Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 164
(#) djvini hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek bekötési rajza RHINO HT38AL-4 tipusú riaztóhoz.

Kösz.

Vini
(#) Inhouse válasza gabiii hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Ha arra való, hogy "nyitás után a lámpa késleltetve kialszik", akkor így kell működnie...most arra való vagy nem?
12V nem szerencsés rajta, ha "kinyitom a riasztót", ha nem, mivel párhuzamosan van kötve az ajtókapcsolóval és testet kell kapcsolnia. Ha az ajtó nyitva van, akkor az a 12V rövidzárat kap.
Tehát maradjunk annyiban, hogy nem erre való a kimenet, csak meg lehet oldani erre is...

Rémálom! 20MB 7db nyomtatott oldal képéért???? Gifben nem lett volna az egész párszáz kB és még a minőség is jobb lett volna!!! Utálom az ilyet! Meg az ilyen leírást is, nincs konkrét áramkorlát a kimenethez, de mivel erre is használható univerzális kimenet, elvileg simán rákötöd. Amit te mértél 12V, az valószínűleg csukott ajtóknál lehetett és nem a riasztó adta ki, hanem az izzón keresztül mértél 12V-ot, mert épp nem volt testelve...
Azt kellene megnézd, hogy a kimenet működik-e? Fogsz egy 12V-os keresőlámpát, a rózsaszín vezetékre az egyik vége, a másik az akku plusszára, a rózsaszín ne legyen bekötve az ajtóhoz! Kapcsold a riasztót és nézd meg, hogy világít-e a keresőlámpa! Ha világít, működik. Ha rákötöd az ajtókapcsolóra és mégis halvány, amikor nem az ajtókapcsoló, hanem a riasztó kapcsolja, akkor rakj egy relét közé. A relé (nem kell 25A-es) egyik lába a plusszra, a másik a rózsaszínre, záróirányba egy 1N400X dióda. A relé záró érintkezőjét pedig kösd az ajtókapcsoló és a test közé.

Üdv
Inhouse
(#) gabiii válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
"A negatív kimenetként az utastér világítás kapcsolására (a „rózsaszín” vezeték a testhez záródik a riasztó működésekor és 30 másodpercre minden egyes riasztó kikapcsolás után)"

Ez van a leírásban, tehát arra való, hogy nyitás után a lámpát bekapcsolja és 30 másodpercig világít.

"Fogsz egy 12V-os keresőlámpát, a rózsaszín vezetékre az egyik vége, a másik az akku plusszára, a rózsaszín ne legyen bekötve az ajtóhoz! Kapcsold a riasztót és nézd meg, hogy világít-e a keresőlámpa! Ha világít, működik."

Én ugyanezt csináltam csak feszültségmérővel és így lett a 12 volt.

Működik a kimenet csak nagyon hallvány, akkor valószinű a risztón nem tud átmenni elég áram... ezért gondoltam én is a relére.... Itthon van egy, azzal próbáltam (Omron G2R-2 12VDC), de ezt a relét nem sikerült meghúzatni vele... Ma megyek és nézek valami "gyengébb" relét, remélem azzal sikerül... meg keresek egy diódát....
Köszi a segítséget....

u.i.: Már megcsináltam pdf-be a leírást (250kb), csak akkor siettem és feltettem a scanneltet, azért olyan nagy.
(#) Inhouse válasza gabiii hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Ácsi, azt írtad, hogy a vezetéken 12V van...nem, ha így mérsz a vezetéken 0V van, mivel ha külön nincs említve, akkor testhez képest vesszük. Tehát te 12V-ot mértél az akku plussza és a vezeték között?

Nem tudom, milyen relé lehetett, de egy átlagos autós relé behúzója 50-75ohm, ami 2-3W. Biztos, hogy a relét az akku plussza és a rózsaszín közé kötötted?

Üdv
Inhouse
(#) gabiii válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Jah igen, akkor roszul írtam, én így mértem, tehát az akku plussza és a vezeték között van 12V.

A relét jól köttöttem be, csak nem tudta meghúzni, hqvideon fenntvan a relé adatlapja, mellékelem.
(Azért a biztonság kedvéért még1X megpróbálom)

Ma nem sikerült relét vennem, de a napokba remélem eljutok a bolthoz..

adatlap.jpg
    
(#) Inhouse válasza gabiii hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Biztos, hogy a 12V-os változat van neked? 43mA már igazán nem nagy áram, akármilyen tranzisztor van benne...
Ha közvetlenül az akkura rakod, behúz? A 12V 70%-ánál be kellene húzzon, tehát már 8,4V-tól.

Üdv
Inhouse
(#) gabiii válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Biztos hogy a 12 voltos van. Próbáltam úgy hogy a negatív pólusát nem a rózsaszín vezetékhez értettem, hanem a kocsi fém részéhez és ugy behúz... Tehát a rózsaszín vezeték nemtom mérnem működteti
(#) Inhouse válasza gabiii hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Nem kell másik relé. Kell egy pnp tranyó, ami elbír kb. 200mA-t, nézz szét az alkatrészeid között, kis BD és akkor tuti...
Az emittere megy a plusszra, a kollektora a relére, a relé másik lába testre, a rózsaszín meg egy 4,7k-val a bázisra. A bázisellenállást csökkentheted valamennyivel, de be fog húzni ennyivel is (kb.2mA, még 50-es bétával is 100mA).

Üdv
Inhouse
(#) gabiii válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
oks, köszi megpróbálom! THX
(#) djvini hozzászólása Máj 14, 2008 /
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek bekötési rajza RHINO HT38AL-4 tipusú riaztóhoz.

Kösz.
(#) corsa15 hozzászólása Máj 16, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem tudom kideríteni, hogy a képeken látható riasztó milyen márkájú és típusú. Ha valaki ráismer, akkor ne tartsa magában. Jó lenne, ha lenne hozzá valami bekötési rajz, leírás.

Előre is köszönöm.
(#) zsoltee0001 válasza SnoopyRider hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Hi
nem tom aktuális-e a kérdés, de csináltam egy ábrát, szerintem működnie kell, a képből nekem nem jött le, hogy nyitott helyzetbe a 3 vagy a 4-es az NO, vagy NC úgyhogy lehet, hogy fordítva működik, de akkort csak a open- close csatlakozást kell felcserélni.
Gondolom csak a központi zár része volt kérdéses, a többi az eléggé egyértelmű.
üdv

riasztó.JPG
    
(#) gabiii válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Elmentem venni tranyót, mondtam h pnp kell, adott egy BD139-est... Itthon nézem az adatlapját npn...
Ezzel meg lehet oldani? Vagy vigyem vissza?
(#) Inhouse válasza gabiii hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Mivel testet kapcsol a riasztó, ezért pnp kell. Esetleg, ha van egy kis PNP tranyód, akkor azzal kapcsolod a BD139-et és azzal a relét...
De lehet, hogy egy kisebb PNP is elég lenne, nem kell 1,5A-es...

Üdv
Inhouse
(#) gabiii válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Nah sikerült szereznem (tv-ből) egy pnp tranyót.
BD202, hát ez jó nagy(8A), de a bétája elvileg kicsi...ez jó lesz? Nem fog nagyon melegedni?
Köszi!
(#) gabiii hozzászólása Máj 21, 2008 /
 
Jah meg a 4,7k-s ellenállás jó?
(#) Inhouse válasza gabiii hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Hát, ha van 100-as bétája, akkor elvileg jó a 200mA áramfelvételű reléhez.
Nem fog melegedni, ha jól ki van nyitva, majd meglátod, esetleg lehet 3,3kohm is...

Üdv
Inhouse
(#) gabiii válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Köszi megvan, bekötöttem, nagyon jól müxik! Nem melegedik, meg ugyis csak fél percig működteti a riasztó.
Még majd egy dióda kell mert eddig úgy volt hogy ha nem nyitottam ki az ajtót akkor fél perc után visszazárt, most meg ahogy a relé is tsthez érteti a lámpát oolyan mindha ki lenne nyitva az ajtó.... milyen dióda kellene bele? vagy jó bármilyen? Köszi
(#) gabiii hozzászólása Máj 21, 2008 /
 
nah akk még 1X érthetőbben leírom:

Csináltam egy gyors paint-es ábrát, bekötöttem a relét meg a tranyót a leírtak alapján. A relé segéd-érintkezőjével pedig a testhez lehet kapcsolni a lámpa negatív felét.

Ez jó is meg világít szépen a lámpa, de régen ugy volt hogy van az ajtóérzékelő, ami érzékeli hogy ki lett e nyitva az ajtó és ha nem akk visszazárta automatikusan.

Most meg ahogy a relé oda van kötve olyan mindha egyszerre nyitnám ki az ajtót.

Szal valamilyen megoldás kellene a problémára....dióda szerinted jó?

Köszi Gábor!
(#) Inhouse válasza gabiii hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Akkor lennie kell mégegy vezetéknek, ami az ajtókapcsolóra megy és érzékeli az ajtónyitást. Ja, látom van is. Igen kell dióda:

Üdv
Inhouse

ajtonyito.jpg
    
(#) gabiii válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
mind1 milyen? vagy van valami feltétel h milyen kell oda? Megnézem ezt is a tv-be
Köszi
(#) Inhouse válasza gabiii hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Pár wattos az izzó, úgyhogy szerintem 1A-es elég, pl. 1N400x (az x a feszültséget jelöli, elég az 1-es is, bár lehet, hogy hamarabb találsz 1N4007-et)

Üdv
Inhouse
(#) gabiii válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
eddig csak egy ilyen van: BY251
Kicsit nagy
(#) Inhouse válasza gabiii hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Ha elfér...

Üdv
Inhouse
(#) gabiii hozzászólása Máj 23, 2008 /
 
Nah sikerült a bekötés, nagyon jól müxik!
Köszi a segítséget!!!
(#) phoboss1976 hozzászólása Jún 4, 2008 /
 
Sziasztok.

Riasztot szeretnék bekötni ASTRA kocsiba. van központi zár vezérlés rajta. De fogalamam nincs melyik az a két vezeték a kocsiban ami a ki és be zárásért felelös.
a kocsi egy opel astra 1995 ös
ha valakinek van ötlete milyen szinü a ki és milyen a bezárásért felelös vezeték a kocsiban az irja meg nekem legyen szives.
Köszönöm
(#) sentinel válasza phoboss1976 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Üdv ha megtaláltad a központizár elektronikát akkor azon vagy egy vagy két vezeték van szabadon, ha egy vezeték van akkor pozitívos a vazérlése és álltalában piros a szine, ha kettő akkor két negetívos és két zöld vezeték szokott lenni, ha nem találtál semmit ami előfordulhat ha gyárilag szerelt riasztó van a kocsiban, az opelnál ha gyári a központi akkor két negatívos és (barna-piros) és (barna- fehér) a jelzése, elősször nézd meg az A oszlop alján ahol átmennek a vezetékek az ajtóhoz hogy ott megtalálod e ezt a két vezetéket ha megvan akkor odatudod kötni a riasztót, segítségnek tudsz egy olyat csinálni hogy egy 12v/5w-os égőre forrasztasz két vezetéket ez egy próba lámpa, az eggyik vezetéket rárakod a testre (autó karossszéria) a másikot hozzá érteted a központi zár vezetékekhez az egyiknél zár a másiknál nyit és nem szabad az égőnek világítani, pozitívosnál a vezetéket +12v-ra kötöd és ahoz az egy szálhoz érinted hozzá pozitívosnál ugyanazon a szálon nyit és zár.
(#) phoboss1976 válasza sentinel hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Köszönöm. Te vagy az egyetlen ember a kerek interneten aki válaszolt))
(#) sentinel válasza phoboss1976 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Igazán nincs mit köszönnöd szivesen segítek bárkinek ha tudok ez a fórum lényege.
(#) phoboss1976 hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
sikerült a riasztó bekötése.
köszönet Sentinel-nek.
nagyon jol müködik.
Következő: »»   7 / 164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem