Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB bekötése
 
Témaindító: (Felhasználó 1131), idő: Feb 16, 2006
Lapozás: OK   8 / 9
(#) cupika97 válasza electric99 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Ez kb lehetetlen. A nyomtatót bárhogy rádughatod a tabletre, megfelelő driver sose lesz hozzá. Én hálózaton keresztül szoktam nyomtatni.
(#) Doky586 válasza electric99 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Van USB OTG Y kábel de nem minden eszköz (tablet) támogatja ezt..

De csak kibírja a tablet ha a nyomtatás idejére (~1perc) lehúzod róla a töltőt..
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2018
(#) electric99 hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Elvileg már eddig is nyomtattak erről a tabletről erre a nyomtatóra, csak mivel állandó üzemben egész nap menne, folyamatosan tölteni kellene közben a tabletet hogy ne merüljön le állandóan.
(#) Inhouse válasza electric99 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Ezért jó, ahol a töltés egy külön csatlakozón van.
(#) uniman válasza electric99 hozzászólására (») Dec 14, 2018 / 1
 
Ha a printer OTG USB porton keresztül működött, akkor létezik megoldás...
(#) retrosanya hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
Üdv!
Nem tudom tudnátok-e segíteni nekem, mert valahonnan kaptam egy usb kábelt és innentől kezd érdekes lenni a dolog, mivel mindkét vége "apa". Noh de ez még semmi, megnétem egy usb töltővel hogy továbbítja a a feszkót de semmi, szétkaptam mint foxi a lábtörlőt és látom hogy az 1. és 4. láb (+ és -) be sincs kötve csak a középső 2.és 3. (D- és D+) van csak bekötve, és érdekességként mindkét lábra egy-egy ellenállás van ráforrasztva 3 szín barna fekete arany és a kábel másik végén szintén ugyanez a bekötés és ellenállás, az volna a kérdésem hogy szerintetek mire jó ez a kábel (adat továbítás ?) mert ha igen akkor 2 számítógépet összelehet-e vele kapcsolni én egy raspberry pi 3 model b+ és egy asztali pc házasítására gondoltam használható-e erre. (ui. ez a kábel egy cnc vagy efféle gép belsejébel szolgált míg le nem selejtezték) táp kábelt akarok belőle fabrikálni de addig nem nyírom ki míg meg nem tudom hogy jó e két gép közötti adatátvitelre usb2.0-án.
Köszi!
(#) Bakman válasza retrosanya hozzászólására (») Dec 26, 2018 / 1
 
Egy USB kábel kb. 200 Ft-os tétel. Számítógépeket az Ethernet portjuknál fogva érdemes összekötni otthon, az USB nagyon nem erre lett kitalálva.
Idézet:
„ez a kábel egy cnc vagy efféle gép belsejébel szolgált”
Ezek szerint egy gépspecifikus kábel. Hagyd a fenébe, nem ér annyit.
(#) retrosanya válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
hmm köszi a segítséget! akkor szétfabrikálom a ***, úgyis kell majd usb-s tápkábelt csinálnom

Khm...
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Laca13 hozzászólása Ápr 11, 2019 /
 
Sziasztok!
A fiammal előkapartuk az egyik régi gépünket, amiben van egy Aristo AM-647BX (35-8847-01) alaplap, Intel i440BX chipkészlet, és integrált ITE 8671 Super I/O vezérlő. A lapon van egy nyolc tűs USB csatlakozási lehetőség, ami a gondot okozza. Sajnos doksi nincs, a neten se találtunk, legalább is olyat nem, amiben az USB lábkiosztása is le lenne írva. Az 5v-ot műszerrel megkerestük és elvileg a GND-t is, de hiába dugunk rá bármilyen USB-s cuccot, az nem indul el. Sőt, úgy tűnik hogy ha rádugunk valamit, akkor terhelés alatt lekapcsol az 5v-ja.
Ötlet, tanács?

Köszi,
Laca13
(#) Inhouse válasza Laca13 hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Anno voltak ezzel szívások, ahány gyártó, annyi féle bekötés. Itt van némi segítség hozzá. A gond az lehet, hogy nektek az USB kivezetésetek fordítva van az alaplapi bekötéshez képest, ráadásul össze van kötve belül a két test szál, így amikor rádugjátok, akkor zárlat és letilt a táp. Dugjatok rá elsőre csak egyet, ha két soros az alaplap felőli csatlakozó. A pirosra kerüljön a +5V...
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2019
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 28, 2019 /
 
Hali! Vettem egy régebbi LCD TV-t. Háttér világítást szeretnék egy kis USB-s led sorral, ha bekapcsolom a TV-t, akkor világítson. A gondom az, hogy ezen a TV-n nincs USB csatlakozó, csak HDMI. Van ilyen átalakító?
(#) Doky586 válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Vegyél 230V-os lámpát akkor..
(#) mraulajos válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Valóban. Ez is egy megoldás.
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
A HDMI csatlkazozóban van +5V. Azt nem tudom, mennyire terhelhető de kapcsolójelnek tökéletes lehet, már ha nincs ott feszültség, ha a TV ki van kapcsolva.
(#) PHARO hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Sziasztok!


Rá tudná valaki írni a képre, hogy mik kivezetések?
Előre is köszönöm!

USB B.jpg
    
(#) bbb válasza PHARO hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
(#) superuser válasza PHARO hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Azt kell beírni a google-be, hogy USB mini B pinout.
Átkapcsolsz a képekre és megvan a válasz.
(#) PHARO válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Melyik az? Nem találom. Egész délután kerestem a google-n. Ilyen ábrát nem találtam.
Ha tudod ráírnád inkább?
(#) PHARO válasza superuser hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Azon is túl vagyok már...
(#) bbb válasza PHARO hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
A tüskék sorban egymás mellett vannak, nem keverik össze őket. Bővebben: Link
(#) PHARO válasza bbb hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az smd változatnál sorba vannak. A furatszereltnél egymás mögött vannak. Ez zavart meg, hogy ilyenről nem találtam bekötést.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) Bakman válasza PHARO hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ott sem változik a sorrend. Balról jobbra haladva ugyanazok a lábak vannak bekötve, csak a páratlan kivezetések távolabb vannak a csatlakozó elejétől.
(#) superuser válasza PHARO hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Talán ezt keresed:
https://www.amphenol-icc.com/media/wysiwyg/files/drawing/gmsb052x1x2yeu.pdf
Javaslom ilyen esetben: mouser.com, USB connectors, parametric search.
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 27, 2020 1 /
 
Nem egészen USB bekötés, de mégis....

Szeretnék egy usb "útválasztót" csinálni!
Igen tudom kb 15 dollcsiért vehető az ebay-ről... és csak a szívás lessz vele.....

Kapcsolást már találtam,,, mondjuk nekem "idegen" hogy két külön álló gép +5v-jét és gnd-jét közösítsem....de mindenhol igy láttam ahogy a képen van, csak a kapcsolásra mit használjak ( elektronikusan szeretném, nem pedig "manuálisan mondjuk billenőkapcsoló)

Mondjuk én egy 4 portosat tervezek!

633PH.png
    
(#) Hp41C válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Esetleg a kapcsoló helyett UBS over IP. Az egyik gépbe belehelyezed, azon megosztod, a másikkal a hálózaton keresztül kapcsolódsz rá.
(#) Inhouse válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Még az USB-n keresztüli DLNA-t kéne megcsinálni a kis kínaiaknak és boldog lennék!
(#) Lucifer válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
A két gép +5V-ját összekötni nagyon rossz ötlet.
(#) Firefighter1 válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Ez egy "gyári" kapcsolónak az elvi rajza. de pon emiatt tettem fel mert a tápnola mindkét oldalon közös!

Én valahogy úgy oldanám meg, hogy a+5v-t is kapcsolóval szaggatnám meg és a kapcsoló illetve a gép között a biztonság kedvéért a "védelem miatt" még diódát is tennék.
Csak nem tudom, hogy mint "kapcsoló" mit használhatok?? Ami nem okoz gondot a kommunikációba?!
(#) Doky586 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Ha nem 2db-os hanem 3db-os kapcsolót (v relét) használsz akkor már belefér az 5V vezetéke is. Esetleg közös oldalon kis kondi a kapcsolás ideje alatt is adja a tápot. De ez 'természetesen' csak USB2. Diódát nem javaslom mert leveszi a feszültséget 5V-ról 4.3V-ra ami már 'mindennek' kevés..
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020
(#) belatichy hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni! Rasperry Pi4-re szeretnék illeszteni egy USB-s eszközt, de a hely ahová kerülni fog az eszköz, nem elég nagy, hogy a RPI-n levő usb portba bedugva is elférjen. Usb 2 szerint menne a kommunikáció, de az elvágott és egyeztetett kábelekkel beforrasztott 4 vezetékkel egyátalán nem működik. Többszörösen elenőriztem a pin kiosztást - mind a 4-et - de egyszeűen nem megy kommunikáció. Volna valakinek ötlete mi lehet a probléma?
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem