Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1068 / 1203
(#) gyoran válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Na ennyit a szimulációról.
Viszont legalább nem én voltam a buta
Ezt a kivétellistát megpróbálom megkeresni az MPLAB X-ben, még hasznos (?) lehet.
(#) Hp41C válasza gyoran hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
A szimulátor képességei kiegészíthetők stimulusokkal. UART kezelő programot pl. egy az RCREG -be adatokat töltő Register Injection Stimulussal végig lehet nyomon követni. Kell egyed létrehozni, ami megfelelő idő után a PLLRDY bitet 1 -re írja.
(#) usane hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Üdv!

Egy 3 bites címet szeretnék definiálni.
Az "A" port 2-4 kimenetei.

#define addr ((LATA & 0b111)<<2) ez ugyebár nem működőképes, de valami ilyesmit szeretnk elérni .

Ciklusban szeretném kezelni.

szerk: Egyenlőre tárgytalan mivel más nincs az "A" porton jelenleg.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) eSDi hozzászólása Jan 23, 2019 / 2
 
Sziasztok!

Hátha másnak is hasznos infó lesz. WS2812-es intelligens LED vezérlésére találtam hardveres megoldást PIC-el (ráadásul a Microchip-től). Így nem megy a CPU időnk száz százaléka a levesbe, csak az SSPxBUF-ot kell írni.
Lényege, hogy az MSSP-t SPI módban és egy PWM-et összeházasítunk a két CLC modul segítségével. A PIC-nek ezeket tudnia kell és a PPS-t is. Az időalapot a Timer2 adja az MSSP-nek és a PWM-nek is egyaránt. Csatoltam az App Note-ot és az általam gyorsan összedobott teszt projectet (MCC-vel készült 16F18344-re). Az App Note 16F1509-re készült, így kicsit más. A kép a belső "huzalozást" takarja, ha nem lenne egyértelmű a kód, vagy az MCC ábrája.
(#) usane hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Üdv!

Megint elakadtam a PIC24FV32KA301-el.
UART2 vevő nem akar megszakítani. Mintha nem venne. Az adás működik.
Az RX2 lábon pedig szerintem nincs semmi ami menne. Analógok kikapcsolva.
  1. IPC7bits.U2RXIP = 2;    
  2.     IFS1bits.U2RXIF = 0;
  3.     IEC1bits.U2RXIE = 1;
  4.     SET_CPU_IPL(0);

Mit nem látok már megint?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
(#) pipi válasza usane hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Hali!
Megszakítás nélkül, lekérdezősben megy a vétel?
Nekem az adással volt gondom, aszthiszem az erratában is benne van, az UTXBF nem működik,
csak a TRMT-t lehet használni
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
(#) usane válasza pipi hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Épp azt tesztelem, de úgy néz ki nem megy úgy sem.
(#) Bakman válasza eSDi hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Ügyes! Sokat nem foglalkoztam a nevezett LED-del, de mintha valahol azt olvastam volna, nem annyira kritikus az időzítés, legalábbis az egyik "fele". A logikai 1-nek kell pontosnak lennie, a 0 lehet szinte bármilyen hosszú. Esetleg fordítva, már nem emlékszem pontosan.

Az APA102 LED-ek viszont könnyedén ráköthetőek normál SPI-re, 1 MHz-ig biztosan bírják, addig teszteltem. Igaz, a CLC-vel már nem olyan vészes a dolog, már ha van ilyen a kontrollerben.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
(#) usane válasza eSDi hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Ezt én is nézegettem, de ez csak akkor jó ha specifikusan erre használod. CLC nincs minden PIC-ben, sőt, elég kevésben van. A WS2812 is meghajtható szerintem sima SPI-vel. Én az SK6812-t hajtottam 3,3MHz SPI-vel. Kicsit kódolni kell a biteket, de nem kell CLC-vel bíbelődni helyette, valamint ha van a PIC-ben DMA akkor még gyorsabb.
(#) usane válasza pipi hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Na mindjárt átforrasztom az U1-re ott van mellette, hátha az megy.
(#) eSDi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Én is csak azért foglalkoztam vele, mert egyszer bedobtam egyet a HEStore-os kosárba, jó lesz valamire címszóval. Vásárlás után néztem, csak meg jobban. Ha építeni kellene, mást választanék.
A bit idő 1.25us, ebből ha ~400ns-ig magas a jel, az a 0. Szóppal néztem, és ameddig nem mentem le vele erre a szintre, addig nem működött. A 1-nek bőven jó a 50%-os kitöltésű jel.
Ez az APA102 jóval szimpatikusabb dolog és tényleg jó neki az SPI.
(#) eSDi válasza usane hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Specifikus persze, de ehhez az SK6812-höz is jó, az adatlapja szerint. Csak az időket kell átállítani kicsit. Nekem például a bitek kódolása tűnik inkább macerásnak. Ez a módszer sokkal elegánsabb szerintem. Hardver, tehát nem kell a bitekkel feleslegesen játszadozni. Egyszer beállítod a CLC-t és kész. Kevés 8bit-es PIC-ben van CLC? Ha kilistázod van 80db, amiben legalább 2db CLC van. Nem hinném, hogy nem találnál ezek közül a feladatnak megfelelőt.
(#) usane válasza eSDi hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Idézet:
„8bit”

Ez itt a kulcsszó az én esetemben
(#) eSDi válasza usane hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Aki a kicsit nem becsüli... Viccet félre téve, így már jogos a tényállás.
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Pl.: 24FJxGA70x, 24FJxGA61x, 24FVxKM10x, dsPIC33EPxGS70x, dsPIC33CKxMP50x
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Rendben, akkor még azt is hozzáteszem, hogy 32 bit
Egyébként nálam más is kellett és úgy nem egyszerű már találni, hogy kell x db SPI, x db UART, x db IIC, és még CLC is legyen benne....
De mint írtam, specifikusan címezhető ledekhez tökéletesek ezek a PIC-ek is
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
(#) Peet19 hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Ha megépítek egy PICkit2 klónt, akkor hogy tudom a 18F2550-be betölteni a működtető hex fájlt (frimware-t)?
Előre is köszi a segítséget.
(#) eSDi válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Egy másik PICKit-el valakinél, valahol a közelben. Vagy olyan PIC-et szerzel, ami már fel van programozva. Vagy valakit megkérsz és postán keresztül elrendezitek az ügyet.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) pipi válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Hali!
Szerintem nem szabad nekiállni, ebay/ali-n 3-4e ft a pickit2-pickit3.
Mire megveszed a cuccokat hozzá, meg utánajárás, meg munka.....
De ha mindenképp épitesz, Kispesten be tudom neked sütni a hex fájlt
(#) glaci válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Szia!
Ha olvastad, akkor ott van szó róla, ha nem, mindenképpen hasznos.Bővebben: Link
(#) Peet19 válasza glaci hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Köszi mindenkinek a választ és a linket is.
Pipi: köszi ezt lehet megbeszéljük.

Amúgy valami soros vagy párhuzamos portos megoldás nincs rá?
(#) glaci válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Írtam, hogy olvasd el!
(#) Peet19 válasza glaci hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Olvasgatom, de azért kell hozzá egy kis idő mire mindet elolvasom
(#) glaci válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Hajrá!
(#) pipi válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Van, de a mai windowsok alatt felejtős, bizonytalanok, nyüglődés van vele.
Itt a lap tetején sárgában - kerülendő
(#) glaci válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Ez igaz! De az első pickit2 beprogramozásához tökéletes. Én is ezzel kezdtem, sőt néhány áramkört is ezzel programoztam, míg el nem készült a klón.
(#) Peet19 válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Igen, olvastam én is, de nekem csak arra kellene hogy egyetlen egyszer használjam amíg betöltöm a firmware-t a klónba. Azután már persze a klónt használnám.

glaci: ha van ilyen kapcs.rajzod megköszönném ha feldobnád.

Összedobnék gyorsba egy gépet egy xp-vel csak erre az alkalomra ha kell.
(#) eSDi válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Már annak idején is lutri volt, hogy működik-e, vagy nem. Nem az OP rendszertől függ. Ha a sorosport tudja a 12V-ot, akkor működhet. Párhuzamos porton működhet, a Watt féle mini programozó, de csakis XP alatt. Ott még hozzá tudott férni a program közvetlenül a porthoz.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) glaci válasza Peet19 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Az eSDi által feltett Watt féle mini programozó tökéletes erre a célra. Valaha én is ezzel programoztam a sajátomat.
(#) GFI hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok.

Egy párakapcsolót szeretnék építeni. Ezt szeretem volna alapul felhasználni, de fordítási hibát kapok. Amit használok 18F452-es processzor. Mplab X ide V4.01 CSS C 5.075

A kódban csak a processzort cseréltem ki mégsem megy nálam.

1 hiba: C:\Program Files (x86)\PICC\drivers\stdint.h:19:9: Error#128 A #DEVICE required before this line

2 hiba: Undefined identifier BME280_STREAM a BME280_lib.c ben
És valóban nincs deklarálva, a szerzőnek így is működik.
Következő: »»   1068 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem