Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   112 / 127
(#) torkolypalinka válasza balint730 hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
MIlyen plc? A plc frekiváltó kapcsolatnak is buszosnak kell lennie? Vagy két kimenet és egy analóg?
(#) naptukor válasza balint730 hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Nem javaslok ehhez terepi buszt!
Sokkal kisebb szívás egyszerű digitális I/O és a frekiváltóhoz analóg alapjel (vagy frekvencia alapjel) használata!
(#) balint730 válasza naptukor hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
A PLC-vel szeretnék kiadni analóg jelet, ezt a Frenic mini analóg bemenetére szeretném juttatni, amivel szeretném változtatni a motor fordulatszámát. Tehát ha például a PLC-programba átírom 50%-ra akkor a motor a maximális fordulatszám felével működjön. Ezt hogyan tudnám megoldani. Gondolom a frekiváltónak egy 0-24V-os jelet vár. Ezt a feszültségszintet szeretném PLC-vel változtatni.
(#) dB_Thunder válasza balint730 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Nem!
Szabványos analóg jel tartományok vannak. 0-24V nem az.
Elolvasod a frekiváltó "user manual"-ját. Ott le van írva mit, miket tud fogadni.
PLC oldalon szintén adott, hogy mit tud a analóg kimeneti kártya, ha van..
Kiválasztasz egy olyat ami mind2 tud.
Fel kell programozni a frekiváltót, melyik bemenet mit csináljon , az analóg fajtáját jel->frekvencia tartományt, rámpázást, fékezést, mindent.
Plc oldalon az inditást, esetleg forgásirányt digitális kimenet mondja majd meg, az analóg jel pedig a frekit. Itt is lesz skálázás, és egyébb finomságok.

Ne haragudj ennél részletesebben nem akarom tárgyalni, mert akkor megírhatnám a progit...
(#) naptukor válasza balint730 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Idézet:
„Gondolom a frekiváltónak egy 0-24V-os jelet vár.”


Valószínűleg nem jól gondolod.
A "szabványos" analóg jelek kb.: 0..5V, -5V..+5V, 0..10V, -10V..+10V, 0..20mA, -20..+20mA, 4..20mA.
Ezek közül kell (illene) valamelyiket ismernie. Ebben kell gondolkozni (persze ezek a jelek eltérő kezelést és eltérő huzalozást is igényelhetnek)
Fontos viszont hogy a közös nevező meglegyen. Tehát azonos jel fajta és tartomány legyen a PLC kimenet és a frekvenciaváltó bemenet.
(#) Mate78 válasza balint730 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Ha esetleg néhány meghatározott fordulatszám is elég, azaz nem kell fokozatmentesen állítani a motor fordulatszámát, és a frekiváltó tud fix frekvenciákat,akkor az analóg része elhagyható.Ezesetben a frekiváltó digitális bemeneteire érkező jelek aktiválják a fix frekvenciákat.Használtam ezt a funkciót Siemens Micromasternél, azon több fix frekit is lehet használni.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2019
(#) Thomas10100 válasza balint730 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Milyen PLC-vel és frekvenciaváltóval készítenéd?
Elöször ez a legfontosabb.
(#) dB_Thunder válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Hacsak nem akarod a progit is megírni helyette, akkor teljesen tökmind1 milyen plc! Az mondjuk nem mind1, hogy milyen perifériák adottak a feladathoz.
A frekiváltó típusa pedig már ismert.
(#) Thomas10100 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Az alapvető lépéseket leírtad, de azért csak érdekelne a plc típusa. Engem legalább is.
(#) dB_Thunder válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Kíváncsi fáncsi
Szerintem Siemens s7 valamelyik sorozata..
(#) naptukor válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Idézet:
„Hacsak nem akarod a progit is megírni helyette, akkor teljesen tökmind1 milyen plc!”


Hát azért na...!
"Kicsit" máshogy kell kezelni egy analóg kimenetet egy omron PLC-n mint egy S7-300-on. Nem is beszélve a terepi buszról ha netán az kellene.
No meg nem árt ha a segítség ugyanarról a PLC-ről szól, mert annyira sokat nem segít egy omronosnak ha a siemenses a Step7 HW configját kezdi magyarázni neki ugye...
(#) dB_Thunder válasza naptukor hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Hát azért ez már pont a programírás része már! Minden másra ott a manual...
Ha valamiben elakad lehet kérdezni.
(#) naptukor válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
A megoldást keresi aminek tetemes része a program szerintem...
(#) Gabó válasza naptukor hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Mivel konkrét típusokat nem írt, így még az útvonal felé terelni is nehézkes.
Amúgy dB_Thunder jól mondja, rengeteg dolog le van írva a manualba, és onnan ha meg van mit kell alkalmazni, rengeteg tutorial is van neten. Persze nem a noném csájnatek PLC-khez.
De pl rákerestem, és siemens s7-1200asnak sok frek váltós HMI-s tutorialja van a yt-n.
(#) dB_Thunder válasza naptukor hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 

Ne haragudj! De...

Pár embernek segítettem lediplomázni azzal, hogy a fele diplomamunkáját megcsináltam, pusziért!
Nekem máig nincs diplomám, de már nem is lesz, nem akarok annyit butulni..
Nah, de másoknak nem fogom a kezébe adni a "megoldás" , miközben nem látom, hogy valamit előre lépett volna a témában magától! Ha valamely részletben elakad, segítek ha tudok!
A más helyett ingyen melóhoz már öreg vagyok. Van a cégnél is pár padawan...
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) balint730 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat. A PLC: S7-1200 a frekiváltó pedig Frenic Mini. Tanácstalan voltam, hogy hogyan is induljak el de így már tudok a témára keresni használható információkat.
(#) Thomas10100 hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy töltőgép amin sebességet szeretnék kijelezni(darab/perc). Van egy induktív érzékelő ami fordulatonként ad jelet, illetve van egy 30 fogas fogaskerék(ezen is van egy induktív érzékelő, ez 30 jelet ad 1 fordulat alatt).
Egy körbefordulás elvileg 1 darab terméket jelent.
Ha 1 perc alatt megszámolom a jelet és ekkor mentem is az értéket a jó lenne, de így percenként változik csak a sebesség kijelzése. Hogy tudom megoldani, hogy gyorsabban reagáljon a változásra?
Nem plc programot szeretnék, csak a logikáját a számolásnak

Köszönöm a segítséget!
(#) dB_Thunder válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 21, 2019 / 1
 
A jó megoldás attól függ, hogy mennyi az átlag termék / perc érték!
Ha ez viszonylag sok akkor lehet 10 másodpercig is számolni..
Ha nagyon kevés akkor a két jel közti időből kell számolni..
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) Thomas10100 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
40 és 65 közötti

Köszi
(#) Kovidivi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 22, 2019 / 1
 
Ahogy én csinálnám: megmérni egy körbefordulás idejét, ebből azonnal kiszámolni a db/perc sebességet, majd ezután folyamatosan átlagolni (esetleg mozgóátlag). Ha pedig lehet állítani a gép sebességét, akkor beraknék egy új feltételt, miszerint ha egy régebben számolt és a jelenleg számolt db/perc között túl nagy az eltérés, akkor azonnal számoljon újra mindent, ne kelljen megvárni, amíg feltelik a mozgóátlag tömbje (esetleg ha elég kicsi, mondjuk 10 elemes, akkor nem okoz akkor gondot ez az időeltolódás).
(#) dB_Thunder válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 22, 2019 / 1
 
A 30 fogason mehetne 1 másodpercig tartó számolással, és utolsó, maximum 3 mérés átlagát írnám ki, tizedesre kerekítve.
(#) JZoli hozzászólása Márc 22, 2019 /
 
Egy kazánjavítás közben találkoztam a SR2A101BD típusú PLC-vel. Az egyik relékimenete nem mindig kapcsol, a kijelzőn megjelenik a kimenet aktív állapotának jelzése, sőt még hallani is, hogy kapcsol benne a relé, de nem ad ki áramot a hármas kimenetén. Valaki nem szedett szét még ilyen típusú PLC-t. A kazán hosszú időre nem kapcsolható ki, viszont gőzöm sincs arról, hogy milyen relé van benne. Jó lenne tudni a relé pontos tipusát, hogy ha megyek javítani, már nálam legyen a relé, így rövid idő alatt ki tudnám cserélni, és nem lenne hosszú az üzemkiesés. Szétszedni most nem tudtam, mert a bekötés miatt a doboza nem szétszedhető.
Ha valaki ismeri ezt a PLC-t akkor kérem segítsen!
(#) dB_Thunder válasza JZoli hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Hallod!

50ezres ez a vacak! Telibe ki kell cserélni!
Aztán úgy vacakolsz vele ahogy akarsz, nekik meg lesz cserekészülékük ha...
(#) torkolypalinka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
És a környezetvédelem?
(#) torkolypalinka válasza torkolypalinka hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
ja ha túl kicsi a terhelés el szok koszolódni a relé
(#) dB_Thunder válasza torkolypalinka hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Azért van az elektronikai hulladék láda, de egyébként magasról szarik a környezetre minden nagyobb cég, sajnos.

De nem azt mondtam, hogy dobja a rét közepére hanem, hogy tegyen be egy újat, a régit csinálja meg, és az jó lehet pótalkatrésznek, vagy eladható...

Egyébként én nem vennék relés kimenetű plc-t! Alapból illő interfész relét használni a kimenetekhez, az könnyen olcsón, gyorsan cserélhető! 4 kimenetnél az 2,5cm-nyi kalapsín...
(#) aky87 válasza JZoli hozzászólására (») Márc 23, 2019 / 1
 
Szia, hogy legyen valami segítség:Zelio relé
@DB_Thunder: ne kötekedj!
(#) torkolypalinka válasza aky87 hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Én kezdtem
(#) JZoli válasza aky87 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget, így be tudom szerezni legalább a relét. Ez a kimenete 5-10 másodpercenként kapcsol egy 150W-os motort, és 1:1, es kitöltéssel a kazán működése alatt végig. gondolom ez miatt adta meg magát. De így is kibírt 8 évet.
DB_Thunder: A csere nehezen oldható meg, mert nincs meg a programja ami alapján működik, és ahhoz, hogy én kitaláljam, az egész kazán vezérlését ki kellene vesézni, és még akkor sem biztos, hogy sikerülne. Így ez csak a végső megoldásként jöhetne szóba a csere.
(#) dB_Thunder válasza JZoli hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Program lementése?
És most tényleg kötözködni fogok:
Mi lesz akkor ha a kis Zélcsi, teljesen bemondja az unalmast (villámkár, vagy bármi)? Honnan fogjátok leakasztani a programot? Mennyire fog fájni az, ha kazán 2 hétig áll, plusz fél millióért valaki újraírja a progit?

Most még van lehetőség, ha más nem, megfigyelni hogy mit hogyan csinál, teljesen halott gépnél ez sokkal izgalmasabb feladat lesz!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2019
Következő: »»   112 / 127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem