Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TECHNICS erősítők, javításuk
Lapozás: OK   27 / 33
(#) Aronka hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Még plusz egy kérdés ha lehet.a 2 darab integralt kivegyem a foglalatbol amikor fogom cserélni az R15,R18-at.vagy nem fontos?
(#) Aronka hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Még plusz egy kérdés ha lehet.a 2 darab integralt kivegyem a foglalatbol amikor fogom cserélni az R15,R18-at.vagy nem fontos?
(#) Aronka hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Még plusz egy kérdés ha lehet.a 2 darab integralt kivegyem a foglalatbol amikor fogom cserélni az R15,R18-at.vagy nem fontos?
(#) Aronka hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Szia.akkor nyugottan kicserélhetem azt az ellenálást?kivegyem az integraltat a cserénél?koszike
(#) Aronka hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Szia .koszi a tippet ,ellenallást kicseréltem az biztos hogy fel emelkedet a teljesitmény.koszike szepen,csak még annyit hogy hosszab távra nemlesz gond ha igy marad evel az ellenálással?koszike válassod.szép napot neked
(#) Aronka hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
Szia .nem olvastad véletlenul kérdéseim légyszi?jo lesz akkor ha ezt igy hagyom?koszi a valaszod
(#) CHZ válasza Aronka hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Nem lesz gond, erősítőd bemeneti érzékenységét csökkentetted csak.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2018
(#) Aronka hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
Hálás koszonet.nagyon sokat segitettél.jovobe ha tanács kell remélem hozzad fordulhatok.mégegyszer koszonom.szép napot
(#) Csilag hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Üdv mindenkine van nekem egy Technics sa-dx940 hazimózi erösitöm problema jelensége késznlét pover led világit pover gomb megnyomásra nem reagál nem kapcsol be mi lehet a problémaja válaszokat elöre is kőszőnőm
(#) lonewolf válasza Csilag hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Üdv. Neked! H nincs javítási tapasztalatod akkor vidd szakihoz mert "szép példány" Ha segít a szervízköny akkor itt van, küldöm...
(#) adrian17 hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Bekapcsol, de nincs hang esetleg ic hiba? honnan tudom hogy a végfok rossz, vagy valami más dolog van a háttérbe.
(#) bbb válasza adrian17 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Nekilátsz mérni és kiderül. Nekem ugyan valami Thomson és nem Technics erőlködőnél volt, hogy csak a 7905 hibásodott meg és azt kellett cserélni - azóta is úgy működik, mint új korában.
(#) Mike23 hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Tisztelt Fórumozók!
Egy Technics SU610 erősítőben szeretnék kapcsolókat meg hangerő potit cserélni, mert sajnos kontaktkhibásak, ami nem csoda 27 éves korát tekintve.
Tudna valaki segíteni abban hogy ezeket a fém kereteket a kapcsolók körül hogyan kell leszedni? Előbb kell a keretet levenni a kapcsolóról, vagy előbb kell mindent kiforrasztani és kapcsolót meg keretet egyben levenni?
A kisebbik keretnek egyetlen lába van beforrasztva, azzal kezdtem, de nem sikerült a forrasztást megolvasztanom se. Pedig 300fokig feltekertem a pákát elkeserédesemben, de nem akar megolvadni. Ez normális?
(#) CHZ válasza Mike23 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Kerettel együtt vedd ki, magasabb hőfok, ónszívó(szalag) kell hozzá.
(#) Mike23 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Köszönöm! Délután nekiveselkedek.
(#) Aronka hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Sziasztok .a multkor sikerult megoldanom hala nektek egy problemat egy technics sa gx 100- as erositoben,ahol a hobiztositek ment el.koszi megegyszer.nos sikerult mégy egy ugyan ijen darabot szereznem,csak sajnos ot is bibi van.még nem mértem semmit de ahogy a kepen is latni ki van menve az R 771,772,773 ellenalas meg 2db tranzistor Q703,Q704.ha teszek ra bemenetet megy o valahogy,kicsit torzit,meg pulzal a hangszoro.nemtudjatok veletlenul hogy eleg e alkatreszeket kicserelni vagy a végfok is el lesz menve?koszike.ahogy kapcsolom a bemeneteket az elso panelon,az se reagal.ki irja csak mintha mindig egy bemenete lenne.kiszike
(#) Aronka hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Még egy kérdes.nem valami meghibasodas ért mentek ki ezek az alkatrészek?
(#) Aronka hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Sziasztok.sikerult kicserelnem a kiéget alkatrészeket,megy is az eggyik oldal,amejik a kepen tussal van megjegyezve.sajnos a masik oldal valahogy megyen ő csak valamiert torzit.nemtudjatok valetlenul hogy a végfok van elmenve vagy mashol keressem a problemat.a végfok az IC vagy a tranzisztorok a hutesen?koszi a segitseget
(#) Aronka hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Ez a hatso csatlakozo
(#) Aronka hozzászólása Jan 20, 2019 /
 
Sziasztok.a kicserelt alkatreszek utan még mindig torzit a masik oldal.ki lenne menve a végfokom?nemtudna valaki segiteni?meg ahogy kapcsolom át a bemeneteket ,nemreagál.muszaj kapcsolni AM-re hogy haljam a tobbi bemenetet.koszi
(#) doktor válasza Aronka hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Szia!
A leírásod alapján elment a hibrid ic, valamint a bemenetválasztó.
amennyiben nem rendelkezel ilyen, működőképes csere alkatrészekkel, gazdaságosan , nem javítható.
(#) Aronka hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Szia .koszi segitsegedet,azt hiszem ki tudnam cserelni csak sajnos nem tudom melyik az a hibrid IC meg a bemenet valaszto.meg volna a rajzis csak tudod ez a magyar szak nyelv nem az erosegem mivel magyar szarmazasi vagyok de nem Magyarorszagrol.ha meg kernelek,nem segitenel legyszives?koszike szepen elire is
(#) Aronka hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Ha gondolod el tudnam kuldeni a manualt is hozzá
(#) doktor válasza Aronka hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Idézet:
„egy technics sa gx 100- as erositoben,ahol a hobiztositek ment el.koszi megegyszer.nos sikerult mégy egy ugyan ijen darabot szereznem,csak sajnos ot is bibi van.még nem mértem semmit de ahogy a kepen is latni ki van menve az R 771,772,773 ellenalas meg 2db tranzistor Q703,Q704.ha teszek ra bemenetet megy o valahogy,kicsit torzit,meg pulzal a hangszoro.nemtudjatok veletlenul hogy eleg e alkatreszeket kicserelni vagy a végfok is el lesz menve?koszike.ahogy kapcsolom a bemeneteket az elso panelon,az se reagal.ki irja csak mintha mindig egy bemenete lenne.kiszike”


Innen indultál:
Tekintettel arra, hogy a leírásod szerint, van egy másik, és a jelenlegi hibás , én nem foglalkoznék tovább vele.
Megjegyzem, a működő alapján,is áttudod mérni.

A valószínűleg cserélendő alkatrészek ára, a rajz alapján, de neked is meg van illetve hozzáférhető:
SVI 3102 B 59 USA dollár+ szállitás / ez diszkrét elemekből is utánépithető/
TC9163 N bemenetválasztó ez 13-15 euro

Ennyiért munka nélkül vehetsz, egy sokkal jobb minőségű rádióerősítőt.

Ezenkívül nem biztos, hogy a beszerzendő alkatrészek, beépítés után tökéletesen működnek, és bőven lehet, ott még más hiba is.
(#) Aronka hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Szia .koszi hozzaszolasod,szuper a segitseg.az a igassag hogy a masikat baratomnak ajandekoztam,szetetnem ezt a darabot mar magamnak megmenteni,mar csak azert is mert nagyon szepen szol.tudom hogy nem nagy az erteke annyi járással vehetnék egy jobbat is ,ez igaz.szeretnem eztet ossze hozni.azt az IC-t csak kulfoldon tudom beszerezni?hogy érted hogy diszkrét elemekbol is utan epitheto?koszi segitsegedet
(#) abcdabcd válasza Aronka hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Szia! A fotódon Q702 hiányzik a panelból!(Tranzisztor a hűtőborda jobb szélén) Ha még mindig úgy van, és az az oldal az, ami nem szól jól, akkor nézd meg a rajzon, hogy oda mi kéne.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
A netan talált rajzon Q702 nincs beültetve gyárilag se... Bővebben: Link Más ötletem nincs, csak ez tűnt fel a fotón hirtelen.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) Aronka hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Jol mondod,nincs beultetve,es a rajzon sem talalom.akkor tob mint valoszinu ahogy irtad hogy az IC lesz a gond meg a bemenet valaszto?megprobalok szerezni es majd kicserelni.nincs valami tipped honnam tudnam beszerezni e alkatreszeket?koszike
(#) sulaco hozzászólása Márc 3, 2019 /
 
Üdv! Van egy Technics SE-CH 404 erősítő mini toronyból. A torony részei szalagkábellel vannak összekötve, de csak az erősítőt használnám, a többi rész nincs meg. Önmagában nem kapcsol be. Hogyan használhatnám önállóan az erősítőt? Mellékeltem a rajzát.
(#) reloop válasza sulaco hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Szia! Az erősítő rajz D5 mezőben találod Short Power On jumpert, zárd össze a lábakat! A Q704 behúzza a relét és áram alá kerül a készülék.
Következő: »»   27 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem