Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   510 / 580
(#) vzoltan hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
7-éves Whirlpool AWE7516-os felültöltős mosógép ajtaja rozsdás, kezd kilyukadni. Gondoltam kicserélem, de mikor megláttam az új ajtó árakat: 20000FT -30000Ft a neten elment a kedvem.
Lehet rossz helyen kerestem, de nem adok több tízezret egy ajtó fedélért.

Ha tudtok tippeket hol lehet olcsóbban beszerezni azt megköszönöm, de lehet, hogy házilag befoltozom csak az nem lesz olyan szép
(#) zolika60 válasza vzoltan hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
(#) vzoltan válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Köszi, erre nem is gondoltam.
(#) ovodás hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Bosch WFD1160 mosógép centrifugája hol végig csinálja a programot hol nem indul el ,a program kapcsoló kattan a dob megmozdul de nem forog,mi lehet a baj?
(#) yulo5310 válasza ovodás hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
szénkefe!
(#) sanyi1957 hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Sziasztok ! Adva van egy BOSCH WOF 2000 típusú felültöltős mosógép. Észrevétel: Bármelyik mosóprogram gyorsan kb. negyed óra alatt lefut. A víz a dobban csak 4 cm-re ér fel. Olyan mintha valami lekorlátozná a vizet.Hallatszik, hogy folyik bele rendesen csak rövid ideig. A mágnesszelep meg a vízszűrők rendben ( a gumi vezetékben levő is ).Kerestem a vákum kapcsolót de ezidáig nem találtam meg. Nem egy szerelőbarát modell csak a bal oldalát lehet simán levenni ! Amikor indítás előtt beleöntök a dobba 1.5-2 vödör vizet akkor megy rendesen a mosás az öblítés meg ki tudja.Ilyenkor nem is maradnak oldatlan mosópor részecskék a ruhákon (így használom már egy ideje) és ilyenkor programtól függően 1.5-2 órahosszat is fut. Mi lehet a hiba ?
(#) mindenes válasza kpeter_69 hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Szia. Nyár óta a terasz alatt áldogál pont egy ilyen, esetemben csapágyas gép. Nemsokára megnézem a kérdéses alkatrészeket..
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Mi a gép pontos típusa? Úgy tűnik nekem más vezérlő van. Ez egy Type: WIM 5 gép.De a kettő nem egyezik
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2019
(#) Ambavir hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Szép estét!
Szárítógép fórumon nyár óta, kisebb-nagyobb megszakításokkal folyik az AEG szárító saga.
Hőszivattyús, inverteres.
Nagyvonalakban: indult E68-cal. Szivárgás a föld felé a fűtéskörben.
Mosti dilije eH0, eH2. Ingadozó és túlfesz. Házunk rendben van áramilag.
Néha csukott ajtónál nyitottat jelez.
Mikor megy, mint most is, akkor hibátlanul melegít, forog. Aztán gondol egyet és megáll. Lnk cserélve.
Panel tüzetesen, többszörös nagyítóval átnézve.
Tegnap, esetleges Lnk kör hibáját előhozandó, hajszárítóztam a panelt. Hő hatására az EH-s hibaüzenet eltűnik.
Notóriusan eltűnik a hibaüzenet, nemcsak egyszer. Meg néha, ha megfordítom a konnektorban a dugót. Szóval játszunk vele, mielőtt használnám.
Hajszáritós trükkre reagálván párom összes kondit kicserélte. Van ami nem annak néz ki és mégis az még ?
Elébb, kínjában, ráhúzott a panel műanyag házára és eltűnt az Ajtó nyitva.
Konklúzió: vagy szakadás, vagy egy még meg nem lelt apróság hibája.
Most dolgozik, jelenleg hibátlanul.
El nem tudom sorolni, miket csinált még a géppel, miket cserélt, mért a panelon.
Ha ötlet van, kérdezz kérlek és kérdezem tőle.
Na, újra indult.
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Megszárított rendesen, jelezte, hogy vége. Majd pár perc múlva dobta újra a hibát: eH0.
Pár perc múlva újra indítható volt.
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Teszt módban milyen hibakódot ir? az EHO csak általános hibakód és 7 altípusa van amit egyébként nem ír ki.Szóval én tesztmódban megnézném mit ír.
(#) Josi777 válasza sanyi1957 hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Kéne E-Nr, hogy meg lehessen nézni a robbantott rajzon a szintérzékelőjét. Ha kettős mágnesszelepes, akkor az is lehet a hiba oka, hogy rossz az egyik szelep tekercse.
(#) Josi777 válasza vzoltan hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Pongrácéknál van felújított, azt hiszem, 5e pénz.
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Jó reggelt!
Írtam, eH2
Igen, csoport. Magas a bejövő fesz.
De hol? Falból rendesen jön, mindent kihúztunk, kikapcsoltunk, nem-e valami visszatermeli.
Azért írtam, hogy már minden általunk annak véltet javított, cserélt.
Ezeknek a paneloknak van olyan típushibája, hogy meglazul. Azért segített az ököl tegnap. De nem leljük azt sem.
Végigbogarászta a panelt, mi merre fut rajta, megpróbálta feltérképezni a bejövő áram részét. Semmit nem lelt.
Találkoztál már ezzel a hibával?
Szívesen venném, ha esetleg szóban vele beszélnél, mert tán eredményesebb lenne két hozzáértő közvetlen cseveje, mint ez a kérdés-felelek.
Aztán leírhatnánk okulásul. Másoknak is.
Köszönöm
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 25, 2019 /
 
Sziasztok!

ZWQ5100
A légsűrítő csövében szokott lenni valamilyen szivacs szerű szűrő?
Ezt azért kérdezem, mert a légsűrítőből kihúzva és megfújva némi légellenállás tapasztalható, nem akadálytalanul áramlik át rajta a levegő. Alul tisztának tűnik kívül-belül, gondolom nem véletlenül átlátszó az a rész sem.

DSCN6567.jpg
    
(#) tibec válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 25, 2019 / 1
 
Szia!
Nem, semmilyen akadály nem lehet a levegő útjában! Nincs szivacs szűrő és semmi olyan, ami a víz beáramlásával összesűrített levegő nyomását megváltoztatná, csökkentené! Egyetlen gépben sem találkoztam olyan megoldással, és ebben sincs. Ha nem áramlik szabadon a levegő, akkor a működésben is van zavar, pl. túl engedi a vizet, stb, stb.
(#) Wind-Storm válasza tibec hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Fura ez, csak ki kell szednem akkor a komplett csövet tüzetesebb vizsgálatra.. nem akartam megtenni.
(#) Josi777 válasza tibec hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy régebbi mosogatógépeknél előfordult, hogy a csőben volt egy szűkítő, ezzel állították be, hogy a keringetés indulásakor lecsökkenő vízszintre ne kapcsoljon be a szintérzékelő. De mosógépnél ilyennel nem találkoztam.
(#) tibec válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Igen, ott szükség van valamilyen megoldásra. Bár, már vannak vízkeringetős mosógépek is, azoknál szintén van megoldás arra az esetre, amikor beindul a víz keringetése, de tudtommal ott sem szivaccsal, vagy hasonlóval oldják meg. Szerintem annak olyannak kell lennie, ami egyik irányba engedi a levegőt szabadon, visszafelé pedig lassítja az áramlást. Tudtommal ez a gép nem vízkeringetős, ezért ebben kétlem, hogy szükség lenne szűkítésre.
(#) ovodás válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Köszönöm a választ,estleg tudnál szénkefe méretet adni ehez a géphez?
(#) yulo5310 válasza ovodás hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Általában 40x11x6 mm. Kiveszed a motort,és megméred!,de csak kefét vegyél,kefeházzal együtt méregdrága!
(#) lukovicsek hozzászólása Jan 30, 2019 /
 
Sziasztok
Whirlpool mosogatógép F15, valaki tudja mit jelent, mert én sehol nem találok ilyet.
(#) sanyi1957 válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Bocsi csak most vettem észre a válaszod pedig az utána következő hozzászólásodra határozottan emlékszem, hogy már olvastam valamelyik nap. Sajnos ilyen Nr.-t nem találtam a hátulján fenn van egy adattábla de teljesen le van kopva. Annyi viszont biztos, hogy a gép alján ahol bejön a víz ott dupla mágnesszelep van. Sajnos nem látom, hogy mindkettőn jön e a víz mert be van vasasodva.Amikor szétszedtem akkor mindkettő működött egyenként kipróbáltam direktbe 240 V-ról. Ami a szintérzékelőt illeti megtaláltam majd ki verte a szemem ! Nos lehúztam róla a gumicsövet belefújtam kattant rendesen ( egyébként teljesen tiszta volt belül a cső). A szintérzékelő dobozán két vezeték dugasz van 1 sárga arról 3 db szürke vezeték valamint 1 fehér arról pedig 4 db olyan okkersárga-indiai vöröshöz hasonló színű vezeték megy a panelhoz.Ha jól értem akkor a program elején a víz beszívásakor mindkét mágnesszelepnek kellene nyitni. Megpróbálom annyira kitisztítani a vezetéket, hogy lássam mindkettőben megy-e a víz meg hogy mindkettő kap-e áramvezérlést. Esetleg még mit nézzek meg ?
(#) sanyi1957 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Biztos, hogy mosogatógép ? Mert ha igen akkor én sem találok még angolul sem. Egyébként mi a konkrét típusa ?
(#) lukovicsek válasza sanyi1957 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Biztos WFC 3c23
(#) sanyi1957 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Az F15 az "Elektronikai kommunikációs probléma" azt írják hiányos angol nyelvtudásom alapján, hogy nyomd meg 2x a pause (szünet) vagy a (cancel) mégse gombot. Amennyiben ez nem használ akkor húzd ki legalább 2 percre a konnektorból a készüléket válaszd ki a ciklust és nyomd meg a start gombot. Ha ez nem használ akkor részemről sajnos passz.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2019
(#) Csontos András válasza Csontos András hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Mindenkinek köszönöm, aki hozzászólt, több mint egy éve jó már, úgyhogy a megoldás tényleg jónak tűnik:
Tényleg lépésgátló hiba volt, kioperálva szemre, műszerre minden hibátlannak tűnik, így az "öreg amatőr" módszere szerint a félvezetőket (2 db dióda, az egyik a lépésgátló-tekerccsel sorban, a másik a tekercsel párhuzamosan) cseréltem, csak a hálózati feszültség tűrése volt fontos, egyébként "ami volt itthon" került bele, nem mentem sokat utána.
Visszaszereltem, azóta hibátlan.
(#) ezermester1 válasza sanyi1957 hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Helló! Én találkoztam már ilyen hibával. Az ajtó hajlatánál el volt törve 1 vezeték és hol érintkezett hol nem.
(#) biowizard hozzászólása Feb 2, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy Bauchnet wat 1200-as mosogepunk.A hiba a kovetkezo:2 nappal ezelott attekertem centrifuga modba.El is indult,majd pukkanas es egett szag.Kismegszakitot nem nyomta le a villanyoranal.Azota nem centrizik a gep.Valami otlet,hogy mi lehet a gond?

A szivattyu mukodik,eltomodve nincs.Ajtozar is mukodik,szoval.....
Hiba kodot nem ir.

Koszonom elore is.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2019
(#) Tityi válasza biowizard hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Szia!
A motort nézted már?
Következő: »»   510 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem