Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   78 / 125
(#) 1Frici válasza elektroton hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
elektroton ,,sajnos nem egy a szkennelés itt egy másik kép a bekötésről ,,hátha ez nagyítható lesz
ha nem akkor megpróbálom majd lerajzolni ha nincs más

001.JPG
    
(#) 1Frici válasza zoszka hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
zoszka a B3 a HMV érzékelőjét kikötöttem , ez régebbi kép róla

az ntc az a fehér csatlakozó sor lenne amit megemlítettél? amibe be van kötve a B2 is !
(#) 1Frici válasza zoszka hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
zoszka küldök képet róla ,hogy mi hová van bekötve ,de a B3 és MD-A6- már nincs . Ehhez aMD- M6-hoz akartam a termosztátot bekötni ,de nem reagált rá a kazán/már nincs.

Melyik termosztátra gondoltál ?

001.JPG
    
(#) Moderátor hozzászólása Nov 20, 2018
 
Kedves 1Frici!

Kérünk, hogy a jövőben figyelj az írásmódodra, mert nagyon nehezen olvasható és értelmezhető amit írsz.

Köszönjük
(#) elektroton válasza 1Frici hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Frici!
Sajnos érdemben most még nem tudom segiteni mert korjázban vagyok. Csütöörtök este már valoszinüen. Legjobb az vona ha lerajzoldnád a jelenlegi állapotot. Meg a gyári kapcsolási rajz elemeinek funkcio magyarázo oldalt is.
(#) 1Frici válasza elektroton hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Elektroton.

Remélem nem komoly a baj és minden rendbe ,

Na megjavult a gépem meg a szkennerem így eltudom küldeni a képeket.

A fekete dobozról meg a bekötés miatt ,hogy lásd mi hová van kötve rajta.

Remélem ez már értelmezhetőbb így számodra
(#) elektroton válasza 1Frici hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Frici!
Köszönöm a kazán eredeti rajzát az értelmezésekkel. A Siemens Albatroszrol letöltöttem az eredeti leirását. Még mindig nem tudjuk hová is vannak kötve az also 230Vos kapcsok. Mit is kellene helyre állitani, megváltoztatni. Vajon miért is beleépitve az a Siemens. Elölapi képet is jo volna látni. Regge már tudok otthon foglalkozni a rajzzal.
(#) 1Frici válasza elektroton hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Elektroton

Most csak ez van de holnap küldök más képeket , meg a kazán előlapjáról is.
Az a gondolatom támadt ,nézve a fekete doboz kisfesz. bekötéseit ,lehet ,hogy külső hőm. érzékelőről ment a kazán és használták a HMV is szerintem mert volt rá szerelve kis fehér kiegyenlítő tartály amikor megkaptam .

014aa.JPG
    
(#) zoszka válasza 1Frici hozzászólására (») Nov 22, 2018 / 1
 
Ez egy Albatros 4-es.
A tápfesz, az Fk1 szivattyú, a Hmv váltószelep/szivattyú és az 1-es égőfokozat van a nagyfesz oldalon bekötve.
A B2 kazánérzékelő a kisfesz oldalon. A B9 külső hőmérséklet érzékelő hiányzik, pedig anélkül nem sok értelme van az egésznek, mert anélkül csak egy sima kazántermosztát üzemmódba működik.
(#) berikari hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
Sziasztok, Van egy Junker/Bosch TR21-es termosztátunk, ezt szeretnénk lecserélni egy vezeték nélküli termosztátra a jobb elhelyezés miatt, tudnátok javasolni típusokat amik jók a 3 vezetékes termosztáthoz, mert mindenhol eddig csak két vezetékeset találtam. Előre köszönöm mindenkinek.
(#) 1Frici válasza zoszka hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Zoszka

Szerinted ha ez a külső idj. érzékelő be lenne kötve akkor hogy kéne vagy hogy működne a kazán ?
(#) zoszka válasza 1Frici hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
A külső hőmérséklet figyelembe vételével állítja a fűtési víz előremenő hőfokát. Ha nincs se külső, se belső érzékelő bekötve, akkor biztonsági okokból a fűtési körhöz tartozó maximum vízhőfokot fogja beállítani.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2018
(#) zoszka válasza berikari hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
3 vezetékes, 24V-os, modulációs, rádiós. Ilyet nem fogsz találni.
(#) elektroton válasza 1Frici hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Frici!
Mi a helyzet a kazánoddal?
Nem küldtél további friss képeket illetve jelenlegi bekötési rajzot.
Én viszont bejelöltem az általad küldött eredeti rajzon vastag színes vonalakkal mi is kell a csak fűtéshez használandó áramkörhöz.
Továbbá készítettem egy áramutas rajzot is a kazán eredeti rajza alapján, így jobban megérthető, átlátható az áramkör működése. Számomra így átláthatóbb mint az eredeti kesze-kusza ábrázolás. Kékkel jelöltem a mellőzendő HMV kör elemeit, ezek csak fűtés esetén nem is kell, eltávolítható. Pirossal átkötéseket is jelöltem ehhez.
(#) 1Frici válasza elektroton hozzászólására (») Nov 27, 2018 / 1
 
Elektroton.
A kazánnal változatlan a helyzet, magától megy mint eddig .Bocsi ,hogy nem küldtem a képeken ,ígérem pótolom a héten . Az általad készített bekötési rajzok már számomra nagy segítség ,mert enélkül nem mentem volna semmire,amit köszönök szépen neked és azt is ,hogy idődet áldozod rám. De most lépek mert idő van .
(#) 1Frici válasza zoszka hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Zoszka

A belső érzékelőn a szobatermosztátot érted?
(#) zoszka válasza 1Frici hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
A saját termosztátját értem.
(#) denzed hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Tisztelt Fórumtagok!

Segítségeteket kérném a következő kérdésben:
adott egy Computherm Q7 és most már egy S300-as wifi termosztát kiegészítő. E kettőt szeretném "összekötni", de a leírásban erre nincs példa, csak a Q7Rf verzióshoz.
Márpedig a leírásban szerepel a sima Q7-es is, a külön, szürke keretezett részben:

A COMPUTHERM Q7 termosztát által vezérelt fűtési rendszer egy
COMPUTHERM S200 Wi-Fi dugaljjal és/vagy egy COMPUTHERM S300
Wi-Fi termosztáttal kiegészítve okostelefon segítségével távolról, interneten
keresztül is vezérelhetővé tehető. A COMPUTHERM S200 és
S300 Wi-Fi készülékek használatával egyszerűen megvalósítható a
COMPUTHERM Q7 termosztát által vezérelt fűtési rendszer takarék ill.
komfort hőfokának váltása, távvezérlése.


Szándékosan nem akarok RF-es megoldást a közvetlen vezérlésnél, a jelenlegi "mezei" kábeles verziót kívánom megtartani, kiegészítve a wifi-s eszközzel.
Hagyományos, ős-kazánról van szó, ETI 25-ös, ezt- és a szivattyút kapcsolja a Q7, az 1-es, 2-es csatlakozón. ARra sem találtam választ, hogy mi a 3-as (NC) csatlakozó rajta.
(#) proli007 válasza denzed hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Hello! Arról nem tudok nyilatkozni, hogy mit hogyan szeretnél összekötni, de akár a Q7 akár az RF kimenetén egy relé váltóérintkező (feszültség független) kontaktusa található. E három szokványos elnevezése a C-NO-NC. A relé elejtett állapotában a C-NC kontaktus pont van zárva. Meghúzott állapotában pedig a C-NO pont van zárva. Tehát amikor fűteni kell, akkor a C-NO pontok zárnak a C-NC pont pedig bont.
(#) zoszka válasza denzed hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Csak egymás után kell kapcsolni a 2 eszközt. De a computherm gyártja egybe is.
(#) denzed hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget.
Sajnos ezzel a két eszközzel nem lehet megvalósítani amire gondoltam (kvázi a Q7-et irányítani az S300-as egységgel, de ilyet nem lehet, a használati utasítás totálisan megtévesztő, ráadásul újra kellene ezért kábelezni a lakást...). Ahogy nézem, az E280 az, ami azt tudja.
(#) kaszi82 hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Sziasztok! Vettem egy okostermosztátot, hogy lecseréljem a régit egy fali kazánnál. A régi 250V AC, két ér megy hozzá, és elemes. Az új (látszólag) elem nélküli, kisebb akksi belül nincs kizárva, de nem találtam nyomát. Bárhogy kötöm, nem tér magához. A kazánt szétszedtem, elvileg (leírás szerint) 230V jön belőle, rámérni majd ma délután fogok tudni. A termosztátot egy külön vezetékkel direkt konnektorba körbe működik. Mi lehet a gond? (Laikus vagyok kíméljetek! Köszi )
(#) Bakman válasza kaszi82 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Milyen kazán? Milyen termosztát?
(#) uniman válasza kaszi82 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Kellenek pontos típusszámok! Kazán/termosztát...persze meg pár fotó is nagyot dobhat az ügyön.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) kaszi82 hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Nimbusz kazán, MOES termosztát. A képen az uj kötési rajza es a régi szétszedve a két érrel.
(#) kaszi82 hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
BHT-002 GALW a pontos típus. Ezen a képen pedig a kazán kapcsolási rajza.
(#) pitor hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
sziasztok,segitséget szeretnék kérni,grundfos vizkeringető szivattyút akarok összekötni termosztáttal kérdésem h mit hova kell kötni a termosztátba?szivattyut és a 230Voltot!
(#) uniman válasza kaszi82 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Hello! Ez a termosztát elemmel működik, vagyis a két fehér vezetéket összezárja és működik a fűtés. Működéséhez nincs szükség a 230V-ra...
Bár nem írtad meg, de feltételezhető, hogy a két fehér drót a 5 és 6-os sorkapcsokra van bekötve.
Idézet:
„Nimbusz kazán”

...ebből nem derül ki a típusszáma, de ha jól látom a bekötási ábráját, ez tudna lángmodulációs üzemmódban is működni.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) Bakman válasza uniman hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Ott a bekötési rajza, a második képen a régi termosztát van.
4: L
3: N
2: NO (valószínűleg hűtéshez)
1: NC (valószínűleg fűtéshez)

Ha a rajz jó, akkor ez a termosztát a fázist kapcsolja hol a kettes, hol az egyes pontra. A kazánt nem ismerem de sanszos, hogy egy extra relé is kell a rendszerbe. Nem tudom, mit szól ahhoz a kazán ha a termosztát bemenetére kerül 230 V. A GC változat kellett volna ide.
(#) zolika60 válasza pitor hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Oda van rajzolva az oldalára. A P1-re kötöd a fázist. A 11-est a szivattyú egyik kivezetésére és a szivattyú másik kivezetésére a nullát. Az 1-es kivezetés arra az esetre van, ha fordítva használnád. Adott hőmérsékleten kapcsoljon le.
Következő: »»   78 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem