Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2066 / 2208
(#) csa7684 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 19, 2019
Milyen a hangja?
(#) CHZ válasza Cinema hozzászólására (») Jan 19, 2019
Idézet:
„Örülök mindenki sikerének.”

Köszönöm, ezzel én is így vagyok!
(#) CHZ válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 19, 2019
Bekapcsolása után, elsőre mindig zaj, brumm amit megfigyelek. Méréseim során sejtettem, hogy nem lesz gond, ha élesben is teljesíti, csak akkor jó. Hangszóróktól 5cm távolságból sem hallható semmi.. (AC fűtés meghajtás csövein is) Kicsit féltem, hogy a távvezérlés és a 6 bemenetválasztási lehetőség zaj szempontjából problémát okozhat. Kicsit zsúfoltabb dobozolás sem okozott gondot.
Már négy órája hallgatom (bejáratásához kevés), elsőre is nagyon jól teljesített. Dinamikus, szuper basszus, magas tartománya is rendkívül jó, részletgazdag, hatalmas térrel. Beállításában van lehetőség néhány módosításra, most úgy vélem nem lesz rá szükség.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2019
(#) csa7684 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 19, 2019
Szívesen meghallgatnám!
(#) csa7684 válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 19, 2019
Auto bias -os?
(#) CHZ válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 19, 2019
Ha tőlem kérdezed, -70V a munkapont beállítás tápfeszültsége, ami végcsövenként külön állítható.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Jan 19, 2019
Szép, igényes munka, mint a többi! Köszönjük a képeket, / a belsőket is/!
(#) mohinger válasza CHZ hozzászólására (») Jan 19, 2019
Azt hiszem, hogy elég sok mindenki számára nyújt követendő példát a munká(i)d. Precíz és szép kivitelezés, mind külsőleg és belsőleg.
Csak kíváncsiságból kérdem, hogy mit csinálsz az elkészült erősítőkkel? Saját részre kedvtelésből, vagy direkt eladásra készülnek?
Nehezen válnék meg tőlük a helyedben. Rengeteg munka fekszik bennük, szemmel láthatóan.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 20, 2019
Én is köszönöm.
(#) CHZ válasza mohinger hozzászólására (») Jan 20, 2019
Most hogy kérdezed, körbenéztem. Négy db csöves PP, 2db hibrid erősítőt találtam itthon. Előfok is van néhány. Eladásra nem készítek, volt megkeresés, hogy rendelne erősítőt..., nem vállaltam. Kérdésedben válasz is benne van
Idézet:
„kedvtelésből”
csinálgatom. Ha időm engedi szívesen foglalkozok tervezésükkel. Házi körülmények között, kis darabszám esetén, nem lehet gazdaságosan, eladható áron minőséget produkálni (nagy számok törvénye). Szerintem aki anyagi haszonszerzésből csinálgat hobbiból csöves erősítőket, magát, vagy a vevőjét csapja be...
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2019
(#) csa7684 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 20, 2019
Szerintem ez a kérdés már átmegy magán szférába. 'Mit csinálsz a pénzeddel? Vagy mire szoktál költeni". Ezek szerintem egyenértékű kérdések.
(#) TAttila77 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 20, 2019
Szia CHZ. Nagyon szép lett. Tetszik. Milyen csöveket használsz? KT88-akat? Legalábbis mint ha oyasmit vélnék ott negyedmagukkal.
(#) CHZ válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 20, 2019
Szia, köszönöm!
Végcsövek KT88, 6550, 6P3SZE is bepróbálható. Meghajtásban 6H1P, 6H6P csövek vannak, fázisfordító fokozatban (áramgenerátor) lehetőséget ad 6H30P és ECC99, E80CC csövek használatára is. UL/trióda mód is választható, NFB is kapcsolható.
(#) mohinger válasza CHZ hozzászólására (») Jan 20, 2019
Az eredeti kapcsolásban 6n23p volt. Helyette alkalmazható a 6n1p is? Kell valamilyen módosítás hozzá?
(#) CHZ válasza mohinger hozzászólására (») Jan 20, 2019
Igen.
(#) mohinger válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 20, 2019
Szia!

Szerintem majd Zoli eldönti, hogy a kérdésem sérti-e a magánszféráját és elég nagyfiú már, hogy megvédje magát, nem kell helyette megtenned.
Nem kérdeztem egy szóval sem, hogy mennyi pénzt költ a hobbijára, mennyi pénze áll már az erősítőiben és legfőképpen mennyiért adja el őket.
Többek között azért sem, mert nem rám tartozik és nem érdekel.
Felőlem mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, de ha ezt ilyen szépen megépített készülékekre költi és még közkinccsé is teszi, akkor hadd örüljek neki és merjem kérdéseimmel zavarni. Ha illetlennek tartja, akkor biztosan jelzi majd részemre, tartom olyan intelligensnek, hogy ezt kulturáltan jelezze felém. Részemről nincs harag.


Elnézést kérek az offolásért mindenkitől.
(#) csa7684 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 20, 2019
[off]Lehet hogy igazad van! Tudod az asszony is ezt szokta kérdezni " mit csinálsz az erősítővel?" A többit inkább nem is írnám le ide. Szerintem hiba az embertől megvonni azt amit szeret és ügyesen is csinálja. Lehet hogy csak egy kis eltúlzott reflex reakció volt részemről, de viszont nem megvédésről van szó! Sok szuper alkotást láttunk már CHZ mester jóvoltából! És még azt is hozzá fűzném, hogy sokaknak segített itt önzetlenül! Leginkább én a lelkesedését szeretném megvédeni![off]
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2019
(#) tdi75 hozzászólása Jan 20, 2019
Sziasztok! Azt hiszem van még mit tanulnom a huzalozasról meg az árnyékolásról
(#) TAttila77 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 20, 2019
Én úgy vélem, hogy a legjobb meghajtás a 6H6P. Én nem ismertem és úgy ajánlotta egyik helyi ismerős barátom. Aztán mikor elkezdtem utánajárni és hosszas kutatás után tudtam csak venni egy párat, azonnal meghallottam a különbséget egy előtte lévő helyére betéve. Elég nehéz hozzájutni. Legalábbis én ezt vettem észre miután pesten is alíg tudtam beszerezni ketőt tartaléknak.
(#) CHZ válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 21, 2019
Valóban jó, 6H30P még jobb, sajnos nem olcsó.

6H30P.png
    
(#) CT-3 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 21, 2019
Ez überprofi munka.Gratulálok!
(#) granpa válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 21, 2019
Ez most 6N6P (6Н6П), vagy 6H6R (6Х6Р), ne keverjétek a kétfajta írást!
(#) TAttila77 válasza granpa hozzászólására (») Jan 21, 2019
Kedves Kálmán az 6N6P lett volna, csak én ám képtelen vagyok orosz krix-krax betűket írni és nem is akarok. Gondolom azért rögtön gondoltad, hogy mit akartam írni. Nincs ebbe semmi féle fantázia.
(#) TAttila77 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 21, 2019
Halihó. Ez a 6N30P bedugható a 6N6P helyére különösebb piszkálgatás nélkűl?
(#) CHZ válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 21, 2019
Betehető, teljesen azonos a bekötésük is.
(#) granpa válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 21, 2019
Én tudom (meg a többiek is), hogy milyen csövekről van szó, de egy kevésbé dörzsölt kereshetné ítéletnapig a katalógusokban a félrenevezetteket. Mondjuk azon a dobozon is érdekes a felirat!
(#) TAttila77 válasza granpa hozzászólására (») Jan 21, 2019
Na ugye ugye? Én akkor mit mondjak ha még nem is hallottam róla? De ha már ő ezt mégjobbnak tartja, akkor majd szerzek valahonnan kettőt és bedugom a GU-k elé és fülelek. Hogy honnan, azt mégúgy se tudom. Megkérdezem először is hogy a hangszerboltos debreceni haveromék tudnak é keríteni ilyet. Majd meglátjuk mit lépnek rá.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) csa7684 hozzászólása Jan 21, 2019
Én is sokat kipróbáltam. Nekem ezek szólnak a legszebben!

e80cc.jpg
    
(#) djcaveman válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 22, 2019
Csatlakozok, nekem is jó tapasztalatok vannak az E80CC-el..
(#) djhans hozzászólása Jan 23, 2019
Sziasztok. Készen lett a kis triódás SE.
Következő: »»   2066 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem