Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   517 / 580
(#) palko0125 válasza Ambavir hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Szia!
Mi a típusa az ic-nek mert nem tudom kiolvasni a képrôl? Egyébként úgy látom az üresen van, de add meg a típust és adatlapon utánanézek.
(#) tibec válasza janyka19 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Igen, a kefék hossza ebben az esetben megfelelő. Esetleg előfordul, hogy a kefeportól egy kicsit szorulnak, de ez szerintem most megoldódott azzal, hogy megmozgattad őket, tehát más gond van! A tachonak is megfelel az érték szerintem, de ezt én sem tudom biztosan, hogy ennek a típusnak ez pontosan megfelelő-e, vagy sem! Szerintem igen. Ami egyre biztosabb, hogy inkább abban a körben van hiba, ami a motort a centrifuga programban vezérli. Ez alatt pl. egy triakot, egy ellenállást, egy kondit értek. Sajnos, azt nem tudom, ezek pontosan hol helyezkednek el a vezérlésben, ezt már látni kellene.
(#) janyka19 válasza tibec hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
A vezérlő panelen minden elko kondit újra cseréltem. Triak szintén újra cserélve. Ellenállásokat kimértem, azok értéke fedi a valóságot. Viszont most olyat produkál a gép, hogy centri programon indítva, még ilyen sokat nem vártam rár hanem egyből leállítottam, mivel kis idő múlva nem kezdett el felpörögni így nem volt értelme tovább várni. Viszont most vártam és a sok ide-oda forgatás után kb. egy 4-5 perc múlva felpörgött teljes fordulatra a motor és centrizett, viszont nem áll le magától percek után sem, hanem kézzel kell kikapcsolni és úgy le a centri. Ezek szerint a motorral sincs baj és a vezérléssel sem, viszont azt kellene akkor kideríteni, hogy miért ilyen sokára indul el a centri és miért nem áll le megától. Egyenlőre félre van téve a gép, nincs több ötletem. Rejtély számomra, hogy mi a hiba sajnos. Ha van ötleted erre a fura jelenségre akkor írj légyszíves. Köszönöm az eddigi infókat is.
(#) botesz válasza janyka19 hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Én kiolvasnám a hibatárat megnézném milyen hiba van benne.Légsűrítő tiszta?A sok ide oda forgatás lehet amiatt is hogy várja hogy kinyomja a vizet.Lehet hogy ezt ő nem úgy érzi ahogy az egyébként történik.Magyarán azt gondolja hogy van benne víz közben meg nincs.
(#) janyka19 válasza botesz hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Hello. Egy másik oldalon kaptam erről segítséget, hogyan kell egy tesztet lefuttatni egy Electrolux felültöltős mosógépen, megcsináltam de nem hozott semmit hibának. Piros villogás nem volt ami hibakódra utalna Légsűrítő tiszta igen, szétszedtem és kifújtam kompresszorral meg a csöveket is. Szivattyú szintén cserélve mert kicsit zajos volt a régi, de az sem hozott megoldást sajnos.
(#) Ambavir válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Asszem már azóta megtaláltam. A 4. láb NC.
De ez az: https://www.datasheet4u.com/mobile/939183/ICE2QR2280Z.html
Viszont azóta sem kapcsol be.
Köszönöm
(#) palko0125 válasza Ambavir hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Írtad, hogy IC csere történt. A védőellenállást is cserélted vagy az ic-n kívül semmi mást? A védőellenállaás nagy eséllyel szakadt, ha az ic elégett. Ha megvan az is, akkor mérni kellene, hogy a dc300v megvan e, kimeneten van e valami egyáltalán stb.
Üdv, Palkó.
(#) Wind-Storm válasza janyka19 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Szia!

Az én saját újabb tapasztalataimra alapozva. ÁVK (vagyis életvédelmi relé) van a hálózaton, és az jól működik?
Valahonnan van olyan infóm, hogy a mosógépnek is szokott saját beépített áramvédője lenni. A fűtőbetétet és a motort is mérd meg szigetelésmérővel, hogy nincsen-e akár egy legkisebb mértékű testzárlat, vagy ha olyanod nincsen, legalább multiméterrel 20M ohm állásban.
(#) janyka19 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Máj 7, 2019 /
 
Köszi a segítséget. Megnézem ezeket. Szigetelésmérőm nincs, de multiméterrel akkor meg tudom nézni.
(#) varga jano hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Sziasztok !
Kölcsön kérni egy szivárgási áram mérőt ?
(#) Wind-Storm válasza varga jano hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Szia!
Magyarul tudni írni?
(#) szerediattis hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni .A majdnem 4 éves indesit IWSB61051 becenevű gépet sikerült megcsapágyaznunk,kitakarítanunk,elindítanunk az 5.programmal sikeresen.Amikor a harmadik fröccsöt ittam örömömben akkor szólt a kedvesem hogy nem világítanak a ledek.A mosást befejezte rendesen,de azóta nem hajlandó elindulni.Pedig nagyon kéne.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2019
(#) szerediattis válasza szerediattis hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Már javul a helyzetem,tegnap a vezérlő panel kapott egy kis öblítőszert,amit ma a kisfiam letakarított róla,a gép beindult csak az ecotime,energy saver meg a stopperóra gombok nem kapcsoják a ledjüket.Van esély rá hogy egyszer megjavul?
(#) varga jano hozzászólása Máj 18, 2019 /
 
Szia!
(Vezérlő panel csere bontásból ? )
(#) szerediattis válasza szerediattis hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Már megy rendesen ,remélem így marad egy darabig.
(#) varga jano hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Kiszáradt ?
(#) banya012 hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Sziasztok.
Olyan kerdesem lenne..
Miele mosogep.
Szepen teszi a dolgat, 900-as fordulatig..
Amikor feljebb rakapcsolja a fordulatot, rant egyet a motoron es az oblites villogasaval megall..
Probaltam masik motorral is.
Elektronikan lathatolag minden rebdben.
Mi a pacifutyi okozhatja ezt?
Nagyon koszonom
(#) palko0125 válasza banya012 hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Szia!
Első nekifutásra azt mondanám tápegység probléma. Mi a típusa a gépnek?
A motorvezérlés köre is érdekes lehet még. Esetleg a triak bohóckodik.
Üdv, Palkó.
(#) banya012 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Koszonom szepen..
Akkor ott kutakodok..
Az elektronikat egy masikbol pakoltam bele..
Elvileg, ott mukodott.. hmnm.. elvileg..
W180 felultoltos..
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Máj 20, 2019 / 1
 
Osztott tekercs reléje?
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Sajna nem.
At releztem atforrasztottam minden pontot es ugyanaz..
Nem engedi a videot ide feltolteni..
Meres alapjan, minden jonak tunik..
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Viszont teszt uzem alatt, ha 1400-re allitom a centrit, kb 400-as fordulatnal bejon a hibakod. Elveszi a motortol a fordulatot, evvel egyidoben a motor nagyjabol masodpercenkent utemes kopogasba kezd. Mintha valaki le-fel kapcsolgatna a tapot..
Ezt csak teszt alatt es csak 1400-es beallitott fordulaton 400 korul kezdi.
(#) betoro61 hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,egy Miele Novotric Mondia 1307 tip. mosógéppel kapcsolatban!
A mosószer adagolóból nem mossa ki a mosószert a gép,a víz nem jut el odáig.Valahol mégis feltöltődik.Arra rájöttem,hogy a csővezetékkel van a gond,csak le kellene venni a tetejét,hogy lássam,hol a hiba.Mielőtt összebarmolnék bár mit,inkább kérdezek.Hogyan tudom a fedlapot levenni?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) banya012 válasza betoro61 hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Szia.
Elol a ket oldalan ket pici kis kupak.
Ezeket lepattintod, es alatta a csavar.
Majd az elejet emeled a tetejenek, es hatrafele tolod..
(#) betoro61 válasza banya012 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Köszönöm szépen!
(#) chege hozzászólása Máj 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Fagor FLS 831 típusú mosógépem, ami eljut a centrifugázás programig, viszont azt nem kezdi el csak folyamatosan szivattyúzza a vizet (hiába nincs már benne). Előszöt a nyomáskapcsolóra gyanakodtam, viszont szerintem az jól működik, adott nyomásnál kapcsolja a közös lábat. Aztán az ajtó zárról olvastam, hogy lehet az is oka, viszont nyitott ajtónál el sem indul a gép.
Még annyit talátam, hogy a szivattyú bevezetésénél (dob felöli oldal) volt egy 10ft-os megakadva, kivettem, de nem segített.
Szerintetek mi lehet még az oka?
(#) BBOutlaw hozzászólása Máj 28, 2019 /
 
Sziasztok!

Indesit WITL 86 vezérlőpaneléről csatoltam fotót...

Úgy gondolom ez lehet a hibás, de annyira nem értek hozzá sajnos... :/
Ha rádugom hálózatra, ezen a panelen valamelyik alkatrész búg és ennyi, ami történik.
Meg az egyik ellenállás mellett nem tudom, hogy ott megsült-e az alkatrész vagy mitől van rajta az a fekete koromszerűség? :/
Van multiméterem (tudom minek, ha nem tudom mire használjam - de pl feszültség mérést, folytonosságot, ellenállást mértem már vele (robogó és okostelefon alaplap kapcsán)).

Szóval aki tudna segíteni kép alapján vagy Budapesten valahol valamikor ránézne a panelre vagy egyéb, azt megköszönném.
(#) palko0125 válasza chege hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Szia!
Ha külön centri programra rakod, akkor sem csinál semmit?
(#) palko0125 válasza BBOutlaw hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Szia!
A nyíllal jelölt kondenzátorokat cseréld valamint a bejelölt ellenállást elelnörizd, hogy nem szakadt e. Ha ezek után sincs előrelépés, akkor megyünk tovább. Egyébként mi a hibajelenség? Se kép se hang?
Üdv, Palkó.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
Következő: »»   517 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem