Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   643 / 727
(#) BI-AMP válasza veroka hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Sajnos a gyári dobozméreteit sehol sem találtam. Valami hasonlót szeretnék csak a méretezésben kérnék egy kis segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2019
(#) gyuszo válasza Aladdin25 hozzászólására (») Jan 23, 2019 / 1
 
Vermona Regent hangsugárzóba ilyen hangszórók vannak.
A megépítéshez ez a videó is segítség : Bővebben: Link
A hangsugárzó méretei : 1075 x 500 x 260 mm
Ez széles sávú hangszóró, magas nélkül zárt dobozban.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
(#) BI-AMP válasza veroka hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Power handling capacity: Subwoofer: 150 W
Impedance: Subwoofer: 6 Ω
Frequency range: Subwoofer: 25 Hz — 1,200 Hz
Sound pressure level: Subwoofer: 74 dB/W•m
Dimensions (approx.): 330 mm x 335 mm x 407 mm (W/H/D)
Ezeket találtam a JVC oldalán.
(#) gyuszo válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
A hangszó hátulját fényképezd le, az segítség lenne.
Az elejéből látjuk, hogy 17 cm-es még ha a mérőszalag nem is úgy van rajta.
Az erősítő 2 x 50 w-os lehet, a többi az marketing.
(#) BI-AMP válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
A hangszóró hátulján nem sok adat van.

nyyy.jpg
    
(#) meszi_1985 hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, egy magashangsugárzót építenék be dobozba aminek a csatlakozóira csak rá van hajtogatva a képen látható alkatrész. Kérdésem az lenne hogy ez így rendben van-e rajta adatait tekintve, ha igen leforrasztom normálisabban, ne csak fityegjen rajta.

Másik kérdésem pedig hogy a dobozba csillapításnak a hullámos szivacs helyett kőzetgyapotot is be lehet tenni?
Köszönöm szépen!
(#) gyuszo válasza meszi_1985 hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Minden csatlakozás inkább forrasztott, mint a kábelsaru.
Kőzetgyapotot azt ne, az porzik. Inkább a szivacs, vagy vatta.
(#) Cinema hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Kedves Mindannyian!

Találkoztatok már az SB-Acoustic hangszóróival?
Épített már valaki azokból az olcsóbb hangszórókból? Érdemes?

Üdv!
(#) Gafly válasza meszi_1985 hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Szerintem nem kell az oda.
(#) meszi_1985 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Végül is a dobozban van hangváltó. Ha az elég akkor leveszem róla azt a valamit.
(#) gyuszo válasza meszi_1985 hozzászólására (») Jan 26, 2019 / 1
 
Az a valami egy kondenzátor, ami a piezo sugárzó előtt van. Az értéke 200nF - 400nF között szokott lenni ezzel a hangerőt állítod be. Szükséges hozzá, e nélkül tönkremegy.
Hangosításra használatos, nem zenehallgatáshoz.
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Igen, a sejtésed bevált. Videoton dobozba nem illik piezót tenni.
(#) Laci66 hozzászólása Jan 29, 2019 /
 
Sziasztok!
Doboz méretezéshez kérnék segítséget.
BEAG HX 123-8 hangszóróból 2db menne egy dobozba párhuzamosan kötve. A hangszóró paraméterekről csak annyit tudok hogy 8ohm 5W-osak és a freki átvitelük 80-20000Hz.
Vas-t és a többi paramétert nem ismerem.
A két hangszóró hány literes dobozban érezné jól magát? Illetve az alsó határfrekvenciát
mekkora csővel lehetne lejjebb vinni? Itthon 3cm, 4,5cm, 5cm és 7cm átmérőjű csöveim vannak.
Melyikből milyen hosszú kellene? Előre is köszönöm a segítséget!

HX 123.jpg
    
(#) mek-elek válasza meszi_1985 hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Bocsi, de ha javítani akarsz rajta, az összes kondenzátor és kábel csere, az összekötő kábellel (ha az normálisabb) azonos vezetékre.
Én a panelt is ilyennel szoktam felturbózni.
Hallani az eredményt.
Azért a forrasztásokkal óvatosan. Nekem majdnem ráment egy Monacor magasam, mivel a pille kivezetése nem volt rátekerve a forrcsúcsra, és a műanyag bak vajból volt. Szóval megizzadtam a megmentéséért. Azóta saruval működik. Van abból jobb fajta is.
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
A hangtechnika Kft-nél remek gyapjú hangcsillapítókat árulnak jó áron, ha zárt a hangfalad.
(#) Cinema válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Furán hangzik, amit ajánlanék, de tegyél bele egy cipősdobozba ebből kettőt, és vágj egy rést, kb. ujjnyi széleset, reflex-nyílásnak. Egy kevés rongy, vatta, vagy kőzetgyapot a hátsó és egyik oldalfalra és hallgasd meg. Ha elfogadhatónak tartod a hangját, akkor építs hozzájuk rendes dobozt.
Egyébként eleve jó lenne, ha a hangszórók bajuszát(bevezetőszálat) még beépítés előtt kicseréled, ha tudod, vagy kicserélteted valaki szakemberrel, mert ezeknek a hangszóróknak ez típushibája volt mindig.
Ettől többet nem érdemelnek.

Üdv!
(#) Laci66 válasza Cinema hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Szia!
A cipős doboz szűk lesz nekik. Vagy 20 éve hallgatok két kis dobozkát ilyen BEAG hangszórókkal. Kb. cipős doboz méretű bútorlapládikó, benne egy HX 123, kis vatelin és egy 4cm-es kerek lyuk.
Meglepően jól szólnak. Két hangszórónak már a HOX 51-es ládamérete kellene, ha a neten megtalálnám az adatait.
Kivezetőszálra van valami ötleted, hogy mivel lehetne kiváltani? Régen volt olyan árnyékolt
vezeték ami vékony szálú "árnyékoló harisnya"-val volt körbeszőve. Az jó lenne?

HOX 51.jpg
    
(#) gyuszo válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 29, 2019 / 1
 
Itt van 3 BEAG Hangdoboz mérete , a hangszóróid a ritka HOX 54-be illene bele.

HOX.JPG
    
(#) CHZ válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Idézet:
„Kivezetőszálra van valami ötleted, hogy mivel lehetne kiváltani?”

Telefonkagyló vezetéke.
(#) TAttila77 válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Szia. Bocsi hogy megzavarom a beszélgetést de ne rontsátok el ezt a jó kis hangszórót a bevezetőszál barkácsolásával. A Puskás börzén Lacinál bent egy egész tekercs bevezetőszál van és tudsz tőle venni igazi eredeti litze bevezetőszálat annyi métert amennyit szeretnél. Úgy emlékszem, most lesz februárban nagy börze tán 28-án, vagy még előbb is. Keresd meg Grampát ő tud neked segítséget adni, Lacinak szokott ott pakolásban segíteni. Üdv, remélem segítetttem.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) gyuszo válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
A HOX 54 doboza megegyezik a HOX 51-el, csak a hangszóró készlete más.
A HOX 54-ről egyébként a neten semmi infó nincs, se kép, se leírás, legalábbis én nem találtam. Ha valaki találna, megoszthatná.
(#) Laci66 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Szia Gyuszo!
Kösz a táblázatot! Ebből kiderűl, hogy 13l-es zárt dobozban az alsó határfekvencia 60Hz körül
lesz. Még az érdekelne hogy reflex kivitelben mennyivel kisebb doboz kellene és hogy az alsó
frekit lehetne-e lejjebb vinni?

CHZ és TAttila77 nektek is köszönöm a választ!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2019
(#) Cinema válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Lásd mégegyszer az utolsó mondatom.
Bakancs-méretű doboz, a cipősdoboz helyett, de nem lesz igazán jó mélye akkor sem.
Bevezető szálnak jó a spirális telefonvezeték belső ere, vagy hasonlóan rugalmas litze-sodrat, vagy nagyon hajlékony sodrott vezeték darabja.

Üdv!
(#) korponaiz hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Magyarországon lehet valahol kapni jó minőségű igazi Hi-Fi hangszórót kapni? Nyilván nem Sal, Mnc, Monacor, Videoton stb.-re gondolok. A google vagy ilyeneket dob fel, vagy autós hangszórókat, vagy komplett hangdobozokat.
(#) Cinema válasza korponaiz hozzászólására (») Feb 3, 2019 / 1
 
hangtechnikakft.hu
(#) VePe00 hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni milyen irányba induljak el.
Adott egy széles sugárzó pár, Visaton HM FR-10, 8 Ohm, 20W.

Egy "zenedobozt" akarok a konyhába, hogy szórakoztasson, mikor főzök, valamivel jobb minőségben (tudom, tudom...ez nem audiofil kategória, de talán még nem is hifi, ez büdzsé , illetve, hogy mivel hajtom és milyen forrásról még kérdéses, a doboz a lényeg most).

Azt olvastam valahol, hogy Vas+2 liter általában egész jó. Mellékelek néhány képet.
A kék, kevésbé hullámos diagram, az egy 5 l-es zárt doboz, 2 drive (a sztereo miatt).
A zöld diagram egy reflex, 10l-es. Levittem a port méretét, hogy beleférjek a dobozba, így magas a rezonancia frekvencia. Ez nem tudom, okoz-e problémát (kerek cső, 4,7 cm átmérő, 4,67cm hosszú, rezonancia 3679,37Hz)

Mind a kettőnél 20W-ot állítottam.
Nagyobb dobozoknál érdekesen kiugrott a basszus tartomány reflex doboznál. A reflex lemegy mélyebbre, aminek jobban örülnék, viszont nem tudom, hogy reális-e amit látok.

Ilyen "erre indulj el" válasznak is örülök.
Találtam a youtubon mintát front-ként megépítve, de nekem ekkora hely nincs (polcra/asztalra tenném)

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) meszi_1985 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Köszönöm, az előtted szólóknak is!
Igazából ez a dobozpár már megvan jó ideje, hangszórók nélkül kaptam lekárpitozva, nem is gondoltam hogy Videoton doboz lehet. Műhelybe szeretném összerakni hallgatni, ezért érdeklődtem. Piezót akkor hanyagolom.
(#) P_Laszlo válasza korponaiz hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Magyarországon ezeken kívül nem nagyon. Bővebben: Link

Van még a Sonido, de az egy speciális dolog, nem igazán HiFi.

SB Acoustics is kapható, de többnyire nem éri meg az árát.

Ha magasabb árkategóriában keresel, mint az első link, akkor ScansSpeak, Vifa, Peerless hangszórókat nézz, EU-n belül vámmentesen rendelhetők. Semmi gond nincs a beszerzésükkel.
(#) P_Laszlo válasza Laci66 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Semmilyen dobozban sem érzi jól magát, mert freeair hangszóró. Vagyis ez alapján hátul nyitott dobozba, vagy lapba építve működőképes. De ez beszédhangosításra való, értékelhető mélytartománya eleve nincs. Nem is volt. Nem is erre készült.
(#) P_Laszlo válasza meszi_1985 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Mivel teljesen az alapoktól kezded, akár maradhat a piezo is. De a hangszóróval párhuzamosan kapcsolt kondenzátor értelmetlen. Piezo magasat, korrekten, csak impedancia komp. után lehet szűrni, egy olyan felüláteresztővel, ami illeszkedik a hangszórók (mélyközép és magas) fr-SPL karakteréhez. A korábban említett kis értékű soros kondenzátor nem jó megoldás, az erősítő szempontjából sem.

Mekkora a doboz? És mekkorák a kivágások rajta?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2019
Következő: »»   643 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem