Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Óra építése TIL306-os LED kijelzőkkel
Lapozás: OK   5 / 6
(#) sooty hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Sziasztok! Ketyeg az "egyszerű" óra, működik a beállítás egy gombbal. Még a kijelző kikapcsolását és a fényerő szabályozását megoldom. Addig is egy kép 9:35-kor:

DSC01137.JPG
    
(#) sooty hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Üdv! Elkészült az "egyszerű" óra TIL 306-os kijelzőkkel.
Ez a változat ugyan DCF nélküli, de használja a kijelzőbe épített számlálóáramkör előnyeit. Ledokumentálom, tervezek neki egy nyákot, addig is egy video:
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Szia Sooty! Kíváncsi leszek erre az órádra, szerintem gyönyörű lesz. Látom a régi LED kijelzőket is szereted. Nekem is van pár másfajta. Egész egyedi hangulata van ezeknek a korabelieknek.
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Igen ezért is szedtem elő őket, a padon találtam belőle és MolnarG felhívta rájuk a figyelmemet (Időnk is van, tejünk is mért ne szo... na mindegy) Szóval tényleg szépek.
(#) Babó22 hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Sziasztok! TIL306-os kijelzőt manapság honnan lehet szerezni. Engem is érdekelne egy ilyen óra. Nagyon szép.
(#) sooty válasza Babó22 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Hát azt már csak használtan érdemes kézalól megvenni. Néhány boltban még van belőle készlet, de azokat arany áron adják Órához a TIL-308, 302,311 is jól használható. A multkor még itt a HE apróhirdetései között is volt. :no:
(#) sooty hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Felteszem a TIL-306-os alap óra mikrovezérlős változatát.
Panelterv még nem készült róla, az elvi rajz alapján próbapanelen összeállítható. Mellékelem a szoftverét is pic 16f628a-hoz, kétféle óraquartzal. Alkatrész szükséglete minimális.

Működése:
sw1=óra beállítása: hosszan nyomva óra előretekerés, röviden nyomkodva perc előretekerés. (hosszú lenyomásnál 10 percet előre teker, azután az órát lépteti)
sw2=kijelző ki/be kapcsolása
sw3=fényerő állítás 8 fokozatban (alapértelmezett 50%)
(#) janikukac hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok. Szeretnék órát készíteni, PIC nélkülit. A lényeg az, hogy ne legyen túl drága, meg óra legyen.
Valami megoldás?
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Vegyél egy használt vekkert
(#) sooty válasza janikukac hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Napóra? :hide: Olcsóbbat nem tudok hirtelen

A viccet félretéve: a til-306-már magában sem olcsó, ha az időalapot nem pic-kel oldod meg, az még több ic, amivel összekapuzod a számlálókat (amik a kijelzőben már benne vannak) Ebből egy sor ic-t megspórolhatsz a til-306-tal
(#) janikukac válasza sooty hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Inkább hagyom, ez túlságosan bonyrága = bonyolult, drága.
(#) vilmosd válasza sooty hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
A TIL 306 kb 1985 ota "obsolete" statusban van, tehat nem gyartjak, es nem rendelheto. De azert meg kell probalni tervezni ra. Legfeljebb nem lesz belole semmi. Esetleg a fiokban levoket tudod felhasznalni.Egyszerubb barmely uC plusz program. Melle meg az osszes regi ora IC-k hasonlo statuszban vannak. Nekem is vannak regi IC-jeim amit legfeljebb el fogok ajandekozni 1-2 langlelku ifjunak, de termeket nem lehet tervezni ra. Sajnos lejart az idejuk.
(#) sooty válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Igen, ezen keseregtem néhány hozzászólással ezelőtt, mert nekem tetszenek ezek a régi kijelzők, azért néha lehet belőlük találni...
(#) fufuka hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
4db. TIL305-öst tudok adni ingyen és bérmentve, ha kéri valaki
(#) granpa válasza fufuka hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Szia! Ilyenen még nem volt; elkérem. Többit privátban.
(#) fufuka hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Bocsássatok meg! Sajna csak 4 van

Leraz 10 percel a kiírás után elkérte!

De ha ekkora érdeklődés van, akkor megnézetem a kollégával hátha van még!
(#) sdvid hozzászólása Jún 30, 2018 /
 
Hali
Van egy függvénygenerátor, egybeépített freki mérővel, ahol a kijelző TIL306 x4db
Mivel ebből pár meghalt, és ebayen is 2500++ egy darab ára, olyan kérdésem van, van e valakinek a logikai részéről kapcsolása / vagy azzal egyenértékű, mert akkor sima 7 szegmensesből + logikai egységekből hozzá illeszteném az áramkörhöz.
Köszi előre is a választ
(#) madzagos hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Valakinek nincs meg véletlenül a TIL 507 kijelzőnek az adatlapja?
(#) kisgeri válasza madzagos hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Úgy tűnik nem egy gyakori fajta. Rákerestem, de alig találtam valamit.
ITT van róla valami a 196. oldalon, ITT meg 87. oldalon az is kiderül, hogy a másik neve 4N58, de ezen a néven meg még ennyire sem találtam bármit is.
Mindenesetre szép darabok!
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) oxygen válasza madzagos hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Sziasztok

4N58 néven találtam az alábbit, remélem jó hozzá.

4N58.pdf
    
(#) madzagos válasza oxygen hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 2
 
Akkor a változatosság kedvéért, legyen belőle óra...
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2018
(#) madzagos válasza sooty hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Úgy látom belekezdtél. Milyen pic lesz benne?
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
16f886 van benne, ds3231rtc , sn
74hc164n shiftregiszter, mert az volt itthon. Így további kijelzőket is meg lehet hajtani majd csak a shiftregiszterek számát kell növelni.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2018
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Igazándiból igy csak addig van használva a kijelzőben lévő tároló, amig a shiftregiszterekbe a pic a következő sor adatait tölti , és az összes kijelzőbe a közös clock jelre egyszerre beíródik a sor adata. Viszont a pic nem fogja egyszerre bírni egy sor összes ledjének áramát ezért karakterenkén/kijelzőnként kellene kapcsolni. Ugyhogy inkább még egy udn2981a-t is beleterakok a sormeghajtásba. Így gyorsabb lesz a multiplexelés, nem csak minden hatodik ütemre kerül sor egy kijelzőre.
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Hoppá, több mint 250mA a folyamatos áramfelvétele, ha egy sor világít... Le kell korlátoznom, mert az udn csak 500mA-t tud. Remélem marad fényereje multiplexelve kisebb áram esetén is. Ha nem akkor marad a karakterenkénti meghajtás és fölösleges 3 shiftregiszter.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) sooty válasza madzagos hozzászólására (») Dec 3, 2018 / 1
 
Alakul...
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Nem az árammal lesz problémád, hanem a teljesítménnyel.
P = n * Usat * I azaz 8 kimenetre 0.25A árammal számítva és kb. 1.6V maradékfeszültséget figyelembe véve 8 * 1.6 * 0.25 = 3.2 W, de egy udn2981a csak 1.47W -ig terhelhető.
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Remélem 2db kijelzőt elvisz multiplexelve. Egyelőre egy db-bal nem melegszik.
(#) madzagos válasza sooty hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Úgy látom haladsz vele.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem