Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3286 / 3940
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Hiába írtam korábban, hogy a LED hűtőbordájának rögzítése így nem jó...
(#) Teaway válasza Ledlámpa hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Ennek van egy 1600W-os verziója is. Az a Hold sötét oldalát is megvilágítja
(#) Peet19 hozzászólása Feb 9, 2019 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy szabályozott tápot aminek a kimenetére raktam egy 1000µF-os kondit. Bekapcsoláskor olyan nagy áram indul meg a kondi miatt, hogy kilőtte már a második fesszabályzót, mire rájöttem hogy valószínű ez lesz a baj. A kérdésem az, hogy hogy tudnám korlátozni ezt a nagy áramerősséget ami bekapcsoláskor megindul?
Előre is köszi a segítséget!
(#) Bakman válasza Peet19 hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Kondenzátor nélkül nem jó? A tápegységek kimenetén, hacsak az adatlap ettől másként nem rendelkezik, a kondenzátor általában káros hatású. Pl. áramkorlátos üzemmódban amíg a kondenzátor ki nem sül adott mértékig, a korlát mintha ott sem lenne.

Milyen tápegységről van szó egyáltalán?
(#) Peet19 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Egy stabil 24V-ot szeretnék előállítani. Az áramerősség 600-700mA körül lesz. Egy 47VA -s trafóval csináltam. Egyenirányítás után egy 330nF utána az L7824, a kimenetén egy 100nF és pluszba még ide raktam egy 1000µF-ost. Szerintem elmenne nélküle is, gondolom nem lenne nagyon hullámzó az egyenáram de szeretném ha minél egyenletesebb lenne.
(#) adamka199 hozzászólása Feb 9, 2019 /
 
Sziasztok! Kaptam egy kiselejtezett elektromos autósülést. Ezt szeretném forgószéknek megcsinálni magamnak. 8 motort tartalmaz, így 8 funkciós. Ezt a 8 motort szeretném polaritásváltással üzemeltetni. Kezelőszerve megvan, ez pont 16 mikrogombos. Kérdésem hogy elég lenne nekem 8 relé, és úgy megoldani a polaritásváltást, vagy használjak 16 relét, mert talán azt egyszerűbben megtudnám oldani a vezérlést a nyomogombokkal. Köszönöm a tippeket!
(#) Teaway válasza Peet19 hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
7824 elé kéne az 1000µF (lehet 2200µF is) + 100nF. Utána elég egy 100µF + 100nF.
(#) Bakman válasza Peet19 hozzászólására (») Feb 9, 2019 / 1
 
A kondenzátort az egyenirányítás után, 7824 elé. A 7824 lábaihoz közel a bemenetre 330 nF, a kimenetre 100 nf. A kimeneten 4.7 - 10 µF -nál lehetőleg ne legyen több, ezek az IC-k nem bírják a nagy kapacitív terhelést, legfőképpen kikapcsoláskor.
(#) Bakman válasza adamka199 hozzászólására (») Feb 9, 2019 / 1
 
A polaritásváltáshoz elég egy kétáramkörös (DPDT) kapcsoló, részletek itt: Bővebben: Link.
(#) Peet19 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Értem, köszi átalakítom.

Teaway: köszi, a 2200-at egy kicsit sokallom. Általában én az áramerősség függvényében méretezem a pufferkondikat. (1A = 1000uF)
(#) adamka199 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Ezekből indultam ki én is, de mindenképpen megakarom tartani a gyári vezérlőpanelját. Ez az ülés oldalában van, dizájnosan beillesztve.
(#) Bakman válasza adamka199 hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Akkor nem értem, mi a kérdés. Azt írtad, hogy nyolc vagy 16 relével meg tudod oldani a vezérlést.
(#) adamka199 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Újra átgondolva így már értem mire gondoltál. Így ezzel a fordítókapcsolóval elég nekem a 8 motorhoz a 8 gomb 8 relével. De megmondom őszintén nagyon örülnék neki ha egy motort két nyomógombbal tudnám vezérelni, és ez mind a 8 motorra, és 16 gombra működne.
(#) Kovidivi válasza adamka199 hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Mekkora feszültség, és mekkora áram kell ezeknek a motoroknak? 12V?
(#) bitmixer válasza adamka199 hozzászólására (») Feb 10, 2019 / 1
 
Az eredeti helyén hogy volt megoldva? Gyanítom, hogy polaritásváltós dupla relékkel, hasonlóan az ablakemelők vezérléséhez. Nem tudnád lemásolni azt a kapcsolást? Pl. ilyen dupla reléket használhatnál:
(#) reloop válasza adamka199 hozzászólására (») Feb 10, 2019 / 1
 
Ezt nézted már?
Ha a nyomógombod nem váltókapcsolós, akkor 16 relé biztos eredményt hoz ezen kapcsolás segítségével.
(#) Ledlámpa válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Nem dehogy!
Az elektronika alatt hővezető paszta foglal helyet, mert az alja teljesen alumínium.
4db 3-as csavar rögzíti a bordára. Nincs meghajolva a panel, és a műanyag ragasztó csak azért van rajta mert felületszerelt a panel és ezeken a pontokon a leggyengébb.
(#) Endre22 hozzászólása Feb 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott a képeken látható két logikai szintillesztő.
Az a kérdésem, hogy mindkettő ugyanazt tudja?
Ha nem, mi is a különbség?

Köszi!
(#) Bakman válasza Endre22 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Mindkettő ugyanazt tudja.
(#) siposjani84 hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Mi lehet annak a fajta potméternek a neve aminek van közép állása tehát olyan mint amivel a hang keverőkön állitják a jobb bal oldalt. A lényeg az lenne, hogy fizikálisan érezhető legyen, hogy most a közepén vagyunk. Lineáris legyen ami még fontos. Esetleg ha nem ide való átrakom máshova. Köszönöm.
(#) simonattilahun hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Meghibásodott elektronikai eszközben látszólag egy kondenzátor füstölt el.

Van Budapesten olyan hely, ahol bevizsgáltatható, hogy gyári hibás volt, vagy zárlat esetleg túlfeszültség miatt romlott el?

Üdv,
Attila
(#) littlerock hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy Kymco robogóm, aminek rengeteget csal a km órája. Tekintve, hogy ABS-es így a kerék jeladója felől nem kellene piszkálni a dolgot, de arra gondoltam, hogy a műszeregység felé vezető jelet lehetne módosítani. Van esetleg valakinek ötlete erre?
(#) reloop válasza siposjani84 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Magyarul "középen bekattanó potenciométer", angolul "centre detent potentiometer", vagy "centre click potentiometer".
(#) pipi válasza simonattilahun hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Hali!
Elsődlegesen a gyártó márkaszervize tud ilyet kiállítani.
Milyen célból kell? Biztosító?
Másodlagosan akitől elfogadja a biztosító pl az adott készülékkel foglalkozó szakszervíz.
Mert ugye nem mindegy ez egy mp3 lejátszó, vagy egy mosógép, netán egy űrhajó....
(#) Epu2 válasza siposjani84 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
A bekattanós potenciométerek alaphelyzete "bekattant" állapotban van. Hangszínszabályzó, ballansz.
(#) qvasz2 válasza littlerock hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Lehet, hHOGY rossz méretű gumi van rajta?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Mivel nem került meghatározásra a "rengeteg" fogalma, akár az is lehet.
Ámbár ha 5..10 a "rengeteg", akkor elég furán nézhet ki a jármű.
(#) Chipmunk1960 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Szia, A fogpiszkálónál jobb egy sokeres rézhuzal beitatva fluxal, ha már nincsen harisnya.
(#) Chipmunk1960 válasza Ledlámpa hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Ebből a renszerből van kettő a műszerész-asztalom felett, mert már nehezen látok! A hűtésére viszont figyelj, mert ezek a LED-modulok nagyon érzékenyek a hőre. Talán 36V /100W, már nem emlékszem pontosan, de az egész utcát bevilágítja az ablakon keresztül.
(#) Kecskesl94 hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Sziasztok! Adott egy 72w/24v sun7 mű körmös led lámpa. Folyamatos világítás helyett ő csak villog az időzítős gombokon de ha a "99+s" tehát végtelenre nyomok ott megy 50 másodpercig, majd ott is el kezd villogni. Nagyon hálás lennék ha tudna valaki segíteni. Köszönöm!
Következő: »»   3286 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem