Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   334 / 373
(#) Csilag hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek denon dra 435r kapcsolasi rajzra lene szükségém .
(#) kiszebra válasza Csilag hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Szia!

Csatoltam.
(#) EcoPityu hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Szia!
Tanyán, még hasonló sincs, ebay-en pénzért árulják!
Szerintem, csak úgy, nem is lesz meg a service manualja!
Mellesleg, kétszer létrehozni azonos topicot, még véletlenül is felelőtlenség...
Valószínű törlésre kerül!

Pityu
(#) pittyu2 hozzászólása Dec 18, 2018 /
 
Tisztelt fórumtársak.
Zajos környezetben szeretnék "sztetoszkóp "szerű készüléket használni. Pl: autó motortérben meghalgatni a vízpumpa csapágy hangját , stb. Volt kapcsolási rajz két mikrofonnal , ahol az azonos, mindkét mikrofon érzékelte jeleket kivonták egymásból, és csak a hasznos volt hallható.
Már nem találom ezért kérek segítséget.
Köszi -Pittyu
(#) proli007 válasza pittyu2 hozzászólására (») Dec 18, 2018 / 1
 
(#) pittyu2 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Köszi, rád mindig számíthatunk a fórumban.
Valamikor régi - talán Ezermester újságban volt sisak beszélőnek- egy rajz azt nem találtam.
Ez a rajz szerintem jó lesz. Tervezek is gyorsan egy panelt hozzá.
Köszi: pittyu
(#) proli007 válasza pittyu2 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Anno zajos környezetben használtunk ilyen fejhallgató-mikrofon egységet. A németek hozták egy géppel, az meglepően jól működött. Nem volt benne semmi varázslat, csak a mikrofon volt más mint a többi. Ugyan is a hátulján is volt egy lyuk, így a környezeti zajt a membrán mind két fele megkapta, vagy is a nyomás kiegyenlítette egymást. Mivel a mikrofon egyik fel volt a száj felé, azt viszont jól "hallotta".
Egy csapágy hangot viszont igazából testmikrofonnal lenne célszerű hallgatni. Mint valaha voltak a repülős fejvédősisakban a gégemikrofonok. (Még talán nekem is van valahol egy.) Iparban Piezo gyorsulásérzékelőket használtunk ezek kimondottan rezgésérzékelők. Melynek jelét B&K spektrumanalizátor dolgozta fel. Persze ez nem az a hobbi kategória.
Egyébként pedig a "vén Ganzos mester", egy 300-as csavarhúzót használt detektálásra amit a csapágyra nyomott, és a másik felét a fülére szorított és abból megmondta, hogy a a turbina tengely el van repedve. Ez az évek és a gyakorlat pótolhatatlan kettőse.
A BMW-nél műfejet használnak a motor zajdiagnosztikai elemzésére, amit digit magnóra vesznek fel. Ebből a szakértő otthon megmondja, hogy a motornál minden rendben van-e. Itt voltak egyszer bemutatón. Műfej, digitális korrekciós szűrő, digit magnó és nyitott ELS fejhallgató. Meglepő élmény volt. Nem lehetett tudni, hogy a szomszédod a felvétel közben szólt, vagy most szólt hozzád éppen.

Zajdiagnosztika..
(#) zolika60 válasza pittyu2 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Egy hosszú csavarhúzót szoktam erre használni. Persze nem olyan elegáns, hatékony és elektronika sincs benne.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) pittyu2 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Mégegyszer köszönöm a rajzot. Már elkezdtem SMD alkatrészekkel tervezni, csak bealudtam -mert éjszakás voltam. Öreg vagyok már ahhoz hogy az ékszíjhoz dugdossam a fejem, venni nem akarok semmit- ehhez itthon mindenem van.
(#) janigel hozzászólása Dec 20, 2018 /
 
Feszültség sokszorozó példa "dani555" - nek.
Ilyen volt megépítve.
(#) Csilag hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Sony ta-av590 kapcsolási rajzra lene szükségém előre is kőszőnőm
(#) kadarist válasza Csilag hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Innen letöltheted: Bővebben: Link. Várd meg, amíg alul megjelenik a Download felirat, majd katt rá.
(#) Csilag hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Szia nem engedi le tőlteni
(#) mineral válasza Csilag hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
"Várd meg, amíg alul megjelenik a Download felirat"
Ez akár fél perc is lehet. Nálam legalábbis nem ritka.
Arra a Download feliratra kell kattintani.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2018
(#) Csilag hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Kőszőnőm sikerőlt letőltenem kellemes űnepeket
BÚÉK
(#) Csilag válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Köszőnőm sikerült meg javitanom amitt kőldöd kapcsolasi rajzal
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Sziasztok. Keresném Castone CPA1200B kapcsolási rajzát. Válaszokat előre is köszönöm.

Ugyanitt keresnék régi rádiótechnikákban volt IBM XT perifériához kapcsolásokat bármi jöhet.
(#) Bassmester hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Sziasztok! Sherwood SCA-2100 service manual-t keresek.
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Sziasztok. Keresnék 6,3-as jack XLR átalakításra valami kapcsolást. Sima bekötés sehogysem jó! Egy aktív hangláda bemenetén egyetlen XLR csatlakozó van, arra kellene csatlakoznom. Az XLR rögtön a végfokba megy tehát nem tudok változtatni a bekötésen sajnos, mindenképpen szükséges volna a szimmetrikus jellé alakítás.
(#) Bassmester hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Bowens GM-500, GM-750, vagy GM-1000 kapcsolási rajzot, service manual-t keresek.
Ha netán van valakinek, kérem ne tartsa titokban
(#) mraulajos hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Hali!
Szeretnék kérni erről a végfokról kapcsolási rajzot.
ECLER APA 1000
(#) sany válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Itt van , csak én nem tudom letölteni.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) janigel válasza sany hozzászólására (») Jan 15, 2019 / 1
 
Ha a "This file is downloadable free of charge: ...processing... átvált Download -ra akkor lehet letölteni.
Várd meg türelmesen.
(#) mraulajos válasza sany hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Köszönöm, megvan!
(#) ttindian hozzászólása Jan 16, 2019 /
 
eltac n20 indukciós, kapvsolási rajzot keresek.
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Sziasztok. Volna itt egy áramköröm, eredetileg nem így nézett ki de most elakadtam. Az áramkör lentebb. Eredetileg 1 tranzisztor hajtja a nagyfesz trafót (2 ceruza elem a tápja) és úgy megy tovább a nagyfesz rész. Igen csak ott a gond hogy a primer visszacsatoló (pr1) össze van kötve a nagyfesz kimenet egyik oldalával (pr2 a nagyfesz tekercs). Milyen meghajtást ajánlotok ami keveset fogyaszt, de képes a sokszorozót működtetni?

131_6.jpg
    
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Most elkészítettem ezt az áramkört de ez alkalmas lehet nekem, mivel ugye még fel kéne küldenem 500V körülire a feszültséget. Ez az áramkör szépen működik csak azt nem tudom menne-e vele a sokszorozó is.....

Mod: A probléma megoldva mivel alapból 480V a kimeneti feszültségem 1,4V bemeneti feszültség mellet. Ez pont így jó most ahogy van.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2019

07Avo.jpg
    
(#) Csilag hozzászólása Jan 25, 2019 /
 
Üdv mindenkinek! Vettem egy sankyo src4040 rádiós erősítőt hibásan. Kapcsolási rajzra lenne szükségem. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) mp3maker hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Sziasztok. A.F. Power Generator TR 0163/A P.I.F. III kapcsolási rajzát keresem.
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 29, 2019 /
 
Sziasztok! The T.Amp TSA 4-700 kapcsolási rajzot keresek.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
Következő: »»   334 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem