Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   93 / 197
(#) Tinky válasza simonsen hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Szia.

Orsóval lassú lesz. De valószínűleg masszív. Lehet inkább 32bit-es board kellene 8bit (Mega2560) helyet. Mert sokkal több lépést kel az orsó miatt. Ha az megfelel neked hogy lassú lesz a nyomtatás, de lesz 2az1ben masinád. És ha megtetszik a nyomtatás akkor építhetsz magadnak egy sajátot.

Hotend: https://www.banggood.com/0_4mm-J-head-Hotend-Extruder-Remote-Kit-Su...use=CN

Extrudernek: https://www.banggood.com/BIQU-Titan-Extruder-Nema-17-Stepper-Motor-...use=CN

Ha van valami kérdésed még írd le nyugodtan!

Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Sziasztok

Rendelném a Z tengelyhez a menetes orsókat.
Milyen menetemelkedés az ideális?

Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nekem 2mm és elégnek bizonyult.
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Köszi, én is erre gondoltam.
Üdv
(#) karakan hozzászólása Jan 14, 2019 1 /
 
Hello, epitettem egy cnc-t mechanikaval es elektronikaval egyutt. Most 3D nyomtatas temakor erdekelne. Ti milyen vezerlo hardvert ajanlotok es hozza tartozo szoftvert? Nezegettem az interneten, talaltam a RAMPS fele megoldast, vagy az ebay-en a MKS GenL-t, es a Marlin fele firmware-t. Szoval mik a tapasztalatok ezen a teren mivel erdemes elindulni ha nem szeretnek egy 3D nyomtato szettet megvenni hanem önerőből probalom megcsinalni ? Koszonom!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) zsoltee0001 válasza karakan hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Szia
Erre valószínűleg azt fogják ajánlani, hogy ásd bele magad a fórumba.
Egyébként én ramps-t rendeltem, még anno voltak cnc-s terveim, de mechanikával elakadtam és nem is volt rá időm, félbe maradt, most azokat a motorokat szeretném átültetni ebbe a projectbe.
Üdv
(#) HERC válasza karakan hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Szia,
A ramps és arduino páros óriási nagy hátránya a tüskesoros szendvicspanel.
Próbálgatni jó de hosszútávra nem vennék. (igaz pofátlanul olcsó)
Mega2560 procis cuccoktól felfelé már bármi jó de érdemes olyat nézni ami stepstickes.
(Bár szerintem a 32 bites rendszerek fölöslegesek)
Integrált ic ha tönkremegy nagyon körülményes a cseréje és drágább is mintha vennél
egy másik stepsticket. Kezdésként mindenképp olyat vegyél amit támogat majd a firmware..
(marlin, repetier...)
(#) attika válasza HERC hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Egy éve használok ramps arduino párost, semmi gond nem volt vele soha.
Nekem épp azért tetszik mert minden ki van vezetve a lapra és könnyen bővíthető meg konfigolható.
(#) Letiodj válasza karakan hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
RAMPS Mega kombináció tökéletes kezdésnek. Egyszerű, könnyen tudod programozni, ha tönkremegy a proci akkor csak veszel egy másik Megát (nem történt meg velem még de olvastam sok helyen, hogy néha tönkremegy). Lényegében az MKS Gen is egy Mega és egy RAMPS egy nyákon, csak itt ha a proci meghal akkor sokkal nehezebb cserélni (lehet nem is éri meg).
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Gép váz összehegesztése még cnc-s topicba kitárgyaltuk, hogy az anyag elvetemedése, esetleges feszültségek miatt felejtős.
De mi a helyzet a forrasztással?
vettem 6db-os alu-forr pálcát próba képpen, kicsit gyakoroltam és szerintem bitang módon megfogja, a hegesztéshez képest nincs extrém magas hőmérséklet és az se kis pontra koncentrálódik.
Ezekkel kísérleteztem du. ilyen aluprofilokat tudok szerezni, gyakorlatilag ingyen.
Vélemény?

Üdv
(#) jeges válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
vibráció mit fog ezek csinálni?
De ezzel is deformáció+ feszültséget viszel be a vázba!
Önzárós csavarkötés többre mennél ha módosításra kerül később valami feloldható!
(#) t4nt1zjeee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Az biztos, hogy én nem hegeszteném. Se nem forrasztanám. Mivel fixen rögzíted a két anyagot egymáshoz, így alapból ott a feszültséggel számolni kell. Deformálódással szintúgy. Csavarkötés az a legjobb. Én most rendeltettem anyagot. 20x20-as B-Type slot 6 alumínium profil egy AM8-nak való mennyiségben. 6400Ft- volt. Nem kell forrasztani sem vágni. Mert mm pontosan méretre vágják. Mire megjön addigra kinyomtatom ami kell és rakhatom össze. Szerintem az a legjobb módszer. Forrasztás meg hegesztés elég sok időt és pénz felemészt. Ráadásul ha nem tudod pontosan összeforrasztani a két elemet, akkor az később bajt okozhat. Nyomtatás nem lesz pontos mondjuk a deformálódott váz miatt. :/
(#) hunagyp válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Ha szabad tudni, honnan rendelted?
(#) t4nt1zjeee válasza hunagyp hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Van egy emberke a facen a 3D nyomtató adok veszek csoportban, aki meghirdette, hogy nagyobb tételbe tud rendezni aluprofilokat. De holnap reggel adja le a rendelést. Több ilyen alkalom nem lesz mert a sok érdeklődő hü...ét csinált belőle. Aztán frissítette a posztot, hogy ennyi volt. Mert sokan írtak neki, hogy kell aztán mire kellett volna a többi infó senki nem válaszolt vissza neki. Így talán 30 érdeklődőből 4 ha megkapja aki már az előleget is kifizette. Én tegnap beszéltem vele. 29.-ére nála lesznek a mm pontos aluprofilok és utána postázza nekem.
(#) hunagyp válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jan 20, 2019 / 1
 
Úh, azt a posztot én is csak ma láttam, amiről beszélsz. El is szontyolodtam, mire végigolvastam, pedig jó lehetőség lett volna, még ha esetleg csak negyed évente csinálja, akkor is
(#) MCMLXXXII hozzászólása Jan 21, 2019 / 2
 
Sziasztok elkezdtem építeni a gépemet énis
(#) zsoltee0001 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Jó lesz, én pont most nézegetek aluprofilt, mert amit előzőleg akartam az gyenge.
Most 30*20-as vagy 40*20-as (2es falvastagság) között vacilálok.
Te mivel tervezted a vázat?
Valaki ajánlotta ebbe a topicba a "designspark mechanical " programot, mert, hogy ingyenes.
Kipróbáltam 2 gépen is hibaüzenettel leáll (64bit)
Kezdek begolyózni ezektől a tervező programoktól
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Idézet:
„Valaki ajánlotta ebbe a topicba a "designspark mechanical " programot, mert, hogy ingyenes.
Kipróbáltam 2 gépen is hibaüzenettel leáll (64bit)”


Akkor nálad van valami gond mert az hibátlanul működik.
(#) zsoltee0001 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Oké, köszi, lemondtam a forrasztásról (illetve mégse, mert tökjó ha tud az ember házilag javítgatni ha törött, de ez nem ide tartozik)
Ma voltam itt: Bővebben: Link
Tudnál ezek közül a szelvények közül javasolni?

Üdv
(#) HERC válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
.NET és java platform legyen rendben ,
+ "Up to Date".
(#) t4nt1zjeee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Hmm. Hát nem nagyon. Én rendes gépépítő aluprofilból építem. :/
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Jan 25, 2019 /
 
Sziasztok! Elég sok minden történt mostanában. De van a csatornámon pár új videó ha érdekel titeket. Ha nem, csak görgessetek tovább nyugodtan.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Használj tervezéshez Sketchupot. Ingyenes és sokat tud, ráadásul nagyon felhasználóbarát a felülete. Egy síklaptól az űrrakétáig, vagy a renderelt fotóminőségű képekig mindent tud. Mechanikánál is sokat segít, igaz nem tervező, csak rajzolóprogram.
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 25, 2019 / 1
 
Szia!
Ez volt az alap de én modosítottam 30x30x2 re

3D printer
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Én autocad et használom és azzal tervezgetem a leendő nyomtatni valókat
Tervezni csak az egyik sarok pontott terveztem a méretek miatt
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Igen, azt akartam először, nem tudom, neked milyen verzió van fönt, de azóta egy kicsit fizetős lett, úgy tűnik.
Nekem 2013 van fönt és kb 2 percenként felugrik egy ablak a lejárat miatt, gondolhatod, mennyire idegesítő.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza HERC hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
A java tutira oké, a legutóbbi van fönt, a .net azt magának installálja menet közbe, föltételezem, hogy a szája ízének megfelelőt.
Egyébként a .Net feltelepítése se megy hibaüzenet nélkül, ha manuálisan akarom, gondoltam feltétele a win7 sp1, hát mondom letöltöm, hoppá iso file, persze dvd-m nincs 2019-be. miéert is kéne, oké, akkor töltsünk le egy daemon toolst az isohoz, persze ez se fut végig hibaüzenet nélkül.
Feladom.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Letölthető a free verzió, csak regisztrációt kér tudtommal. Nekem még a 2017-es van fent, megszoktam. Google Sketchup free. Illetve a 2008-as verzió elérhető biztosan több helyről is, mert a Wine alatt az futott utoljára problémamentesen. De ha kell, előkeresek korábbi, letöltött verziókat. Őszintén megvallva a 7-estől kezdve olyan nagy ugrás nem tapasztaltam, de az új verziókhoz jó az összes új plugin, például az stl import-export, amit a 3D prototípusoknál használok.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2019
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Ezt már próbáltam, a regisztrálás során a next gomb nem aktív.
(#) HERC válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Hát.. van jobb program még vagy 1000. De attól még a .Net
nincs rendben az nem a legjobb..
Openscad bár én nem szeretem, Freecad vannak korlátai de jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
Következő: »»   93 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem