Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1512 / 1672
(#) Csongi_ válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 7, 2019 / 1
 
En is csinaltam hasonlot auto radioba kazetta helyere hasonlo modult epitettem be. Nekem is problema volt a sipolas, egy ilyen szigetelt DC-DC konverterrel sikerult nagyjabol kiszurni a zajokat.(a bluetooth vevo modult ezen DC-DC konverter kimenetere kotottem.)
(#) manolo hozzászólása Ápr 7, 2019 / 27
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Megint csináltam egy "egyszeműt".
(#) manolo hozzászólása Ápr 7, 2019 / 13
 
Még képek:
(#) granpa válasza manolo hozzászólására (») Ápr 7, 2019 / 1
 
Óriási! Ezt a cifra üveget kifúrni, hogy ne repedjen el! Az a panel: nem az én "műfajom".
(#) snapscan válasza manolo hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Igényes és stílusos (nyilván szubjektív, de én így látom). Gratula!
(#) metabo123 válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Sziasztok! Nekem is ugyan ez volt a gondom, de EZ teljes egészében megoldotta a problémát. 12V-ból stabkockával 5V, majd ez a kis kütyü és minden rendben.
(#) tothbela válasza manolo hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Steam punk. Szép.
(#) Csongi_ válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Igen, pont ilyent hasznaltam en is.
(#) nik válasza manolo hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Ügyes! A szimbólum kijelző mi célt szolgál? Gondolom a számkijelző az időt mutatja, de mit jelez az alsó nixie?
(#) manolo hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Szia!
Nem jelez semmit, csak folyamatosan világít. Ellenállást nem mér! Gondolom, hogy Te a fiatalabb korosztályhoz tartozol, azért nem asszociáltál az OMEGA beatzenekar Petróleum lámpa című számára. Igaz, hogy Ők egy ennél csicsásabb "kényes porcelán" petróleum lámpáról énekeltek.
Neked, és a többieknek is köszönet a lájkokért! Szép napot kívánok!
manolo
(#) mohinger válasza manolo hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Áááááááhhh, téééényleg! Ezen agyaltam én is. Mekkora ötlet!
Az irodámban van egy 6 csöves nixie óra és a kolléganők teljesen odavannak érte. Na ettől be is pipilnének...
(#) kalmi.kalmi válasza manolo hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt az omega kijelzőt,honnan szerezted ?
(#) janos hozzászólása Ápr 14, 2019 / 9
 
DGT10B csövekkel épített VFD óra. Pic16F886, DS3231, TD62783, DS18B20, LM2587-icéket tartalmaz.
A szoftver sooty fáradtságos munkája, akinek ezúton köszönöm a sok eltöltött órát.

https://youtu.be/AVb9coKYcDY - videó
https://drive.google.com/open?id=19BncR5sXEFlErxhgKa0yDaYPM_TbNQWs - rajz
(#) sakrafi válasza janos hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Szép munka,nagyon egyedi a karakter megjelenítés.Hol lehet ilyen csövet beszerezni?
(#) (Felhasználó 116638) válasza janos hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Nagyon egyedi ezekkel a Japán "karakteres " VFD csövekkel.
(#) kaqkk válasza janos hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
A ds 18b20 miért kell bele ? A DS3231 tudja mérni a saját hőmérsékletét (és még kalibrálható is)
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2019
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Pl. a DS18B20 0.0625, a DS3231 pedig 0.25 °C felbontást tud, de vezetékekkel távolabb is vihető a csövektől könnyedén.
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
A DS18B20 eleve kalibrált értéket ad. Mi is használjuk, teljesen korrektül mér. Amit kalibrálni kell, azzal sok a nyűg is. Nem beszélve z azonnali jelfeldolgozásról és digitális továbbításról. Nem függ a vezetékhossztól a mért érték.
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Azt nem értem még mindig hogy miért ? Az óra a szobában van a DS a hátulján , miért nem elég a 0,25 fok pontosság. A kihívás kedvéért (és ha már belefért a programba) miért ne ?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Idézet:
„miért nem elég a 0,25 fok pontosság”
Minden bizonnyal janosnak nem volt elég, nekem sem lenne elég amikor könnyedén elérhető ettől jobb felbontás is. Ha neked elég, hajrá!
(#) janos válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
A hőmêrséklet mérése jobb ha a dobozon kívūl történik.
Ennél az óránál a feszūltség konverter kevésbé melegszik,mégis a dobozban melegebb van mint kint.
Az óra 12 volton 80 mA fogyaszt ami 0,96 W és befolyásolja a mérést
Amugy , mivel nulla vagyok a programozásban nem tudnám kiolvasni a DS3231 ből a hömérsékletet.
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
A pontosság nem minden. Ha a többi áramkör is termel hőt (márpedig termel), akkor nem lesz pontos eleve, offsetelni fog és csalni. Egyetértek janos-al abban, hogy jobb távolabb kell mérni a hőt az elektronikától.
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Így már értem , a zárt doboz "előnyeire" nem gondoltam
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 21, 2019 / 1
 
Egy szoba hőmérőről beszélünk ugye ? Nem analitikai laborhőmérő ketyeg az asztalon , ebben az esetben teljesen felesleges a nagy felbontás.
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Nem értem, ha játszi könnyedséggel elérhető egy nagyobb felbontás, miért tiltakozol ellene. Ha a 0,25 °C-os felbontást vesszük alapul és három számjegyet használunk hőmérséklet kijelzésre, nem sok lehetséges érték van: xx.0, xx.2 (vagy xx.3, kerekítést használva), xx.5, xx. 7. Manapság minden digitális szobahőbérő 0.1 °C-os felbontással dolgozik, ez már eléggé alapnak számít. Javaslom az előző hozzászólásokat, több indok le van írva, miért jó DS18B20-as IC-t használni hőmérséklet mérésére.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Nem tiltakozom , mindenki úgy mér ahogy neki tetszik , de ez a felbontás- miért jó-miért nem engem arra emlékeztet amit régen a tanárom mondott " mikrométerrel mér krétával jelöl " Ha nem jelzem ki a második harmadik számjegyet (szobában minek is?) akkor értelmetlen a vita .
Azt aláírom hogy azért kellett mert a dobozban más hőmérséklet van mint a szobában .
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Mikrométerrel mér krétával jelöl <-> 0.0625 °C felbontás, 0.1 °C kijelzés. Van mivel megjelníteni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
(#) Elektro.on hozzászólása Ápr 22, 2019 / 6
 
Most találtam selejtezés közben.
Valamivel több mint 20 éve építettem, az első PIC programozómat.
(#) zsoltee0001 válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Az első programozóm nekem is LPT portos volt, de csak 18F-et tudtam vele írni és gyakorlatilag nem volt benne semmi elektronika, csak pár dióda, ellenállás és a 12V-ot kézzel kellett ráadni.

Üdv
Következő: »»   1512 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem