Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   49 / 64
(#) Tylla1 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Ettől féltem
Köszönöm a segítségedet!
(#) glita hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Sziasztok,
Vásároltam használtan egy Sony SLV-SE600 videómagnót digitalizálás céljából. Kipróbáltam működött, nagy öröm, a második bekapcsolásig. Inicializálási hibát adott, így nekiestem a tápnak újrakondiztam. Volt egy 50V 0.1uF, amiből kerámia kondit kaptam csak. Bekapcsoltam, és műkögy.
A képpel viszont nem vagyok megelégedve. Ezen a digitalizáló eszközön volt már régebben másik videó, annak rendes képe volt. Tudok e ezzel valamit kezdeni? Lehet e befolyásoló tényező, hogy kerámia kondenzátorra cseréltem az elkot?
Illetve tapasztaltam egy olyan hibát is, hogy kazetta kiadásnál, kiadja szépen, és azonnal vissza is veszi. Ha elkapom a kazettát, akkor unload hiba kódot ad. Néztem a mechanikát, azon kívül, hogy zsír nemsok van már rajta, sérülést nem láttam. Ezzel tudok e kezdeni valamit?
(#) bbb válasza glita hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
A mellékelt kép nem hiba, hanem a VHS-ből eredő kellemetlenség. Jobb minőségű (SVHS) Videomagnó, ami képstabilizálást is tud, megoldja a "gondot". Nem lesz egyszerű ilyet szerezned, pláne nem olcsó, de olyat keress, amiben van TBC (időalap javító) áramkör, s az se baj, ha zajcsökkentést is tud.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) glita válasza bbb hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Ez nem túl jó hír számomra, de legalább ezt a "bajt" lezárhatom Köszönöm
(#) bbb válasza glita hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
A kép alján lévő sorok és az oldalsó fekete csíkok is a videomagnó sajátosságai miatt vannak ott, azokat normál esetben nem látod az overscan miatt (ha csak azokra gondoltál hibaként). Én az oldalsó csík egyenetlensége miatt mondtam a jobb minőségű videomagnót
Ég és föld tud lenni a különbség egy TBC áramkörrel szerelt gép képében kikapcsolt és bekapcsolt TBC áramkörrel.
Olyat nem érdemes keresgélni, ami külső TBC, egyrészt mert új korában is piszok drága volt, másrészt nagyon nehéz találni és persze az se mindegy, hogy már eleve a lejátszáskor a legelső analóg jeled jó minőségű, vagy egy nem rossz, de azért nem is túl jó jelet akarsz utólag javítani.

Nekem most két Panasonic SVHS gépem van, amiben benne van ez az áramkör, de az egyikben még ki kellene cserélnem a bordásszíjat, míg amelyikkel a kazikat digitalizáltam, abban már mechanikát kellett javítanom. Viszont minden fillért megértek, amit rájuk költöttem, mert rég elhunyt nagymamámról készült kazettás felvételt enélkül nem tudtam volna olyan minőségben digitalizálni, ahogy megérdemli (bármilyen elképesztő, a TBC nélkül még a hang is csúszott!), arról nem is beszélve, hogy stereo hangfelvétel van a kazettán, s bizony nem minden video stereo még
Hiába, öregszik a technika, s erre még nem gerjedt rá a retroláz (Pedig amint a japánoknál valamelyik elkezdi ezt divatoztatni, rögtön újra lesznek jó minőségű lejátszók!)
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) glita válasza bbb hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
TBC paramétert hol tudom ellenőrizni, hogy tudja e a következő kiszemelt?
(#) kadarist válasza glita hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Szia!
Egyszerűbb, ha veszel egy jó öreg Panasonic DMR-ES10 vagy ES15 DVD-írót és azzal oldod meg a sor-időalap korrekciót. Én csak egyszerűen átküldöm a videojelet az írón és úgy megy a digitalizálóra. Tökéletes megoldás.
(#) Udvari Zsombor válasza bbb hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Nekem egy egyszerű (se előlapi kijelző, se egyéb extrák) olcsó Earnest kétfejes(?) videomagnóm van. Már digitalizáltam vele pár kazettát, speciel engem egyáltalán nem zavar semmilyen fekete sáv a kép szélén vagy egyéb apróságok a képpel, ugyanis szerintem ehhez a médiához éppúgy hozzátartoznak a képpel és hanggal járó dolgok mint például bakelit lemezhez a recsegés, tehát egyszerűen hozzá tartozik az érzéshez. Amúgy nekem eddig a hang egyszer sem csúszott, bár ez a videomagnó a lejátszáshoz, belső órához és felvételhez feltétlenül szükséges alkatrészeken kívül semmi egyebet sem tartalmaz (régebben szétszedtem egy meghibásodott példányt, konkrétan az alján van egy hatalmas alaplap melynek legalább háromnegyede üres!)... Jelenleg "kábelTV tunernek" használom...
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Tévedsz. Ehhez a médiához se kell, hogy hozzá tartozzon a vacak minőség. Bármilyen meglepő lehet a számodra, az analóg jelet is lehet úgy kiadni, hogy az pontos legyen, a képkockák széle ne fusson, s a lehető legkevesebb zaj kerüljön el a digitalizálóig.

Lehet, hogy meg leszek érte köpködve, de nekem csak ezért van összerakva a régi gépem egy egyedi fadobozba (alul az SVHS, felette az alaplap és egyebek, felette a billentyűzet, egér, monitor) és csak ezért vadásztam olyan SVHS-t, amitben van időalap javító, hogy a régi kazettáimat kényelmesen tudjam digitalizálni a lehető legjobb minőségben. Ehhez egy kétmagos Athlon procis (45W fogyasztással) gép van "feláldozva", amivel egy BT878 chipszettel ellátott tunerkártya dolgozik, míg a hangkártya se az alaplapi, hanem egy Sound Blaster X-fi gaming.
Ég és föld a különbség a mezei 2 fejes funai mono videomagnó, a noname 6 fejes nicam stereo videomagnó és a Panasonic SVHS között! Az előbbiek a MeSecam felvételekhez rendben voltak (szerencsére ilyenből nem sok volt, de ezeket úgy digitalizáltam, hogy szintén átmentek az SVHS-en), de a MeSecam és a PAL között is már hatalmas a fejlődés. Persze, ha egyszer megkapom a nekem ígért Blaupunkt stúdió videomagnót, akkor azzal is meg fogom nézni a különbséget...
Lehet, hogy neked mindegy, meg a fíling része - nekem nem mindegy, hogy olyan családi felvételeket, melyeket nem lehet még egyszer felvenni, mivel "tartósítok". Nekem azóta nem mindegy, mióta észrevettem, hogy mennyit számít a jobb minőségű lejátszó használata (ekkor még az SVHS közelében nem voltam). S persze az se mindegy, hogy utána mi tudja lejátszani, s meddig... Ezért jelenleg a H264 és AAC a választás MKV konténerben.

Akinek meg nincs kedve maga csinálni, annak ott az emlékmentő.hu cég (minő meglepetés, ők is hasonló eszközöket használnak).
(#) kadarist válasza bbb hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Bocsánat, az előbbit neked szántam.
(#) RockFonok hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
Sziasztok!

Bocsi hogy megint hozzátok fordulok de egy kicsit ideges vagyok, szerintem megint át vertek egy másik szervizben is de most csak 6000 Ft volt a javítás.

Philips VR 550 videómagnó

Tavaly már beszéltünk az LP képfutás ugrálás hibáról, a szervibe is mondtam csak addigra már készen volt és csak meg néztünk egy saját LP felvételt https://www.youtube.com/watch?v=zXOHYVnKsP4 azt monda a pacák hogy fej hiba is lehet vagy kazetta, de másik videómagnó szépen lejátssza de az én saját videómagnóm nem képes szépen lejátszani a saját LP felvételeit kb 2006-ban kezdtem felvételezni LP-ben a videómagnót meg 2005-be vettem.
Csináltam itt LP felvételt is: https://youtu.be/8JVBCbpSHUU?t=99 https://www.youtube.com/watch?v=VbMVux8yFVw
Szervizbe mondtam hogy nem tud visszapörgetni kazettákat meg ha felvételezek akkor nyomok egy STOP gombot akkor is szintén búg és ki kapcsol, de szerviz óta csak ennél az egy kazettánál vetem észre. szintén magnó gond lehet vagy kazetta gond?
https://www.youtube.com/watch?v=go0_N1jAEdc
Némelyik kazettánál látszik hogy a bal fele a kazettánál lejeb van mint a jobb fele a megnóba, ezt láttam kicsit görbének: https://kepkuldes.com/image/6oZeFl
Azt is mondtam a szervizben hogy nem adja ki a kazettát vagy nem veszi be, szerviz óta nem volt ilyen gondom.
Meg a szalag szélét is cakkozza azt is mondtam neki, de múlt héten láttam hogy megint el kezdte a régi cakkozás szalagnál: https://kepkuldes.com/image/6rr8ql
Majdnem az összes szalagom ilyen meg kicsit hullámos és csíkok vannak benne (nem szalag gyűrött). Szüleim kazettáin is látok ilyen cakkozást de nekik Samsung van, és a polcon tárolják a saját kazettájukat. Régen én is polcon tároltam de most már dobozban és a szekrény alján tárolom.

Itt van kicsit látszik hogy görbe a tüske.
Lehet hallani mikkor pörgetem a kazettát nyikorog.
Lehet hallani mikkor elejére pörget mintha a szalagot gyűrné.
https://www.youtube.com/watch?v=P4_GRKrw31I

Szerintetek a fej a görgő stb jó állapotú lehet?
Szalagvezetés jó be van állítva?
A fejdobnak nem gyorsabbnak kellene forognia?
Nekem fura hogy ilyen nyikorgó hangot add ki, meg mintha gyűrné a szalagot.

Régen ilyen volt: https://www.youtube.com/watch?v=zDPYGOvyKao Lehet hallani jobban pörget stb.

Tudom le kéne cserélnem mert régi, de én nem akarok másik magnót csak is ezt. 4x vagy 5x volt már szervizben.

Nem tudom ez a szerviz meg tudná e csinálni nekem: http://ujpestiszerviz.hu/ ők díjmentesen elviszik és visszahozzák.

Meg mondta a szerviz megpucolta a fejet is.

Szerintetek meg lehet ezt még úgy csinálni mint mikkor még jól működött?

Én arra gondolok mikkor még pálinkával pucoltam az okozata az LP hibát de akkor se értem SP-vel sose volt gondom.

Előre is köszönöm a válaszotokat!
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Idézet:
„én nem akarok másik magnót csak is ezt”

Kitartásod értékelem, ez a készülék, szerintem új korában is ipari hulladék volt (FUNAI legrosszabb példánya)! Már régebben is említettem..., nem érdemes tovább küzdened vele, csak bosszúságot fog okozni. Sajnos csak ezt tudom javasolni.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Régen jól működött, és szépen felvételezett.
Miért nem tudták jól meg csinálni a Samsung szervizben 2012-ben az LP hibát?
Csak állított a fejen.

Idén meg egy másik szervizben se tudták meg csinálni a pörgetést.
Szerinted lesz rosszabb is hogy az újra többi kazettát se tudja majd visszapörgetni?
Mesélj akkor erről a videómagnóról bővebben, neked is volt ilyen?
Szerinted miért volt ennyi baja hogy 5x elkellet vinni szervizben?
Szerinted miért nem csinálták meg jól amit kértem tőlük?

Szüleimnek Samsung videómagnójuk van és kb 2003-2004-ben lett véve és csak 1x volt szervizben, csak annyi a hátránya SP tudja csak lejátszani és mono a hang.
Nagybátyámnak meg egy Thomson videómagnója van és ő is előbb vette meg mint én a sajátomat és neki még sose volt szervizben, és nála próbáltam ki az LP kazettáimat.
(#) Gafly válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
CHZ rontotta el, vagy hogy?
(#) RockFonok válasza Gafly hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Nem.
Saját magától romlott el a videómagnóm.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Idézet:
„Mesélj akkor erről a videómagnóról bővebben, neked is volt ilyen?”

Ingyen sem kellene! Sajnos sokat kellett javítanom, garanciális időszakban, ezért ismerem.
Mechanika gyenge, alaplap mechanikához fix bekötésekkel csatlakozik, nem bontható meg, nincs egyetlen csatlakozó sem. Lényeget leírtam: ipari hulladék!
Idézet:
„Nagybátyámnak meg egy Thomson videómagnója van és ő is előbb vette meg mint én a sajátomat és neki még sose volt szervizben, és nála próbáltam ki az LP kazettáimat.”

Ez is igazolja véleményem!
Sok javítási költségen, vehettél volna egy jó videót, használt is van ezerszer jobb.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Szerinted pálinka okozta az LP hibát?
Régen sokat pucoltam pálinkával.

Szüleimnek is meg pucoltam a Samsungot pálinkával és a faterom is és semmi gond vele.
Tudsz olyan hibáról mesélni ami majd az enyémmel is lesz hogy nem tudom majd bekapcsolni?
Max használnám órának ha annyira rossz lesz majd.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Idézet:
„Saját magától romlott el a videómagnóm.”

Amikor megvetted már akkor sem neveztem volna jónak!
Ha itt visszalapozol, láthatod próbáltam segíteni mindenkinek. Sajnos neked nem tudok, nem azért, mert nem kedvellek! Ez a "készülék" soha nem lesz tökéletesen használható, pláne ennyi beavatkozást követően!
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Nem a pálinka okozta! Lényeget nem akarod megérteni, pedig többször leírtam!
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Értem én, csak nehéz elengednem.

Veszek jófogáson egy SONY-t, nem teszek kárt benne az ilyen kazettát raknék bele?

1[1].jpg
    
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Magnónak nem árt, esetleg nem lesz stabil a kép, jó mechanika észre sem veszi.
(#) gaben62 válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Én speciel LG S909P- SVHS-t is lejátszó/felvevő 6-fejes videot használok, ez még a kopott 20éves kazettákat is lejátssza, Hi-fi hanggal, jó képminőségben, sőt Lp-ben színes remegésmentes állókép, fém, mechanika, full fém előlap..
1998-ban gyártották, az elektronikában japán Ic-k, a rendszervezérlő Sony processzorból áll.
Amúgy meg felesleges digitalizálni mindent, mert csak a sok zaj lesz belőle, eredeti az igazi..
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2019
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
A VHS szalagjaim elején miért látszik a hullámosodás?
A szalag szélén miért látszik cikkcakkozás?

Szekrényen voltak tárolva régen, de most már dobozba és a szekrény alján vannak.

Azt hallottam hogy:
1. Levegő nedvességtartalma lehet a probléma.
2. Mert az a része nem volt feltekerve a szalagnak (fizikailag nem is lehetett) és az állandó hőtágulás miatt deformálódott.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Szia! A szalagok elején nagyobb a mechanikai terhelés a kisebb tekercselési sugár miatt, ráadásul az alátámasztás is keményebb az orsó közelsége miatt. A hőtágulás nem okozhat ilyen elváltozást.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Videómagnó hiba lehet ez?
Régen nem csinált ilyen.
(#) Krisztián74 hozzászólása Márc 30, 2019 /
 
Sziasztok! érdeklődnék hogy az alábbi képeken látható nem működőképes videomagnó ér e még bármennyi pénzt, érdemes e még eladásával foglalkozni. valamilyen mechanikai hibája volt, de természetesen vagy 15 éve nem lett bekapcsolva. bezsákolva volt eltéve egy száraz kamrába. ettől függetlenül belül is simán poros lehet már.

van egy hasonló állapotú de fiatalabb VHS+DVD kombóm, talán 2000-es évek elejéről.

bocsánat ha zavartam volna valakit, csak a mostani retró őrület miatt kérdezem, különben már rég kidobtam volna, foglalja a helyet, és eléggé a világvégén lakom (vidd el ingyen megoldáshoz)

köszi a válaszokat.
(#) otthonpc20 hozzászólása Máj 1, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy siemens videocord fm 355 deluxe típusú video A hibajelenség hogy kép tökéletes de hang nincs. Merre keressem a hibát? Ez még bonyolultabb mint a későbbi társai. Esetleg kapcsolási rajzot hol találok hozzá? Előre is köszönöm a választ!
(#) CHZ válasza otthonpc20 hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Szia!
Több információ kellene.
Hogyan csatlakoztattad a TV-hez?
Ez az egyik lényeges kérdés.
(#) CHZ válasza Krisztián74 hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Szia!
Hibátlan állapotban értéket képvisel, eladható.
Ha a kék fogaskerék sérült benne, sajnos kuka.
(#) otthonpc20 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Az RCA kimenetet a TV Scartjára egy scart-rca átalakítóval.
Következő: »»   49 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem