Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli kapucsengő
 
Témaindító: span, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 8
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Ez itt egy visszarajzolt gyári kp zár vezérlő rajza, alapból az LX2272L4 decoder tudja amit akarsz. A két használt kimenet felváltva van magas szinten. Hasonlóan ahogy a rajzon hozzá van kapcsolva a két tranzisztor mehet, csak a Q5-öt kell kihagynod, a Q3-4 emittere mehet testre. A kollektoruk meg közvetlenül a relé egyik lába, a másik a +12V. A távirányítón 2 gomb van, nyit és zár.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2016
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Hestoren lehet venni valami kész dolgot?
Vagy hol lehetne venni?
Üdv.
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Igen, pl. ezt, vagy ezt a kp zár vezérlőt. Benne van az RX/TX modul, a kódolás/dekódolás, be van dobozolva, stb...alap kimenet impulzus, vagy nyújtott impulzus (pneumatikus). Mivel ugrókódos, nagyobb a biztonság, viszont nem lesz alapból fix tartós kimenet az egyik, ill. a másik állapothoz.
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
És olcsóbbat hol lehetne venni?
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Akkor marad a vezeték nélküli csengő és a kockázat.
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Akkor majd két hét múlva kipróbálom és majd beszámolok az eredményről.
Üdv.
(#) Rumcájsz hozzászólása Júl 11, 2018 /
 
Szeretnék egy mozgásérzékelőt elrejteni a kiskertem bekötő földútjára a kerttől kb 300 méterre.
A HT12E-D duón gondolkodom és hozzá stx882-srx882 ASK modulokkal.
Ezekhez a modulokhoz csatlakoztatnék egy a frekire hangolt GP antennát.
Véleményetek szerint a 300 métert át tudom lőni velük?
Valakinek valami tapasztalat?
Előre is köszönettel!
(#) Inhouse válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Irányított antennákkal szerintem igen.
(#) Bence1994 hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok ,

Van egy rádióhullámos kapucsengöm , a baj annyi hogy 230V a táp a vevőnek , kérdés meg e tudnám úgy csinálni , hogy 12V rol vagy 9V os elemröl táplálom be?(ami bent a házban van) Mivel elvileg az IC nek eleg a 9V?

Köszönöm a segítséget
(#) Inhouse válasza Bence1994 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Óvatosan meg kellene mérni, hogy mekkora DC feszültséget állít elő a tápja. Könnyen lehet, hogy menne 9-12V-ról is. Sok ilyen készülék soros kondis táppal van megoldva, trafó nélkül. Minden pontja rázhat!
(#) gyuszo válasza Bence1994 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
A legtöbb vezeték nélküli csengőnek 3 V - 4,5 V tápja van. Szerintem ez is elmenne annyiról.
3 - 4 db ceruza akkuról ( 3 x 1,2 V =3,6 V illetve 4 x 1,2 V = 4,8 V ) lenne érdemes üzemeltetni, amit néha fel is tudnál tölteni.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
(#) Boldacs hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
"Home" vezeték nélküli kapucsengőm néha önállósítja magát. Naponta kétszer, háromszor becsenget.
Tudnátok e tanácsot adni,mi lehet a probléma? Köszönöm a segítséget.
(#) VIM válasza Boldacs hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Szia! Ha "somogyi" féle csengőd van azzal el kell egy kicsit játszani, hogy a nyomógombja csak a Te csengődet működtesse, másé ne. A nyomógombot addig kell újra "regisztrálni" a vevőhöz amíg a téves csengetés előfordul.
(#) Bivaly71 hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Sziasztok.Segitsetek letszi!Meg kezdo szinten sem vagyok az elektronikaval .Van egy vezetek nelkuli kapucsengom aminek a hatotavolsagat szeretnem novelni,tudnatok ebben segiteni kerlek? Tudom ,tudom....vegyek nagyobb hatotavolsagut......miert vegyek masikat mikor van ez es ha meg lehet vele oldani......ezt dobjam ki?! Valaszokat elore is koszi mindenkinek aki erdemben hozzaszol!
(#) pucuka válasza Bivaly71 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Nem tudsz "nagyobb hatótávolságot venni", amit tehetsz, az az, hogy rendes tisztességes antennákat alkalmazol, és az antennákat minél szabadabb környezetbe teszed. Így csökkentheted a sugárzási veszteséget.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 19, 2020 /
 
Sziasztok
Adott egy érintőgombos vezeték nélküli csengő, ami jól működik, de sajna az elemet igencsak szereti fogyasztani.
Most átalakítanám, nyomógombosra + kap egy stab 12V-ot. de a nyomógombos megoldás terén nem találok fogást rajta, az ember feszültségét érzékeli, ha azt a rugót letestelem, akkor adja a jelet, persze ekkora távolságra nem lehet elvinni, ha letestelem és úgy adom neki a tápot, akkor nem működik, szóval nem lehet átverni, azt a 8 lábú ic-t akárhol adok neki jelet, nem tudom árverni.
Csinált már ilyet valaki?
(#) granpa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Miért nyomógombosra? Plusz hibalehetőség. Ha már kint van a táp, akkor ugyanúgy (jól) működik.
(#) zsoltee0001 válasza granpa hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Azért mert sajnos előre dolgoztam, kiépítettem a billenő kapcsolót, mivel nem tetszett az érintős kivitel.
De megoldottam, beáldoztam egy tanítható távirt.
Egyébként azért nem jó az érintő gomb, mert ráfeküdnek nyomkurásszák, nem hiszik el, hogy működik
(#) mraulajos hozzászólása Szept 23, 2020 /
 
Hali!
Van a lakásban, (nem az enyém) egy hagyományos, 8V os reduktorral működő kapucsengő.
Ezzel egy időben kellene hogy szóljon, egy másik helységben, ugyan azzal a gombnyomással, mondjuk, egy ilyen csengő. Mit tudnék a reduktor/régi csengő mellé felrakni, ami küldené a jelet, saját adójával, a linkben szereplő csengő felé.? Milyen megoldást lehetne ide kitalálni? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Ha nincs a fiókban, akkor lehet venni AC tekercses relét.
(#) mraulajos válasza Gafly hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Arra gondolsz, hogy ezzel indítsam az adót?
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
A relé együtt kap áramot a hagyományos csengővel és amikor behúz, akkor az érintkezője zárhatná a vezeték nélküli csengő gombját. Így le van választva, nem lehet gond.
Amire figyelni kell:
- sajnos 230V-ot is szoktak a csengőnyomóra vinni, a szekunder oldal helyett, óvatosan!
- a vezeték nélküli csengők közül nem mind szereti, ha bármi rá van forrasztva, ez majd a próbával derül ki
Használhatsz DC relét is, ha olyan van otthon megfelelő feszültségű, csak egyenirányítani kell.
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Köszönöm, értem az elképzelést, és átlátom amit leírsz. Próba.
(#) Godzilla hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Helló!
Egyszerű problémában szeretnék segítséget kérni. Forecum8 digitális drótnélküli kapu csengő adó részét szeretném kicsit máshogy használni. Nem a rajta lévő gombbal szeretném aktiválni ha nem egyszerűen a tápfeszültség bekapcsolásával.
Erre viszont nem tudom rávenni. Azt szeretném hogy a tápfeszültség bekapcsolása után azonnal lépjen működésbe és adja a jelet. Hiába tartom nyomva a gombot miközben tápot adok csak akkor ad jelet ha elengedem és ismét megnyomom. Vagy az következő lenyomásra. Szóval erre kellene valami egyszerű megoldás.
Kapcsolási rajzot sajnos nem találtam de képet mellékelek. (A switch ki van operálva) Köszönöm a tanácsokat !
(#) Inhouse válasza Godzilla hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Sajnos sok ilyen csengőnek nem lehet kivezetni a gombját, mert nagyon leromlik a hatótáv és el is hangolódnak. Mindegy, hogy optokapun keresztül, vagy tranzisztorral, vagy egyéb alternatív módon próbálod a saját gombjától távolabb működésre bírni, amelyik ilyen, az nem lesz jó. Mentő megoldás szokott lenni az, amit te szeretnél, de ezek szerint az sem mindig járható, illetve ott is kerül plusz vezeték, bár a tápvonalra.
Barkács megoldás, de esetleg az működhet, ha 10-20cm műanyag rúddal nyomod egy mágnestekerccsel.
Mi a cél? Mire használnád?
Olcsón kaphatóak 433MHz-es adó-vevő párosok, akár 4 csatornásak, ott rendes bemenetek vannak, jó nagy a hatótáv is, nem 10-15m.
(#) Godzilla válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Köszönöm a választ ! Kapu vezérlő elektronika dobozába tenném ki ami nyitás közben tápot adna neki a lakásban meg hangjelzés lenne ha nyílik a kapu. Ez valami flip-flop ami a nyomógombbal impulzust ad de odakinn a dobozban nincs mivel megnyomni a gombot Szóval ha áramot kap (mert nyílik a kapu) akkor ennek úgy kellene működni mintha megnyomnák a gombját. Talán egy egyszerű elkó áthidalással megoldható ez esetleg ? Ez esetleg késleltetve imitálná a gomb megnyomását ? Lehet hülyeség de ilyesmi egyszerű dologra gondoltam.
(#) Inhouse válasza Godzilla hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Nem lesz megbízható, ha össze is jünne. Valami ilyesmi kell neked. Ennek a vevőjének a kimenetére raksz egy hangjelzőt.
Az impulzus adásra egy monostabil elég lenne, egy impulzus, amikor aktív lesz egy erre való pont a kapu panelján. De talán használhatóbb lenne egy astabil, ami impulzusokat ad, amíg nyitva van. Mert, ha csak egy van, és lemaradsz róla, akkor nem fogod tudni, hogy nyitva maradt.
(#) Godzilla válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Ez egy szett amihez nem akarok hozzá nyúlni csak azt akarom hogy az adó amikor tápot kap (a független kapu elektronika kijelző lámpájával párhuzamosan) akkor adja a jelet és ne kelljen megnyomni rajta a gombot (mert nem is tudnám mert a kapunál lévő dobozba lesz elhelyezve). A vevő része 300 méterig jó és 36 dallamot tud úgy hogy nem akarom lecserélni ráadásul van belőle kettő.
(#) Inhouse válasza Godzilla hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Az lehet...van amikor akarunk valamit valamiből és nem nagyon jön össze.
Te írtad, hogy úgy nem megy. Marad amit írtam, hogy állandóan kapja a tápot és egy monostabil, vagy egy bistabil multivibrátor "nyomogatja" a gombot (zárja a 2 érintkezőt) egy tranzisztorral. Aztán majd kiderül a mókolás után, hogy mi a helyzet a 300m-el. Nekem még egy vezeték nélküli csengő sem tudta azt a távolságot, amit ráírtak, nyílt terepen sem. De egy típust kivéve bármit kötöttem rá, mint RF kapcsolat használhatatlan lett, a hatótáv pár méterre csökkent. A másik az, hogy mennyire biztonságos a kapcsolat, ha a szomszédnak is ilyen csengője van, akkor nem kapsz-e fals riasztást? Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) Godzilla válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Köszi a segítséget !
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem