Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1503 / 1670
(#) bbalazs_ válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Patkány kb. 80kHz-ig hall max.
(#) yulo5310 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Nem a fülével észleli.
(#) elektroncso válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 11, 2019 / 1
 
Nem érzem úgy, hogy túllihegem a dolgot. Leírtam azt amit általánosan tudni kell neki. Ha esetleg később nagyobb valamit szeretne akkor nem rossz ha tisztában van dolgokkal.
(#) Udvari Zsombor válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ismét juj!!! Akkor tulajdonképpen olyan cucc van nálam ami nem kellene?! El lehet-e esetleg hangolni úgy hogy ne ütközzek gondba vagy pedig teljes mértékben felejtős? Vagy ma már "mindenért" harapnak ami esetleg kijut a háztartásból? Nem azért kérdezem, eredetileg csupán elkezdtem próbálgatni ezeket ha már egyszer megkaptam őket hogy ne az állásban öregedjenek végleg el, de nem tudtam hogy ekkora háttere van az egésznek!
Tegnap és tegnapelőtt csináltam már két vétel távolság tesztet úgy hogy a szobámban volt az adó (képen lila pont) és a vevővel körbejártam a házat meg a kertet, és minél több a fal az adó meg a vevő között, annál többet romlik a vétel (a ház melletti garázs és műhely közötti átjárónál volt egy majdnem "süket" rész ahol majdnem elment a vétel (képen sárga pont)). Ezzel kockáztattam-e azt hogy valaki más is vegye a vételt a próba ideje alatt és ebből gond legyen? Komolyan mondom hogy nem akarok problémát, nem célom az udvarunk végénél (képen kék keret) távolabb lőni a vételt!
Ha az kell én szívesen használnék akár gyengébb antennát is (az eredeti helyett), de tényleg nem szeretnék problémát!
(#) elektroncso válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Keresd meg a fórumon a CB-s topikot menjünk át oda, szívesen kifejtem a továbbiakat, de ez itt nincs jó helyen.
Annyit előre, hogy a CB sáv szabad sáv, bárki használhassa, te is. A gond csak az, hogy a te készüléked nem hozza a szabályos paramétereket. Az elhangolást pedig felejts el, ezen a sávon komolyabb büntetés nélkül megúszod az átalakítást amit csináltál, más sávon viszont garantáltan nem lesznek kedvesek. Addig is nézd meg ezt és olvad el az első három oldalt. Az utána következő táblázatban láthatod, milyen frekit kik használhatnak és mik a korlátozások.
(#) Triger válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 11, 2019 / 2
 
Megvagy. Elindultunk.
Üdv.
NMHH
(#) Moderátor hozzászólása Jan 11, 2019
 
Fejezzétek be légyszíves az OFF-ot, ez a Ki mit épített, ide nem ezért járnak az érdeklődők.
(#) Udvari Zsombor válasza Triger hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ez nem vicces. Térjünk át másik témába...
(#) zolek hozzászólása Jan 12, 2019 / 6
 
Üdv. Beszélő óra, kijelző SH1106 oled 128X64 , cd4050 feszültségosztónak , sd card foglalat , rtc ds3231 és 2sc945 tranzisztor amit erősítőként funkcionál, emiter collector lábai közzé egy 100nF kondi ami kicsivel növeli az erősítést. besz oled clock
(#) mek-elek válasza zolek hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ébresztési lehetőség van rajta?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) zolek válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Üdv .mek-elek ,riasztás az nincs.
(#) Gránátalma válasza zolek hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Hello. Nem zavarja a többi wifi eszközt? Én nodemcu1re feltettem az ntp órát de a többi eszköz nem igen csípte. Leakadoztak.
(#) tibistor válasza zolek hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Csak egy esztétikai javaslatom volna.
Ahogyan a réz-oldalra fel lehet vasalni a rajzolatot, az ellen oldalra is fel lehetne vasalni a feliratokat, jelöléseket. Sokkal profibbnak, és szebbnek nézne ki.
(Ha nem én találtam fel a spanyolviaszt, akkor elnézést kérek)
(#) zolek válasza tibistor hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Üdv. tibistor, igazad van, de ez a ki mit épített . Nem eladni akarom, ez a prototípus itt még a lehet korrigálni ezért nincs körbe plasztikázva, mert ami szép az lehet belül romlott.
(#) sargarigo válasza zolek hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Nekem tetszik! Hogyan állítod elő a hangot? Gondolom a kártyán van valami hangminta.. Van topicja?
(#) zolek válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 13, 2019 / 1
 
Üdv. Sargarigo , a hangot audacity,balabolka, mikrofon, ha azt akarom hogy a családból valaki hangja szólaljon meg , ezt keverem hogy felváltva szóljon a nő vagy a férfi vagy a gyerek hang. Ezt át konvertálom wav-ba ami 8bit 16000hz. A ki olvasást a program intézi .
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 13, 2019 / 1
 
Tudom ajánlani: DFPlayer-16P (DFPlayer mini néven is fut. Egyszerű UART kapcsolattal lehet vezérelni.
(#) dbase válasza zolek hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Pákó edition hangfelvételt megérdemelne az óra, mint a navigációk
(#) zolek válasza dbase hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Hello dbase. Ezt egy szóval is leírhatad volna hogy (szr)
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) Topi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Kedves Zsombor! Neked esetleg postai levélben szóljunk külön, hogy ne itt OFF-olj? Azonnal hagyd abba.
(#) Szasza9668 hozzászólása Jan 13, 2019 / 2
 
Sziasztok!

Pár hónapja kaptam egy 22" LCD tv-t hibásan. A panel javításával nem boldogultam de sajnáltam kidobni. Raktam bele kínai vezérlést.
A nyomó gombokat ki kellett szedni és át forrasztani a panel másik felére majd reszeltem neki megfelelő helyet. A többi már gyerekjáték volt. Most gondolkozom a belső táp megépítésén. Ha nagyon macera akkor külső tápos marad. Az elejére befaragtam még az infra vevő ledet a standby LED mellé. Az elöbbi nem lett valami szép sajnos.

Üdv!
(#) SALáta válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Gratula! Hasonló módon lett a technika led tv ből nálam műhelymonitor.
(#) pjg válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Mennyibe került az átalakítás?
(#) Peter65 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Ebbe kellene a 2cm vastag tápegység? A régi panel meg van még, mert a tápját lehet hogy megmenthetnéd?
(#) Szasza9668 válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Igen ebben volt. Sajnos a régi panel kapufa mert nem javítható. Nem is tudná a trafó ezt a teljesítményt. Nincs is meg el ajándékoztam már.
(#) Szasza9668 válasza pjg hozzászólására (») Jan 14, 2019 3 /
 
kb 8000 huf.
De mivel a kicsi kínai nem tudta időben szállítani ezért megreklamáltam és vissza is kaptam az árát. Így kb 300 ft mert kellett pár távtartó.
(#) pjg válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Annyit megért.
(#) Kovidivi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 10
 
"kicsi kínai nem tudta időben szállítani ezért megreklamáltam és vissza is kaptam az árát" - ez egyáltalán nem korrekt, és dühítő hozzáállás! Ez lopással ér fel. Erre nem lennék egyáltalán büszke! Az egyik nagy IC gyártó cég is tiltólistára rakta Magyarországot, mert vödörrel rendelték az ingyen IC-t (sample), eladásra... Ha ez az egyáltalán nem korrekt hozzáállás elterjed, az Ebay is le fogja tiltani a magyarokat! Ha 96-os születésű vagy, tehát 22-23 éves, elvárná az ember, hogy tudja a felelősséget vállalni!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) Szasza9668 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 5
 
Valóban nem korrekt, mint ahogy az sem, hogy meg sem kapom sokszor a csomagot vagy éppen sérülten jön és utána még nekem kell magyarázkodnom és nem is kapom vissza a teljes árát, ha kapok vissza valamit...
Mellesleg ezek vállalkozások. Arra vállalkoznak, hogy eladnak valamit ami sértetlenül megérkezik a címzetthez, esetemben expressz szállítással, határidőre. Ha nincs teljesítés akkor jogos a kötbér.

Off vége!
(#) deebo válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 4
 
A kínai eladónak mégis mi köze van a magyar posta ámokfutásához?
Következő: »»   1503 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem