Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   140 / 191
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Sziasztok.

A weller wp80-as pákámba megdöglött a fűtőbetét. Használtan vettem plusz egyszer leejtettem pár éve, akkor örültem hogy még ment. Cserénél gondolom nem ajánlott a pillanatpáka, kérdésem oka, hogy az egyetlen forrasztóezközöm ez volt és ezen kivül csak pillanatpákám van.
(#) Ge Lee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 19, 2018 / 1
 
Elvileg ebbe a forrlécbe kell beforrasztani ezt a néhány szál drótot. Miért ne csinálhatnád meg a pillanatpákával?
(#) (Felhasználó 116638) válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 19, 2018 / 1
 
Az esést, és a mechanikai sérülést nem bírják a fűtőbetétek.
Nyugodtan cseréld pillanatforrasztóval, csak addig ne legyen az állomásra csatlakoztatva.
(#) gordonfreemN válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
+ Gee Lee

rendben köszönöm, azért kérdeztem, mert nem tudtam, hogy tartalmaz-e valami indukcióra érzékeny érzékelőt a betét.
(#) (Felhasználó 116638) válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Nem, erről szó sincs.
Nyugodtan forraszd meg.
(#) gordonfreemN válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Köszi, sikerült is és müködik.
Az nem okozhatta ennek a halálát, hogy sokszor 5fokról kell felfűtenie? Csak mert furcsálom, hogy nem volt napi használatban (1-2 évente egy-egy projekthez), kb 12éves lehet és ahhoz képest gyorsan megadta magát.
Igaz, ehhez lehet segitett a pár évvel ezelőtti leejtés.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Szuper, ez jó hír.
A hideg nem hiszem hogy okozna ilyen gondot.
Régen, amiket javítottam Weller pákákat, a belső ponthegesztések fáradtak el a fűtőbetétben.
Lehet itt is ez lehetett a hiba, az esés csak ezt segítette elő.
Az a lényeg hogy sikerült megjavítani.
(#) sector99 hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Ebben a kapcsolásban hogyan is kell értelmezni a TIP bekötését ?
Heating (blue) - C3, (green) - C2 és vele párhuzamosan T+ (red) - C3, T- (green) - C2. Így vagy nagy marhaságot írtam ?
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Találtam 2 bekötési vázlatot: akkor most az első vagy a második a jó ??
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
A C3-ra kötöd a pozitívot, a C2-re pedig a negatívot. A hőelem sorban van a fűtéssel, amikor fűt akkor a hőelemen is átfolyik a fűtés árama, amikor nem fűt olyankor méri a hőelem feszültségét ugyanazon a két szál dróton. A C1-re köthetsz ESD-t, de az fémes kapcsolatban van a C3-mal, igazából elvileg C1 és C3 között van belül a hőelem.
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Jut eszembe ha ezt a rajzot építed ahhoz van nyáktervem. Eléggé össze van zsúfolva, a fetnek kell hűtés mert melegszik. A tápfesz meg az R6 felöli érték meg a fűtőbetét függvénye, a JBC-nek nem kell 24V bemenő tápfesz, meg más az ellenállás értéke is minta hakko-nál de nem írtam fel, nem emlékszem. A C245 fűtőbetét ellenállása 2,5 ohm körül van, a hakko-é meg 8 ohm körül.
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Köszi, így már értem. Igen ezt akarom megcsinálni, kösz a tervet is. Mértem labortáppal 9 V-on, kb. 20 W teljesítménnyel töketesen forrasztott ólmos ónnal.
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Apró dolgokhoz, egy egy forrszemhez elég, de majd látni fogod a LED villogásából, illetve inkább folyamatos világításából hogy ha rendesen nekiállsz forrasztani akkor a 12V is alig elég neki, szinte nem bírja után fűteni az elvitt hőmennyiséget.
Én is csak apró munkákra használom, nálam úgy megy hogy van egy 2x7,5V-os szünetmentesből bontott trafó, annak a 15V-os szekunderéről megy AC-ról az Ersa, az egyik 7,5V-os ágon pedig van pluszban egy egyenirányítás és szűrés, és a kb. 10V DC-ről meg megy a JBC. Azt kapcsolom be amelyiket használni akarom, de akár a kettőt együtt is elbírja a trafó ha nagyon muszáj.
Az a szabályozó azokkal az értékekkel képes 1 fokon belül tartani a hegy hőmérsékletét. Hogy munka közben nagyobb felületek forrasztásakor mennyire esik vissza azt nem mértem mert 3 kéz kellene hozzá.
(#) mcll hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
Sziasztok!

Először is Boldog Karácsonyt.

Másodszor, tanácsra lenne szükségem.
Szeretnék venni egy forrasztó állomást, általános célra (pontosabban alkatrészek, mint elkok, IC-k ellenállatok, stb beforrasztásához), nem sűrű használatra (alkalomszerű). Amit szeretnék, hőfokszabályzós, kis feszültségű pákarésszel, hőfokvisszajelzéssel, és max 30e Ft határig. Tudom a Weller lenne a legjobb, de arra sajnos nincs pénzem. Alkatrészek kiforrasztásához van egy kiforrasztó állomásom (zD-8915), de kellene egy normális, jó állomás beforrasztáshoz is.

Amiket láttam, pl a Somogyi féle SM 051, vagy a ZD 8916. Ti mit javasoltok?
(#) tbarath válasza mcll hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Építés nem jöhet szóba?
(#) mcll válasza tbarath hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Nem.
(#) Balaa16 válasza mcll hozzászólására (») Dec 26, 2018 / 1
 
Szia!
Tudom, a fórumon jellemző a Weller "sovinizmus", de szerintem az emberek többségének teljesen fölösleges egy Weller. (mondom ezt úgy, hogy jómagam használtam már az említett pákát) A somogyi SM 050-et használom évek óta, még nem volt olyan feladat, amit ne tudtam volna megoldani vele. Nem egyszer smd ic-t forrasztottam, SOT23-as tokozású FET-eket cseréltem vele. Az SM 051 is ugyanez, de van rajta hőfok visszajelzés is. Én bátran ajánlom. Érdemes hozzá egy ilyen pákát venni, mert valamivel rövidebb, mint a somogyis, és jobb minőségű, hajlékony szilikon kábel jár hozzá. Mindenféle hegyet is találhatsz hozzá jó áron.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2018
(#) mcll válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Köszi! Ez a páka amit ajánlottál hozzá az tuti jó az SM051-hez?
(#) Ge Lee válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Tegyük hozzá, hogy abba a (solomon) pákába épp belemegy a kattogós weller hegye, tehát kb. lesz belőle egy weller pákája az embernek. Igaz hogy attól több is meg kevesebb is, kevesebb mert lassabban fűt fel, meg merevebb a kábele, viszont több, mert állítható lesz a hőfoka hegy csere nélkül is. Méretben meg kb. teljesen ugyanakkora a kettő (weller-solomon).
(#) Balaa16 válasza mcll hozzászólására (») Dec 26, 2018 / 1
 
2 éve használom az SM 050-el gond nélkül. A tapasztalat szerint jó hozzá. Feltételezem, hogy ugyanolyan típusú hőelemet tartalmaz mindkettő.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2018
(#) mcll válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Értem, köszönöm.

Amúgy mi a véleményetek erről?
Quicko T12-952
(#) szili83 válasza mcll hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Ennyi pénzért vagy építesz, vagy veszel kicsit kisebb tudásút, de jobban használhatót szerintem.
(#) tbarath válasza mcll hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Nekem van a kezem ügyében T12-es páka, szeretek vele dolgozni, persze ez nyilván nem is azt várom el tőle, mint egy százezres állomástól. Itt a lényeg a hegy (egybe van építve a hőelemmel és a fűtőelemmel), ami úgyse eredeti Hakko lesz, hanem csájníz hamisítvány. De ha kell, akkor lehet bele igazi Hakko T15 hegyet venni...
Én egy olcsó kit-et vettem: Bővebben: Link, ez nem jelez ki hőmérsékletet, cserébe olcsó (4e). Vehetsz hozzá kétezerért egy 24V/3A LED tápegységet, aztán már csak csatlakozó és dobozolás kell hozzá. De használhatod egy levetett notebook tápról is, vagy egy PC táp 12V-járól is, akár egy közé iktatott stepup konverterrel is, stb.
Szóval ez 4-5-6e Ft.
Amit kinéztél az pedig 40 dodó + vám + 27% ÁFA + vámkezelés díja, erre azért számíts. Hogy maga a vezérlő milyen, azt nem tudom.
(#) mcll válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Köszi! Még egy kérdés. A tuchel dugók is kompatibilisek? Azaz simán megveszem az SM051-et meg a Solomon pákát amit ajánlottál és az simán rádugható az SM051-re vagy valamit át kell kötni vagy cserélni?
A Solomon páka bekötését megtaláltam, de az SM051-ét nem látom sehol.
(#) mcll válasza tbarath hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Igen igazad van, köszi. Azt hiszem maradok az itthoni boltoknál ez esetben.
(#) mcll válasza mcll hozzászólására (») Dec 27, 2018 / 1
 
Végül úgy döntöttem hogy a Solomon LS30-N állomást rendeltem meg.
(#) tbarath válasza mcll hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Jut eszembe: Bővebben: Link
Egy hasonló kivitelű T12-es állomást tesztel a csávó, és kb. el van tőle ájulva. Ahogy látom főleg konzolokat modol (moddol? mod-dol? nem tudom hogy írják magyarul), ez az egyetlen termékteszt videója.

Nyilván a kivitel nem jelent semmit, a belseje a lényeg. De ha tényleg jó, akkor (a voucher-ével) készen 41 dodóért nem drága. Ez kb. 11500 Ft, áfával lehet 14,5e, plusz vámkezelés - már ha át nem jut mentesen, mert akkor csak 11,5.
Ami negatívum az alul a Q&A szekció tartalma, illetve hogy a srác más pákatartót mutogat a videóban, mint amit alul linkel. Ez utóbbi amúgy nem érdekel, azt én nem vennék (ez nekem jó a Conradból)

Viszont ezeket akár külön is meg lehet rendelni, a fémház kb. 2e HUF, a vezérlő kb. 4e HUF, a "nyél" kb. 2,5e, és belevaló tápegységet eddig nem találtam, de tuti van, az is egy "generic" darab lehet (24V 3-4A környékén). Ezek külön-külön tutira áfamentes tartományba esnek, szóval ha valakinek van kedve összeszerelni, akkor...

Illetve találtam még ezt: Bővebben: Link
Ez is ÁFA-mentes a gyakorlatban, ehhez viszont kell még egy külső táp.
(#) mcll válasza tbarath hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
BUÉK!

Köszi szépen, de mivel nálam fontos volt hogy mielőbb használni is tudjam (pontosabban hétévégén már kell) így a kínai rendelés kiesett. Másik fontos dolog volt hogy nem akartam legozni. Így, bár kicsit drágábban, de a Solomon LS30-N komplett állomás mellett döntöttem.
(#) mcll válasza mcll hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Na ma meg is jött a rendelésem. Első benyomáson nagyon pozitív erről a Solomon állomásról. Gyors mint a villám (gyorsan felfűt), rövid a pákanyél- és hegy, így kényelmes a forrasztás, jó a fogása, nem szúszik.
(#) icserny válasza mcll hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
"a Solomon LS30-N komplett állomás"
SL30-N lesz az (ha valaki rá akar keresni, hogy miről is van szó...)
Következő: »»   140 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem