Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érintőkapcsoló
 
Témaindító: fureszk, idő: Ápr 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 7
(#) proli007 válasza blaci hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Hello!
Az eredeti kapcsolásban, van egy tervezési hiba is. Ezt javította, az értékek módosításával. Az ezt követő integrálást és komparálást nem találtam szellemesnek. Úgy kritikus a komparátor szintje, és a jelhez kell igazítani. Ráadásul, azt írtad, hogy csak 4V-ra jön le. Egy komparátor kimenete nem lehet "fél egy". Az vagy magas, vagy alacsony szintű. Ha nem annak méred, akkor kapcsolgat. Ami egy hiszterézis mentes nullkomparátornál, ami ebbe volt beépítve nem csoda.
Ezért választottam más utat. Itt ha az érzékelő felőli jel eléri a küszöbszintet, a dióda kisüti a 100nF-ot. Ha meg nem mert tapizod, akkor feltöltődik a 100kohm-on keresztül, és a CMOS hiszterézises komparátor határozottan átvált. Szerintem ez a módszer, még sokkal egyszerűbb is.
üdv! proli007
(#) Raiden válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Sziasztok

Jó ez a kis rajz s működik, egy kis segítség kellene hozzá nekem pedig. az 555- részénél, hogy kell megoldani, hogy érintés után a 3-as lábon ne maradjon kint a jel? Mert most úgy működik, hogy megérintem s kimegy a jel újbol megérintésnél leveszi a jelet, nekem meg addig kellene a jel kiadása ameddig megérintem vagy pedig pl . 2 másodpercig.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2013

555el.gif
    
(#) proli007 válasza Raiden hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Hello! Elvileg nem működhet így. Mert az 555 monostabil módban működik. Ha megérinted, akkor bebillen, és R1*C2 idő alatt, (ami jelenleg kb. 0,5sec) kellene visszabillenjen. (Már amennyiben az 555 3-as lábáról van szó.) Ha a kondi nem tud feltöltődni, akkor nem billen vissza. Valamint nem billen akkor sem, ha a 2-es láb állandóan L szinten van. Ekkor hiába töltődik fel a kondi. Viszont ha ez után kerül magas szintre a 2-es láb, akkor azonnal L szintű lesz a 3-as kimenet.
A kapcsolás tulajdonképen nem korrekt. Mert a 2-el láb magas szintjét, csak a dióda viszárama biztosítja. Bemeneteket nem szoktunk "lógva hagyni".. üdv!
(#) Raiden válasza proli007 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Kösz a segítséget, már meg is van a hiba. kondit fordítva tettem be. Okos vagyok mi?
Most úgy működik ahogy akartam.

üdv.
(#) proli007 válasza Raiden hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Ezért írtam azt, hogy "Ha a kondi nem tud feltöltődni.." üdv!
(#) usane hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Hello!
Nekem olyan kapcsolásra lene szükségem ami
- 1 elektródával működik. ebből találtam 1-2- kapcsolást
- 8 áramkört kellene kapcsolni és el kellene férjen egy 60-as átérőjű szerelvénydoboz méretű nyákon.

Találtam egy ilyet.
erről tud valaki valamit? Megkérdeztem ez a 2 van és nem is lesz több, jó régi, de sehol sem találtam adatlapot vagy kapcsirajzot vele. Valami hasonló van esetleg helyette?
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2013
(#) orcika70 válasza usane hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Szerintem ez lenne az.

UPC1362C.pdf
    
(#) kameleon2 válasza Raiden hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Bocsánat a közbekotyogásért, de már van sokkal egyszerűbb megoldása a Qprox nevű gyártónak: touch sensor
(#) usane válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Én is nézelődtem, és van belőle több csatornás is, az én problémámra is jó lesz, ráadásul találtam microchip-től is a CAP1xxx szériát. Aki keres talál

Ráadásul olvasgattam a témában, és találtam mikrokontrolleres kapcsolást, van egy csomó PIC amiben benne van az CTMU modul. Íme a kapcsolás.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2013

caps6.jpg
    
(#) Atomhuzat hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy érintőkapcsoló ami nem akar működni. Felkapcsolták és kiégett az izzó, utána bármilyen lett belerakva, egyikre sem reagál.
Hol kéne keresni a zárlatot?
(#) proli007 válasza Atomhuzat hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Hello! Elsőként a biztit kellene benne megnézni nem ment-e ki.. üdv!
(#) Atomhuzat válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia!
Ezekben külön van bizti? Betudod karikázni a képen,hogy hol van az? :$
(#) vargaf válasza Atomhuzat hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia!
Igen, ezekben van biztosíték. Ott a felirat az alumínium hűtőlemezen, utal a biztosíték cseréjére. Az elektronika a hűtőlemez alatt van, ott van a biztosíték is.
Üdv.: Feri
(#) szamóca válasza Atomhuzat hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Ez a foglalata, amit ki kell húzni, és cserélni a betétet. majd visszanyomni.

Bizti.jpg
    
(#) pucuka válasza szamóca hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Na igen. Csak megdöbbenten tapasztaltam, hogy a közönséges 5 mm -es bizti nem jó, el is törtem a tartóját. Sajnos 4,5 mm -es kell bele, az meg szinte beszerezhetetlen.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) pitybull hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Bár nem teljesen ideillő a kérdésem, de nem találtam, jobatt!És végülis bár, nem fém érzékelő de hasonló.
érzékelő
Ezt szeretném megépíteni de ilyen ic-t idehaza nem találok, vane módja mással hejetesíteni?
Vagy esetleg nem e ismertek hasonló kapcsolást,beszerezhető alkatrészekből??
Amit elszeretnék érni vele az az hogy egy fém tárgy felett éríntés nélkül legyen visszajelzésem.
Köszönettel,és elnézést ha nagyon rossz hejre írtam.
(#) pitybull válasza usane hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Szia!
Mejik pic-ben találtálál CTMU-t?
Keresgetem de nem találtam.
A kapcsolás esetlegesen nem publikus?
A felrakott kapcsolást nagyobban nem tudnád elküldeni?
(#) usane válasza pitybull hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Szia!

Bocs, de nem volt beállítva az értesítőm, nem láttam, hogy kérdeztél.
Ám ha rákattintasz a képre kinagyítja.
CTMU-t meg bekapcsolod a Microchip Advenced Part Selector-ban, vagy amit én jobban preferálok és inkább ezt használom a Parametric Search Tool és kidobja az összes olyan PIC-et amiben van.
(#) n0409bp hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Pár hete a "kapacitív érintéskapcsoló" témában tettem fel kérdést, de javaslat nem érkezett. Időközben sikerült találnom egy egyszerű kapcsolást, amit elkészítettem, és kitűnően működik. Az érintőkapcsoló egy riasztó rendszer része. A rendszerre a tápfeszültséget egy táv jeladóval kapcsolom (élesítés). A próbák során a szenzor egy kb. 15 cm2-es alulemez volt. A szenzor érintésére a kapcsolás kimenetén kb. 5 mp-ig megjelenik a tápfeszültség. Ezt az impulzust egy tirisztorra vezettem, ami a tápfeszültség lekapcsolásáig egy relé után kapcsolt szirénát működtet. A kapcsolást a motorcsónakom védelmére fogom használni, ahol a szenzort a szélvédő alumínium kerete jelenti majd. A kapcsolási rajz csak az érintőkapcsolót tartalmazza, a nyák-terven már a kapcsoló tirisztor is szerepel.
(#) proli007 válasza n0409bp hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Hello! Ha tirisztort használsz, akkor bekapcsolás után az nem kapcsol ki. De a relé - tranyó szükségtelen. Ha az R4 végét (nyákrajzon) egy diódán keresztól bekötöd az 555 3-as lábára, ugyan erre az eredményre jutsz.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2015
(#) n0409bp válasza proli007 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Hello! Köszönöm az észrevételed! Hiába, én még amatőrnek is kezdő vagyok. A kapcsoláson már nem fogok változtatni, mert már kiviteleztem, kipróbáltam. Mások viszont hasznosíthatják a javaslatodat. Azt azonban megjegyezem, hogy a tirisztor éppen azt a célt szolgálja, hogy az érintő impulzus után a sziréna folyamatosan, mindaddig szóljon, amíg a távirányítóval megszüntetem az élesítést (elveszem a tápot).
(#) freechat hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
Egy egyszerű Arduino-hoz szeretnék egy speciális érintőkapcsolót.
Van egy ping-pong asztal aminek a váza valószínűleg horganyzott acél vagy hasonló fém.
A cél az lenne, hogy elég legyen hozzáérni a mostani gombnyomogatás helyett.
Meg lehet ezt oldani? Ha igen hogyan lehetne a legegyszerűbben?
Van digitális bemenetem és analóg is.
Egyszer csináltam már hasonlót, de már nem emlékszem, hogy hol-hogyan és mivel csak, hogy valami 5xx tranzisztor kellett hozzá.
(#) moha8101 hozzászólása Aug 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Kínából rendeltem egy érintőkapcsolót amibe természetesen bele is kukkantottam.

Az első kérdésem az lenne, hogy ebben a formában biztonságos-e beépíteni.(Pl. nem látok semmiféle galvanikus leválasztást a hálózatról. Lehet hogy nem is kell?)

A második kérdésem, érdemes-e szűrést tenni a kapcsolásba, amennyiben igen azt hova érdemes tenni.
(Van egy rossz -más típusú- érintőkapcsolóm abban találtam 0.22 mikroF-os x2 kondit és egy 1.9 mH tekercset. Tippelem ez volt az LC szűrő benne.)
Maga a kapcsoló egy "klasszik" TRIAC-os megoldás, szerintem a képen jól látszik.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2018
(#) Pgeorge80 hozzászólása Márc 17, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy készülékem, amin van 3 érintőkapcsoló, és ezeket szeretném vezérelni 3 relével! Hogyan lehetséges ez? Hogy lehet megvalósítani?
(#) Bakman válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Mármint a három érintőkapcsolóval a három relét? Milyen relé? Milyen készülék? Milyen érintőkapcsoló?
(#) Pgeorge80 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Nem! Ez egy párásító készülék, amin van három érintőkapcsoló. Az egyik a bekapcsoló, amivel a fokozatokat is lehet állítani, egy másik az ionizáló funkció, a harmadik, pedig a melegpárásító!és ezeket a gombokat szeretném kapcsolni egy egy relével! Az érintőkapcsoló, a műanyag burkolat alá van beépítve, tehát gondolom valami kapacitív érzékelő lehet!
(#) Pgeorge80 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
A tervem az, hogy egy Nodemcuval tudjam vezérelni a párásító három kapcsolóját, vagyis érintőgombját!
(#) Pgeorge80 hozzászólása Márc 18, 2019 /
 
És íme így néz ki maga a panel! Ha valaki tud segíteni ennek a megvalósításában, azt megköszönném!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2019
(#) Johnycorp válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Szia.

Ennek a panelnak a másik oldaláról tudnál képet készíteni?
Esetleg arról a panelről, amihez ez csatlakozik?
Csak kíváncsiság, hogy mivel is oldották meg az érintőpanelt.
Egyébként a TTP224 (digitális kimenet csatornánként) vagy MPR121 (I2C kommunikáció) megoldás lehet ide. Attól függ, hogy melyik jobb neked majd.
(#) Pgeorge80 válasza Johnycorp hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Szia! Köszi a választ, csináltam képet a panelroól, de minden lényeges alkatrész jelzésnélküli!
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem