Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Precíziós órajel-Master Clock
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Hp41C válasza proba hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
A CD/Audio formátumban nincs ellenőrző összeg, nincs pozíciókód. Eredetileg arra készült, hogy a sávokat (track) egyben, folyamatosan lejátsszuk. Egy sávot egyben nem lehetett beolvasni egy menetben, így az egyes CD író programoknak vissza kellett "találni" arra a helyre, ahol abbahagyták az adatfolyamot. Mivel nincs pozíciókód, csak minta illesztéssel volt lehetséges. Az egyik programnak jobban sikerült, a másiknak meg nem.
(#) eSDi válasza pucuka hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ha az volt a cél, hogy összekuszáld a youtube ajánlásokat, jelzem nincs account-om. És egészen más műfajt hallgatok. De a sört szeretem.
(#) Hp41C hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Gépek közötti időszinkronhoz: Meinberg NTP server. Jó drága...
(#) mateatek válasza proba hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
A kérdésnek van valóság alapja, magad is kipróbálhatod. Persze bizonyosan más lesz a végeredmény más-más fájlnál.
Ha kíváncsi vagy, hogy miért játszottam ilyesmivel, akkor azt privátban leírom, ide nem akarnám kiírni.
(#) pucuka válasza eSDi hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Nem volt célom bármit is összekuszálni, mindössze azt szerettem volna bemutatni, hogy milyen hatással van a bitek összekuszálása egy zeneszámban.
Akkor nem vagyunk szinkronban, mert én a bort (nem műbort) szeretem.
(#) pcmaster90 hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Nos változott a felállás ,megpróbálom úgy összeválogatni a hardverelemeket hogy ne keljen sok különböző órajel.Arra jutottam egszerűsítés után hogy 24 és 25Mhz -re lenne szükségem szinkronban de jó lenne mindkét frekiből 3-3
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) kaqkk válasza pcmaster90 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Akkor csinálj két oszcillátort és annyi buffert amennyi kimenet kell ...
(#) pucuka válasza pcmaster90 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ha készítesz két VCO -t, egy 24, és egy 25 MHz -est, a 24 -est 24 -el, a 25 -öst 25 -el osztod, akkor mindkettő 1 MHz -re leosztott jelét PLL hurokba kötöd (CD4046) akkor máris szinkronizáltad a két oszcillátor jelét. Ha cifrázni akarod, akkor az egyik oszcillátort szinkronizálhatod egy nagyon pontos TCXO -hoz. Az oszcillátorok jelét emitterkövetővel (buffer) annyi felé osztod, ahány felé akarod. Az oszcillátor jelét amúgy is formázni kell, és a terhelést is le kell választani.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) pcmaster90 hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Erről mi a véleményetek ,igaz picit borsos az ára?

PLL
(#) pcmaster90 hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Vagy erről ,lehet kezdeni vele valamit?PLL
(#) pucuka válasza pcmaster90 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ez legalább komplett, vezérléssel együtt.
Bővebben: Link
(#) pcmaster90 hozzászólása Jan 16, 2019 /
 
Ehhez mit szóltok ?Vajon az Arduino megoldaná a problémám egy kis kiegészítéssel mondjuk 2-3 ilyen modullal?

DS3231
(#) benjami hozzászólása Jan 16, 2019 / 1
 
Nekem az a véleményem, hogy azzal tudnánk jobb hangminőséget elérni, ha a DAC órajelét nem PLL elven, hanem egy normál kvarcoszcillátorral, illetve annak egész számú osztásával állítanánk elő. Miért is? A PLL által létrehozott órajel, az soha nem a beállított frekvencia lesz, hanem hol egy picit alatta, hol egy picit felette lesz, a PLL hurok pillanatnyi szabályozási állapotától függően. Ez lesz ugye az órajelben a jitter. A sima kvarcoszcillátorban nem lenne benne ez a hullámzás, a lejátszáskor a minták mindig ugyanazzal a sebességgel kerülhetnek a DAC-ba. Ehhez a lejátszott hanganyag mintavételi frekvenciájának egész számú többszörösén működő órajel kell. A pontosság szerintem nem fontos, a kvarcok tipikus +-20ppm eltéréséből adódó hangmagasság eltérést és az egy órás hanganyag hosszában történő pár msec eltérést nincs olyan aki érzékelni tudná.
(#) pcmaster90 hozzászólása Jan 16, 2019 /
 
Osztás megoldás lenne a legjobb csak nehéz olyan kristályt találni amiből ki lehetne mindent osztani.

De itt egy opció és nem is olyan vészes:

Function clock precise regulated board
(#) benjami válasza pcmaster90 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Olyat nem fogsz találni amiből mindet le tudnád osztani, ezért nem egy, hanem 2db. kvarcoszcillátor kell. Az egyik legyen a 44100Hz/88200Hz/176400Hz egész számú többszöröse, a másik pedig a 48000Hz/96000Hz/192000Hz egész számú többszöröse. Ezek az elterjedt mintavételi frekvenciák, a DAC órajelét meg pedig az éppen használt mintavételezés szerint vagy az egyik, vagy a másik kvarcoszcillátor adja (kell egy órajel kiválasztó).
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem