Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő trafó
 
Témaindító: hili13éves, idő: Máj 5, 2007
Lapozás: OK   73 / 74
(#) erbe válasza uA709 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Igazán sajnállak.
2,4-es alu elegendő. A 8*2-es is, mert két tekercs van párhuzamosan. Ez már biztos a "leszálló ágban" készült.
(#) klenósanyi válasza erbe hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Trafónál egy kicsit furcsa az előlapon a "+" "-" jelölés is. Bár nem biztos, hogy a gyártó rakta rá.
(#) uA709 válasza erbe hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Ez van, ezt kell szeretni jól megy amúgy
(#) erbe válasza klenósanyi hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Azt biztos nem a gyártó tette rá.
Ennyire hülyék nem lehetnek.
(#) zolpat válasza erbe hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Üdv.
"erbe",mit jelent a hiperszil kifejezésed a vasmagot illetően?
Mikor egy hosszú egybefüggő vékony lemezt tekercselnek szorosan vasmaggá??
Bocs a"buta"kérdésért,de az elektronikához nem sok közöm van..
(#) zolpat válasza ladakk hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A Hetra 130U nekem is akkor ütötte le a biztosítékot,mikor fokozatot váltottam..
Aztán próbáltam már a végén úgy is,hogy előtte beállítottam a fokozatot,és utána dugtam a konnektorba a gépet,úgy talán egy fokkal jobb lett,de az is csak addig működött,míg fokozatot nem kellett váltani..érdekes mert hegesztés közben már nem verte le a biztit...
Végülis meguntam az állandó villanyórához való rohangálást és eladtam,pedig azt a trafót nagyon sajnáltam...
Abban max.egyetértek hogy a Hetráknak igen-igen nagy étvágyuk van!!Rendesen meg terhelik a hálózatot..
Idén tervbe van véve hogy a B-s kismegszakítót(16A)kicseréltetem C-re..
(#) Ge Lee válasza zolpat hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A hiperszil gúnynév rajta maradt a tekercselt vágott magon mint elnevezés, amivel az adott minőségű, ötvözetű és irányított szemcseszerkezetű lemezt egykoron nevezték.
A vasmag ugyanúgy készül mint a toroid magja, fognak egy hosszú lemezcsíkot, azt géppel szorosan feltekerik, majd hőkezelik. A különbség csak annyi, hogy a toroid vasmagját kör alakra tekerik, ezét pedig téglalap alakúra. Valamint a toroid vasmagja egyben marad, ezt pedig középen kettévágják, majd a két felet párban síkba köszörülik egy mágnesasztalon. Ezzel érik el, hogy a trafó elkészítéséhez ne kelljen drága célszerszám, hiszen a vasmag szétvehető, a cséve levehető róla, és bármilyen közönséges tekercselőgéppel vagy akár kézzel is megtekercselhető. A toroid ugye ebből a szempontból macerásabb, mivel azon át kell fűzni minden egyes menetet, így egyszerűen és gyorsan csak célszerszámmal (toroid tekercselő géppel) tekercselhető.
(#) zolpat válasza klenósanyi hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Valószínű az "én"Eisemann trafómról van szó Nos a tulaj rajzolta rá alkoholos filccel "+"és a"-"jelölést..
Egyébként utánanéztem,ez az Eisemann "cég"a mai napig gyárt (állítólag)kiváló áramfejlesztőket..is.
(#) zolpat válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nagyon köszönöm az érthető és kimerítő választ.
Tehát akkor ha letekerném róla tekercselést,akkor alatta meglátnám a két részre vágott vasmagot?
Z.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) Ge Lee válasza zolpat hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nem. Egyrészt minek tekernéd le? Ha letekered akkor csak a műanyag csévetestet látod. A nyújtott és kerekített téglalap (ellipszis) alakú vasmag 2db U alakból van összetolva, amit a csévékből 2 oldalra ki lehet húzni. Hogy nem lehet annak az az oka, hogy van rajta elvileg körben egy vékony lemezből szorító szalag ami egyben tartja. Ha az nincs, tehát látszólag semmi sem fogja körben össze, akkor pedig valami műgyanta alapú ragasztóval van összeragasztva. Ha ez utóbbi akkor az jó móka, mert lehet hogy szét sem lehet szedni.
Orosz trafónál találkoztam olyan olyan minőségű ragasztóval (szintén ilyesmi kaliberű hiperszil trafó volt), hogy levágtam róla az összes huzalt, a csévéket, csak a csupasz vasmag maradt, és azt befogva lécek közé satuban sem tudtam szétfeszíteni, pedig olyan erővel húztam hogy a lécek anyagába már rendesen belement a vasmag.
(#) zolpat válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Oké,mostmár értem
Dehogy akarom szétszedni,csak megpróbáltam vizuálisan elképzelni,hogyan is nézne ki szétszedve..
Mindegy holnap elhozom a trafót és próba cseresznye,vagy mondhatnám azt is "vagy lyuk vagy fa"

Nem a hegesztés vet fel kérdéseket,hiszen anno trafón tanultam meg hegeszteni,mert akkor még huszonévvel ezelőtt nem is nagyon volt más,hanem hogy a mostani gyengébb hálózatom hogyan viselkedik majd ezzel a trafóval??
Megmondom őszintén,én nem vagyok annyira elájulva az inverterektől...
Volt nálam tavaly egy Royalkraft nevezetű 250 amperes kis inverter is kipróbálásból..
Kezdjük ott,hogy jól odatekerve neki az ampert,az is lecsapta megszakítómat..de semmi gond,akkor mondjuk vennék egy 100-120 amperest belőle(ez az amper erősség nekem bőven elég az általam használt max.2,5mm-es elektródákhoz),azt kész...de!! rutilossal hegesztve,mondhatni szinte szebb varratokat produkáltam az akkori Hetrámmal mint azzal a kis "bádogdobozzal"
Előnyei:
-Igen,valóban könnyű vele begyújtani az ívet(de aki trafóhoz szokott annak azzal sem okoz gondot)
-Többféle elektródát lehet vele elhegeszteni(aki csak sima alap szerkezeti vasanyagokkal dolgozik (2-4mm)mint én,annak továbbra is tökéletesen megfelel a rutilos elektróda)
-Illetve még a csekély súly az előnye(hát erre azt mondom megint,hogy a hegesztési szokás a mérvadó,én ugyanúgy leraknám a betonra vagy földre vagy asztal mellé az 5 kilós invertert is mint a trafót,és szégyellném magam ha néhány 10 méterre mondjuk nem tudnék még 42 évesen elvinni egy 130-as Hetrát,vagy a fentebb említett 17,5kilós Eisemann trafót) )
Létrán,tetőn meg egyéb extrém helyeken meg nem szokásom hegeszteni)
Z.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) zolpat hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Ráadásul egy trafó azért jóval strapabíróbb is a fizikai igénybevételt tekintve,azt nem rántod le az asztalról,nem rúgod föl stb-stb.. Max.ha 3-4 méter magasból leejti az ember,akkor lenne talán valami baja,ezt már egy inverter kötve hiszem hogy kibírná...
Most nem törvényszerű hogy az ember üti-vágja a gépeit,de azért tudom jól hogy akaratlanul is előfordulhatnak a fentebb említett szituk akárhogy is vigyázunk a technikára...
Nekem egy ismerősőm szinte 2-3évente rendelgeti a "Jófogásos"invertereket,mert valami mindig éri őket.. Vagy fizikai behatás,vagy egyszerűen csak "elpukkan"bennük valami,aztán drágább lenne a javítás,mint venni egy újat(a szervíz szerint).. Hát én ebből a körből szeretnék kimaradni..
Nem azért mert nem tudnék 3évente kiadni 20ezret,hanem ez nálam egyszerű elvi kérdés,ha már veszek valamit,pláne új dolgot,akkor azt azért veszem hogy hosszú évekig-évtizedekig kiszolgáljon..
Tudom-tudom,a fogyasztói társadalom ilyen stb-stb..na de akkor is...
Ezért is kedvelem inkább a régebbi-tényleg hosszú időre tervezett és gyártott eszközöket
Z.
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Ezt a vezérlőt csináltam meg: Bővebben: Link
(#) galga hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Sziasztok! Bocsánat az off-ért, de szeretném megkérdezni, hogy egy kifogástalan állapotú, megkímélt újszerű 100/160A-s 220/380V-os, söntszabályzású Hetra hegesztőtrafó dinse aljzat-dugós vastag munkakábelekkel milyen értéket képvisel manapság?
(#) oatis hozzászólása Márc 30, 2019 /
 
Üdv!
Tudom nem teljesn ide vágó a kérdésem, de hátha tud valaki információval szolgálni.
Adott egy güde GC160 inverter 75V-os üresjárati fesszel. Lehetséges vele bevont elektródával alumínium hajtásházat hegeszteni? Nem a hegesztés szépsége a lényeg, hanem hogy legyen valamicske tartása.
Forrasztani próbáltam, de gázlámpával nem tudok elég hőt bele vinni, hogy meg tudjam forrasztani.
Venni gépet e célból meg nem szeretnék.

Ha van rá esély, akkor milyen elektródát kellene vennem?
Előre is köszönöm!
(#) Ge Lee válasza oatis hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
A videón 2 perc környékénél mutatnak alu öntvény forrasztást is.
(#) oatis válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Ezzel, vagyis inkább ilyen megoldással próbálkoztam, inkább kevesebb mint több sikerrel.
Emiatt érdeklődtem a bevont elektródás alu hegesztés iránt.
(#) Dzsudimanó hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Sziasztok! Hetra 130 U rajzot keresek! Üdv.
(#) Payne09 hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Hozzájutottam egy Parkside PFDS 120 A2-es porbeles géphez és olyan kérdésem lenne, hogy ebbe is lehet fojtótekercset szerelni, mert borzasztóan fröcsköl? Ha igen, akkor ugyanazok a szabályok érvényesek erre is mint az inverteres gépekre?
Köszi a válaszokat!
(#) xxxyyy hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Sziasztok!

A témában teljesen laikusként kérnék tanácsot. Szeretném kipróbálni a hegesztést. Tisztán hobbi/ház körüli javítások szintjén. A garázsban van egy egyfázisú, szakember által készített ('80-as években) strapabíró egyfázisú hegesztőtrafó. Dög nehéz, csak a munkakábele nehezebb egy mostani komplett hegesztőinverternél.
Arra gondoltam, hogy vennék egy belépő szintű invertert, ezt meg megpróbálnám értékesíteni. Bár ez vélhetően elpusztíthatatlan darab (évekig kölcsön volt adva lakatos munkára is), de a derekam tiktakozik ellene...
Szívesen venném egy hozzáértő tanácsát.
(#) maishai hozzászólása Aug 5, 2020 /
 
Üdv Mindenkinek!
Segítségeteket kérem.Fűrészszalag végtelenítéséhez szeretnék hegesztőgépet építeni.
Milyen paraméterekkel kell rendelkezzen a transzformátor?

Előre is köszönom a válaszokat!
Üdv: M
(#) hulala válasza maishai hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
A fűrészlap max. méretétől függ. Én 8 kW-ra méreteztem magamnak. De ez nem tompahegesztő.
(#) maishai válasza hulala hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
30x0,7 -es lapról lenne szó.
Szekunder oldali feszültségről, trafó karakterisztikáról javaslatot tudsz adni?
Van egy hetra 120 vasam( réz már nincs rajta) , ebből gondoltam kialakítani a a trafót, de a neten semmi konkrét adatot, támpontot nem találtam.
(#) hulala válasza maishai hozzászólására (») Aug 5, 2020 / 1
 
Ez például 7,5 kW-os. Láthatóak az adatok a videón. De az sem mindegy milyen hegesztőt akarsz. Tompa vagy leolvasztó?https://www.youtube.com/watch?v=84nZbtUPgcI ( A videón látható az leolvasztó.)
(#) maishai válasza hulala hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Amit volt szerencsém megtekinteni, az egy rövid szikrázás folytán hegesztett egy 30x0,7-es lapot.
Köszönöm a videót, a hegesztési feszültség 2.8-3.4 V, az üresjárási feszültség ennél nyilván magasabb, gondolom eső karakterisztikájú trafó kell hogy legyen.
(#) hulala válasza maishai hozzászólására (») Aug 6, 2020 / 1
 
Van ilyen témával futó topic itt a HE-n is. https://www.hobbielektronika.hu/forum/szalagfureszlap-forraszto .Olvasd el.
(#) majkimester válasza maishai hozzászólására (») Aug 6, 2020 / 1
 
Én annó dokumentáltam a BSG32 szalagfűrészlap hegesztő minden adatát:

Transzformátor adatok
Kapcsolási rajz
Gépkönyv

Ezzel el tudsz indulni.
(#) maishai válasza majkimester hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget! Ezzel valóban el tudok indulni.
(#) Rosszmáj hozzászólása Aug 28, 2020 /
 
Einhell CEN 150 'vicckategóriás' hegesztőtrafót kellene szétszednem. Csinált már ilyet valaki?
Az áramállító-tekerentyűt kéne még leszednem. A közepén a betét kipattintható? Hátha alatta van a rögzítőcsavar.

heg_zár.JPG
    
(#) erbe válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 28, 2020 / 1
 
Miért akarod levenni a tekerentyűt? Anélkül is szétjön. Fölfelé lecsúszik a piros burkolat.
Következő: »»   73 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem