Tegyél fel kefés mosógépmotort! A mosógépben is fázishasítással szabályozzák, ott még fordulatszám tartás is van jeladóval. Ráadásul a teljesítménye is nagyobb, bőséges választék van ~360-tól 1600 W-ig.
(#) Petya8 hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Tyűha!! Köszönöm Erbe! Ezt nem tudtam. Illetve ezt se
Van egy mosógép motorom, reggel az első dolgom lesz hogy jobban megnézem. Elég régi, energomat mosógépből szedtem ki
Következő: »»   270 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem