Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   42 / 48
(#) gordonfreemN válasza kiszebra hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Köszi, erre már én is gondoltam, de erősen át kellene számolni a bordák mennyisége miatt. Megközelítőleg jó (és adott esetben ez elég is), de szerintem lehet a felületből is becsülni pontosabbat.
(#) Rober_4 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Mivel ez egy gyári monitorhangfal, már van benne hűtés ugyanehhez az ic-hez- Bár itt azért sokkal nehezebb a méretet megállapítani szerintem. Ugye a monitorhangfal hátlapján van csak hőleadás, illetve a reflexnyíláson, ami teljesítmény függvényében jobban hűt. Hát én ezt tuti ki nem számolom
(#) morell hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Szeretnék LM1875 erősítőt készíteni.
Melyik a legjobb hangú kapcsolás?
A képen lévő 6 alkatrészes kapcsolást ismeri valaki?
Milyen típusú kondenzátorok és ellenállásik kellenek, hogy kiváló hangja legyen?
Köszönöm.
(#) morell válasza morell hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Felhozom újra.
Beszereztem az IC-ket.
Melyik kapcsolást ajánljátok?
Egy 120 W +/-35 V-os tápom van. Hogyan tudom csökkenteni a feszültséget?
Mit tanácsoltok?
(#) latyakosa válasza morell hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
A tápcsökkentős kérdésed itt offtopic.
Ha toroid a trafód és van a közepén hely akkor tekercselhetsz rá annyi menetet amivel mindkét oldalon csökkenteni tudod a tápfeszültséget.

További opciónak az LM1875 helyett, LM 3886 vagy LM3875, TDA7294 építenék erősítőt azoknak ez a táp kiváló.

Szerzel másik trafót

Áteresztős stabilizátorral elfűtöd a felesleges tápfeszt.
(#) Rober_4 válasza kiszebra hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Közben én levettem az ellenállásokat, és felgerjedt az egész, sziszegett, kattogott, úgyhogy maradtak a 10-ohmos ellenállások, úgy dobozoltam be. Szerintem felgerjed nagyfrekin...
(#) mhl hozzászólása Márc 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Összegyűjtöttem jó pár kérdést, ha csak egy-egyre kapok választ azt is megköszönöm!
- Mi a véleményetek erről: Bővebben: Link Ez ugye a Jeff Rowland Model 112 erősítő kvázi másolata akar lenni? Csak az egyszeres megépítésen gondolkozok(vagyis nem párhuzamos), úgy is megállná a helyét a kapcsolás?
- Kíváncsiságból kérdezem, az LM szériában a csipen belül, az ellenállások milyen típusúak lehetnek, vagyis kerámia, fémréteg ...?
- A másik, használt már valaki DRV134-t bemenetre?
- És a táp ki ne maradjon, áram "stabilizálás" után, az erősítő táp lábain a plusz kondik nem keltenek újra "hullámot"? Vagyis Karesz 50 mérése: Bővebben: Link
Meg itt van ez a kapcsolás is ahol csak egy kis értékű kondi van pluszban a lábon:
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2019
(#) bencikusz válasza mhl hozzászólására (») Márc 9, 2019 / 1
 
Szia!

Igyekszem megválaszolni a kérdéseidet.

I. A linkelt kapcsolás működőképes párhuzamosítás nélkül is, bár akkor már egyszerűbb a gyári ajánlott kapcsolást megépíteni.

II. A chipen belüli ellenállásokat ne úgy képzeld el, hogy ott egy fizikai 0805 ös ellenállás van, ott a szilícium lapka szennyezésével alakítanak ki ellenállásokat, és ezeket esetlegesen lézerrel "trimmelik" hogy elérjék a kívánt ellenállást

III. A DRV134 nagyon érdekes IC. Le is mentettem az adatlapját, de neked ez most nem jó. Ugyanis az első linken szereplő erősítőbe azért kellett mert hídba szeretné kötni az erősítőt a készítő. Ezt úgy lehet megoldni hogy a két oldalt az erősítőnek ellen fázisban hajtja meg. Ez az IC mivel szimmetrikus vonal meghajtásra van tervezve ad egy invertált és nem invertált kimenetet. Persze ha te is hídba kapcsolt erősítőt szeretnél építeni akkor biztosan jó lesz.

IV. Karesz 50 mérését csak most látom, mindenképpen érdekes, majd jobban utánajárok én is. Viszont az adatlap alapján a nagyfrekvenciás gerjedések elkerülése érdekében mindig javasolt az IC tápágba közvetlenül!! az ic mellé tenni 100n hidegítő kondenzátort.

Remélem sikerült pár kérdést megválaszolnom. Ha valamit ne adj Isten rosszul írtam, akkor majd a többi kolléga kijavít

Minden jót. B
(#) mhl válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Szia!
Kösz, megválaszoltál mindent!
- Minden megépített kapcsolás érdekel, az LM szériával kapcsolatban. Biztos van amelyik jobban illeszkedik a chip felépítéshez, de nem vagyok biztos benne hogy a gyári kapcsolás az. A másik, csak hobbista vagyok és a gainclon-on kívül mással nem is próbálkozok.
- A DRV134-et még XLR csatlakozáshoz is használják, amire lehet, hogy szükségem is lesz. Bővebben: Link
(#) mhl hozzászólása Júl 20, 2019 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az LM4766-os IC adatlapján közölt kapcsolásból, mely alkatrészek hagyhatók el? Annak figyelembe vételével, ha elé aktív hangváltót szeretnék kötni.
(#) reloop válasza mhl hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Szia! Az aktív hangváltó nem befolyásolja az áramkör működését. A csatorna hangerejét a *Rv helyett máshol is szabályozhatod, koppanásgátló áramkör használata esetén pedig elhagyható a Cm kondenzátor és S1 helyére átkötés kerül.
(#) mhl válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Szia! Arra gondoltam, hogy csökkentem az alkatrészeket. Elhagynám a Cin , Rin ezt csak abba a hangváltóba raknám ahol nincs kondi vagy vágás. És elhagynám a kimeneten az L tekercset és az R ellenállást , mert 50cm-en belül lenne a hangszórókhoz, de akkor nem tudom mennyi V-ot lehetne rákapcsolni. És a bemeneteket összekötném 220p kondival, az esetleges gerjedés miatt.
Esetleg ezek így elhagyhatóak lennének?
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2019
(#) reloop válasza mhl hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Nem ismerem milyen felépítésű a hangváltód kimenete.
Biztosítanod kell, hogy a végerősítő neminvertáló bemenetei test potenciálon legyenek, ez az egyenfeszültség fogy megjelenni a hangszórón.
(#) mhl válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem!
Az LM4766-os IC-t érdemes-e egy nyákra rakni a táprésszel(egyenirányító és kondik)?
Még az jutott eszembe, hogy aktív hangváltó használata esetén nem lenne jobb invertáló módba kötni az IC-t? Esetleg javulna a hangminőség? (bár gyári aktív hangfalban nem invertálóban van)
(#) reloop válasza mhl hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
A táp és az erősítő egybeépítése csökkenti a huzalok számát, viszont a későbbi módosítás nehézkesebb.
Az invertáló kapcsolás kisebb torzítású, viszont cserébe más problémák merülnek fel, okkal nem vált elterjedté.
(#) mhl válasza reloop hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Kösz! Ha megvan a nyákterv átnéznéd, hogy jól csináltam? Jó része már megvan, ha lesz időm kb egy hét múlva kész.
(#) gordonfreemN hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Sziasztok!

A két képen látható a két csatona LM3886 IC-vel 50mV/DIV osztásban. Látható, hogy az egyik mintha gerjedne. Jól gondolom?
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2019
(#) CHZ válasza gordonfreemN hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Brumm, vagy egyéb zaj is lehet.
(#) gordonfreemN válasza CHZ hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Ha brumm az mitől ilyen gyors? A képen 1kHz az alapjel
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2019
(#) gordonfreemN hozzászólása Szept 10, 2019 /
 
Közben annyi kiderült, hogy ha nem szigetelem a bordát és megérintem, akkor alamelyest kisimul a zaj. 1kHz az alapjel, illetve 10us/DIV az időkapcsoló.
Antennázna a borda, vagy miért van ez? Nem találkoztam még ilyennel.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2019
(#) CHZ válasza gordonfreemN hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Bordát GND-re kellene bekötni.
(#) reloop válasza gordonfreemN hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Szia! Kérlek fotózd le az összeállítást tápostól! Lehet olyasmire kéne rákérdeznünk amire látatlanban nem is gondolnánk.
(#) gordonfreemN válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Az alábbi cikkben látható egy torzítás klippeléskor a negatív fèlperiódusbanBővebben: Link
Mitől lehet és hogyan lehetne megszüntetni?
(#) reloop válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Szia! Túl sok dolog nincs vele, a normál használat során nem kergetjük clip-be az erősítőt.
Gyanítom a parazita kapacitások, induktivitások miatt kell egyedileg hangolni a kompenzációs tagokat.
(#) scooby_ hozzászólása Nov 28, 2019 / 7
 
Sziasztok!
Elkészült az én GainClone példányom is LM3875-tel.
Oldalanként 4x4700µF pufferrel, és stabilizált tápegységgel. Hangerőszabályzó nincs, a jel közvetlen az erősítő bemenetére kerül. Pic-es vezérléssel, ami egyben a hangfalvédelem is.
(#) reloop válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Szia! Gondos és szép munka
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Szép, látványos felépítés. Gratulálok!
A hűtőborda nagyságát mi alapján határoztad meg? Amennyire meg lehet ez a fotó alapján ítélni, az első kb. 10 cm-en csatlakoznak hozzá hűtendő alkatrészek, és a többi részen már nem. E miatt a hátsó rész szinte már egyáltalán nem vesz részt a hőleadásban.
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm! Igyekeztem, már nagyon régen tervben volt egy ilyen építése, sajnos csak mostanra forrta ki magát. Nem csalódtam benne egyébként. Ahhoz képest, hogy IC-s, határozottan nem rossz. Kicsit féltem a kábelezéstől, hogy zajos lesz ha közel kerül a trafóhoz a jelvezeték, de nagy meglepődésemre síri csendben van ha üresen van hagyva a bemenete.
(#) scooby_ válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Szia Mester!
A borda méretébe nem volt beleszólásom, ez egy ebayen kapható gyári műszerdoboz. Méretek adottak voltak, és ehhez alakítottam a panelterveket meg a belvilágot. Egyébként maga a borda "oldallapként" is funkcionál a dobozon.
Gondolkoztam, hogy az erősítőnek kéne középre kerülnie, de féltem, hogy a trafó közelsége esetleg hallhatóan megszórná, ezért azt próbáltam minél távolabb elhelyezni az erősítőtől.
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Bölcs döntés. Jól találtad meg a harmóniát a lehetőségek és az igények között. Abból nem szokott baj lenni, ha kicsit több a borda, mint az szükséges lenne.
Nincs nagy rutinom ebben, de a toroidok szórása kicsi, a bekapcsolási pillanattól eltekintve alig zavarják a környezetükben lévő áramköröket. Lemezelt vasmagnál egészen más tapasztalataim vannak, azok legjobb pozícióját forgatással és tologatással kell kikísérletezni.
Következő: »»   42 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem