Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   327 / 373
(#) Pali79 válasza András123 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Persze! Mindkettő csak az USB-n keresztül jövő utasításokat hajtja végre, a beállításokon nem változtat. H azt akarod megváltoztatni, akkor mindig kiolvassa az ardu eepromjából és oda is tölti vissza mentés esetén.
(#) juhasz10 válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Ha a GRBL-nek 255-öt írsz be, állandóan lesz tartóáram. Ha kevesebbet akkor lesz a beírt ideig.
(#) András123 válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Ma este teszteltem a kapott infót, és tényleg működik. A $1=255 parancs folyamatosan megtartja a tengelyeket. Az ennél kiseb értékek viszont csak miliszekundokban értendők,és így nincs érzékelhető tengelymegtartás. Ez a funkció hasznos új infó számomra is. Egy komplett leírást készítek a GRBL-ARDUINÓ UNO használatáról egyszerűen megfogalmazott nyelvezettel és minden új infó belekerül ,többek között ez is
(#) András123 válasza juhasz10 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Látom te is használod mindkettő fórumot, lehet hogy mindketten CNC megszállottak" vagyunk? Minden esetre jó és hasznos időtöltés. Milyen géped van és milyen munkákat csinálsz vele?
(#) Andrew-V válasza András123 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Egy ilyen leírás nagyon-nagyon hasznos lenne!
Vagy egy hét volt mire összeszedtem annyi infót a netről, hogy a kis T8-asommal valóban marni is tudjak. Hihetetlen mennyire nincs komplett leírás sehol...

Csak javaslat: a GRBL által megadott Arduino lábkiosztást is érdemes lenne egy helyen bemutatni - nekem pl gyári hibás volt a panelom (2 dir láb nem érintkezett a procival) és rengeteg kutatómunka volt mire végigmértem hol a hiba...
(#) András123 válasza Andrew-V hozzászólására (») Ápr 2, 2019 / 3
 
Ebben a leírásban az arduinó lábkiosztása is le van írva. Nagyon sok munkám van benne. Az alapfogalmaktól a programok használatáig. A részegységek leírása és működési elve, A relétől az inverterig .GRBl-Mach3 programozása a G-kódok használata ,nagyon sok infó képekkel. De még nem teljes ,és valószínüleg nem is lesz az soha, mert mindig van valami új ismeret amit beleírhatnék. Viszont én nem vagyok sem elektronikai ,sem gépész végzettségű szakember , még csak angolul sem beszélek . És biztos vagyok benne hogy a leírásaim tele vannak hibákkal, és vitatható megfogalmazásokkal, A saját részemre készítettem, sajátos, egszerűen megfogalmazott nyelvezettel ,ami mások számára nem biztos hogy érthető lenne. Rengeteg dolog van még a CNC területén amivel még nem foglalkoztam és nem is értek hozzá ,Ilyenek pl a servó motorok encóderek 3D nyomtatók stb Ennek ellenére ezekből az infókból én már a harmadik gépemet építem, és minden tökéletesen működik és használhatóak Ez nem azt jelenti hogy nem osztanám meg szivesen másokkal ,de ahoz az kellene hogy valaki olyan hozzáértő, aki minden területtel tisztában van átolvassa, javítsa az esetleges hibákat,esetleg kiegészítse a saját tudásával is. Nagyon kevés az interneten a magyar nyelvű átlag ember számára is érthetően megfogalmazott infó. De azt is tapasztalom hogy a fórumok sem arról szólnak elsősorban hogy a tapasztaltak segítsék a kiváncsiskodó kezdőket
(#) D_Zsolt válasza András123 hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Talán valami wiki félét kellene neki keresni, ahol te moderálnád a változtatásokat! Nem vagy egyedül aki használná, az biztos! Én sem vagyok profi ezeken a területeken, annak ellenére, hogy 10-15 évvel ezelőtt a linuxcnc-hez írtam kódokat, javítottam/teszteltem. Mára az egész elszaladt mellettem egy kicsit és szinte mindent majdnem a nulláról kell újra tanulnom. A fórumokon pedig igen jól érzékelhető, hogy ha nem tartozol közéjük, hát ne is akarj! Ez alól talán ez az itteni a kivétel, itt azért kapok én is jó infókat és nem csak lenéző, félvállról vagy foghegyről odavetett, beképzelt válaszokat! A „beképzelt” fórumokat mellőzöm, többet érek én azoknál az embereknél, legfeljebb nem abban a témakörben Ők meg féltsék csak a „tudásukat” (sok alkalommal csak pislogok, hogy milyen hülyeségeket ír egyik-másik, pl. fúrószárral fúr, pedig elvileg forgácsoló képesítése van. Egy amatőr esetleg nem tudja, de akinek a szakmája, hát ... inkább hagyom a fenébe a butáját )
Szóval kellene neki egy Wiki. Meg esetleg egy fórum, ahol meg lehet beszélni, hogy mi miért került bele. Akár itt a HE-n is lehetne...
(#) András123 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
A rendelkezésemre álló anyagból akár egy weboldalt is lehetne csinálni ami tényleg a Hobbi CNC-ről szól. De ehez se időm se energiám nincs. A fórumokkal kapcsolatban jóll látod a dolgokat. Sok infóhoz lehet hozzáférni, főleg ha visszaolvas az ember a témakörökben. De a kérdésekre vagy nincs válasz ,vagy túlságosan szakmai nyelven hangzik el. (tisztelet és köszönet a kivételeknek) Persze olyanok is vannak akik nagy fellángolással vesznek egy gépet, és fél óra alatt szeretnék megszerezni hozzá a tudást .Ez nem fog működni. A googleban jó keresőszavakkal szinte mindenhez meg van a válasz,csak türelmesen kell keresgélni hozzá. Az említett anyag megosztásán még gondolkodom, hogy lehetne kivitelezni, de vitákhoz és magyarázkodáshoz nincs kedvem ezzel kapcsolatban. Ha valaki a közelemben lakik szívesen segítek ha tudok, de mint írtam én magam is még szinte kezdő vagyok ebben a témában
(#) nyekk hozzászólása Ápr 4, 2019 / 1
 
Üdv. Nagyjából összeállt a gépem,maradt még a meghajók dobozolása.Ezzel kapcsolatban volna pár kérdésem,zavar szűrés terén nem vagyok otthon.Minden kábel a gépen árnyékolt,a meghajtók fém dobozban lesznek, a doboz a gépvázon.A motor meghajtó táp 0 pontját rá szokás kötni a dobozra,vagy elég ha a gép házat földre kötöm,vagy mind kettő?A kábelok árnyékolását elég ha a dobozhoz kötöm,? Még egy kérdésem volna: frek.váltón van egy olyan opció ahol a maró motor induktivitását lehet állítani,ezt mennyire mérvadó beállítani?Motrot járattam ,nem melegedett fut szépen.
Köszönöm!
(#) András123 válasza nyekk hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Én Ezzel oldottam meg a zavarszűrést az inverterhez. A gépváz , a marómotor, és a vezérlő doboz is földelve van az AC rendszerhez. Az inverterből a marómotorig használt vezetéken (AC ) az árnyékolás csak az inverter felőli oldalon, van csatlakoztatva a földeléshez, hogy ne keletkezhessen földhurok. A léptető motorok szintén árnyékolt vezetékkel vannak szerelve. A DC tápegység burkolata találkozik a vezérlődoboz fém részével viszont a kimenő DC negativ pólus ne találkozzon a vezérlő doboz fém részével, mert itt is földhurok keletkezhet (Szerintem) . A Steppermotorok árnyékolása viszont a DC negatív pólusra van kötve ,csak a tápegység felöli oldalon a másik vége szigetelve van.Ezenkívül a steppermotoroknál közvetlenül ferir gyűrűt is raktam.Induktiv szenzorokat használok ami viszont nem árnyékolt.És egymás mellett futnak a vezetékek az energialáncban De ennek ellenére nem tapasztalok semilyen zavart a rendszerben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2019
(#) nyekk válasza András123 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Értem ,köszönöm!
(#) genius2001bt hozzászólása Ápr 6, 2019 /
 
Üdv!
A 17HS6416D6... elmegy a A4988 driverrel?
Ha 6mm-es a tengely de szíj tárcsa 5 mm, akkor csak simán fel kell fúrni?

Köszi!
KK
(#) nyekk válasza genius2001bt hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Esztergapadon volna ideális,de ha van oszlopos fúród azon is kivitelezhető végső megoldásként.5mm -es tengelyt befogni a fúróél helyett,és ezzel közponba hozni a tárcsát,kicsit macerásabb,meg nagy az esély rá ,hogy pontatlanabb lesz,de megoldható
(#) genius2001bt válasza nyekk hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Szia!
A tengely 6 mm és a furat a tárcsában 5 mm. A tárcsát kéne esztergába fogni és felfúrni 6 mm-re nem? A stepper tengelyét nem kéne befogni
üdv, KK
(#) nyekk válasza genius2001bt hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Egyértelmű,hogy a tárcsát.Én a stepper tengelyét szóba se hoztam
(#) András123 hozzászólása Ápr 7, 2019 / 2
 
Akinek van benne tapasztalata segíthetne nekem készíteni egy táblázatot kezdők részére . Ami segítene a CAD programban megadni (Nagy általánosságban) előtolási sebességeket különböző anyagok esetében (puha fa, kemény fa. műanyag, alu stb )(Anyagtípus-szerszám átmérő-fogásmélység-előtolás-orsó forgási sebesség -Durva megmunkálás-simítás ) Tudom hogy van ezekhez lehetőség a pontos kiszámoláshoz a neten. De ezek a számitások tudás hiányában ,sokunk számára zavarosak. Azzal is tisztában vagyok hogy minden gép egy kicsit más és ehez kell majd igazítani a beállításokat. De ha itt sokan megadnák az általuk használt és bevált értékeket, amit én egy táblázatba foglalhatnék, ez kiindulási pontnak nagy segítség lehetne másoknak is
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2019
(#) kaqkk válasza András123 hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
http://www.sasovits.hu/cnc/irodalom/FORGACSOLASI_ADATOK.pdf?fbclid=...thRPOM Valami ilyen dologra gondoltál ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2019
(#) András123 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Igen hasonlóra ,de csak a legfontosabb agyagokra, amit egy hobbista használ egyszerübb kivitelben
(#) ronin75 válasza András123 hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Ezt a leírást tervezed valahol közzétenni? Nekem még akár a jelenlegi formàban is nagy segítség lenne.
(#) András123 válasza ronin75 hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
A korábban említett előtolás táblázatot mindeképp felteszem ide. (ha lesz hozzá segítség! ) A többi anyagra egyenlőre ez nem terjed ki a már említett okok miatt
(#) András123 válasza András123 hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Valami ilyesmire gondoltam. Mindenki beleírhatná a maga által tapasztalt beállításokat, vagy módosítson rajta ha jobbat tud
(#) D_Zsolt válasza András123 hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Szabad belekotyognom?
A mélyítés inkább fogásmélység, a durvázás pedig nagyolás. Lehetne még egy beikszelhető oszlop, hogy eszterga vagy maró.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2019
(#) András123 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Megoldható
(#) András123 hozzászólása Ápr 8, 2019 /
 
Ahogy látom nincs nagy tolongás a segítségben
(#) bbb válasza András123 hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Rakd inkább GitHubra, vagy google táblázatba! Ez a fajta letöltöm, visszatöltöm megoldás amellett, hogy kavarodást okozhat ("biztosan az utolsó verzióba dolgoztam" problémába futhatsz), még a szerveren is több helyet foglal, mint kellene.
Na meg az említett két helyen könnyebben szerkeszthető mások által is.
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
De jó, a fele elveszett annak, amit írtam... Szóval még egyszer.

Ami hiányzik a táblázatból:
- szerszám formája
- anyaga
- beszerzési forrása (gyártója)

Mert lehet nem mindegy, hogy a kínai beszerzésű 1$-os 3.175mm átmérőjű karbid "cornmill" egyenes talpú marószáram 20mm maróéllel MDF-be a 1610-es marógépen 1000/s fordulaton 1mm befogási mélységben 5mm/s körül dolgozik (én ennyit állítottam be a program generálásakor, de mérni még nem mértem) - s ugyan ez itthon 4000Ft körüli beszerzési áron lehet, hogy mehetne gyorsabban/mélyebben is.
(#) András123 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Valószínű hogy igazad van, az lenne a legjobb ha mindenki szerkeszthetné aki biztos a dolgában. De én nem igazán ismerem ezt a github vagy google megoldást. ha te tudod ,rakd fel belátásod szerint szerkesztve
(#) András123 hozzászólása Ápr 8, 2019 / 2
 
Jelenleg itt tartok a szekesztésben .Remélem senki nem sértődik meg ha mások által a netre felrakott anyagokból is szerkesztem. Továbbra is fenntartom a lehetőséget hogy esetleg rosszul fogalmazok vagy hülyeséget írok. Ezért lenne jó ha valaki jobban tudja ,akkor javítsa ki a leírtakat
(#) D_Zsolt válasza András123 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
egész jól importál a google-docs:
Forgácsolási segédlet
Bárki által szerkeszthetőre állítottam, akár itt is mehet tovább.
(#) JZoli válasza András123 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Ez egy nagyon hasznos elgondolás! Nekünk akik kezdők vagyunk ebben a témában ez nagy segítség! Csak biztatni tudom a hozzáértéket, és profikat a minél több gyakorlati leírás közzétételében!
Következő: »»   327 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem