Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   335 / 373
(#) Teki84 hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan kapcsolásra, ami 24V AC vel működik, (vagy DC vel, de akkor kérek egy Graetz hidas egyenirányítós kapcsolást is) és egy relét R11 kapcsol BE 3 másodpercig, aztán kikapcsol. Fontos hogy FIX 24V AC fogja hajtani ezt az áramkört R7-8-9-10 relé kontaktusokon keresztül, így azt szeretném ha az R11 csak egyszer húzna be és utánna hiába van rajta fesz többször nem.

Névtelen.jpg
    
(#) Bakman válasza Teki84 hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Finder 80.01.0.240.0000 relé, DI üzemmód.
(#) Teki84 hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Köszönöm szépen, de ez nagyon drága. Ezért fogok valamilyen áramkört összeforrasztani hozzá. Nincs gond a pénzzel, csak azzal hogy ez még esti mesét is felolvassa nekem, és még reggel a kávémat is lefőzi.
(#) Gabó válasza Teki84 hozzászólására (») Feb 3, 2019 / 1
 
Nem értem, hogy kb 10ezer mitől drága...
(#) levaitamas hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Kapcsolást keresek a következő problémára:
Egy 12V-os akkut kellene felügyelnie, aminek ha 10,5V alá süllyed a feszültsége lekapcsolja róla a terhelést. Mindaddig tartsa leválasztva az akkut a terhelésről, amíg annak feszültsége el nem éri újra a 12V-ot.
Köszönettel!
(#) orcika70 válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 4, 2019 / 1
 
(#) orcika70 válasza Teki84 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Van időzítő és késleltető fórum témák, ott találhatsz megfelelő kapcsolásokat.
(#) proli007 válasza Teki84 hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Hello! Megrajzoltam, mit kell tenni. Az áramkört egyszerűen csak sorba kötöd a relével. Mindegy hogy alá vagy fölé és melyik láb hova megy. De közvetlen 24V-ot ne kapcsolj az áramkörre, mert belepusztul. Szóval, csak a relén keresztül..
(#) muabid hozzászólása Feb 13, 2019 /
 
Sziasztok. A fiam ma áthozta az erősítőjét, vagy micsodát. Ehhez kellene kapcsolási rajz.Van benne egy-két ellenállás ami kissé megégett és nem tudom leolvasni a színkódját.
(#) Szabi1 válasza muabid hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Milyen végfokozat IC van benne?
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Feb 17, 2019 /
 
Sziasztok!

Digitális folyadékhőmérőhöz keresek kapcsolási rajzot (PIC nélkül) 250 C°-ig.

Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Hello! Ehhez elsőként el kell dönteni, milyen hőérzékelőd van/lesz. Másodsorban a kijelzés pontosság igényét meghatározni. Mert ez után lehet az érzékelőhöz (jelváltó) átalakító rajzot keresni/készíteni. Majd egy digitális voltmérőhöz illeszteni az egészet.
De lehet sokkal jobban jársz, ha veszel egy olcsó szabályzót, amihez van érzékelő. Azon ott a digitális kijelző is. (Többször árultak itt is ilyen panelműszert.) Amúgy milyen folyadék az, amit 250 fokra lehet hevíteni? Mert az érzékelőnek a közeget is el kell viselni..
(#) (Felhasználó 51715) válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Szia!

Főzésnél kellene a folyadékok hőmérsékletét mérni, pl olajét ami 150-200 C° között mozog.
A pontosság legalább +/- 5%. Persze mindezt megvehetném, de izgalmasabb megépíteni kallódó alkatrészekből.
(#) proli007 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Én is az építés mellett lennék, de szerintem ez az a valami, amit amatőr módon nem lehet használható formában elkövetni. Mert hőelem kell, ahhoz hidegpont kompenzáció, precíz műveleti erősítő (vagy cél IC) és digitális műszer. Táplálás, tokozás. Soha nem lesz olyan kivitelű/kezelhető mint egy ilyen összeintegrált célkészülék.
De sejtésem szerint, ha ilyen "kallódó alkatrészeid" lennének, nem tetted volna fel a kérdést, mert tudtad volna a választ magad is.
Hogy lásd kb. miről van szó.. TC0-200°C
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2019
(#) kokozo válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Szia!
Szerintem konyhába, nem szerencsés játszani az árammal, és minél egyszerűbb valami annál jobb. Bővebben: Link
(#) hegylako hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
szép napot mindenkinek

segítséget szeretnék kérni, ennek a készüléknek a kapcsolási rajza kellene

daily ease de-314p akusztik alarm

http://www.dailyease.com.hk/index_product_view.php?did=4425&did...=20718

sajnos én nem találtam

köszönöm
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) balta hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Szevasztok !

DENON DN 2000 F MK II.tápegység rajzot keresek. Nem azonos a 2000 F-essel .
(#) hegylako válasza balta hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
szia

itt nézd meg

https://www.hifiengine.com/manual_library/denon/dn-2000f.shtml
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Szeretném meglelni a Canon Pixma 220 Printer tápegységének a k.rajzát , ha megvan valakinek kérném szépen , sehol nem találtam a net-en ,nagyon örülnék neki. Tipus: K30292. Van itt egy kép is róla. előre is nagyon köszönöm , ha sikerülne.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019

táp1.jpg
    
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Sziasztok. Keresném KOMPLETT leírását, kapcsolási rajzát az AM-FM Signal Generator TR-0734 / R076
Típusú masinának. Jelenleg a léptető gombokra az előlapon egyáltalán nem reagál, a frekvencia váltó gomb nem marad a helyén, kimenetén megjelenik modulált jel bár 10-20mVpp max.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) mineral hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy régi-régi frekvenciamérő műszert. Típusa TR5253 Q18. Bővebben: Link
Ehhez keresek kapcsolási rajzot. De sajnos a közös barátunk a google nem tud segíteni.
Meglenne ez a rajz közületek valakinek?
Köszönöm.
(#) ocsibacsi63 hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Üdv!
Dell Inspiron1525 Laptop adapter kapcsolási rajzot keresek.
Köszi, ha valaki tudna segíteni.
(#) PDM válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
(#) szikorapéter válasza PDM hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Komplettet keresek ez pont az ami fent van elektrotanyán is ez is a 149. oldallal kezd :/
(#) ocsibacsi63 válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Üdv!
Megjavítva.Ha valakit érdekel hogyan,mi volt a hiba, szívesen leírom.
(#) zolika60 válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Konkrétan engem nem, de ha valaki később erre jár és érdekelné miért ne tudja. Írd tehát le lart pur lart.
(#) ocsibacsi63 hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Üdv!
Ha már így "benne voltam" a kapcsolóüzemű tápegységekben, egy korábban félretett 12V 1A-es "meghótt" tápot is megjavítottam.Na de ennél mi volt a hiba? A következő: a 12V helyett csak 6V volt terheletlenül. A kimeneten van egy dióda, amely nyitó-záró irányú ellenállása közel egyforma volt a helyén mérve. Egyik lábát kiforrasztva már tökéletes értéket mutatott. A hibát a kimeneten lévő 100 mikrofarados elkó okozta. Azt kicserélve (igaz olyan méretű és feszültségűm csak 220 mikrósban volt a "készletemben), máris tökéletesen működött.
Ezt csak okulásképpen írtam le.
(#) ocsibacsi63 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Üdv!
Ha Téged nem is érdekel, de kérésednek eleget teszek.
Az NCP1271 azért tiltott le, mert a 19,5 V-os (kimenet) részen, ahol a laptophoz menő kábel(még benn a dobozban) zárlatos lett valamiért (szerintem a gyártásnál nem álltak a helyzet magaslatán),
ugyanis ez a kábel úgy néz ki , ha elvágod a dobozon (kívül):belső vékony szigetelt ér(ez megy a tűre) - árnyékolás(ez a táp pozitivja) - szigetelés - árnyékolás(ez a táp minusza) - szigetelés(külső).
Ezen a két árnyékoláson megy a "kajfó", így szétszedve látszik is a zárlat nyoma.
Egyébként egy nemrég hozzászólónak is valószínű ez volt a hibája ezzel a kütyüvel,csak nem írta így le részletesen.
Azért egy ha egy magyarnyelvű leírást tudnál küldeni az NCP1271-ről, az megköszönném!
(#) denes hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
Siasztok.
Van egy hibas Samsung bluetooth-os erositom melynek a sub boofer tapja hibasodott meg.Javitas celjabol keresem a kapcsolasi rajzot , vagy legalabb a tap rajzat . Ha valakinek megvan kerem segitsen.
Elore is koszonom.
(#) denes hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
Bocsi model HW-C470.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
Következő: »»   335 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem