Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alkatrész ajánlás, avagy: Milyen alkatrész lenne jó ehhez?
Lapozás: OK   12 / 17
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Így, hogy aludtam a kérdésre még egyet, inkább hajlok arra hogy egy egyszerű időzítőt építek be, kézi indítással. A beton/térkő/üveglap felülete is változhat portól, napsütéstől, levelektől stb. Túl macerásnak tűnik első és második pillantásra is.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
20$ környékén már lehet kapni IP kamerát. Talán olyan is van, ami vezeték nélküli. A gondot ott látom, hogy ha a havat elolvasztod, még meg meg is kell szárítani, különben fagy esetén veszélyesebbé fagyhat, mint a hó.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2018
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
És ha a hőmérséklet alapján kapcsolod a helyi időjárás állomás adatai alapján?
Ha x fok alá csökken és esőt vagy havat írtak akkor fűt.
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Helyi időjárás állomás? Ez alatt mit értesz?
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Neten lekérni a hozzád legközelebbi időjárás értékeket.
Pl innen
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2018
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Ennyire nem mélyednék bele. Azt hittem, van ilyenre egy egyszerű(nek tűnő) szenzor. Többször is megesett már, hogy a falu északi részén esett az ónos eső, a délin viszint nem.
(#) siposjani84 hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Nem feltétlen tervezés lesz inkább alkatrész beszerzés. Mi lehet annak a fajta potméternek a neve aminek van közép állása tehát olyan mint amivel a hang keverőkön állitják a jobb bal oldalt. A lényeg az lenne, hogy fizikálisan érezhető legyen, hogy most a közepén vagyunk. Lineáris legyen ami még fontos. Esetleg ha nem ide való átrakom máshova. Köszönöm.
(#) niedziela válasza siposjani84 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Igy is hívják balance potentiometer
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Márc 1, 2019 /
 
Az uln2003 helyettesíthető uln2004-el ? Mi a különbség ?
(#) qvasz2 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Más a belső kapcsolásában a bemenő ellenállása. Amúgy használhatod helyette.
(#) Hp41C válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Nagy általánosságban helyettesíthető vele, de el kell olvasni az adatlapját. A nagyobb (10.7k a 2.7k helyett), az jelenti, hogy nagyobb bemeneti feszültség tartományra tervezték. 125 mA kollektor áramhoz megadott max. bemeneti feszültség 5V, 350 mA -hez már 8V. Az UNL2003 esetében 200mA -nél max 2.7V 300mA -nél 3V szerepel. Egy 3.3V -ról járatott kontroller esetében csak az UNL2003 jön szóba, de még az 5V -os áramköröknél is csak kisebb áramok esetében lesz jó az UNL2004. Pl. 15V -os CMOS áramkörökhöz pont jó lenne.
(#) kalmi.kalmi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Köszönöm mindkettőtök válaszát !
(#) szidom hozzászólása Márc 22, 2019 /
 
Sziasztok!
Nem tudom jó témában teszem-e fel a kérdésem, de talán jó helyen járok. Szükségem lenne egy nyomás érzékelőre vízvezetékhez. Mikrovezérlővel szeretném feldolgozni az aktuális értéket, tehát i2C, SPI, vagy egyéb busz rendszerű kommunikációra lenne szükségem, de ha nincs ilyen megfelel a 4-20mA rendszer is, (AD converter-el megoldható a buszra illeszés). Ami a lényeg a szenzornak minimum 12 bar-ig működőképesnek kell lenni.
Kerestem neten, de nekem a Google nem barátom, amit találtam az horror áron van, vagy már nem rendelhető.
Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza szidom hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Pl.: eBay. 12 bar = 174 psi.

"water pressure sensor"
(#) Johnycorp válasza szidom hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Szia.

Én hasonló esetben a Danfoss MBS3000 sorozatából választottam (nekem 4-20mA kimenet és 0-4 bar kellett, 1/2" csatlakozással). A túlterhelést is bírja a nyomás oldalról.
Én ezt jelentősen 30 ezer alatt vettem, igaz 20 darabot egyszerre.

Vagy az alábbi, de ez 0-10V-os csak. Elég olcsó, talán túlságosan is.
Bővebben: Link
(#) Sick-Bastard hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Üdv!

Egy RJ45-ös, 10/100Mbps, POE/POE+ képes, LED-es (sárga/zöld), tekerccsel rendelkező (1:1 menet arány), THT csatlakozót keresek...
Eddig OK, sokat találtam, de a következő "paraméter" okoz gondot: a tüskék illeszkedjenek a 0,05 inch-es (50 mil) "rasztrerbe"/rácsba (igy mondjuk? EAGLE-ben -> Grid).

Ha szerintetek ilyen nem létezik, akkor azt is jelezzétek.

SB
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
(#) Szasza9668 hozzászólása Jún 26, 2019 /
 
Sziasztok!

30F128 Igbt helyett esetleg lehetne használni plazma tv-be 30f TIG056BF-et? Az elöbbiről nem találok adatlapot.

Üdv!
(#) zaza99 hozzászólása Aug 23, 2019 /
 
Sziasztok!
ISG1200ECO inverteres áramfejlesztőben zárlatos let egy STGP19NC60KD igbt fet. Mivel tudnám helyettesíthetni /amit lehet kapni magyarországon/, vagy hol tudom megvenni ezt a típust?
(#) Auth Zsigmond válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
https://hu.mouser.com/ProductDetail/STMicroelectronics/STGP19NC60KD...mKww==

Pl. a MOUSER-nél rendelhető, 600 FT. körüli áron.
(#) zaza99 válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Nagyon sok lenne a posta. Ezzel nem tudnám helyettesíteni?

1200/1000W-os az inverter.
(#) wbt hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy HDD fejmeghajtójában leledzik (mint lassan kiderült) SSD1001 (2xNPN) és SSD1002 (2xPNP) tip. SO8-as tranzisztor (-ok). Sehol nem találtam róluk adatlapot, mitől speciálisak (?) A fejmozgatáshoz azért kell áram... Mivel lehetne helyettesíteni szerintetek? Amiket találtam, mind 100-200mA-es kis vackok, szerintem kevés.
(#) Peter65 válasza wbt hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Szia!
Egy bizonyos KA2811C IC adatlapjában a 17. vagy 18. oldalon hivatkoznak az SSD1001 és SSD1002-re, mint 3A-es tranzisztorokra, az applikációba is be van rajzolva. Legegyszerűbben bontással juthatsz hozzá, ha tudod milyen HDD-kben használták.
Vannak azért ilyesmi tranzisztorok, pl.: a Mouser kínálatában .
Ami jónak tűnik így elsőre, a PBSS4032SN és a PBSS4032SP.
Speciálisak talán attól, hogy viszonylag kis helyet foglalnak el, és viszonylag jó párok lehetnek.
(#) wbt válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Ohhh hogy 3A-esek?? Elsiklottam felette. Közben kínomban (meg kíváncsiságból) megpatkoltam, lesz ami lesz alapon. Beindult, lementettem mind az 1G-t...milyen nevetséges ez ma már. Aztán turkálás következett, ugyan mi lehet rajta, volt meglepetés Köszönöm, hogy utánanéztél, én tényleg nem találtam semmit...
(#) Auth Zsigmond válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Sajnos nem tudom hogy helyettesíthető lenne-e vele.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Tud valaki olyan pm3 fejegységet ami nem beszél kínaiul ? Erre gondolok !
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Dec 17, 2019 /
 
Egy kis zajú tranzisztorra lenne szükségem, mit használjak ?
(#) vision61 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
BC109C
(#) kalmi.kalmi válasza vision61 hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Sziasztok!

Kellene nekem a IRF9620 helyett valami jobb Rds_on értékű, P fet. (-200v, 11A, To220, Rds_on 0.5ohm)
Azt nem értem hogy N fetből vannak komoly darabok, de P-ből alig. Miért?
(#) Bakman válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Az N csatornás FET-ek esetén elektronok, P csatornások esetén a lyukak közvetítik az áramot. Ugyanazon méretben az N csatornás FET-ek kétszer - háromszor jobbak mivel a lyukak áramlása (rekombinálódása) nehézkesebb, mint az elektronok áramlása.

Legalábbis az internet szerit.

N típusó szennyezés esetén elektron többlet, P típusú esetén elektron hiány alakul ki a félvezetőben. Rég volt tananyag, remélhetőleg jól emlékszem.
Következő: »»   12 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem