Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1504 / 1670
(#) Szasza9668 válasza deebo hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Nem a postával volt a gond kivételesen.
Részemről a téma lezárva.
(#) lóri válasza deebo hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Igen, kérdés az, hogy hol tűnik el a csomag. A népszerű videomegosztón láttam valami poggyászlopásos filmet, a reptéren "kallódik" el a csomag. Aztán valahol egyszer ilyen pici csomagokat (több ezret) licitre bocsájtottak. Jó kis balhé volt.
(#) dara válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Nem a postával volt gond kivételesen a többi rendelésed el lehet képzelni.Aztán csodálkozunk hogy irja hogy magyarnak nem.
(#) sany válasza lóri hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Lehet, hogy eleve fel sem adják a csomagot?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 16, 2019 / 42
 
Sziasztok!

Anyósoméknál pont a kapujuk mellett van egy villanyoszlop. Az utcájukban minden második oszlopon van csak lámpa. Előttük pont nincs. Ezért este annyi fény van ott, mint a vakond belső zsebében.
Kérte, hogy csináljak neki valami világítást, amit a kaputól is és a ház másik végétől is (tetőtérbe vezető lépcső) tud kapcsolni. Nem volt nagy kedvem sem falat vésni, sem légkábelt építeni a kapuhoz. Főleg nem utcáról elérhető kapcsolóval. A tetőtérből a verébdeszkához tápot vinni nem volt nehéz. Még a tápegységet is könnyen el tudtam helyezni. Ezért házilag építettem neki egy lámpát. Egy tönkrement ledes fénycsövet szedtem szét. Ebbe ragasztottam bele egy 1m-es 12V-os LED szalagot. Terveztem és legyártottam 2db infra távirányítót, ami a tesztek alapján kb 25m-t tud. Azért kellett ekkora távolság, hogy ködös, esős időben is tudja a kb 10 métert a kaputól a vevőig. A távirányítókat úgy terveztem meg, hogy kulcstartóra akasztható és kézbe simuló legyen. (01 től 05 ig kép) Ennek a panelját vasalásos technikával készítettem.
Ám a vevő panelját már CNC gravírozóval. (06-os kép)
A 07-es képen látható a vevő két példánya. Amint látható, van egy kis eltérés köztük. Az egyikbe ugyanis a PIC számára 5V-ot előállító ellenállás - zénerdióda párt sikerült fordítva beültetnem.
Ezt a képet csak az miatt tettem fel, mert a vezérlő PIC10F322-es mikrokontroller megérdemli, hogy megemlékezzek róla.
Ugyanis a program és a távvezérlés tesztelése során egy 12V-os akkumulátorról üzemeltettem a vevő egységet. Nem vettem észre, hogy a PIC gyakorlatilag 12V-ot kap egy diódán át. Gyönyörűen működött. Akkor halt csak meg, amikor a végleges tápot, egy laptop 18V-os tápját akasztottam rá. Ezt már sokallta.
Nos a lényeg, hogy a jó elektronikával már össze tudtam szerelni a lámpát. (08-as kép)
A működéséről pár szó.
Az adó 32KHz négyszögjellel küld ki egy 3 byteos kódot . Némi szünetet tartva újra küldi. Ezt 1 másodpercig teszi maximum. Utána akkor is lekapcsol, ha a gombot nyomják.
A vevő ellenőrzi a kódot, és ha megfelel kapcsolja a lámpát. Ha reagált a vevő a kódra, akkor 5 másodpercig nem vesz figyelembe újabb adást. A LED sor áramát PWM jellel szabályozza. Egy gombnyomásra bekapcsol, újabbra ki. De ha nem kap kikapcsoló jelet, 2 perc után magától lekapcsol.
A lámpa lezáró és egyben tartó eleme a távirányító házával együtt 3D nyomtatóval készült.
A lámpa december közepén került felszerelésre. Azóta is hibátlanul működik.
(#) usane válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 17, 2019 / 1
 
(#) messius válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Adó/vevő kapcsolási rajza publikus?
(#) sonajkniz válasza messius hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Persze. Ha szeretnéd még a programokat is elküldöm.
(#) jethro válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 17, 2019 / 1
 
Hát nagyon szereted az anyóst az biztos,de jár a mancs.
(#) keko válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Ha nem túl nagy fáradság én is szeretném megkapni a rajzot és a progit. Előre is köszönöm.
(#) denon888 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Én is beállnék a sorba. Elküldenéd nekem is?
(#) sonajkniz válasza denon888 hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Szívesen.
Küld el privátban az e-mail címedet!
(#) pjg válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Idézet:
„Anyósoméknál pont a kapujuk mellett van egy villanyoszlop. Az utcájukban minden második oszlopon van csak lámpa. Előttük pont nincs.”


Ugyanebben a cipőben járok. Küldöm a címem. Köszi.
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 17, 2019 / 6
 
Úgy tűnik, nagy az igény a dologra. Írj egy cikket.
(#) sargarigo válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Szép volt!

A leírás is, meg a projekt is! Élvezet olvasni az ilyen minőségi kommenteket
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek az elismerést.
Akik eddig kérték, azoknak küldöm az e-mailt.
Írok róla egy részletes cikket. Remélem nem csak az után-építést fogja elősegíteni, hanem a program egyszerűsége ötletet fog adni másoknak egyéb távirányítási feladatok megoldására.
(#) janigel hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Nem egyszerűbb ez Bővebben: Link
Nekem minden ezzel működik itthon.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2019
(#) lóri válasza janigel hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Ez kérdés vagy kijelentés?
(#) lóri válasza sany hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Feladják, csak itthon megdézsmálják. Hallottam ottdolgozóktól.
(#) janigel válasza lóri hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Ok, hiányzik a kérdőjel.
(#) Triger válasza janigel hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Van még egyszerűbb:
Bővebben: Link
(#) Kékróka hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Üdv !
Ha már az alternatív lehetőségeknél tartunk SI4463 -as adóvevő modult próbált már valaki?
Állítólag akár 1.8km-t is átvisz 433mhz-en
J
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2019
(#) Moderátor hozzászólása Jan 19, 2019
 
Kérjük, hogy ezt ne a Ki mit épített témában tárgyaljátok tovább. Köszönjük
(#) mek-elek válasza Kékróka hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Az hogy mennyit visz át, mindig a vételi pozíció, és a vevő antennájának jósága, és a telepítés helyének a függvénye. A többi csak környezetszennyezés, ami az élőkörnyezetet terheli.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2019
(#) teddysnow hozzászólása Jan 20, 2019 / 13
 
Sziasztok
Passzív hangszínszabályzó, A osztályú MOSFET erősíti vissza a veszteséget. Minden alkatrész párba válogatva.
(#) zolek válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Üdv. Ez jól néz ki, kis aranyos.
(#) Ráx Aladár válasza janigel hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Ennek az rf adóvevőnek van valamilyen kapcsolási rajza amivel otthon is el lehet készíteni?
(#) pjg válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Pár száz Ft. Kínából. Itthon a két nyák nem jön ki annyiból.
(#) Skori válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Hol lehet ilyen poti tekerőgombot kapni?
(#) teddysnow válasza zolek hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Köszönöm szépen! Kis egyszerű.
Következő: »»   1504 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem