Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   130 / 195
(#) mex válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
"Egyáltalán nem ideális kenéshez."
Pedig de. Profi alu megmunkálásnál is minimálkenésként alkoholt használnak.
(#) Medve válasza mex hozzászólására (») Márc 2, 2019 / 1
 
Ha a kenése kevés is , de a hűtő hatása annál inkább jobb!
(#) Alkotó válasza mex hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Legyél elnéző velem szemben, de fenntartanám az eredeti álláspontom. Azt nem tudom "profi" megmunkálás alatt mit kell érteni, de az ideális kenőanyag a petróleum (a profi spray-k is jelentős részben ebből vannak), és hatékony még a gázolaj. Vedd észre, gondosan kerültem a felsorolásból az alkoholt, mert az nagy valószínűséggel még a kenés előtt elpárolog és a gőze simán meggyullad akár a forgácsoláskor előforduló hőfokon is (ha van elszívó, akkor meg abban gyulladhat meg, ami ronda dolog), ráadásul az alkohol nem jó kenésre, mert nem síkos. Tegyél egy cseppet az ujjaid közé és dörzsöld össze, meg fogsz lepődni mennyire tapad. Ha ugyanezt egy csepp gázolajjal teszed, akkor még kézmosás után is síkos az ujjad tőle.
(#) CIROKL válasza V8engines hozzászólására (») Márc 2, 2019 / 1
 
Burkolat , tárgyasztal, szikrafogó?
Igy életveszélyes azt tudod!
(#) Alkotó válasza Medve hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Ez igaz, a párolgás hőelvonással jár. Ennek mértéke azonban nem vetekszik a bőséges és folyamatos folyadékáramláséval.
(#) Medve válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
A folyékony nitrogénnek mekkora lehet a viszkozitása? Na ebben az esetben a ridegtörékenységtől kell félni. Nagyolásra jó lehet!
(#) V8engines válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Az első kipipálva. Ennyi van meg hozzá. -Már az életveszélyes, hogy én kötözgettem a 380-at.
De már többektől megkaptam amúgy ezeket, hogy nem "helyes" így a gép.
Mivel csak én használom (azt a kevés időt és amire kell), pont megfelel. Gyermek nincs (sajnos), így ez a veszélyforrás is kilőve.
De persze, képben vagyok a veszélyekkel.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2019
(#) V8engines hozzászólása Márc 2, 2019 /
 
Szép Napot!
A témánál maradva.
Tud nekem v.ki segíteni, értelmezni? Nem. Pontosabban évjáratra, gyártóra lennék kíváncsi. A többi adat nagyjából okés, az megy. Ennyit sikerült elérnem vizes csiszolás útján. Jobban nem mertem nekimenni. Nitro kevés volt, mással végül nem is próbáltam.
Gugli barátom, de most szerintem sziesztázik. Nem hajlandó megkeresni.
Meg szerintem a KLAS előtt hiányzik még 1-2 karakter is.
Köszönet!
(#) afp válasza V8engines hozzászólására (») Márc 2, 2019 / 1
 
Uprimny és Miklas
(#) V8engines válasza afp hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Tuti? Én Niklas-t tippeltem volna. Uprimny meg kevés még Guglinak.
Na de még keresgélünk majd.
Köszönöm az igyekezetet!

Aha, azt hiszem már rátalálok a nyomra. http://www.antikvarkonyv.hu/muszaki/elektromos_gepek_es_tartozekok_...s.html
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2019
(#) vision61 válasza Medve hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Nem érnél el vele se hűtést, se kenést, mert amikor kiöntöm a tároló edényből a cseppfolyós nitrogént, apró golyókként elgurulnak. Látványként érdekes.
(#) yulo5310 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Én már cc 50 éve hidraulika olaj és petróleum 50/50 keverékével fúrok,drehálok alut,és bevált!
(#) Kovidivi válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Drehálok? Vagyis esztergálsz? Az esztergálás németül drehen. Érdekes, hogy át lett véve a szó ilyen formában.
(#) Medve válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 3, 2019 / 3
 
Sőt, aki ezt végzi, az a drehás!
(#) zolee1209 hozzászólása Márc 20, 2019 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék azoktól, akiknek olyan li-ion akkumulátoros PARKSIDE gépük van, amiben PAP 20 A1 típusú akku való...
Nemrég vettem egy akkus fúró/csavarozó gépet. Az tűnt fel, hogy viszonylag gyorsan lemerül az akku. Érzetre többre számítottam. 20V 2000mAh van ráírva. Frissen feltöltve sem éri el az akku kapocsfeszültsége a 20V-ot, 18,8V-ot mérek. Belenéztem az akkuba, 5 cella sorbakötve. A cellákon nem láttam típusjelzést, de feltételezem, hogy 4,1-4,2V-ig fel lehetne tölteni őket. Ehelyett 3x3,95V-ot és 2x3,45V-ot méretem a cellákon a töltés befejeztével. Esetleg aki rendelkezik ilyennel, rámérne legalább az akku kapocsfeszültségére? Hogy ez szándékosan ilyen, vagy épp valami gyártási szórásnak köszönhetően nem töltik fel rendesen az akkut? Utóbbi esetben visszavinném garanciában, egyébként felesleges kör lenne.
(#) promise válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 20, 2019 / 1
 
Szia!
Rámértem: 20,2V a feszültség úgy,hogy feltöltés után már volt használva és kb. másfél éves az akku.
Gyors lemerülést nem tapasztaltam a használat során.
(#) fastaction válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 20, 2019 / 1
 
Két hete van nekem is , kb. : egy órát használtam , még nem éreztem , hogy merűlne .
(#) Poli válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 20, 2019 / 1
 
Ha megvan a blokk, akkor 3 évig garanciás.
(#) Kovidivi válasza fastaction hozzászólására (») Márc 20, 2019 / 1
 
Ha két cella 3.45V-on van, a másik kettő pedig 3.95V-on, akkor nincsenek a cellák balanszálva, a védelem pedig lekapcsol, hogy ne töltse túl a cellákat. Én megpróbálnám 2-3x lemeríteni, feltölteni szépen lassan, hátha az akksinál levő áramkör kiegyenlíti a különbséget (ha egyáltalán képes rá), ezt töltés után le tudod mérni, ha a cellák feszültsége közötti különbség csökken, akkor csak használni kell a gépet minél többet, a cellák feszültsége egy szintre lesz hozva. A cellák kiegyenlítését te is megteheted (kívülről), ha akarod, vagy garancia.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) nagym6 válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 20, 2019 / 1
 
Egyetlen cella gyengesége is okozhatja az egész pakk gyengeségét.
(#) zolee1209 hozzászólása Márc 20, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ!

Lemerítettem a gépet, nem volt nehéz.
Addig indítgattam, míg alacsony üresjáratnál is letiltott már. Gyors szétkaptam az akkut és rámértem a cellákra. Nos, a túlmerítés védelem működik, csak a cellák nincsenek még egy szinten. 3,87V 3,85V 3,22V 3,37V és 3,84V a cellafeszültségek. Balanszírozás szerintem nincs benne, csak a cellánkénti feszültségfigyelés, illetve túláramvédelmet vélek felfedezni a panelon. LGT8P22A IC van rajta, valószínűleg mikrovezérlő mert van a panelon programozó interfész, de adatlapot nem találtam. Az, hogy 3,2V-os cellafesznél lekapcsol oké, de feltöltéshez a 3,95V-ot keveslem. Túráztatom még néhány alkalommal a gépet, hátha észhez tér az a két gyengébb cella. Utána kívülről egy szintre hozom őket, aztán ha úgysem akarják az igazat, akkor visszaviszem...
(#) Gabó válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Én a helyedbe nem játszanék vele... Vinném vissza. Ez nem kis eltérés a celláknál.
(#) zolee1209 válasza Gabó hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Gyanús, hogy a külső rátöltést már ki fogom hagyni...
(#) Gabó válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Ha a szórás még 3,87 és 3,70 közt lenne, azt mondanám érdemes megpróbálni, de így nem.
Hasonló cellákkal makita aksit nézegettem, és amik ugyan így feszbe kevesebbek voltak, mondhatni kukák. Ha jók a cellák, arányosan kell(ene) merülniük, töltődniük.
Persze ha visszaviszed ne ezt mondd, hogy szétkaptad, méricskéltél, és így derült ki, hogy rosz, hanem hogy felrakod tölteni, és pár csavar után gyenge meg füstöl, szaglik stb...
(#) fastaction válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Az enyém hibátlan
(#) Kovidivi válasza fastaction hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Ja, bocsi. Zolinak kellett volna válaszolnom.
(#) zolee1209 válasza Gabó hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Még múlt héten szerdán este lemerítettem egyszer. Akkor már a töltője is hibásnak mutatta a pakkot. Az egyik cella 3,17V-ra merült. Kicsit rábikáztam kívülről, utána sikerült feltölteni. Majd szépen elcsomagoltam az egészet, és pénteken visszavittem. Megkérdezték, mi a gond, mondtam, hogy hibás az akku. Pénzt visszaadták, majd mentem egy kört az üzletben, mást is vettem... Az akkus fúróknál dilemmában voltam, melyiket is válasszam, hogy jó legyen...
De sikerült jót venni. 20,6V a frissen töltött üresjárati feszültség, és a terhelést is jól bírja immár.
(#) CIROKL hozzászólása Ápr 5, 2019 / 9
 
Talâltam egy szép kis mocit itthon igy felhasználtam gyorsan.
Nem nagy durranás de szépen müködik .
A szalag 50mm széles 1000mm es
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019
(#) sector99 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
De nagyon is szép, precíz és esztétikus gépet csináltál ! Gratula !!!
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Mekkora a motorfordulat?
Következő: »»   130 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem