Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   502 / 577
(#) CT-3 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Igen,köszi nézegettem ezt,de nem birtam olyan infót találni,hogy megy a lemezjátszó üzemmód,
a skálaüvegen sem találtam,lehet,hogy lekopott.
Megtennéd,hogy csak a lemezjátszó rádió átkapcsolást elmondot,meg a hullámváltót alapállapotból hány állásig lehet kihúzni?
Nekem az eddigi tapasztalatom:ha a mozgató mechanikát nézem,elvileg csak kétállású.
Teljesen benyomva lehet állomást keresni,egy fokozatot kifele húzva megy a csatornaváltás.
Helyesen gondolom?
Köszi Janó Bácsi.
(#) CT-3 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Nagy nehezen a sorok között eldugva meg lett a megoldás:

A hullámváltás a kihúzott állomáskereső-gombbal történik. Az aktuális hullámsávot pirosan világító nyíl jelzi a skála jobb szélén. A lemezjátszó csatlakoztatott helyzetét a skálavilágítás hiánya jelzi.

Köszi és üdv!
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2019
(#) CT-3 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Köszönöm a segitséget,a hullámváltó mechanikája szorult ezért nem kapcsolt,tökéletesen üzemel a gép,nagyon érzékeny,minden sáv megy eredeti alkatrészekkel.
(#) MrBrown hozzászólása Jan 22, 2019 /
 
Sziasztok,
Létezik hogy ez a műszer Bővebben: Link egyen és váltóáramot is mér?
A leírása szerint igen, de nekem sántít a dolog.
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2019
(#) VJ72 válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 22, 2019 / 1
 
A lágyvasas műszerbe akár egyenáramot, akár váltakozó áramot vezetünk, a lágyvas darabok végei mindig azonos mágnességűek lesznek - taszítják egymást, a mutató egy irányban mozdul el. - A lágyvasas műszer tehát egyaránt alkalmas egyen és váltakozó áram mérésére.
(#) pucuka válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Onnan is felismerhető, hogy a skála eleje sűrűbb.
(#) hg6dab válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
A váltakozó áram mérését igazolja a ~ jel.
(#) MrBrown hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) MrBrown hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Vajon mekkora lehet ennek az alapérzékenysége?
Az a 0,5 a bal alsó sarokban nem 0,5A?
köszönöm
(#) granpa válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 23, 2019 / 1
 
0.5 % pontosságú. Amennyiben a dobozban nincs előtét, vagy sönt, a szokásos módon mérhető az alapműszer érzékenysége.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
(#) em válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 24, 2019 / 3
 
Rádiók hibakereséséhez két könyvet ajánlok. Ezeket IDE töltöttem fel.
A Gyurkovics könyv az alapokról is elég sokat ír, és ez a 3.kiadás már a tranzisztoros áramköröket is tárgyalja.
(#) Szasza9668 válasza em hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Köszönöm ez nekem is kapóra jön!
(#) tiko77 hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Jó pár évvel ezelőtt sikerült megjavítani egy Munkácsi tv-t, szerencsére akkor még tudtam alkatrészt szerezni hozzá, azóta nem nagyon foglalkoztam hasonló korú tévével.
Vettem ma egy ritka szép AT505-622 Duna készüléket, amit szeretnék megjavítani. Gondoltam hátha, reménykedtem, de ahogy szinte mind ezt is elérte a végzet. Kezdetnek sorkimenőt keresek hozzá ha esetleg lenne valakinek?
Köszönöm!
(#) Janó bácsi válasza tiko77 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Én sok reményt nem fűznék a sorkimenő kereséséhez. Ugyan is ÚJ kellene, vagy felújított újra tekercselt, és impregnált. Ha régi, akkor már megrepedezett rajta a műanyag, jól meg is szívta magát párával, vagyis beépítés után pár órával, úgy is tönkre megy. Sajnos ez a gyakorlat.
(#) tiko77 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Köszönöm! Újat biztos nem találok, a használtról sejtettem hogy ki kellene fogni. Felújítással foglalkozik valaki? Észszerű keretek között megpróbálnám.
(#) tiko77 válasza tiko77 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Persze tudom hogy még ezer baja lehet, ha a képcső nem kuka a többit összehoznám valahogy. A kislányomnak nagyon tetszett, megígértem neki hogy ha sikerül megjavítani nézünk rajta mesét. Van egy öreg videóm a padláson, konverteren keresztül (ami még szintén nincs) megoldható lenne.
(#) djhans válasza tiko77 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Újabb FF tv sorkimenő malomkerekét ami már műgyantával kiönött azt nem lehet rátenni?
(#) Gafly válasza tiko77 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Akad szerintem, csak nyugalom.
(#) oregtamas0202 válasza djhans hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Üdv ! Nem egyszerű , mivel a Duna vas szögletes . Egy köszörű segíthet.
Így már lehet használni az újabb tekercset is. Úgysem napi használatra kell.
Ha nem égett a régi tekercs , akkor a viaszt eltávolítani, majd egy sütőben jól kiszárítani.
Formát készíteni és kiönteni műgyantával.
Egy esélyt megér.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) tiko77 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Köszönöm a tanácsokat! Este megpróbálom szétszedni a és pontosabban felmérni a helyzetet.
(#) küzmös Gergely válasza tiko77 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Lehet csak a külső burok tört szét! Elektromos szempontból kell megnézni. El ne cseszd.. Lehet hogy nincs is baja. Nézd, ez is jó volt! A nagyfesz tekercs új ruhája, izééé szigetelése szilikon tömítőből elkészítve. Nem reped és nem is gyúlékony, de kiválóan szigetel. Ha mégsem jó, tehát zárlatos lenne, akkor viszont bele mókolható bármelyik másik szögletes! porvasmagról levett tekercs.. Én a VT kékesembe, pl egy Orion AT611.-es tévé roncsából tettem át a malomkereket, és gyönyörűen működik vele, pedig még a képcső eltérítési szöge sem stimmelt.
(#) küzmös Gergely válasza tiko77 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
S egy kis video..
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Vajon mi van már megint az oldallal, egyre többször akad össze. De csak ez, minden más hasít, ez meg gyakorta vacakol, fagy, vagy be se tölt..
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Na végre, sikerült idetenni. A kékes napi üzemben, felkondizva. Az összes kátránypapír kondi rossz volt, átvezetett, szivárgott. A hang kétnormásítva, VHF modulátor rágerjesztve (OIRT7). Nem azt mondom hogy minden nap megy, de hébe hóba használva van. Érdekesség.. nagyszüleim első tévéje volt ez 1962.-ben vették Nyírbátorban, és 1984 óta a padláson volt, mikor is én 2012.-ben lehoztam onnan és kipofoztam.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) jani1987 válasza tiko77 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Nekem van csöves tévéből való sorkimenőm de ha agyon ütnek se tudom milyen tévéből vettem ki.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Fotózd le majd lesz aki tudja.
(#) jani1987 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Ez az.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Ez nem sorkimenő.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Akkor mi? A PL500 közelébe volt.
(#) _BiG_ válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Inkább képkimenőnek nézem, lemezelt magja van, a sorkimenőket ferritre tekerték.
Következő: »»   502 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem