Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   1 / 122
(#) Veréb hozzászólása Nov 23, 2005 /
 
Sziasztok!

Egyik barátomnak kellene egy stroboszkóp, mert diszkókat szokott tartani és megkért engem, hogy szerezzek neki.
Az interneten nem nagyon találtam, így tőletek szeretnék segítséget kérni ezügyben.
(#) Takee válasza Veréb hozzászólására (») Nov 23, 2005 /
 
Hy!

Nézz körül itt
:yes:
(#) dB_Thunder válasza Veréb hozzászólására (») Nov 23, 2005 / 4
 
[link=http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_124.html]http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_124.html[/link]

Itt adtam már pár ötletet...
(#) KillCool válasza Takee hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
Hello!

Lenne egy kérdésem: egy ilyen halogén fényvetőből lehetne stroboszkópot eszkábálni?

Ha igen, akkor mi módon? Előre is köszi
(#) dB_Thunder válasza KillCool hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
...persze
A házát felhasználhatod (enyém is ilyenbe volt), a többi mehet a levesbe...

Komolyra fordítva a szót: egy izzószál nem képes olyan gyorsan villogni, mint egy vakucső, ezért kilőve.
(Ha jártál már olyan diszkóba, ahol van strobi, és láttál már ilyen reflektort működni, a válaszra magad is rájöhettél volna :yes: )
(#) KillCool válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
Köszi a választ...neked nincs véletlenül egy eladó strobid?
(#) dB_Thunder válasza KillCool hozzászólására (») Dec 7, 2005 /
 
Az egyik kollégám nemrég +vette mindkettőt.
(A 3 csövest és az 1700W-os fényerőszabályzósat is, úgyhogy nekikezdhetek a 2.0 verziójú fényerőszabályzós strobinak, csak nincs 20e HUF az alkatrészekre :no: ...)
(#) josephx hozzászólása Dec 11, 2005 /
 
Sziasztok
keresek egy hangraütemü strobót kapcsolási rajzot valaki tud ebben segiteni nekem mert elégé sürgős .Ha tudtok ilyen rajzot kérlek küldjétek el nekem . előre is köszike nektek
(#) szabi83 válasza josephx hozzászólására (») Dec 11, 2005 / 1
 
mi lenne ha keresnél is a neten...

mindent kézhez akkarsz kapni azzonnal , mert azt sztem felejtsed el.. :yes::yes:

(#) szabi83 válasza josephx hozzászólására (») Dec 11, 2005 /
 
conradnál van egység csomagban egyébb ként
(#) josephx válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 11, 2005 /
 
szabi83 már a conrádnál néztem és nem tudtak segiteni
(#) vicsys válasza josephx hozzászólására (») Dec 11, 2005 /
 
Kézütemre linkek:
[link=http://images.google.co.hu/images?svnum=10&hl=hu&lr=&q=stroboscope%2Bschematic]http://images.google.co.hu/images?svnum=10&hl=hu&lr=&q=stroboscope%...ematic[/link]
Jóbarátod Google
(#) G-Lex hozzászólása Dec 30, 2005 /
 
Pár megjegyzésem lenne a strobihoz:

ha megépítem ezt a kapcsot akkor abszolút nem fog villogni.

Az S kapcsoló a villanás fényerejeét mutatja.

melyet így számolunk ki:
E=1/2*(C/V2) //V a négyzeten//

Villanási energia:
P=f/s*E // f/s a villanás per másodperc //

A villantáshoz feszültséget kell kötni a levegőben lógó trafó 2 kivezetésére.

itt egy jó vezérlő kapcsrajz. pont ehhez a strobihoz:
http://www.epanorama.net/circuits/strobocontrol.html
(#) Topi válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Köszönöm hogy szóltál. Megírtam a cikket még gépen, aztán feltöltöttem, de nem néztem végig. Az 5. oldaltól kezdve lemaradt
Valamiért hibaüzenetet ír ki miko fel akarom tölteni.
Most leszedtem a cikket. Majd holnap megnézem miért nem ment fel a többi oldala.
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Most jut eszembe. Hogy azért nem ment fel mer külön cikkbe tettem
Na összeműtöm őket egy cikkbe.
(#) dB_Thunder válasza Topi hozzászólására (») Dec 31, 2005 /
 
Hol ez a cikk??
(#) dbase válasza vicsys hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Mellékelt képen látható .Max annyi hogy kell neki annyi zene h a ledet az optoban megvillogtassa.Vagy a másik rajzon lévő cuccot elé és kihagyod a 4027 flip-flopot.
(#) gerry válasza dbase hozzászólására (») Jan 13, 2006 1 /
 
Ezt megépítettem én is, egy repülőgép makettet kapcsol ki-be. Nagyon tutkó lett :yes:

És amikor a mikrofont odatettem a hangszoróhoz, akkor ütemesen kapcsolt.
(#) Tomi20 válasza gerry hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Helló!
És valaki nem tud olyan vezérlőt, ami rendesen basszusra villogtat, illetve, amikor csak magas hang van, akkor szinte világít a strobi? Lényegében olyan kellene, minta diszkókban van. És kellene elé valami szabályzó ármakör is, hogy ne kelljen minden számnál állítani az érzékenységet, illetve a hangerőt. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) gerry válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 13, 2006 /
 
Most csinálok egy reed relés kapcsolást. Ha mondjuk a hangszoró kivezetést megosztanád valahogy egy ilyen reed relére, akkor azzal lehetne csak a basszus hangra kapcsolgatni, vagy valami optocsatolós megoldással, de csak találgatok.
(#) dB_Thunder válasza gerry hozzászólására (») Jan 14, 2006 /
 
Lassan ezer fórum szól már a HE-en erről a témáról........
Szerintem célszerű lenne elolvasni azokat is.....
(#) dcenter válasza josephx hozzászólására (») Jan 14, 2006 /
 
Egyáltalán hogy műxik pontosan egy storbivezérlés? Amin rajta van a 6,3-as jack, azokra mindre tudok adni 1-10V-os vezérlőjelet és annak hatására felvillan?
(#) dcenter válasza dcenter hozzászólására (») Jan 14, 2006 /
 
Amúgy van elvileg egy strobivezérlő kapcsolásom, csak a dierkt link most nem él, úh. egy kis idő, amíg megtalálom (amíg be nem indul újra).
(#) dcenter válasza dbase hozzászólására (») Jan 15, 2006 /
 
Ez az astro 350-es akkor úgy működik, ha auto állásban van akkor egyenletesen villogtat (gondolom a villogás gyorsaságát lehet szabályozni) és ha slave állás,akkor pedig külső vezérlőről?
(#) THT válasza dcenter hozzászólására (») Jan 15, 2006 /
 
Szeva..

Igen úgy műxik hogy "AUTO" állásban a beépített 555 villogtatja asszem talán 1-12Hz között, "SLAVE" üzemmódban pedig a 6,3-as JACK ra érkező 10V amplitudójú négyszögjelek felfutóélére villan. legalábbis úgyrémlik hogy felfutó...

Nekem van 4 ilyenem, meg hozzá gyári mikrofonos vezérlő AGC vel meg minden szarral, de meg kell mondanom hogy nemtúl jól követi az ütemet. szerintem ha pontosat akarsz akkor a mikrofonos cuccot elfelejted... egy disco-méretű hangzavarban úgyis eltéved szegény AGC ide vagy oda, és össze vissza fog villogni... Szerintem a megoldás egy olyan áramkör, amit vonalszinten összekötsz a keverőd kimenetével, kell bele egy aluláteresztő szűrő, meg egy komparátor, aminek a ref.jét egy potival be tudod állítani az aktuális jelszinthez, a kimenetén ez négyszögjeleket fog produkálni, amit erősítve/illesztve vihetsz is a strobihoz. itt már esetleg meg lehet kockáztatni az AGC-t, de nekem eddig csak rossz tapasztalatom volt az automata szintszabályzókkal...persze lhet hogy én vagyok béna
(#) THT válasza THT hozzászólására (») Jan 15, 2006 /
 
A hobbyelektronikában kb 10 éve ) volt egy elég korrekt 3 csatornás fényorgona kapcsolás, én megcsináltam azt annak idején, és némi módosítással tök pontosan működött, szerintem keress rá, abból tudsz csinálni ilyen vezérlőt, annyi csak hogy nem a triakokat kötöd az optóra, henem a strobit. De olyasmit ne várj el egy strobitól hogy világítson, legalábbis ne egy AF-350-tő, az már azért komolyabb pálya... Meg szerintem a közönséged sem igazán értékelné hogy ívfénnyel barnítod őket ahányszor leáll az ütem ))
(#) dcenter válasza dcenter hozzászólására (») Jan 17, 2006 /
 
Ígértem,h. jön a kapcsolás, hát most itt van (megjavult a szerverük). Aki tudja, véleményezze légyszi, h. érdemes-e megépíteni...

A link
(#) Topi válasza dcenter hozzászólására (») Jan 17, 2006 /
 
Beszédesre javítottam a téma címét... Hogy ha valakinek ugyan ilyen kell majd, rátaláljon a kereséssel
(#) dcenter válasza Topi hozzászólására (») Jan 17, 2006 /
 
Okés
(#) Tomszy hozzászólása Feb 8, 2006 /
 
Sziasztok, azt szeretném itt megkérdezni, hogy tud-e valaki ilyen kapcsolásokat?
Autóba szeretnék beépíteni iyen szerkezetet, hogy stroboszkópszerűen tudjam villogtatni a helyzetjelző izzóját, vagy esetleg ledeket.
Még olyan kérdésem is lenne, hogy milyen kapcsolással lehet megoldani azt, hogy egy vagy két led 5-10 másodpercenként felvillanjon. Köszi
Következő: »»   1 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem