Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   123 / 181
(#) doktor válasza MISI 67 hozzászólására (») Jan 2, 2019 / 1
 
Szia!
Írj priviben élő emil címet , átküldőm.
(#) CT-3 hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Nem birok találni egy olyan oldalt ahol deck-hez fejet lehet kapni.
Segitenétek,hol érdemes venni?
Ezenkivül ha egy deckben fejet akarok cserélni milyet ajánlanátok?
Egy JVC KD-V11,valamint egy Luxmann K-113-ba kellene a fej.
(#) Tomi94 válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Szia!
Itt még lehet kapni jó pár fajtát. A gyárit jó eséllyel elengedheted, marad az ellenállásban viszonylag közel álló típus választása, majd újrahangolás. A JVC-hez biztos találsz a gyári minőségét elérő típust, a Luxman már lehet, hogy egyedibb, és nem fogsz ugyanannyira jól szóló darabot találni..
(#) CT-3 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Köszi,király az oldal!Azt honnan tudom milyen kell bele ha a feliratok alapján nem tudom azonositani?Ki kell vennem a fejet,ohm-mérövel megmérni és keresni egy ugyanolyat aminek az ellenállása megegyezik,vagy minimális különbség van igaz?
(#) doktor válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Eredetit, nem valószínű, hogy itthon betudsz szerezni, de a Tomi94 által ajánlott oldalon lévők közül,lesz helyettesítő tipust, de mindenképpen előtte mérd meg, egyeztessél a tulajjal.

Szóba jöhet még donor készülék, de elég ritka típusok.
(#) CT-3 válasza doktor hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek a segitséget
Megint muszáj kérdeznem:Scharp deck(tipusa a fotón)Egy torony része volt,egy a fotón látható tuchellel volt összakapcsolva a rádióval,onnan kapja a tápfeszt is,nincs külön tápkábel.
Mielött szétszedem és kitalálom mi hova megy,gondoltam hátha valaki már találkozott itt ezzel a
szerkentyüvel.
Szerintem 12V-ról megy,nem hiszem hogy a 220v-ot vezetgették ezen a tuchelen.
Köszönöm az ötleteket.
(#) papacica válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
inkább belsejét kellene lefotózni,ha nincsen benne trafó akkor 12 es
(#) Zupp87 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Üdv!

Köszönöm a válaszod. Akkor elkezdek én is az oszci környékén nézelődni.. lehet hogy máshol is cserések már az elkók, több, hisz mint 30 éves a gép. Kiméregetem előtte az oszcit, és utána, és jelzem, mi lett a végeredmény.
(#) CT-3 válasza papacica hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
A napokban szétszedem megnézem,gondoltam megúszom,hátha tudja valaki a lábkiosztást
Persze úgysem birom megállni,hogy ne nézzek bele. Majd teszek fel róla képet.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019
(#) CT-3 hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Egy kis csemege

IMG_1510.JPG
    
(#) doktor válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Motoron találsz típus címkét, az sokat segít, de valószínűleg 12 v.
(#) CT-3 válasza doktor hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Nagyon köszönöm az infókat mindenkinek,holnap délután belenézek,majd jelzem az eredményt.
(#) CT-3 hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
A csatlakozó belül egy 3 szálas,meg egy másik hangfrekisrészre választódik szét.(szerintem)
A 3 pólusu lehet az áram,de onnan nem kapja meg a feszt.Viszont ha a minuszt a motorra forrasztom és a bekapcsoló gombra adok pluszt akkor elindul a motor,a bekapcsoló gomb is jó.
A kérdésem lenne:ahogy a képen látható,szerintem a 3 pólusú csati a tápfesz csati.Miért van 3 kivezetése?1 minusz ,és 2 helyre kell + feszt adni?
A motoron sajna nincs rajta a feszültség ,hogy mennyivel dolgozik,viszont a kondenzátorok 16V-osak,igy szerintem 12V-al nyugodtan lehet próbálkozni.
Minden tanácsot szivesen fogadok!
Megyek probálom tovább.......
(#) papacica hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
na ez kissé bonyolult,mert ha az erősítőről kapót tápot ,akkor lehet hogy azon is vezérelhető volt egyes funkciók.Én azt látom hogy egy táp vagyis kék kábel,mert ez a kondi láb + jára megy a másik két föld,.De ha megnézed a lapon hogy diódahidak vannak a felső festésen akkor meglehet csinálni külön tápal is.Atalában minden kütyü közös földelése van.A színes kábelek ,ki és bemenő egy testtel,felvétel,és play,de a tápon szerintem kettős a földelése van,aljáról kéne kép hogy hova megy,illetve ha alul egybe forrasztatták ott akkor föld.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
(#) mustang74 válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Kiindulásnak talan jo lesz. Nem teljesen ugyanaz.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
(#) CT-3 válasza mustang74 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Köszi papacica,Mustang74.Minden funkció vezérelhetö a magnóról.Megy a motor,a behúzómágnes nem megy,nem húzza be a mechanikát,most azt vizsgálom.
(#) Tomi94 válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Nézd meg, hová mennek ezek a drótok tovább (a bekapcsoló gombon túl). Nekem a leírás alapján az a gyanúm, hogy van az alaplapon diódahíd, akkor pedig az a valószínűbb, hogy középmegcsapolásos trafóval működik. Vagyis a földhöz képest +/- tápot is előállít.
(#) papacica hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Ha a behuzon van táp,lehet hogy hibás,hogy nem húz be
(#) CT-3 hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Akkor a Sharp tovább:hiányzott egy ékszij,ami miatt nem húzott be a mechanika.
Rendbetettem,minden funkciója megy a mechanikának.12V-al próbálom,mivel pár kondenzátoron látható,hogy 16V-osak.Még a felvételt állitó mechanikát kell visszaakasztanom,utána ki tudom próbálni.Tomi94 kösz az ötletet,a táppal kapcsolatban!
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
(#) CT-3 hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Sharp tovább:minden a helyén,a Power gomb benyomása után a kijelzö a fotó látható állapotot mutatja.
Ha elinditom,a ledek elsötétülnek.Sajnos nem jelzik a lejátszást sem,sem a felvételt,a mikrofon bemenetröl sincs kimenö jel.Tomi 94-ötletét fogom még kipróbálni egy +,- táppal,csak szereznem kell,sajna nincs kéznél.Mivel az áramcsatlakozója 3 pólusú,lehet,hogy Neked lesz igazad.
A mechanika frankón teszi a dolgát.A felvétel- lejátszás kapcsoló huzogatására sem reagál a panelon.
Sajna az alján a panelt nem tudom lefotózni,szét kéne boritani az egészet.
Ha van ötletetek a +,- tápon kivül,ne tartsátok magatokban

(Bocs a képért,a gépemen jól van,ide ha felteszem elforditja,akár mit csinálok:jump
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019

IMG_1533.JPG
    
(#) CHZ válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Tápfeszültség nem esik le a terhelés hatására?
Kivezérlésjelzőn látható hibát a felvételiátkapcsoló is okozhatja, tisztítsd meg.
(#) CHZ válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Idézet:
„Tomi 94-ötletét fogom még kipróbálni egy +,- táppal,csak szereznem kell,sajna nincs kéznél”

Ezt könnyen kiderítheted, ha találsz elkot ami + kivezetése GND-re kötött, akkor negatív tápfeszültséget is igényelhet.
(#) CT-3 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
A felvételátkapcsolót megtisztitottam,jó helyen is áll,ha kézzel ide oda mozgatom akkor sem reagál.A kondit megnézem ahogy javasoltad,meg a tápesést,köszi.
(#) Onkyo255 hozzászólása Jan 16, 2019 /
 
Sziasztok. Onkyo TA2760 deckemmel merült fel probléma. Ez egy 3fejes 3 motoros készülék. A probléma az hogy váratlanul egy lejátszás végén a mechanika nem kapcsolt ki, nem tért vissza kezdő állapotba. Bekapcsoláskor a play gomb zölden kezd el villogni. Azt szeretném kérdezni hogy mi okozhatja a hibát.
(#) nagym6 válasza Onkyo255 hozzászólására (») Jan 16, 2019 / 1
 
Át kell nézni a mechanizmust, ott minden látható mi miért mozog, nem mozog.
(#) doktor válasza Onkyo255 hozzászólására (») Jan 16, 2019 / 1
 
Szia!
Ez egy nagyon jó dual capstanos gép.
Szerintem mindenképpen érdemes lenne a mechanikát kiszerelni, tisztítani újrakenni, valamint az ékszíjat cserélni.
Találsz hozzá szervizkönyvet, látni fogod , hogyan oldották meg a végállás kapcsolót,szerintem [b]optoelektronikus[/b].
Szerencséd van, alkatrészcsere nélkül is megjavul.
(#) Tomi94 válasza Onkyo255 hozzászólására (») Jan 16, 2019 / 1
 
Szia!
Sajnos nem lesz egyszerű a megoldás, ez gyakorlatilag típushiba ezeknél a mechanikáknál. Van egy hosszú, vékony motor, ami szervóként mozgatja a mechanikus elemeket csigahajtáson keresztül - na ez szokott beégni, elgyengülni. Sok kézügyességgel és türelemmel szét lehet szedni és letakarítani, felpolírozni a kommutátort, aztán reménykedni, hogy megoldódik a gond ettől. Esetleg itt lehet körülnézni helyettesítő iránt (a mechanikus kialakítás a lényeg), de úgy emlékszem, már elfogyott ez a fajta.

A mechanika emlékeim szerint visszatér alapállásba a motor leszerelésekor, ezt mindenképp ajánlott lenne meglépni mihamarabb, különben búcsút mondhatsz a görgőidnek is a hosszú egy irányba ható nyomástól. Vagy egyéb módon ki kéne szedni őket a javításig.
(#) doktor válasza Onkyo255 hozzászólására (») Jan 17, 2019 / 1
 
(#) Onkyo255 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Köszönöm válaszát. Többszöri probálkozás után sikerült a kazettát kivenem, de a deck most se működik(most már nem indul el). Arra jutottam én is hogy ezzel a motorral lehet probléma mert elinditáskor probálja mozgatni a gép (a mechanika elmozdul 1-2mm) de aztán ennyi és elkezd villogni a play gomb zölden. Úgyhogy megprobálom szét szedni a tanácsa szerint. Remélem sikerül mert nagyon szeretem ezt a decket. Köszi mindenkinek a tanácsokat.
(#) Onkyo255 hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Üdv. Azt hiszem itt a hibás alkatrész, gondolom nem lehet pótolni.
Következő: »»   123 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem