Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   61 / 69
(#) rooland87 válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Köszi az iránymutatást, de én sajnos nem értek ilyenekhez. Te tudnál esetleg segíteni, vagy tudsz megbízható helyet ahol ésszerű keretek között foglalkoznánk vele (Budapest)?
(#) szanto1952 hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Üdv:Hifin elinditom a CD-ét,elkezd forogni,majd le áll és ki írja,hogy NO DISC mi lehet probléma?
(#) dragonweed válasza szanto1952 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Poros lézeroptika lencse, vagy "lefáradt" lézerdióda.... Esetleg mechanika is okozhatja (száraz vezetősínek, hibás motor) de az ritkább.
(#) szanto1952 válasza dragonweed hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Köszönöm !
(#) levente507 hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy SABA MI 215 erősítő.
Sajnos táp gondja van nincs meg a +12 és +24 Voltos feszültség. Hamar kiderült hogy a BD135 tranzisztor hibás. (ha nincs 12 V nincs 24 V sem) Cseréltem. Éjjel eddig jutottam de sajnos a csere után a 10 Ohmos R1618 ellenállás elpukkant. Most még a 220MF C1257 re gyanakszom de mérés alapján nem tűnt zárlatosnak. Van esetleg még ötletetek? Köszönöm.

(Elnézést a rövid beírásért de az "erősítő mindig és mindig" topicba írtam egy hoszabb részletesebb leírást a diagnózisról, de a rendszer jelezte, hogy mielőtt bejegyzést írok előbb ellenőrizzem a tápfeszültséget stb-stb... és az üzenetem eltűnt)
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) levente507 válasza levente507 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Meglett a bejegzés úghogy inkább ide másoltam:
Sziasztok!
Adott egy SABA MI 215 erősítő. (sekép sehang) A táp oldalon hamar megtaláltam, hogy nincs +12 és +24 Volt. (A7, A8 mérési pontok). A -24 Volt megvan. (A9) A +38 és -38 V rendelkezésre állt és a modul 6 os lábán megvolt a +23 V is. A +24 V-os részre gyanakodtam, mivel az hajtja meg a +12V-os tápfeszt előállító tranzisztort. Igazolódott a gyanúm a BD135 hibás volt. Cseréltem BD237-re. Ezután gondoltam minden oké lesz, de kisebb pukkanás után szintén semmi. Annyi történt, hogy a 10 Ohmos R1619 eldurrant. így most továbbra is ugyanaz a helyzet, mint korábban nyilván annyi különbséggel, hogy a 6 os lábon most nincs +23V sem. Éjjel eddig jutottam.
Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e egyéb ötletetek. Ma éjjel még a 220MF c1257 kondit ki fogom cserélni és a 10 ohm helyett mérő (100W) izzót be fogok kötni nehogy további károk keletkezzenek. Ugyan tegnap megmérve nem tűnt zárlatosnak a kondi. Lehet hogy valamely fogyasztó áramkör zárlatos? Mi a véleményetek? Köszönöm.
(#) harsanyid hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni,vásároltam használtan egy Panassonic SA-AK18 készüléket,mely rövid ideig működött,majd f61 hibával megállt.Bekapcsolás aztán kb. egy percig működik,majd kikapcsol.aztán egy kattanás hallatszik valahonnan.Hosszabb állás után újból bekapcsolható,majd ismét ez a jelenség jön elő.Mit lehet csinálni,mennyibe kerül?
(#) kadarist válasza harsanyid hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Szia!
A forrasztásokat nézd át, mert ezeknél a mini hifiknél gyakori a kitöredezés.
(#) harsanyid válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Kicsit közelebbit lehet,mert elég sok forrasztás van
(#) toldi56 hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
SZiasztok, segítség kellene 7018G 2 din aádiómon takarítás közben benyomódott a GPS kártya is kiugrott vissza nyomtam de a navi nem indúl el azóta. Ha valaki tudna részletes leírást, hogyan tudnám ujraindítani.Aksi le, kártya ki, reset stb.
(#) kadarist válasza harsanyid hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Nincs közelebbi, úgyhogy szépen át kell vizsgálni a nyáklapokat.
(#) harsanyid válasza kadarist hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Meg vigasztaltál,köszi!
(#) CHZ válasza harsanyid hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Függőleges panel forrasztásait nézd át nagyítóval, ami az alaplaphoz csatlakozik és a végfok, táp forrasztásait..
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2019
(#) lac1 hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Sziasztok,

mestert keresek - egyelőre feltételes módban - aki egy mélyláda beépített erősítőjét megjavítaná. Hibásan vettem, tehetnék bele egy másik modult, de elsőre szeretném inkább a gyárit javíttatni. Egy JBL SUB200/230-ról lenne szó. A ládát nem küldeném, csak az erősítőt. Ma vettem, még nem próbáltam ki, az eladó nekilátott megjavítani, de nem tudta megcsinálni. Az elmondása szerint jutott valamilyen eredményre...
Helyben van egy tippem, ha nem vállalná el, akkor kell keresnem valakit-valahol.
Ha van vállalkozó, akkor kérem jelentkezzen a:

lac1@freemail.hu emailon.
(#) harsanyid válasza CHZ hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Az az a panel amelyiken a hálózati csatlakozás is van?Van ott egy kék kocka,onnan hallom a kattanást!
(#) CHZ válasza harsanyid hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Nagyobb alaplapba csatlakozó nyákra tippeltem. Ha képet is mutatsz, könnyebb lenne.
(#) harsanyid válasza CHZ hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Az a gondom,hogy fogalmam sincs mi a baja,bekapcsol és egy perc múlva kikapcsol,majd f61 hibát jelez,kis idő eltelik kattan egyet és ismét bekapcsolható,majd megint kikapcsol.
(#) promise válasza harsanyid hozzászólására (») Jan 20, 2019 / 1
 
Hátha segít: Panasonic F61
(#) CHZ válasza promise hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Ez tökéletes, itt kell keresgélnie, sajnos leírva nem volt ennyire érthető..
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2019
(#) harsanyid válasza CHZ hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Köszönöm,ez már kézzel fogható!Remélem rendben lesz a masina.
(#) harsanyid válasza CHZ hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Köszönöm!
(#) RockFonok hozzászólása Ápr 17, 2019 /
 
Sziasztok!

Mit csináljak a Millenium MN 9644 Mini Hifivel?

A szervizben van a hifim Október 8-a óta. Nem tudja a kolléga nőjük hogy melyik részt nem tudják meg csinálni, mert nincs hozzá alkatrész nem jött meg ami kellet volna.

Lehet a bakelit része vagy a CD része vagy a kazetta része.

Sajnos más szervizt nem tudok Szekszárdon.

Mit csináljak?

2008-ba vettem.

Két kazettás deck:

Néha nyúzza a szalagot, repedtek a gumigörgők.

3 CD-S:

Meg azt írja ki No Disk (pedig bent van a lemez) mikkor érzékeli a cd-n a számokat, mikkor már ki veszem a CD-t, és a tálcát vissza tolom akkor azt jelzi mintha benne lenne a CD.

A CD részénél meg az a gond, nem nagyon akar teljesen ki jönni a tálca kézzel kell ki húzzam, mikkor be akarom mennyen a tálca akkor csak kézzel tudom be tolni, és lehet hallani a hangot és kattan egyet és ki írja Dorr Err és akkor a tálcát nem tudom be tolni se semmi csak ha gombot meg nyomom.

CD-s résznek a gombjai meg elég nehézen kell nyomnom hogy működjön (szintén azok a gombok távjával is).

Lemezjátszó:

Mikkor elindul a tányér egyet nyikorog, meg mikkor a zene a lemezen még nem jár le egyszerűen meg áll a tányér (nem mindig) de ha a hifi hátulján állítok a gombon hogy folyamatosan forogjon a tányér akkor semmi gond akkor nem áll meg a tányér.


Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) lóri válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Szia!

Ahogy írod, minden részével gondok vannak. Sajnos ez egy ipari hulladék.
Jobban járnál, ha megszabadulnál tőle.
(#) RockFonok válasza lóri hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Értem.

Hogyhogy nincs hozzá alkatrész?
De nem tudom melyik részét sikerült meg csinálniuk .

Neked is volt ilyen hifid?
Tudsz róla mesélni?
(#) reloop válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Szia! Gondolj bele, megjön az alkatrész. Legyen mondjuk 1000 Ft. A hibafeltárásra, alkatrészcserére, tesztelésre megy kb. 8 óra, az 5000 Ft-jával 40000. Sürgős az neked, hogy fizess 41000 Ft-ot egy olyan készülékért ami akár másnap ismét beadja a kulcsot?
Kértél árajánlatot a javításra?
(#) RockFonok válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Szia! Nem.
De nem tudják az összes részét megcsinálni mert nincs hozzá alkatrész amit rendeltek hozzá.
Jótállássós volt akkor 3x volt szervizben a kazetta részével, most van 4x-re de most már az őszesrészével gond van. De legalább 4 db hangfal jól működnek.
(#) RockFonok hozzászólása Ápr 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Philips MCM166 mini hifim.

2015-ben az volt a baja hogy el ment a hangja (de szerintem az a én hibám volt mert házimozival megerőltettem Jack csatlakozón keresztül), kérdezték tőlem milyen árig kérem a javítást, én mondtam 10 ezer, és 9000 Ft volt a javítása.

Decemberben ismét el vettem szervizbe mert a gombok nem rendesen érzékeltek, meg pucolták 1000 Ft-ért.

De néha a hangerő gomb ismét nem annyira jó, egyet nyomok rá ő kettőt ugrik. De távjával tudom szabályozni.

Ez a Philips Hifim is egy ipari hulladék?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2019
(#) reloop válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Az a Philips is a jutányos árú kategóriába tartozik, de a nyomógombok szennyeződése inkább külső hatástól következik be.
(#) RockFonok válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Szerinted ha lesz megint baja a Philips hifimnek, érdemes megint elvinni szervizbe?
(#) reloop válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
Azt, hogy egy készülék gazdaságosan javítható-e, egyedileg kell elbírálni a hiba ismeretében. Ránézésre a Philips kiforrottabb terméknek tűnik, több hozzá a bizalmam.
Következő: »»   61 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem