Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos roller
 
Témaindító: Gory, idő: Máj 20, 2006
Lapozás: OK   17 / 22
(#) Biro F. válasza Csiniba hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
A gázkart ellenállásmérővel mérve változik az érték, ha fokozatosan forgatod?
(#) Biro F. válasza Csiniba hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Még egy dolog, mérd ki az R21 jelű ellenállást, ami ott van a fet mellett. Mérjél rá az ellenállásra teljes gázkarnál, mérned kell egy bizonyos feszültséget utána fokozatosan vissza engeded a gázkart, feszültségnek csökkennie kell.
(#) Csiniba válasza Biro F. hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Idézet:
„Gázkar: Kap 5v-ot, alapból nem ad vissza semmit, kis tekerésre 5v vissza a panelra (áramerősséget nem változtat) Ellenállást mérve, vagy átenged mindent, vagy nem.
Valószínűleg nincs benne potméter.”
(#) fecameca válasza Csiniba hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Sziasztok. Elnézést, hogy beleszólok, most olvasgattam, miről is van szó? A gázkarban Hall generátor szokott lenni, pontos működését nem ismerem, de van egy kis mágnes, ami mozog benne, az vezérli. Ha a Fet-ek rövidre zárása nem indítja el a motort, akkor most hogy kerültünk hirtelen a gázkarhoz?
(#) Csiniba válasza Biro F. hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
mindnen összedugva az ellenállás nem kap áramot.
motor leválasztva, relé behúz, egyik lábon 1,7V, másikon 1,1V
(#) Csiniba válasza Csiniba hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Gázkar tekergetésére nem változik a feszültség.
Nekem úgy tűnik, hogy csak 2 állású agázkar.
(#) Csiniba hozzászólása Máj 30, 2017 /
 
Valahogy azt kellene kideríteni, hogy mi változik, ha összekötöm a motorral az elektronikát.
(#) Csiniba hozzászólása Máj 30, 2017 /
 
Közben nézelődtem....

vezérlő

3 vezetékes gázkar

Erről a két csatlakozóról nem tudom, hogy mi, és hogy ki tudom e iktatni, ha nekem nem kell:
Ignition Switch, Indicator
(#) patkolttojas válasza Csiniba hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Szia! Én is és szerintem gyorsabban eléred:

Bővebben: Link

Bővebben: Link

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2017
(#) Csiniba válasza patkolttojas hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Szia!

Gázkarból nekem csak az jó, amit csak a markolat feléig tudsz tekerni.

A szabályzó meg drága is, garancia sincs rá, 350w-os nincs is a kínálatban. (ami kínában nincs, az nem is létezik )Ugyan ez ennyiért van kint, nekem már fél éves garival

Azért köszönöm, a segedelmet!
(#) Csiniba hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek a segedelmet. Rendes kis csapat vagytok. Ez a távgyógyítás sajnos így nem működött.
Elindult Kínából a csomagom.
A régi vezérlővel egyenlőre nem foglalkozom, majd ha egyszer találok valakit a közelben, megnézetem vele...
Szép napot nektek!
(#) Samanoske hozzászólása Jún 6, 2017 /
 
Üdv!

A duda nem szól,pedig eddig semmi baja nem volt,az ülés lett megheggesztve de attól nem szállhatott el.
(#) Ge Lee válasza Samanoske hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
A duda ha jól emlékszem éppen az ülést tartó csőről kapja a negatívot, tehát valami mégiscsak történhetett ott.
(#) Samanoske válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Értem.
Megnéztem a dudához 2 kábel csatlakozik és a másik végük megy a kábelrengetegbe,úgyhogy ott nem lehet gond.
Ezekszerint van még egy kábel ami az üléstartó csőhöz vagy keresztpánthoz csatlakozik vagy,hogy kell elképzelni?
1x már elvolt törve ugyanott,de utána nem volt gond.
Igaz más csinálta.
(#) GaborBear hozzászólása Szept 27, 2017 /
 
Sziasztok!

Van a pici fiacskámnak egy elektromos rollere. Egyik nap arra panaszkodott, hogy nagyon lelassult, majd megállt. Gondoltam lemerült. Hát nem ... az akkuk majdnem fullon vannak, a roller mégsem megy. Szétszedtem megnéztem belülről. A vezérlője YK19D típusú, 24V 15A paraméterű. Hall elemes gázkarral. Jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy teljes "gázt" adva elindul a roller, de nagyon kicsi fordulaton és csak remegve és a legkisebb terhelésre leáll a motor. A vezérlőben a FET TK80E07NE típusú, a schottky pedig 2CZ2045 típusú. Ránézésre minden épp, nincs égés nyom meg semmi. A gázkart próbáltam másikkal, a jelenség ugyanaz. Valami ötlet? Mit mérjek mit próbáljak? Segítsetek pls!
(#) Biro F. válasza GaborBear hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Üdv.
A motorban lévő szénkefe elkopott vagy fel van akadva, így nem érintkezik a kommutátorhoz és azért viselkedik úgy. Szedd szét a motort, tisztítsd ki, cseréld ki a szénkefét, ha kopott.
(#) GaborBear válasza Biro F. hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
És igen! Motort cseréltem, az újjal megy rendesen. Sőt jobban mit a régivel. Köszönöm az ötletet
(#) Lajos audi válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Üdvözlöm! Én is segítségre szorulók elektromos roller teljes gázzal megy cseréltem vezérlőt azzal is Mi lehet a balyJa?
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Biro F. válasza Lajos audi hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Üdv.
Nézd meg a gázkar vezetékét, mert valószínűleg nem kap testet, ilyenkor megy teljes gázzal a motor. A gázkartól a vezérlőig a vezetéket cseréld ki.
(#) Lajos audi válasza vasti86 hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Irányjelző relé.
(#) mateatek hozzászólása Máj 13, 2018 / 1
 
Üdv!

Zitzaki kolléga elektromos robogója kölcsönbe került hozzám. 24 voltos kütyü. Eredetileg egész jól ment, de a 150 amperes áramot sokalltuk kissé. Most kapott egy Arduino-val megépített áramkorlátot, és leszabályoztuk az áramot 50-60 környékére. Így is egészen jó a kütyü. Szívem szerint föllőném az űrbe, a méltó ellenfeléhez.
(#) Köteles József hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
Sziasztok.
Új vagyok még itt,de segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy valami német elektromos rollert,kb 10km után nemmegy,teles töltöttséget mutat az órája,a három aksiba 38v körül mértem.Ismét töltés és megint ennyi.
Mi hehet szar benne?Motor,vezérlő?
(#) 75roll hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Vettem egy 2drive w3 "márkanévre" hallgató elektromos rollert.
Első lámpa van gyárilag rajta de hátsó lámpa nincs. Innen jött az ötlet, hogy akkor majd én teszek rá egyet.
A forgalomban lévő elektromos rollerekhez kapható BLDC vezérlők kb. felében már van féklámpa kivezetés is.
Ez információtól felbuzdulva szét is szedtem, belenéztem a BLDC vezérlő dobozába de nem találtam féklámpára utaló csatlakozási pontot.
Így csalódottan ugyan de összeszereltem.

Ma volt kis időm elmélkedni az eseményeken és újra nézve a szétszerelési képeket, feltűnt egy kis rövidítés "BKL" a motorvezérlő forrasztási oldalán.

Kérdés, hogy találkozott e már valaki ilyen motorvezérlővel és mert arra gondoltam lehetne akár a "brake lights" rövidítése is?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) kadarist válasza 75roll hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Szia!
Igen, az a féklámpa lesz, más kérdés, hogy a lapon aktívak-e azok a kimenetek.
(#) 75roll hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Szia!

Előbb a GND,SDA,+5V jelölésű csatlakozóra gondoltam hogy lehet onnan szedik le a jelet de ezt hamar elvetettem.
A kijelzőn van fék-visszajelzés, egy kis piktogram világít az elektromos fékkar megnyomásakor de onnan a vezérlő felé nem tudtam mérni számomra használható jelet.

Újra szét kell szednem, hogy hozzáférjek ahhoz a forrasztási ponthoz.
Sajna a kép alapján nekem úgy jön le, hogy az a pont csak egy átkötő pont a vezérlő és a féklámpához hátramenő vezeték között. Mintha csak egy kis forr.sziget lenne csupán.
(#) Biro F. válasza 75roll hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Üdv.
A hátsó féklámpához vezessél egy pozitív szálat, vagyis a gyújtáskapcsolótól is vezetheted. A másik vezeték meg a fékkartól. A két vezeték közül nem azt ami közvetlen testre van kötve.
(#) 75roll válasza Biro F. hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Szia, köszi a hozzászólást Biro.F és kadarist!

Ezen a típuson hall szenzoros elektromos fék van, ami az első kereket fékezi a hátsó kerékre meg a hagyományos sárvédős mechanikus fék van.

Ezért szeretném elektromos kapcsolásúra kiépíteni a féklámpát.
(#) mfc01 hozzászólása Jún 21, 2019 /
 
Üdv!
Ugye ha a 24V-os roller motornak adok direktbe 24V-ot akkor forognia kell?
(#) 75roll hozzászólása Jún 21, 2019 /
 
Szia, ebben a típusban más típusú motor van.
Ez már kefenélküli (brushless) motorral van szerelve.
Három fázisú motor, három fő vezeték a motor tekercseihez és öt vezeték megy a motorba beépített 3 szenzorhoz.
Speciális motorvezérlő modul kell hozzá úgynevezett ESC.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2019
(#) Isibá hozzászólása Júl 9, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
Van egy korosodó 24V-400W-os szénkefés rollerom.Hozzá vezérlő elektronikát és gázkart keresek.
Eddig csak a kefe nélkülit találtam több helyen is.Ha tudtok segítsetek....!!!

DVC00527.JPG
    
Következő: »»   17 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem